X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wszystkim! Ja oczywiście z pytaniem. Pojechałam dziś do apteki po zajęciach bo gdzieś czytałam o super wiesiołku, tranie na płodność (biorę komplet witaminy z kwasem foliowym) a mojemu kupiłam salfazin bo ponoć jest dobre na nasienie mimo że badań jeszcze nie robiliśmy ale zażywać już może. No i wróciłam i do czytałam że wiesiołka wcale nie bierze sie ciągle tak jak myślałam! Więc stąd pytanie co warto brać i kiedy. Ja i mąż. Miłej niedzieli!

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salfazin to super wybor, tez daje mojemu. :)

    Oeparol do owulacji :)

    Ogólnie takie suplementacje witaminowe dla panow muszą trwac minimum trzy miesiace. Ja właśnie daje mu salfazin i l-karnityne z firmy Swanson. Chce teraz dokupic l-arginine z tej samej firmy. Do tego przemycam mu orzechy i pestki dyni w diecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 16:14

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tak, olej z wiewiórka tylko do owu a potem przerwa :)

    A dziewczyny powiedzcie mi jakie witaminy są dobre dla facetów? l-arginina, l-karnityna, cynk, glutation to wiem ale coś jeszcze? mój bierze fertilman 4 tabletki dziennie i ciekawe czy to wystarczy? ma fajny skład i dużo witamin i nie wiem czy coś jeszcze mu dokupywac... bierze jeszcze oddzielnie kwasy omega :) miał też mace ale odstawil bo źle się po niej czuł
    Mój też je orzechy brazylijskie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 16:49

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 11:04

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fertilman w takiej dawce jak bierze Twoj mąż MissKathy ma sens. :) Bo wlasnie te dawki karnityny juz sa fajne. Warto czytac te sklady i ilosci tych substancji, bo czasami płaci się kupę kasy za sredniej jakości produkt.

    Ostatnio wspomina sie tez o dawaniu facetom mioinozytolu (aczkolwiek mi on nie pomogl). Kwas foliowy też powinien byc suplementowany a nie tylko u kobiet. Cynk i wit. C jak najbardziej sa ważne - mąż akurat w postaci Salfazinu je przyjmuje, ale preparaty wymienione przez Abi tez mają dobry skład i jakość.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla faceta tez super kwas filowy
    Wplywa na budowe plemnikow

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga no właśnie 4 tabsy dziennie też myślę że mają sens bo w jednej tabletce to tam mało tych witamin jest :/
    Jeszcze sprawdzę jak z tym kwasem foliowym i witaminą c jest w tym fertilman :)
    Dzięki dziewczyny :)

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra to faceta mam z głowy a teraz co dla nas kobiet?


    :)

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy, mój mąż przez jakiś czas przyjmował te gotowe suplementy, a później to mu osobno kupowałam witaminy, żeby tych niektórych składników miał większe dawki, bo nie wszystkie były w wystarczającej ilości. Nasienie się poprawiło, więc teraz już bierze salfazin tylko. A wcześniej:

    L–karnityna - ruchliwość plemników, 2g na dobę

    L-arginina - niezbędna do produkcji spermy, 4g dziennie.

    Kwas foliowy - dojrzewanie plemników

    Witamina B12 - ruchliwość plemników

    Koenzym Q10 - chroni przed uszkodzeniami plemników

    Witamina C - przeciwutleniacz

    Cynk - chroni przed fragmentacją DNA komórki, żywotność plemników

    Selen - ruchliwość plemników

    Maca - libido, ruchliwość plemników

    syllwia91, Żanetka93, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Dobra to faceta mam z głowy a teraz co dla nas kobiet?


    :)

    Ja np pije inofem ;)

    Jest tak kwas foliowy i mioinozytol

    Dotatkowo jem kwasy omega 3

    I witamine D ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam gdzieś o pragnal start. A stanie się coś jak połącze np pragnal z jakimś kompletem witamin typu multivitalis plus omega 3? Moze się wydać śmieszne ale czy można łączyć te same witaminy różnymi suplementami? Czy da się przewitaminowac? Hahaha

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze da sie przewitaminiwac;)

    Trzeba pamietac ze oprocz suplementow organizmowi dostarczamy tez witamin poprzez jedzenie : warzywa owoce mieso itp...

    Witaminy to nie cukierki tez trzeba jesc z glowa ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje ovarin albo miovarian. Ten weekend to śmignął tak szybko za szybko zdecydowanie!!!

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde a ja tylko kwas foliowy łykam. Ale z drugiej strony staram się zachować zróżnicowaną dietę i może tak jak Żanetka napisała dużo rzeczy dostarczam z jedzeniem. Jak narazie wyniki mam dobre, tylko tarczyca średnio.

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pij wode jodowana - tak dla tarczycy
    Albo jod sobie lykaj jako suplement ;)

    Ochmanka lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam wszelkie zestawy witaminowe jakie stosowalam. Nie wierzę w nie. Pół roku pilam inofem i jak widac bez skutku. Przerwalam, ale ze jeszcze mialam pół paczki to chwilowo wrocilam do niego.
    Biorę aktywną formę kwasu foliowego i jak mi sie nie zapomni to wit. D. W tym tyg robię poziom wit. B12 i na pewno ja pozniej włączę ze wzgledu na metforminę. Przy jej stosowaniu zaleca sie zwiększenie ilości kwasu foliowego i właśnie wit. B12.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 21:23

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natomiast co sie tyczy jodu w chorobach tarczycy to warto przedyskutować z lekarzem, który zna nasze wyniki. Są jednostki chorobowe tarczycy w ktorych jod jest przeciwskazany.

  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi proszę czy brązowo-różowe plamienia i ból podbrzusza(lżejszy niż zazwyczaj) w dniu spodziewanej miesiączki mogą oznaczać ciąże? Test wyszedł mi negatywny, ale nigdy tak wcześniej nie miałam i obawiam się co może to oznaczać. :(

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, jednak to ciągnięcie w jajniku, które promieniowało do pachwiny, skończyło się miesiączką. Kolejny cykl starań przede mną. Nie było mnie długo, bo trochę się działo. Moja najlepsza przyjaciółka zaszła w ciążę. Nieplanowaną. Jest wielkie zaskoczenie. Nie stroni od alkoholu, ma sporą nadwagę, pali, źle się odżywia, miała stwierdzony zespół cushinga (nieleczony) i bach jest. Ja się bardzo cieszę, ona narazie w szoku

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Same ciężarne dookoła mnie. Jakiś obłęd

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ