X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Pierwsze dziecko po 40stce
Odpowiedz

Pierwsze dziecko po 40stce

Oceń ten wątek:
  • Jezabelka Debiutantka
    Postów: 10 38

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Psychika w dużej mierze chyba zależy od tego jaka Ty sobie presję sama nakładasz. Ja późno spotkałam swojego partnera więc nawet wcześniej nie byłam w stanie się starać. Też czuje ciężar wieku a czasu na starania jest coraz mniej. U mnie wszyscy zachęcają żeby próbować i się nie poddawać. Możliwe że podejdę ostatni raz do invitro bo czasami trzeba powiedzieć stop. Oczywiście ciągle mam nadzieję że się uda.
    Tak więc póki Ty czujesz że chcesz próbować to próbuj. A po wsparcie zawsze możesz przyjść do bas ☺️

    Hej hej wszystkim !
    Dziekuje Arcola, Kosanka. Cenie Wasze wiadomosci i wsparcie wszystkich bardzo! :)
    Znow dawno mnie nie bylo ale nadrobilam, doczytalam, i staram sie rozniez choc telepatycznie wspierac Was wszystkie. U mnie w koncu cos sie ruszylo, zobaczymy ile "sily i pary w buch" pojdzie ;). Jestem wlasnie po konsultacji w klinice nieplodnosci... cala noc przeplakana, bo na moim jedynym jajniku mam dwie torbiele i podejzenie endometriozy, trombofilia nie pomaga, AMH na poziomie 0.882ng/ml , no i TEN wiek. Jedna mala radosc - procedure in vitro moge zaczac juz za 1,5 miesiaca- a zalamka bo od razu mi powiedziano ze mam 20 %, no moze w bardzo optymistycznej wersji 25% - moja decyzja i kasa czy zagram jak w lotto... Moj maz od razu powiedzial ze jest na tak - kasa zawsze sie jakos znajdzie, a jak nie sprobojemy to nie bedziemy wiedzieli... Z kolei moja najwspanialsza Pani ginekolog od razu powiedziala - PROBOWAC PROBOWAC ! Takze otrzymalam kopa dobrej energii i tez chcialabym Wam ja przekazac. Jutro bedzie lepiej. Trzymam kciuki za wszystkie jak i sciskam kazda z osobna.

    Przytulam.

    Bursztynek, Krakowska, Anlage, Kosanka lubią tę wiadomość

    40+
    Jeden jajnik
    Endometrioza
    Niedokrwistość złośliwa ( Adisona Biermera)
    Trombofilia
    Mutacja genu MTHFR
    Nadciśnienie tętnicze - ryzyko preeklampsji

    11.2018 -10 t.c. ciąża biochemiczna
    12.2019 - 9 t.c. ciąża biochemiczna

    08.2020 -AMH 0.882ng/ml, kwalifikacja do IVF
    12.2020 torbiel , AMH 0.096ng/ml, 5% szans na IVF :(
    decyzja o AZ:
    06.2021 transfer ❄️ 4.2.3, Beta 0
    09.2021 transfer ❄️ 2.1.1, Beta 0

    07.2022 histeroskopia, endometrial scratching
    08.2022 transfer ❄️ 4.1.1 + kleik

    10dpt- beta 456
    15dpt- beta 6112
    16dpt- jest pęcherzyk z zarodkiem
    29dpt- jest ❤️ , CRL 0.95cm
    10tc- CRL 3.16cm, moja morfologia, mocz- wzorowo
    13tc- prenatalne, USG i Pappa ok CRL 6.34cm
    14tc- CRL 9.8cm wszystko ok ❤️, morfologia, mocz wzorowo
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Mam prawie 40 lat, mam nadzieję, że mogę dołączyć?
    Dopiero rozpoczynam starania i nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać.
    Na razie robiłam AMH, które wyszło 3, 12 przy normie wg laboratorium 0,11 — 6,72.
    Pierwszą wizytę w klinice niepłodności mam za kilka dni.

    Bursztynek, Anlage, Kosanka lubią tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Skala Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Dzień dobry,

    Mam prawie 40 lat, mam nadzieję, że mogę dołączyć?
    Dopiero rozpoczynam starania i nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać.
    Na razie robiłam AMH, które wyszło 3, 12 przy normie wg laboratorium 0,11 — 6,72.
    Pierwszą wizytę w klinice niepłodności mam za kilka dni.
    Piękna AMH jak na ten wiek. Zdecydowanie powyżej mediany. Proszę napisać jak po wizycie.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skala wrote:
    Piękna AMH jak na ten wiek. Zdecydowanie powyżej mediany. Proszę napisać jak po wizycie.

    Dziękuję.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • KosPaula Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również dołączam do grupy! Dodatkowo mąż ma mało ruchliwe plemniki...., Staramy się metodą IUI. Jeśli nie uda się będziemy starać się o dofinansowanie na in vitro

    Ekta, Anlage lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem po czterech Ivf i właśnie wkraczam w czterdziestkę , ale nie poddaję się. Pozdrawiam serdecznie Was Wszystkie!

    Ekta, Krakowska lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Allende dziękuję! Bardzo mocno trzymam kciuki! <3 Może to będzie TEN cykl... :-D

    Niestety na tę chwilę trudno powiedzieć, ponieważ nie znamy przyczyny hipotrofii. Jeśli byłaby moja wina to w takim przypadku część dzieciaczków nadrabia, ewentualnie są później trochę drobniejsi od rówieśników. Jeśli wynika to z przyczyn endokrynologicznych może pomóc hormon wzrostu. No ale jeśli ma jakąś wadę genetyczną to nic nie pomoże tylko jakaś rechabilitacja itp... Musimy teraz czekać :-( Póki co jest taka maleńka. Synek dziewczyny z którą leżałam na patologii w wieku 1r miał 13,5 kg, a moja Mała 7,5kg i z 10 cm mniej wzrostu.
    Jeśli mogę cię uspokoić to każde z moich dzieci miało hipotrofie. Fakt. Rodzone w 36 tyg ale hipotrofie. Córki poniżej 2 kg. Malutkie. Lekarze w końcu stwierdzili że być może rodzę takie maleńkie dzieci. Młoda ma teraz 4 lata i rozmiar 104 wagę 13 kg a najmłodsza 26 MSC i 11 kg i 80 cm. Powoli nadrabiają. Najgorzej do pierwszego roku.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz po pierwszej wizycie, na razie progmozy dobre, ale wymagane sa dalsze badania.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 4 września 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was kobietki.
    Ja tez po 40 a dokładnie jestem urodzona w połowie 77🤫 I proszę bardzo bez komentarzy w stylu... a nie za późno??
    Zaczęłam późno myśleć o dziecku, bo zawsze byłam badana i zawsze było wszystko super. Mieszkam w Niemczech i tu dużo kobiet rodzi późno. Odstawi pani tabletki i zaraz będzie pani w ciąży- tak zawsze słyszałam. Po 35 zaczęłam już myśleć o dziecku. 3 lata bez stresu i nic. Rok z cyklem i nic. Poszłam do lekarki przed 40 a ona od razu i do szpitala na badanie jawowodów HSG i jeden niedrożny, drugi przyblokowany ale z szansą i do tego endometrioza. Lekarze in vitro proponowali ale ja jeszcze chciałam bez.
    3 lata walczyłam bezskutecznie, wydałam kasy i jak z tego ,, leczenia" czyli diety, płukania jajowodów, suplementów, akupunktury, hormonów, monitoringu cyklu nic nie wyszło. Mąż miał mało dobrych plenników a jeszcze były.
    Mam teraz dwa zrośnięte jajowody, endometrioze, a mój mąż zero szans na dziecko. Teraz została nam adopcja zarodka i cieszymy się bardzo, że jeszcze szansa jest.
    Mogłam wcześniej podchodzić do in vitro, nie czekać, aż amh spadnie bardzo do 0,3 . Bardzo tego żałuję, ale czasu nie cofne.
    Inne wyniki są w miarę dobre, więc mam nadzieje. Czy jest ktoś taki stary jak ja?czy jestem najstarsza?

    Krakowska, Reni1411 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 5 września 2020, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki ja tez do was dolacze . 40 skonczylam w kwietniu. Jestem mama 5 synow . Troika to juz randkuje studiuje itd 2 to jeszcze nalenstwa na w sumie jedno malenstwo bo dzis skonczylo 11 miesiecy a drugie prawie 6 . Po ostatniej ciazy wszystko zaczelo sie pierdzielic . Ciagle mam nieregularne miesiaczki mieszkam w Uk a tu służba zdrowia pod znakiem zapytania . Półtora miesiąca temu byłam u polskiego ginekologa zapisał mi proga na uregulowanie pierwszy cykl pięknie 31 dni drugi wczesna owulacja 7 dc a 10 dni po kolejny okres . Udało mi się wydębić badania u angielskiego lekarza na lh ,fsh, estradiol i testosteron mam nadzieje ze w następnym cyklu się przebadał .Byłam w szpitalu na usg gdzie ponoć znaleźli umnie jakaś adenomioze . Pierwsze zlecenia na hormony wysłali mnie nie informując w którym dniu je wykonać gdzie prawdopodobnie były w 20dc fsh wyszło 29 gdzie według ich norm już nie miesiączkuje . Lh tsh i prolaktyna w normie .Tak ze czarna magia . Mieliśmy cicha nadzieje ze uda nam się jeszcze raz ale co będzie z tego to się okarze 🥺💚

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 5 września 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podchodzę do in vitro w następnym cyklu.

    kalcia64, Ada M lubią tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Monika1233 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 8 września 2020, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny😉moze wy bedziecie wiedzieć więcej jak ja🙄przy 30 dniowych cyklach dzień płodny mniej więcej wypada ???jak to u was jest.Dzięki za odp.Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 18:44

  • zwaniola Przyjaciółka
    Postów: 93 38

    Wysłany: 14 września 2020, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze nie ostatnio, ale 18 lat temu moja ciocia rodzila pierwsze dziecko w wieku 40 lat. Łatwo jej napewno nie było, na dodatek trafił się jej młody dosyć wymagający, no ale miala do pomocy mamę. Myślę, że w tym wieku trzeba mieć dużo cierpliwości do tak małej istotki, a wszystko przyjdzie z czasem i będzie dobrze. Swoją drogą na stronie jest dobry artykuł o badaniach dla noworodka https://porady-zdrowie.pl/jakie-badania-powinien-miec-wykonane-noworodek/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2020, 07:27

  • AniaWiosenka Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 14 września 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, co prawda tylko w połowię pasuję do tego wątku ponieważ mam troje dzieci (dwoje już dorosłych), ale mam 42 lata i potrzebuję czasami porozmawiać z kimś w moim wieku. Mam nadzieję, ze mnie nie przepędzicie :)

    Zaczęliśmy z mężem starania 4 lata temu. Miałam 38 lat i myślałam, ze będzie jak wcześniej, myślę - robię - mam. Zwłaszcza, ze w rodzinie siostra i kuzynka zaszły w sumie w trzy ciąże prawie, ze od razu po czterdziestce.
    Niestety życie jest pełne niespodzianek i tak już od czterech lat co @ to chce mi się płakać. W sierpniu zdecydowałam się na działanie. Miałam stymulację, biopsję i miało być invitro, ale z 9 komórek pobranych tylko jedna dotarła do 5 dnia a potem okazała się wadliwa :(
    Najpierw się wypłakałam i poddałam, potem stwierdziłam, ze to koniec (własciwie to od poczatku załozenie było, ze do invitro podchodzimy tylko raz)
    Ochłonęłam jednak trochę, poczytałam i doszłam do wniosku, ze dam sobie szansę z komórką dawczyni. Wiem, ze mąż zgodził by się jeszcze na jedną moją własną stymulacje a potem KD ale nie chce jeszcze bardziej nadszarpywać budżetu rodziny, a kredytu nie bierzemy pod uwagę. Dla mnie jeśli dziecko będzie męża a ja bym je urodziła to będzie takie samo dziecko jak poprzednie. Nasze.

    Wiek 42 lata, starania od 2016
    Troje dzieci dorosłych w większości
    Sierpień 2020 stymulacja, pobrano 8 komórek, 4 się zapłodniły, 1 dotarła do 5 dnia- PGD nieprawidłowe :(
  • AniaWiosenka Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 14 września 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika1233 wrote:
    Witam Was dziewczyny😉moze wy bedziecie wiedzieć więcej jak ja🙄przy 30 dniowych cyklach dzień płodny mniej więcej wypada ???jak to u was jest.Dzięki za odp.Pozdrawiam

    Zazwyczaj liczy sie 14 dni przed miesiaczką (a własciwie 10-14 dni) ale u mnie zawsze jest 14 dni

    Wiek 42 lata, starania od 2016
    Troje dzieci dorosłych w większości
    Sierpień 2020 stymulacja, pobrano 8 komórek, 4 się zapłodniły, 1 dotarła do 5 dnia- PGD nieprawidłowe :(
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 14 września 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaWiosenka wrote:
    Witajcie dziewczyny, co prawda tylko w połowię pasuję do tego wątku ponieważ mam troje dzieci (dwoje już dorosłych), ale mam 42 lata i potrzebuję czasami porozmawiać z kimś w moim wieku. Mam nadzieję, ze mnie nie przepędzicie :)

    Zaczęliśmy z mężem starania 4 lata temu. Miałam 38 lat i myślałam, ze będzie jak wcześniej, myślę - robię - mam. Zwłaszcza, ze w rodzinie siostra i kuzynka zaszły w sumie w trzy ciąże prawie, ze od razu po czterdziestce.
    Niestety życie jest pełne niespodzianek i tak już od czterech lat co @ to chce mi się płakać. W sierpniu zdecydowałam się na działanie. Miałam stymulację, biopsję i miało być invitro, ale z 9 komórek pobranych tylko jedna dotarła do 5 dnia a potem okazała się wadliwa :(
    Najpierw się wypłakałam i poddałam, potem stwierdziłam, ze to koniec (własciwie to od poczatku załozenie było, ze do invitro podchodzimy tylko raz)
    Ochłonęłam jednak trochę, poczytałam i doszłam do wniosku, ze dam sobie szansę z komórką dawczyni. Wiem, ze mąż zgodził by się jeszcze na jedną moją własną stymulacje a potem KD ale nie chce jeszcze bardziej nadszarpywać budżetu rodziny, a kredytu nie bierzemy pod uwagę. Dla mnie jeśli dziecko będzie męża a ja bym je urodziła to będzie takie samo dziecko jak poprzednie. Nasze.
    Nie poddawaj się kochana i walcz, ja nie mam szans i mój mąż też nie. Wybraliśmy adopcje zarodka od par, które podchodziły same do invitro i im zostały zarodki. Czekamy teraz na telefon.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • AniaWiosenka Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 14 września 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Nie poddawaj się kochana i walcz, ja nie mam szans i mój mąż też nie. Wybraliśmy adopcje zarodka od par, które podchodziły same do in vitro i im zostały zarodki. Czekamy teraz na telefon.

    Mojego męża przebadali dogłębnie i wyniki ma lepsze niż niejeden 25 latek (tak powiedział lekarz), więc niestety bezpłodność to wina czysto moja :(
    Teraz wstąpiła we mnie nowa nadzieja, czasami mam myśli żeby może zamiast KD spróbować jednak stymulacji, bo może akurat za drugim razem by się udało, ale szybko przypominam sobie wtedy jak przez ostatnie 4 lata przed każdą miesiączką robiłam test ciążowy który bynajmniej nie wychodził pozytywny. Gdybym miała komórki, które by się do czegokolwiek jeszcze nadawały to już dawno zaszłabym w ciąże tak jak moje siostry.

    Czasami dziękuje za to, że żyję w takich czasach gdy możemy korzystać z takich form wspomagania leczenia jak KD czy AZ.
    Trzymam kciuki za nas obydwie, oby telefon zadzwonił jak najszybciej :)

    Wiek 42 lata, starania od 2016
    Troje dzieci dorosłych w większości
    Sierpień 2020 stymulacja, pobrano 8 komórek, 4 się zapłodniły, 1 dotarła do 5 dnia- PGD nieprawidłowe :(
  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 16 września 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.


    Wczoraj odebrałam wyniki, robione w 7dpo

    Estradiol 104 - norma faza lutealna 22,3 - 341
    Progesteron 14,10 - norma faza lutealna 1,83 - 23,9

    Brałam w tym cyklu letrozol od 4 do 9 dnia cyklu
    W 11dc zastrzyk ovitrelle
    Od 12dc duphaston

    Co sądzicie o tych wynikach?

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 25 września 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marikka wrote:
    Nie ogarniam tego. Macie tak duzo dzieci ale chcecie kolejne na sile z KD lub AZ? Takie alternatywy powinna byc moim zdaniem ostatecznoscia dla ludzi ktorzy nie maja dzieci a nie fanaberia wielodzietnych rodzin.nie towar ktory mozn ot tak kupic.

    dlaczego uważasz to za fanaberię?
    to nie są małe koszty, więc nie sądzę żeby laski szły po KD czy AZ jak po bułki
    nie mówię już o tym, że to jednak poważna decyzja, obce geny, dziecko itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2020, 17:19

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 26 września 2020, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy ma prawo do decydowania o własnym życiu.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ