X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Hollywood Rose Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,,,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 10:16

    w57vrjjgxfn4as1m.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineskka wrote:
    Dziewczyny bardzo proszę Was o radę co mam mysleć o swoim wyniku.
    15 stycznia robiłam badanie AMH gdyż mam 37 lat i staram się o dziecko.
    Dziś odebrałam wynik ktory wynosi ng/ml 2,1.

    Jezu oszaleje do 4 lutego (mam wizytę) zna się któraś na tych wyniach??
    Plissss

    JEST OK. Normy poziomu AMH są następujące:

    powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 12:47

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Hollywood Rose Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 13:16

    w57vrjjgxfn4as1m.png
  • Missey Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Test po stosunku w jego toku myslenia jest bez sensu. Dlaczego? Bo zarowno inseminacja jak i in vitro omijaja bariere sluzu... Wiec po co to? Brak logiki. To ma znaczenie przy staraniach bez wspomagania.

    Droznosc - ok, ale w znieczuleniu. Wtedy jest szansa, ze mocniej puszcza kontrast i przepchaja ten niezdrozny jajowod. To byc moze ma sens.

    Co do IUI u mnie w klinice nie zmuszaja do nich kobiet z endometrioza. Ja jestem w rzadowym programie, mimo ze nie przechodzilam ani jednej. Dla mnie to strata kasy przede wszystkim. 1 IUI to tylko ciut mniej niz leki do stymulacji in vitro. Ty chcesz podejsc komercyjnie do ivf? Twoje pieniadze. Ja w takim wypadku nie zgodzilabym sie na IUI, a przypominam, ze pisze to z perspektywy endo-kobitki.

    In vitro - oczywiscie, ze moze sie nie powiesc za pierwszym razem. Mnie sie nie udalo i nie mam zarodkow zamrozonych. Musze podchodzic do calosci drugi raz, ale szanse sa jednak nieporownywalnie wieksze. Zmienil mi lekarz protokol, z dlugiego na ultra dlugi z 3miesiecznym wyciszaniem endo dipherelina-zastrzyk (cos podobnego w skutkach do visanne).

    Daj znac co i jak, jak juz przemyslisz sprawe :) powodzenia!

    Anatolka, zrezygnowałam z tego. Idę w poniedziałek do innej klinki. Szkoda mi czasu na bzdety. Chciałabym podejść do ivf, ale boję się punkcji jajników :-) Czy zawsze lekko usypiają ? Czy można miejscowe znieczulenie ?
    I o jakim znieczuleniu piszesz przy drożności ?
    Ja czytałam o czopku w tyłek lub ketonalu czy czymś podobnym. Przecież ja zdechnę przy takiej drożności, ja przy badaniu dostaję szału.
    Ja właśnie brałam Visanne rok i chyba tylko dzięki temu nie mam nowych torbieli. Ale zrosty są.

    Nie chcę robić tej drożności :((

    3.08.2011 - Ignaś. Zdrowy, piękny CUD
    marzec 2013 - 2 torbiele czekoladowe + ogniska endo
    czerwiec 2013 - laparoskopia + HSG
    lipiec 2013 - endometrioza IV stopnia :(
    listopad 2013 - Visanne - sztuczna menopazua
    sierpień 2014 - starania
    styczeń 2015 - AMH 0,35, Inhibina B - 56,
  • Piggy Autorytet
    Postów: 1528 1812

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy droznosci nie dostałam nic. Żadnego znieczulenia ani nawet przeciwbólowego. Ciesze się ze do punkcji usypiają

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 08:09

    2008 - ciąża biochemiczna,2013 - ciąża biochemiczna, 2014 - trzy IUI bez skutku, 2015.01 - pierwsze IVF bez ET, 13 mrozaczków
    26.03.2015 - crio 2 x 4AA :( 28.04.2015 - crio 4AA i 4BB :( 06.08.2015 - 2 x 4BB :( 08.09.2015 - 4BB i 3BC :( 06.10.2015 - 2BB i 1BB :( 11.12.2015 - 2X1BB :(
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piggy wrote:
    Ja przy droznosci nie dostałam nic. Żadnego znieczulenia ani nawet przeciwbólowego. Ciesze się ze do punkcji usypiają

    Ja dostalam dozylne, nie czulam nic, ale tez nie spalam :) wiem, ze dosc rzadko tak jest, szczegolnie na nfz (tak mialam), ale szpital, w ktorym mialam badanie ma certyfikat "szpital bez bolu"...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Missey Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, to super, ze nic nie bolalo. A drozne masz? Bo podobno jak nie drozne,to boli jak
    Cholera:( ja ide prywatnie, nic - oprócz porodu nie robiłam na nfz. Chyba by mnie tylko wykończyli. Pojdę prywatnie, ale zastanawiam się czy dają czopek w pupę czy coś jeszcze.... Nie chcę, nie chcę ....

    3.08.2011 - Ignaś. Zdrowy, piękny CUD
    marzec 2013 - 2 torbiele czekoladowe + ogniska endo
    czerwiec 2013 - laparoskopia + HSG
    lipiec 2013 - endometrioza IV stopnia :(
    listopad 2013 - Visanne - sztuczna menopazua
    sierpień 2014 - starania
    styczeń 2015 - AMH 0,35, Inhibina B - 56,
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missey wrote:
    Anatolka, to super, ze nic nie bolalo. A drozne masz? Bo podobno jak nie drozne,to boli jak
    Cholera:( ja ide prywatnie, nic - oprócz porodu nie robiłam na nfz. Chyba by mnie tylko wykończyli. Pojdę prywatnie, ale zastanawiam się czy dają czopek w pupę czy coś jeszcze.... Nie chcę, nie chcę ....

    Ale jak zdecydujecie sie na in vitro to nie ma potrzeby robic droznosci znow, bo to nic nie zmienia :)
    Mam drozne oba. Czekaj spokojnie do poniedzialkowej wizyty i zobaczysz co powiedza w innym miejscu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 11:27

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Missey Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Ale jak zdecydujecie sie na in vitro to nie ma potrzeby robic droznosci znow, bo to nic nie zmienia :)
    Mam drozne oba. Czekaj spokojnie do poniedzialkowej wizyty i zobaczysz co powiedza w innym miejscu :)

    Anatolka, mam nadzieję ... Dla mnie bezsensu jest to robić, skoro mam IV stopień endo i wiadomo, że nawet jak by się udrożniły, to endo i tak zżera wszystko. Boję się, że nawet z ivf nic nie pomoże przy tej zaawansowanej endo :(

    3.08.2011 - Ignaś. Zdrowy, piękny CUD
    marzec 2013 - 2 torbiele czekoladowe + ogniska endo
    czerwiec 2013 - laparoskopia + HSG
    lipiec 2013 - endometrioza IV stopnia :(
    listopad 2013 - Visanne - sztuczna menopazua
    sierpień 2014 - starania
    styczeń 2015 - AMH 0,35, Inhibina B - 56,
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missey wrote:
    Anatolka, zrezygnowałam z tego. Idę w poniedziałek do innej klinki. Szkoda mi czasu na bzdety. Chciałabym podejść do ivf, ale boję się punkcji jajników :-) Czy zawsze lekko usypiają ? Czy można miejscowe znieczulenie ?
    I o jakim znieczuleniu piszesz przy drożności ?
    Ja czytałam o czopku w tyłek lub ketonalu czy czymś podobnym. Przecież ja zdechnę przy takiej drożności, ja przy badaniu dostaję szału.
    Ja właśnie brałam Visanne rok i chyba tylko dzięki temu nie mam nowych torbieli. Ale zrosty są.

    Nie chcę robić tej drożności :((

    Proponuję SonoHSG jest mniej inwazyjne, a co za tym idzie mniej bolesne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, wlasnie odebralam wynik mojego AMH - 12.76 ng/ml, dodam, ze mam PCOS, wiec mozna sie bylo spodziewac podwyzszonego poziomu <3 ciekawe czy przy stymulacji jakosciowo moje jajeczka beda zdolne do zaplodnienia...?

  • N_a_n_a Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    czy mógłby ktoś napisać normy AMH dla wieku 27 lat?
    Odebrałam wynik 1,98 (norma<1,5) ale nie wiem jak to interpretować, nie jest źle, ale też chyba nie za dobrze...

    Aniołek Adaś 16.12.2014 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje, ze bez wzgledu na wiek te normy obowiazuja:

    powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N_a_n_a wrote:
    Witam,
    czy mógłby ktoś napisać normy AMH dla wieku 27 lat?
    Odebrałam wynik 1,98 (norma<1,5) ale nie wiem jak to interpretować, nie jest źle, ale też chyba nie za dobrze...

    Tu niewiadomo jaka jednostka. AMH moze byc wyrazone w 2 roznych i normy sa bardzo rozne.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie. Moje amh to 3,1 natomiast FSH jest podwyższone i wynosi 13. Jak to się ma do siebie? Z amh wynika ze wynik jest dobry, ze mam dobra rezerwę jajnikowa. Ale martwi mnie to FSH.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH lubi się wahać z cyklu na cykl, więc moim zdaniem amh jest bardziej wiarygodne.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    FSH lubi się wahać z cyklu na cykl, więc moim zdaniem amh jest bardziej wiarygodne.
    Czyli ze nie powinnam się zamartwiac tym ze to FSH podwyższone? Właśnie gdzieś tez juz slyszalam ze amh jest ważniejsze.

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brtii, fsh faktycznie moze sie wahac miedzy cyklami, nie mniej jednak ja bym polecala powtorzyc badanie, nie mozna bazowac na jednorazowym wyniku... Tak mi mowili lekarze gdy wyniki wychodzily watpliwe

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella84 wrote:
    Brtii, fsh faktycznie moze sie wahac miedzy cyklami, nie mniej jednak ja bym polecala powtorzyc badanie, nie mozna bazowac na jednorazowym wyniku... Tak mi mowili lekarze gdy wyniki wychodzily watpliwe
    Czyli warto powtorzyc . a czy mogę zrobić to badanie w 2dc, bo biorę lamette na stymulację.

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fsh i estradiol robi sie w 2 lub 3 dc :) wiec jak najbardziej

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ