X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iza30 wrote:
    Moj wynik AMH to 3,85 lekarz powiedzial ze to nie najgorszy wynik
    Co wy sadzicie o tym?

    Nie ma co sie martwic. Mam podobny wynik do Twojego. Takze glowa i uszy do gory :-)

    iza30 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Izik Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 23 maja 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka bardzi się zdziwiła widząc mój wynik 22 ale uszy do góry lepiej mieć za dużo niż za mało;-) ufff

    4.12.2023 II temin 14.08.2024 - zdrowy syn❤️😍;-)

    01.2022 poronienie chybione w 11 tygodniu
    3tygodniowe indukowanie poronienia
    zabieg łyżeczkowania 17.01.2022
    niedoczynność tarczycy
    tyłozgięta, zrotowana macica
    05.2021 poronienie 6tc
    STWIERDZONE CIĘŻKIE PCO;-( amh 22
    17 cykl starań po stymulacji ciąża w 2015
    córka 09.11.2015 cięzki poród indukowany, zagrażająca zamartwica płodu, cc na cito
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 29 maja 2014, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny!
    Dopiero dzisiaj trafiłam na tą stronę, kiedy w dzikim szale szukałam jakichkolwiek informacji na temat mojego wyniku AMH, który dzisiaj otrzymałam. Niestety mocno podwyższone, bo w okolicach 15 :(, a wizyta u lekarza dopiero za miesiąc. Chyba do tego czasu na wrzody zejdę, bo nawet teraz w gardle czuję ogień ;).

    Mam stwierdzone PCOS pochodzenia nadnerczowego, a FSH badane rok temu w normie ;).

    I żeby było śmieszniej - też jestem z Trójmiasta, więc bardzo się cieszę, że mogę tu przeczytać o polecanych lekarzach. Może i mi się uda do któregoś wybrać :). Tylko chyba wizyta u nich jest jeszcze droższa niż u mojej endo-gin :/. A ja już powoli bankrutuje na tym wszystkim.

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 29 maja 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jaki jest wynik w Normie?? moj dzisiejszy wynik to 4,3.

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 1,2 - w sumie nie dużo, choć lekarz mówi,że jak na moje 35 lat, to tragedii nie ma, na abc zdrowie znalazłam taki opis

    Normy poziomu AMH są następujące:

    powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.

    i to samo było na edziecko.pl

  • Różyczka Autorytet
    Postów: 708 1177

    Wysłany: 29 maja 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Czekam 8 dni roboczych na wynik AMH, dziś mija dopiero drugi dzień od badania.
    FSH 10,8 w 2dc, lekarz uprzedził, że nie jest to dobry wynik ( mam 35 lat).

    Dodam tylko, ze kazał mi zrobić to badanie ( AMH ) w dużym mieście, gdzie są odpowiednie aparatury, gdyż krew powinna trafić do wirówki ( czy jakiegoś innego sprzętu laboratoryjnego ) max do 30 min! dlatego nie warto robić w takich punktach diagnostycznych, które wysyłają krew do analizy do większych miast, gdyż to może zafałszować wynik tego badania.
    Pozdrawiam.

  • Różyczka Autorytet
    Postów: 708 1177

    Wysłany: 29 maja 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa wrote:
    można zmienić -w ustawienia/moje konto/dane początkowe mozesz zmienić długość cyklu, wtedy ci się chyba pokasuje i wpiszesz od nowa

    dzięki Mixa za odpowiedź, ale problem ten miałam w listopadzie i już dawno temu został rozwiązany, tylko ten wątek tak się ciagnie za mną do dziś bo pojawia się po każdym moim wpisie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa wrote:
    ja mam 1,2 - w sumie nie dużo, choć lekarz mówi,że jak na moje 35 lat, to tragedii nie ma, na abc zdrowie znalazłam taki opis

    Normy poziomu AMH są następujące:

    powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.

    i to samo było na edziecko.pl
    Tylko normy masz sprzed dwoch lat a wyniki obecne ktore sa zawyzone razy dwa. Wiec jak podzielisz swoj obecny wyniki na dwa wyjdzie Ci amh 0, 60 - to niestety niska rezerwa. Od sierpnia zeszlego roku do badan amh zaczeto uzywac innych odczynnikow ktore znacznie zawyzaja wyniki ( razy 2) . Wiec jesli teraz robicie te badania to podzielcie zawsze przez dwa i dopasujcie do norm ktore samtu podane.

    Sysiaaaaa lubi tę wiadomość

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 30 maja 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chciałam polubić. Sorry! Nie zgadzam sie zupełnie!

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie wiem po co lekarz miałby ze mna gadać o 1,2 jakbym miała o,6, ale cóż.. liczy się efekt koncowy i na to stawiam...

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 31 maja 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm czyli te moje biedne 15 podzielić na dwa? Wtedy chyba lepiej to wygląda... ;). No cóż, za 23 dni wizyta u lekarza ;).

    Różyczka - masz tą wiadomość wpisane na stałe prawdopodobnie w sygnaturce w ustawieniach :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2014, 15:04

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 31 maja 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytalam lekarza o to dzielenie na 2 i jakos nic mu o tym nie wiadomo powiedzial ze kazde lab ma swoje normy i swoje odczynniki a skoro wynik jest 1.2 to w 1 lab dla normy 1 bedzie to super w innym gdzie nirma 1.4 bedzie ponizej nieznacznie i juz, ale wazne sa normy danego lab a nie ma czegos takiego ze teraz wszystkie wyniki na 2 dziekimy

    Mixa lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Problem w tym ze nie ma innych norm jak te co podala wczesniej koleazanka. Wroccie na pierwsze strony tego tematu tam Ferda pisala o tych zawyzonych wynikach w zwiazu z prowadzeniem nowych odczynnikow.





    Normy poziomu AMH są następujące:

    powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaramis chyba jednak sie mylisz, kazde laboratorium moze stosowac inne odczynniki i tym samym miec inne normy, przykladowo jak robilam jakis czas temu amh w inviccie to tam norma jest na granicy 1.4, natomiast w gamecue gdzie sie leczylam graniczna to bylo 1, nie bede sie sprzeczac oczywiscie bo nie mam doktoratu z medycyny, jednak z tym dzieleniem na 2 ile lekarzy tyle teorii, wiec o ile nie skonczylas ginekologii ze specjalnoscia nieplodnosc to chyba Twoja wiedza jest nie wieksza niz nasza :) dlatego nie sialabym strachu wstod forumowiczek ze kazdy wynik trzeba dzielic na 2 :) jakby tak bylo to oni by w laboratorium juz dzielili, bo po co podawac wynik i normy a pacjent ma sobie go dzielic mnizyc i niewiadomo co jeszcze :)

    Mixa, kapturnica lubią tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella, ja na ostatniej wizycie też pytałam lekarza i też nic o tym nie słyszał i nie widzi powodu podawania wyniku i norm, z którymi pacjent miałby robić operacje matematyczne, powiedział ze śmiechem, że jak kto chce niech sobie dzieli, a u nich wynik to wynik...
    jak widzisz bella- nawjażniejsze sa efekty, a nie cyferki ;-)

    bella84 lubi tę wiadomość

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi czy 2,33 to naprawde taka dolna granica????

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,33 to super wynik estes plodna jak mloda bogini ;)

    Beata.D lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata.D wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi czy 2,33 to naprawde taka dolna granica????
    bardzo dobry wynik, tak jak pisze bella- płodna kobitka z ciebie

    Beata.D lubi tę wiadomość

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie!Moj gin mnie przestymulowal i to jak(bo powiedzial ze to dolna granica)-pobrane 32 jajeczka!!!! I jeszcze duzo 20mm torbieli 5 dni po punkcji!Tyle sie wycierpialam ze szkoda slow :( :( Na szczescie juz przeszlo ale teraz mam troche stracha ile jajniki beda wracac do normy(bo tez byly gigantyczne!) :(

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Bella i Mixa za szybka odpowiedz :) <3

    Mixa lubi tę wiadomość

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ