X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zostańmy mamami 2014
Odpowiedz

Zostańmy mamami 2014

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ja chyba nigdy koscielnego nie wezme... smiesza mnie te cale nauki przedmaluzenskie... (przepraszam jesli kogos obrazilam) poporstu to nie dla mnie....

    Ja mam pomalu dosc sprawdzania temperatury... na spontana bym chciala... ale to dopiero jak mi sie cykle ureguluja... no chyba ze ten moje bladzioszki to jednak slina fasoleczka ;) testa sinke najszybciej w.... piatek :P

  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    dlatego ja chyba nigdy koscielnego nie wezme... smiesza mnie te cale nauki przedmaluzenskie... (przepraszam jesli kogos obrazilam) poporstu to nie dla mnie....

    Ja mam pomalu dosc sprawdzania temperatury... na spontana bym chciala... ale to dopiero jak mi sie cykle ureguluja... no chyba ze ten moje bladzioszki to jednak slina fasoleczka ;) testa sinke najszybciej w.... piatek :P
    hehe no nie polecam co my się nalataliśmy z ty kościelnym ile czsu straciliśmy ... masakra no ale było minęło :)

    no nudne jest to sprawdzanie ja czasami zapominam, ale mnie więcej wiem co jest, trochę poznałam swój organizm. Kurcze też bym chciała na spontana... mówi się, że co to dzidzie zrobić i z takim założeniem wyszłam, a tu raz lipa za 2 razem już myślałam że to fasolka bo okresu nie miałam, brzuch mnie bolał na dole i taki napięty był, ale test lipa i po 37dni dostałam... zobaczymy co teraz będzie :)

    a jak sie starasz to codziennie współżyjecie ? czy co 2 dzień?

    Puszysta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hymm.... zalezy od nastroju mojego chlopa i mojego :D raz jest codziennie ale czesciej jest co drugi albo i 3 dzien... czasem zadziej. staram sie zeby w okresie okoloowulacyjnym bylo max co drugi dzien a najlepiej codzinnie... i tak do 2 dnia po skoku... a potem jak nam sie chce :)

    jesli maz ma dobra jakosc plemnikow mozna i codziennie :)

    I tak jak mowila Emilka... nie robimy dzieci ;)

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    hymm.... zalezy od nastroju mojego chlopa i mojego :D raz jest codziennie ale czesciej jest co drugi albo i 3 dzien... czasem zadziej. staram sie zeby w okresie okoloowulacyjnym bylo max co drugi dzien a najlepiej codzinnie... i tak do 2 dnia po skoku... a potem jak nam sie chce :)

    jesli maz ma dobra jakosc plemnikow mozna i codziennie :)

    I tak jak mowila Emilka... nie robimy dzieci ;)



    zakoduję - nie robimy ;)

  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my też nie chcieliśmy kościelnego.. i mamy tylko ślub cywilny.. nie wiem czy nie będę nam robić problemu jak mała pójdzie do komuni... zobaczymy..
    U nas w tym miesiący było na spontana... temp mierzyłam w sumie od połowy miesiąca i jakoś z głupoty zrobiłam test owu... ja przez tego raka nie mogłam się przytulać z moim mężem.. więc w sumie ponad rok był wyposzczony.. a teraz przez ten remont cały nie ma siły ani ochoty.. troche mnie tym drażni ale co mam mu powiedzieć? więc grzecznie czekam aż wróci mniej zmęczony w któryś dzień... :)

    Puszysta lubi tę wiadomość

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba bedzie trzeba cos zjesc bo jablko o 7 rano sie do sniadania nie zalicza.... albo pojde sie legne obok chlopa w lozku... i zasne...

    jejkus... ile opcji :P (moze nawet okna umyje.... wszytko byle sie nie uczyc!)

    jezusie jaka zgaga -__-

  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    chyba bedzie trzeba cos zjesc bo jablko o 7 rano sie do sniadania nie zalicza.... albo pojde sie legne obok chlopa w lozku... i zasne...

    jejkus... ile opcji :P (moze nawet okna umyje.... wszytko byle sie nie uczyc!)

    jezusie jaka zgaga -__-


    haha co do śniadania się zgadzam.. ale ja byn powiedziała że bita śmietana to nie śniadanie...
    naukę zaczynam od października nic zaległego mi nie zostało :D

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alxa wrote:
    my też nie chcieliśmy kościelnego.. i mamy tylko ślub cywilny.. nie wiem czy nie będę nam robić problemu jak mała pójdzie do komuni... zobaczymy..
    U nas w tym miesiący było na spontana... temp mierzyłam w sumie od połowy miesiąca i jakoś z głupoty zrobiłam test owu... ja przez tego raka nie mogłam się przytulać z moim mężem.. więc w sumie ponad rok był wyposzczony.. a teraz przez ten remont cały nie ma siły ani ochoty.. troche mnie tym drażni ale co mam mu powiedzieć? więc grzecznie czekam aż wróci mniej zmęczony w któryś dzień... :)

    a przy chrzcie malej nie robili problemow? jak nie to przy komuni tez nie powinno byc...

    Ja nie bede chrzcila swoich dzieci... do komuni tez ich nie posle... tutaj jest to traktowane normalnie... a ja chce zeby same wybraly sobie co chca... wychodze tez z zalozenia ze jesli ja chodze do kosciola tylko w boze narodzenie, nie prkatykuje i w kosciol nie wieze to nie ma sensu chrzcic dziecka na pokaz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alxa wrote:
    haha co do śniadania się zgadzam.. ale ja byn powiedziała że bita śmietana to nie śniadanie...
    naukę zaczynam od października nic zaległego mi nie zostało :D
    bita smietana.... taka prawdziwa to lubie taka z spreya to nie :P mdli mnie po niej....

    no ja mam jedna poprawke w sierpniu... z czegos czego od tego roku juz nie beda uczyc -__- az mi gul skacze... praktyki mam zaliczone, glupiego pisemnego nie zdalam w styczniu... i teraz mam poprawke... eh... na dwa pytania odpowiem cud malina i zdam :P nie zalezy mi na cudnej ocenie ja chce to poporstu zdac.. co semestr mam taki przedmiot ktory poporstu chce zdac :P

  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszku nie robili mi przy chrzcie... bo wtedy byłam panną... jeszcze wtedy byłam pod tyranią tatusia od małej... i nie mieliśmy dzięki bogu ślubu!

    Ja w kościół nie wierzę.. ale z małą chodzę co niedziele do kościoła i codziennie czytamy biblie dla dzieci...
    JA przestałąm wierzyć jako dorosła.. jeśli nie będzie chciała.. przestanie chodzić do kościoła.. niestety u nas dziecko bez komuni byłoby wyrzutkiem w całej klasie!
    :/

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alxa wrote:
    Puszku nie robili mi przy chrzcie... bo wtedy byłam panną... jeszcze wtedy byłam pod tyranią tatusia od małej... i nie mieliśmy dzięki bogu ślubu!

    Ja w kościół nie wierzę.. ale z małą chodzę co niedziele do kościoła i codziennie czytamy biblie dla dzieci...
    JA przestałąm wierzyć jako dorosła.. jeśli nie będzie chciała.. przestanie chodzić do kościoła.. niestety u nas dziecko bez komuni byłoby wyrzutkiem w całej klasie!
    :/
    no u nas wlasnie jest bardzo duzo wyznan wiec nie robia az takiego problemu...chociasz moj brat chodzi do szkoly gdzie warunkiem przyjecia byl dowod chrztu. ale to w malej miescince... w jednej szkole wymagali w drugiej nie i mama dala go do tej co wymagali bo byla mniejsza i jego koledzy tam szli (brat ma obecnie 8 lat)

  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko polska jest takim chorym krajem;P chociaż z tego co opowiadacie to nie tylko polska:P

    skończyłam właśnie pakować małą...

    teraz 5 minut odpocznę i jadę do administracji kontynuować załatwianie wszystkiego!

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas niestety zależy jak się trafi, ale słyszałam, że do komunii nie dopuścili bo rodzice nie mieli kościelnego i proboszcz powiedział, że najpierw muszą wziąć ślub a potem dziecko będzie mogło przystąpić do komunii ale to kwestia parafii proboszcza itd. ja niestety należę do parafii gdzie ciężko idzie coś po ludzku załatwić i wszystko im przeszkadza...

  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alxa wrote:
    tylko polska jest takim chorym krajem;P chociaż z tego co opowiadacie to nie tylko polska:P

    skończyłam właśnie pakować małą...

    teraz 5 minut odpocznę i jadę do administracji kontynuować załatwianie wszystkiego!


    tak Polska to dziwny kraj...

    pakowanie koszmar hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alxa wrote:
    tylko polska jest takim chorym krajem;P chociaż z tego co opowiadacie to nie tylko polska:P

    skończyłam właśnie pakować małą...

    teraz 5 minut odpocznę i jadę do administracji kontynuować załatwianie wszystkiego!
    mysle ze kazdy kraj ma swoje wady i zalety... tutaj sa np przedszkola i szkoly i uczelnie tylko dla protestantow.... tak samo przedszkola i szkoly tylko dla katolikow.... uczelni dla tylko katolikow juz chyba nie ma z tego co kojaze.... a sa tez szkoly przedszkole uczelnie dla wszystkich....

    czasem sie tak zastanawiam czy jesli nie bede brac dziecka do kosciola i nie przyjmnie skaramentow to czy nie utrudnie mu dostanie sie do leprzej szkoly czy uczelni? bo nie jest katolikiem... bede sie nad tym zastanawiac jak juz bedzie dziecko....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wirbażka wrote:
    u nas niestety zależy jak się trafi, ale słyszałam, że do komunii nie dopuścili bo rodzice nie mieli kościelnego i proboszcz powiedział, że najpierw muszą wziąć ślub a potem dziecko będzie mogło przystąpić do komunii ale to kwestia parafii proboszcza itd. ja niestety należę do parafii gdzie ciężko idzie coś po ludzku załatwić i wszystko im przeszkadza...
    u nas w polsce mielismy super proboszcza.... moi rodzice wiezli koscielny z nacisku rodziny... tak to mieli tylko cywilny.

    Ja mysle ze jezeli Alxa bedzie dawala do komuni tam gdzie mala miala chrzest to nie bedzie problemu... bo chyba czesciej odmawiaja chrztu pannie niz komuni mezatce.... no bo niby panna nie powinna miec dziecka poza maluzenstwem.... przynajmniej tak slyszalam

  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszysta nie dam małej do komunii tam gdzie do chrztu... bo to jest bez sensu, zeby szla z obcymi dziecmi... chcę żeby poszła ze swoją szkołą tam gdzie będziemy mieszkać.. jak wyjdzie.. zobaczymy..

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 17 lipca 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    u nas w polsce mielismy super proboszcza.... moi rodzice wiezli koscielny z nacisku rodziny... tak to mieli tylko cywilny.

    Ja mysle ze jezeli Alxa bedzie dawala do komuni tam gdzie mala miala chrzest to nie bedzie problemu... bo chyba czesciej odmawiaja chrztu pannie niz komuni mezatce.... no bo niby panna nie powinna miec dziecka poza maluzenstwem.... przynajmniej tak slyszalam


    no właśnie to kwestia tego jaki jest proboszcz, jak on na to patrzy itd. mój brat brał ślub z ciężarną już narzeczoną bodajże w 5mc była i tam nie było problemu a u mnie proboszcz wygnał i nie dał ciężarnej ślubu ... ale coraz więcej osób rezygnuje w ogole z kościoła, sakramentów... wolna wola każdego :)

  • alxa Autorytet
    Postów: 259 172

    Wysłany: 17 lipca 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa.. u nas zawsze jak ciężarna jest to ślub dają.. u mnie w rodzinie jest taki zwyczaj ogółem:/ jak kobieta ciąży to musi być ślub... i tylko wtedy jest ślub.. więc jak myśmy brali ślub to wszyscy myśleli, że w ciąży jestem... :P ja się lubię wyłamywać ;P

    a rodzinę mam ogółem ogromną...jest tak: od strony mamy
    1 babcia
    10 dzieci
    19 wnuków
    28 prawnuków do tej pory;P

    więc rodzina ogromna :)

    do tego dochodzą mężowie, żony i ich rodziny:D
    u nas mamy chociaż jeden ślub rocznie;)

    e3db312905.png
    920555c751.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 17 lipca 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to ja mam małą rodzinę:
    1 babcia
    6dzieci
    6 wnucząt (4 już po ślubie)
    2 prawnuków + 3 w wrześniu :)

    a z rodziną od strony ojca nigdy nie utrzymywałam kontaktów, więc już mam prawie po weselach z mojej strony ,ale mąż był pierwszy z rodziny więc u niego może się nam posypać ;)

    ja też się lubię wyłamywać dlatego ślub sami sobie robiliśmy, nie było jakiś zmówin ustaleń ansze podejście było - nasz dzień nasza sprawa ;) i się wyłamaliśmy z wielona standardowymi rzeczami weselnymi :)

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ