X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną badania genetyczne zarodków
Odpowiedz

badania genetyczne zarodków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. czy ktoraś z Was robiłą badanie genetyczne zarodków przed transferem?

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie wielokrotnie zastanawialam, ostatecznie nie zrobilam. Rozmawialam z lekarzem, czytalam literature i jasno wychodzi niestety, ze badania sa mocno niemiarodajne. Zalezy jaka metode sie stosuje, jest zarowno duzo false-positives jak i false-negatives. Komorki pobiera sie z trofoblastu, nie z zarodka - czyli brak tak naprawde reprezentacji zarodka, w przypadku mozaiki moze sie okazac, ze trofoblast chory, zarodek zdrowy i odwrotnie. Kolejna sprawa - mozaiki: jest juz sporo literatury pokazujacej ze z mozaikowych zarodkow urodzily sie zdrowe dzieci. Jest duzo literatury nt. samonaprawdy zarodkow, czyli zarodek w 5 dobie to co innego niz w 6, 7, itd., bo chore komorki sa eliminowane i zastepowanego zdrowymi. Kolejna sprawa - badanie genetyczne wymaga hodowli do dosc poznego stadium (ma sie otworzyc jakies okienko czy cos tam) i takie czekanie to ryzyko. Sama punkcja to ryzyko.
    Wg. mnie gra niewarta swieczki choc kusi, kusi, nie powiem.

    Lukrecja, Berbeć lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:14

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Ja robiłam dwa razy i żałuję. Absurdalnie bez potrzeby wydane pieniądze.

    Czesc Bea. Mozesz napisac co Ci wyszlo w badaniach?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:14

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dokladnie, czytalam o tym samym eksperymencie. Invicta tez mnie namawiala na procedure (o malo jej nie zrobilam, ale moje zarodki sie nie "otworzyly" i dalej trzymac ich nie chcialam). Zreszta i tak wiem, ze w tym wieku wiekszosc zarodkow bedzie nieprawidlowa, wiec co tu badac...

    I tez jestem zdania, ze trzeba transferowac do skutku, choc niestety w naszym wieku (dobrze czytam, ze jestesmy w tym samym?) oznacza wiele niepowodzen i ewentualne poronienia. Rowniez od nastepnego razu w ogole daje sobie siana z hodowla do blastocysty. Bo mysle sobie, ze a nuz widelec dobre 3 dniowe zarodki nie wytrzymuja na szkle, ale rozwinelyby sie we mnie?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:14

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale wiem co czujesz. Ja invitro traktuje juz jako jakas procedure do odbebnienia, nawet sie specjalnie nie zastanawiam nad sensem tego wszystkiego :-( Ot, wpisane mam w grafik wizyty to ide, zastrzyki robie automatycznie, transfery takoz. Co do KD to stwierdzilam, ze to chyba nie dla mnie.

    U mnie transfery zaczely sie udawac wlasnie wtedy gdy zrezygnowalam z badan i bajerow... Pisalam tez dzis w watku o immunologii, ze w pierwsza ciaze, a potem w dwie kolejne zaszlam zaraz po przeleczeniu klopotliwego zeba, ktory okazal sie byl obumarl, takze radze teraz wszystkim dziewczynom sprawdzenie zebow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 16:27

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to mnie żeście zaskoczyły. ja w ślepo uwierzyłam, że to świetna metoda. Tylko szkoda, że taka droga! I jak się okazuje niekoniecznie skuteczna i bezpieczna...hmm. To co mi radzicie? robic punkcje i jak bedzie zarodek to transfer? druga opcja jest taka, ze zamrazam zarodki, zbieram na badanie genetyczne i robie transfer za kilka miesiecy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żeby mieć pewność, że zarodek jest zdrowy, żeby zminimalizowac ryzyko wystąpienia poronienia..
    z tego co słyszę (widzę) nie ma wielkich szans na zdrowy zarodek, więc może lepiej go najpierw przerbadać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 17:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    36 l i AMH 2.56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to mnie pocieszyłaś :)
    a o co chodzi z tym przetrzymaniem zarodków do 5 doby?
    a mam jeszcze pytanie odnosnie usg, ile razy jest robione przed punkcja?

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasciwie nie mam nic do dodania po tym co napisala Bea. Wg mnie postepowanie zawsze zalezy od tego jak sie sytuacja rozwinie. Ja np. nie miewam wielu zarodkow, polowa nie dozywa do 5 doby, czesc sie slabo mi rozmrazala ostatnio - dlatego podjelam teraz decyzje, ze nie hoduje do 5 doby tylko mroze 3dniowe i transferuje kolejno po 1. Transfery robie w cyklach naturalnych, wiec praktycznie co miesiac moge leciec z transferem.

    Dobrze bea mowi, Invicta bedzie Cie przekonywac ze procedura nieomylna, zarodki uwielbiaja byc nakluwane do biopsji itp. itd., uwielbiaja byc hodowlane na szkle bog wie jak dlugo. Tyle, ze nie mowia tych wszystkich innych rzeczy o ktorych Bea pisala.

    Ja jestem na nie, nawet jesli to oznacza kolejne zmarnowane transfery - trudno, tak jak w staraniach naturalnych, nie za kazdym razem zachodzi sie w ciaze. Bede czekac na zdrowego zarodka.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Brenya77 a Ty wiesz kiedy chcesz powiedzieć stop?

    Jak sie kasa skonczy :D A na serio to nie wiem, te procedury mnie jakos ostatnio w ogole nie mecza, lepiej je znosze psychicznie, nawet poronienia. Dzieci mi sie w miedzyczasie co prawda jakby odechcialo, ale moj partner bardzo chce i jeszcze sie nie chce poddawac, wiec mysle, ze do 45 poprobujemy jeszcze. Ale jak bede miala zarodki do transferow to bede robila je na cyklach naturalnych - wtedy mozemy sie dodatkowo starac we wlasnym zakresie.

    Bea77_2 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ