X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną badania genetyczne zarodków
Odpowiedz

badania genetyczne zarodków

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Ja tez nie pisze az tyle. Mialam dwa dni wolnego :-)
    Ale wpadaj na niskie AMH. :-)

    Ok :-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya77 a badanie kariotypów? czy to się ma jakoś do badania zarodków? w sensie jeśli zrobię kariotypy to wtedy może można odpuścić to badanie zarodków? Ty np miałaś te kariotypy badane?

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co innego. Kariotypy robisz, żeby się upewnić że nie jesteś nosicielką jakiejś konkretnej wady (translokacji, bądź genu mukowiscydozy np.) które z dużym prawdopodobieństwem mogłabyś przenieść na dzieci. Niektórzy mają inne choroby, dystrofię, hemofilie, choroby mitochondrialne itp. itd. gdzie wiadomo, że np. połowa potomstwa odziedziczy ta wadę. Właśnie jakby coś takiego wyszlo to wtedy zasadne jest badanie zarodków, żeby wybrać te nieobciążone ta dana wada.

    Natomiast aneuploidie i inne losowe wady genetyczne są... losowe i nie zależą od kariotypu rodziców.

    Ja badałam kariotyp i mam prawidłowy. Oboje mamy.

    Berbeć, Bea77_2, Lukrecja lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    To co innego. Kariotypy robisz, żeby się upewnić że nie jesteś nosicielką jakiejś konkretnej wady (translokacji, bądź genu mukowiscydozy np.) które z dużym prawdopodobieństwem mogłabyś przenieść na dzieci. Niektórzy mają inne choroby, dystrofię, hemofilie, choroby mitochondrialne itp. itd. gdzie wiadomo, że np. połowa potomstwa odziedziczy ta wadę. Właśnie jakby coś takiego wyszlo to wtedy zasadne jest badanie zarodków, żeby wybrać te nieobciążone ta dana wada.

    Natomiast aneuploidie i inne losowe wady genetyczne są... losowe i nie zależą od kariotypu rodziców.

    Ja badałam kariotyp i mam prawidłowy. Oboje mamy.

    Dziękuję Ci za odpowiedz, Ty chyba wiesz wszystko :)
    Czy te kariotypy też zmieniają się z wiekiem, jakie są wskazania do ich zrobienia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:18

    Berbeć, brenya77, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podaje artykuł o najnowszym badaniu klinicznym na temat tego czy badanie genetyczne zarodków działa.
    W skrócie, przebadano prawie 400 kobiet w wieku 35-40 lat w różnych klinikach na świecie - podzielono je na dwie grupy, jedna miała badanie zarodkow, druga nie. Wyniki po roku jeśli chodzi o żywe urodzenia były identyczne w obu grupach. W grupie bez badania zarodków było więcej poronień.
    Muszę jeszcze przeczytać oryginalny artykuł ale podaje na świeżo.

    https://www-independent-co-uk.cdn.ampproject.org/v/s/www.independent.co.uk/news/health/ivf-genetic-embryo-screening-pregnancy-cost-no-benefit-study-a8478716.html?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&amp#amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.independent.co.uk%2Fnews%2Fhealth%2Fivf-genetic-embryo-screening-pregnancy-cost-no-benefit-study-a8478716.html

    Berbeć, Bea77_2 lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Jutro przeczytam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten artykuł z tego co wyczytałam jest chyba w ogóle raczej na nie (te czyjeś komentarze niżej w art i taki jakby dołaczony art o kobiecie, która satarła się) , jeśli chodzi o IVF i jak to ludzie są nabijani w butelkę płacąc kolejne pieniądze za badania, procedury itp. Mam nadzieje, że ja bede wiedziala kiedy powiedziec stop jeśli się nie uda.
    Jak coś jeszcze znajdziesz daj znać

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, bo to akurat artykuł z Independent, wiec oni już zastosowali własną ocenę do tych badan. Nie miałam czasu zapoznać się z oryginalnym artykułem, niestety.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ten artykuł z tego co wyczytałam jest chyba w ogóle raczej na nie (te czyjeś komentarze niżej w art i taki jakby dołaczony art o kobiecie, która satarła się) , jeśli chodzi o IVF i jak to ludzie są nabijani w butelkę płacąc kolejne pieniądze za badania, procedury itp. Mam nadzieje, że ja bede wiedziala kiedy powiedziec stop jeśli się nie uda.
    Jak coś jeszcze znajdziesz daj znać

    Wiesz, ja myślę że to nabijanie w butelkę to nie jest takie oczywiste. O ile pacjenci są informowani o tym, że dana metoda jest eksperymentalna i brak dowodów na jej skuteczność, to wg mnie to jest ok - każda z nas powinna mieć wybór nawet iść do znachora jeśli uważa że jej to pomoże. To co jest nie fair to nieinformowanie pacjentki, albo fałszywe informacje nt statystyk i nakłanianie na procedurę bo wg kliniki jest super. Tak robi np. Invicta kłamiąc w żywe oczy że badanie zarodków jest koniecznością, stosując metody podprogowe - pani taka stara, takie złe komórki, pani bez tego nie zajdzie w ciążę. Jest to nieetyczne i powinno skutkować cofnięciem licencji.
    To samo mogę powiedzieć o immunologii - namawianie na niebezpieczne szczepienia albo leki, bo inaczej nie ma pani szans na ciążę. Normalnie wieszalabym za to na suchej gałęzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2018, 15:02

    Bea77_2 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Wiesz, ja myślę że to nabijanie w butelkę to nie jest takie oczywiste. O ile pacjenci są informowani o tym, że dana metoda jest eksperymentalna i brak dowodów na jej skuteczność, to wg mnie to jest ok - każda z nas powinna mieć wybór nawet iść do znachora jeśli uważa że jej to pomoże. To co jest nie fair to nieinformowanie pacjentki, albo fałszywe informacje nt statystyk i nakłanianie na procedurę bo wg kliniki jest super. Tak robi np. Invicta kłamiąc w żywe oczy że badanie zarodków jest koniecznością, stosując metody podprogowe - pani taka stara, takie złe komórki, pani bez tego nie zajdzie w ciążę. Jest to nieetyczne i powinno skutkować cofnięciem licencji.
    To samo mogę powiedzieć o immunologii - namawianie na niebezpieczne szczepienia albo leki, bo inaczej nie ma pani szans na ciążę. Normalnie wieszalabym za to na suchej gałęzi.
    "The findings, published in the journal Human Reproduction on Sunday, confirm the beliefs of many fertility experts who say private IVF clinics often “take couples for a ride” with non-evidence based therapies".
    Ogólnie o różne terapie i badania chodzi nie miałam na myśli tylko tego jednego badania.
    Nie moge sobie za Boga przypomnieć jak to u mnie było, kiedy dr mi no i wlasnie zaproponowala czy zaoferowala to badanie, na pewno było ze 80% skuteczności a bez badania 50% no i oczywiscie same plusy, wiec my sie nawet nie zastanawialismy... az do wejscia na forum :)

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego trzeba czytać rekomendacje towarzystw ginekologicznych, HFEA oraz Cochrane reviews. Oni nie owijają w bawełnę i oceniają każda metodę stosowana w medycynie od kątem dowodów na jej skuteczność. Bo inaczej człowiek zginie i da się wrobić w Bóg wie co.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya bo nie wytrzymam z moim chłopem i musisz rozwiązać nam problem. On twierdzi ze dr powiedziala , ze w klinice i tak pobieraja material geneteczny z zarodka, czy my chcemy badanie czy nie, nie jest tak prawda? Ja uwazam, ze jest tak, że pobieraja materiał genetyczny w momenecie, kiedy podpisujemy zgode na badanie. Chyba, ze zgadzamy sie na badanie to wtedy oni pobieraja material ze wszystkich zarodków nawet , jeśli my chcemy zbadac np tylko dwa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:18

    brenya77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:19

    Berbeć, brenya77 lubią tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć, a Tobie proponowali badanie zarodków czy po prostu sama chcesz zrobić?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Ja odpowiem. Jeśli nie zgodzicie się na badanie genetyczne, to klinika nie będzie robić żadnej biopsji, bo i po co? kasy od Was za to przecież nie dostaną. Na badania genetyczne podpisuje się oddzielną umowę. Jeśli jej nie podpiszecie to biopsji nie będzie.

    Ale jest tak , z kolei, ze nawet jeśli się zdecyduje na pobranie np. z dwóch to oni i tak pobierają ze wszystkich, gdyby później chciało się zbadać resztę. I mojemu przez to się pochrzaniło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Berbeć, a Tobie proponowali badanie zarodków czy po prostu sama chcesz zrobić?

    Proponowali. Tak to się u nas w klinice odbywa, że proponują, tzn informują, że coś takiego jest. A jak napisałam do Pani dr czy u NAS faktycznie jest wskazanie to odpowiedź już nie była taka jednoznaczna, że to sami musimy zdecydować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Wydaje mi się, że jak się podpisuje umowę na PGS to robi się biopsję i badanie genetyczne na wszystkich utworzonych zarodkach. Ale nie wiem, może można poprosić żeby było tylko na przykład na dwóch. Ale wtedy na których dwóch??

    Co to znaczy, że póżniej będziesz chciała badać resztę? Jaką resztę? Zarodki hoduje się do piątej doby, do stadium blastocysty. Na rokujących blastocystach robi się biopsję, a następnie wszystkie blastocysty zamraża. Materiał z biopsji natomiast przewożą do laboratorium w Gdańsku i tam badają.

    Nie mogą nie zamrozić blastocyst w piątej lub szóstej dobie, bo by poumierały. Blastocysta nie może żyć i rozwijać się na szkle powyżej maksymalnie 7 doby zdaje się. Potem zaczyna proces obumierania. Zamrożenie blastocysty chroni ją przed umarciem.

    Na bank można wybrać ilość zarodków , bo od tego są uzależnione koszta. A Jak się wybiera zarodki do badania to nie mam pojęcia....

    No jeśli jest np 6 zarodków a ja przykładowo mam kasę na 4 , żeby zbadać?? To zamrażają te zarodki, oczywiście wcześniej pobierając ten materiał genetyczny, i jak się ma kasę to wtedy badają ten pobrany już wcześniej mat genetyczny, ale oczywiście mogę się mylić, ja to tak rozumiem i bankowo dr coś takiego nam mówiła, że decydując się na badanie oni pobierają ze wszystkich, choć tez pewnie gdybyś ktoś sobie nie życzył to by nie pobrali.

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ