Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wszystkim! Ja oczywiście z pytaniem. Pojechałam dziś do apteki po zajęciach bo gdzieś czytałam o super wiesiołku, tranie na płodność (biorę komplet witaminy z kwasem foliowym) a mojemu kupiłam salfazin bo ponoć jest dobre na nasienie mimo że badań jeszcze nie robiliśmy ale zażywać już może. No i wróciłam i do czytałam że wiesiołka wcale nie bierze sie ciągle tak jak myślałam! Więc stąd pytanie co warto brać i kiedy. Ja i mąż. Miłej niedzieli!

• Kaga Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salfazin to super wybor, tez daje mojemu. :)

Oeparol do owulacji :)

Ogólnie takie suplementacje witaminowe dla panow muszą trwac minimum trzy miesiace. Ja właśnie daje mu salfazin i l-karnityne z firmy Swanson. Chce teraz dokupic l-arginine z tej samej firmy. Do tego przemycam mu orzechy i pestki dyni w diecie.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 16:14

syllwia91 lubi tę wiadomość

IO, usunięta połowa tarczycy
    8 cs w tym 1 cs z metforminą i ovitrelle

[2019] 5.02 II kreski 💕 9.10. (39+3) córeczka 💕

l22njw4zwkd4lovy.png
  • MissKathy92 Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tak, olej z wiewiórka tylko do owu a potem przerwa :)

A dziewczyny powiedzcie mi jakie witaminy są dobre dla facetów? l-arginina, l-karnityna, cynk, glutation to wiem ale coś jeszcze? mój bierze fertilman 4 tabletki dziennie i ciekawe czy to wystarczy? ma fajny skład i dużo witamin i nie wiem czy coś jeszcze mu dokupywac... bierze jeszcze oddzielnie kwasy omega :) miał też mace ale odstawil bo źle się po niej czuł
    Mój też je orzechy brazylijskie

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 16:49

klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ABI90 Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 11:04

• Kaga Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fertilman w takiej dawce jak bierze Twoj mąż MissKathy ma sens. :) Bo wlasnie te dawki karnityny juz sa fajne. Warto czytac te sklady i ilosci tych substancji, bo czasami płaci się kupę kasy za sredniej jakości produkt.

Ostatnio wspomina sie tez o dawaniu facetom mioinozytolu (aczkolwiek mi on nie pomogl). Kwas foliowy też powinien byc suplementowany a nie tylko u kobiet. Cynk i wit. C jak najbardziej sa ważne - mąż akurat w postaci Salfazinu je przyjmuje, ale preparaty wymienione przez Abi tez mają dobry skład i jakość.

l22njw4zwkd4lovy.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla faceta tez super kwas filowy
    Wplywa na budowe plemnikow

• MissKathy92 Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga no właśnie 4 tabsy dziennie też myślę że mają sens bo w jednej tabletce to tam mało tych witamin jest :/
    Jeszcze sprawdzę jak z tym kwasem foliowym i witaminą c jest w tym fertilman :)
    Dzięki dziewczyny :)

klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra to faceta mam z głowy a teraz co dla nas kobiet?

:)

• blair. Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 18:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy, mój mąż przez jakiś czas przyjmował te gotowe suplementy, a później to mu osobno kupowałam witaminy, żeby tych niektórych składników miał większe dawki, bo nie wszystkie były w wystarczającej ilości. Nasienie się poprawiło, więc teraz już bierze salfazin tylko. A wcześniej:

L–karnityna - ruchliwość plemników, 2g na dobę

L-arginina - niezbędna do produkcji spermy, 4g dziennie.

Kwas foliowy - dojrzewanie plemników

Witamina B12 - ruchliwość plemników

Koenzym Q10 - chroni przed uszkodzeniami plemników

Witamina C - przeciwutleniacz

Cynk - chroni przed fragmentacją DNA komórki, żywotność plemników

Selen - ruchliwość plemników

Maca - libido, ruchliwość plemników

syllwia91, Żanetka93, MissKathy92 lubią tę wiadomość

zEVhp2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 18:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Dobra to faceta mam z głowy a teraz co dla nas kobiet?

:)

Ja np pije inofem ;)

Jest tak kwas foliowy i mioinozytol

Dotatkowo jem kwasy omega 3

I witamine D ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 19:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam gdzieś o pragnal start. A stanie się coś jak połącze np pragnal z jakimś kompletem witamin typu multivitalis plus omega 3? Moze się wydać śmieszne ale czy można łączyć te same witaminy różnymi suplementami? Czy da się przewitaminowac? Hahaha

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 20:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze da sie przewitaminiwac;)

Trzeba pamietac ze oprocz suplementow organizmowi dostarczamy tez witamin poprzez jedzenie : warzywa owoce mieso itp...

Witaminy to nie cukierki tez trzeba jesc z glowa ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 20:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje ovarin albo miovarian. Ten weekend to śmignął tak szybko za szybko zdecydowanie!!!

• Ochmanka Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde a ja tylko kwas foliowy łykam. Ale z drugiej strony staram się zachować zróżnicowaną dietę i może tak jak Żanetka napisała dużo rzeczy dostarczam z jedzeniem. Jak narazie wyniki mam dobre, tylko tarczyca średnio.

K5IHp2.png

starania od 09.2018
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    10.2019 - 7tc [*]
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pij wode jodowana - tak dla tarczycy
    Albo jod sobie lykaj jako suplement ;)

Ochmanka lubi tę wiadomość

• Kaga Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam wszelkie zestawy witaminowe jakie stosowalam. Nie wierzę w nie. Pół roku pilam inofem i jak widac bez skutku. Przerwalam, ale ze jeszcze mialam pół paczki to chwilowo wrocilam do niego.
    Biorę aktywną formę kwasu foliowego i jak mi sie nie zapomni to wit. D. W tym tyg robię poziom wit. B12 i na pewno ja pozniej włączę ze wzgledu na metforminę. Przy jej stosowaniu zaleca sie zwiększenie ilości kwasu foliowego i właśnie wit. B12.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 21:23

l22njw4zwkd4lovy.png
  • Kaga Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natomiast co sie tyczy jodu w chorobach tarczycy to warto przedyskutować z lekarzem, który zna nasze wyniki. Są jednostki chorobowe tarczycy w ktorych jod jest przeciwskazany.

l22njw4zwkd4lovy.png
  • Alunis Ekspertka

Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi proszę czy brązowo-różowe plamienia i ból podbrzusza(lżejszy niż zazwyczaj) w dniu spodziewanej miesiączki mogą oznaczać ciąże? Test wyszedł mi negatywny, ale nigdy tak wcześniej nie miałam i obawiam się co może to oznaczać. :(

Marzenka 13.03.2020r <3
    l22ni09ky8d09mfx.png

Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Bożenka Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, jednak to ciągnięcie w jajniku, które promieniowało do pachwiny, skończyło się miesiączką. Kolejny cykl starań przede mną. Nie było mnie długo, bo trochę się działo. Moja najlepsza przyjaciółka zaszła w ciążę. Nieplanowaną. Jest wielkie zaskoczenie. Nie stroni od alkoholu, ma sporą nadwagę, pali, źle się odżywia, miała stwierdzony zespół cushinga (nieleczony) i bach jest. Ja się bardzo cieszę, ona narazie w szoku

nqtk2n0axl4m779s.png
  • Bożenka Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Same ciężarne dookoła mnie. Jakiś obłęd

nqtk2n0axl4m779s.png
‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego