X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną BOCIAN WARSZAWA
Odpowiedz

BOCIAN WARSZAWA

Oceń ten wątek:
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 25 września, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Cześć. Jestem w trakcie invitro u dr N. i mam mieszane uczucia. 8 marca miałam punkcję, ze względu na samopoczucie po transfer odroczony, miał być w kolejnym cyklu. Byłam na 3 wizytach, do każdej trzeba było zrobić hormony, zostawiłam w sumie 1600 zł , cykl okazał się bezowolavyjny. Czekam na następny i mam brać letrozol żeby była owulacja. Zapytałam o leki przy transferze, powiedział, że żadnych nie podaje. Zaniepokoiło mnie to. Mamy zamrożone cztery zarodki pięciodniowe, Raczej średniej jakości bo to 3aa, 4bc, 4cb i2bb. Martwię się o tę zarodki, że je zmarnuję, bo nie będę właściwie zabezpieczona farmakologicznie przy transferze. Myślałam, że choć encorton dostanę profilaktycznie ale on stanowczo powiedział, że nie.


    Hej, proszę pod cytatem swojego posta, bo wiem, że często ktoś szuka informacji na temat konkretnego lekarza i historii leczenia. Mój zarodek 3aa to dziś prawie pięciomiesięczny synek. Mimo to moje zdanie o dr pozostaje bez zmian. Nie wspominam dobrze transferu. Lekarzowi brak empatii. Miły jest na początku, kiedy stoi się przed decyzją o podjęciu kosztownej procedury. Potem kilkukrotnie doświadczyłam z jego strony nieuprzejmości. Jednak niczego nie żałuję. Choć myślę, że in vitro powiodłoby się u każdego innego lekarza. Wiem, że z jego strony ten transfer był na czuja. Miałam wrażenie, że on nie wierzył w jego powodzenie. Mój organizm jednak zdecydował się przyjąć zarodek i ciąża przebiegła bez komplikacji. Na pewno wrócę po pozostałe zarodki. Choć mam świadomość, że one już są słabszej jakości. W klinice przyjmuje dr Alena, to u niej byłam na wizycie potwierdzającej ciążę, to bardzo miła kobieta. Nie wiem jak wygląda procedura u niej, ale chyba na kolejny transfer poszłabym do niej.

    Maria_Christina lubi tę wiadomość

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Maria_Christina Ekspertka
    Postów: 123 92

    Wysłany: 26 września, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Hej, proszę pod cytatem swojego posta, bo wiem, że często ktoś szuka informacji na temat konkretnego lekarza i historii leczenia. Mój zarodek 3aa to dziś prawie pięciomiesięczny synek. Mimo to moje zdanie o dr pozostaje bez zmian. Nie wspominam dobrze transferu. Lekarzowi brak empatii. Miły jest na początku, kiedy stoi się przed decyzją o podjęciu kosztownej procedury. Potem kilkukrotnie doświadczyłam z jego strony nieuprzejmości. Jednak niczego nie żałuję. Choć myślę, że in vitro powiodłoby się u każdego innego lekarza. Wiem, że z jego strony ten transfer był na czuja. Miałam wrażenie, że on nie wierzył w jego powodzenie. Mój organizm jednak zdecydował się przyjąć zarodek i ciąża przebiegła bez komplikacji. Na pewno wrócę po pozostałe zarodki. Choć mam świadomość, że one już są słabszej jakości. W klinice przyjmuje dr Alena, to u niej byłam na wizycie potwierdzającej ciążę, to bardzo miła kobieta. Nie wiem jak wygląda procedura u niej, ale chyba na kolejny transfer poszłabym do niej.

    Zgadzam się jak najbardziej. Byłam pacjentką (komercyjnie) i zrezygnowałam przed transferem. Przeżyłam horror. Zmieniłam na innego lekarza w tej samej klinice. Nowy lekarz jest normalny, ma też większą wiedzę.

    U Dr N: na jednej z pierwszych wizyt powiedział po usg „ma pani nieprawidłową budowę macicy”, ja praktycznie zemdlałam słysząc to, musieli mi tam wodę podawać, położyć itd. Na kolejnej wizycie „jednak prawidłowa budowa macicy, tamto było przed okresem!”. Krzyki na wizycie „zmarnuje pani cały cykl”. Zero empatii, zero takiej normalności ludzkiej… na jednej z wizyt przed transferem jego młody uczeń obecny w takcie wizyty i gapiący mi się na waginę… horror! Nikt mnie nie zapytał czy wyrażam zgodę (wizyta komercyjna, koszt 600 zł). Do ucznia tłumaczenie ze jest „podejrzenie polipa” do mnie zero wyjaśnień za wyjątkiem „tylko ja jestem w stanie to zobaczyć bo robię Pani usg co 2 dni”. No jasne! Poszłam do 3 ginekologów w innych miejscach, w tym do profesora ginekologii i wszyscy zobaczyli polip od razu, na wykonywanym usg. Każdy kazał najpierw usunąć polip i byli w szoku … że ktoś chciał robić transfer na polip.

    W innej klinice wykonano mi wiele badań: jak biopsja endometrium, badanie na obecność mycoplasma i ureaplasma no i usunięcie polipa.

    Aha i jeszcze zapomniałam dodać, że lekarka z innej kliniki zauważyła u mnie nieprawidłowości podczas wziernikowania na szyjce macicy… podejrzewała, że może być rak szyjki. Zleciła kolposkopię… jestem już po, na szczęście to tylko „ektopia gruczołowa” jednak przeżyłam horror. Do tego w bocianie zrobili mi konwencjonalna cytologię a nie płynną, nikt mnie nawet nie zapytał czy chcę zapłacić więcej i mieć płynną… dodam, że w Novum gdzie miałam kolposkopie robią wyłącznie cytologię płynną… nie można nawet wybrać konwencjonalnej bo nie mają tego w ofercie. Robili mi potem drugi raz tà cytologię w Novum.

    Decyzja o zmianie lekarza na innego była najlepsza, jaką mogłam podjąć. Teraz nie ma wreszcie cyrku na wizytach, ale wizyty mają charakter przewidywalny a obecny lekarz ma dużą inteligencję emocjonalną.

    Starania od lutego 2024.
    39 lat, AMH 2, 84
    czynnik męski oligospermia
    Kariotypy ✅

    03.2024 stymulacja Menopur + Ganirelix
    03.2024 punkcja, 8 🥚, zapłodniło się 6 🥚.
    Przetrwały 2 ❄️❄️4BC i 5BC. Nieprzebadane.

    Polip w macicy po stymulacji, wizyty u kilku lekarzy.
    Lekarz prowadzący radzi robić transfer na polip...
    06.2024 Histeroskopia w Novum z usunięciem polipa.
    Biopsja endometrium - brak stanu zapalnego.

    07.2024 transfer 2 zarodów, nieudany, brak implantacji.

    07.2024 zmiana lekarza, nowa stymulacja.
    Rekovelle + Oraglutran.
    31.07.2024 Punkcja. Pobrano 18 🥚, dojrzałych 18 🥚. Lekarz kazał zapłodnić wszystkie, zapłodniło się 11 🥚.
    Przetrwało 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ 4AB, 4AC, 4BB,4BB,4BB, 4CB.
    Badanie PGT: 1 zdrowa ❄️ 4AB.
    1 nieprzebadana ❄️4AC (nie dało się przebadać).

    Transfer 6.09 - nieudany.
    Lekarz sugeruje zbadać immunologię.

    27.09. - pierwsza wizyta u immunologa.
  • Miwka Ekspertka
    Postów: 204 415

    Wysłany: 1 października, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, planuje się przenieść do Boćka w Warszawie (bo robią badania zarodków). Polecacie któregoś lekarza, czy któryś wierzy w immunologię?

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
  • CinniMinni Autorytet
    Postów: 2139 3333

    Wysłany: 1 października, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Hej, planuje się przenieść do Boćka w Warszawie (bo robią badania zarodków). Polecacie któregoś lekarza, czy któryś wierzy w immunologię?

    Doktor N...ki moze nie, ze "wierzy" ale da metypred/encorton na poczatku jak poprosisz. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października, 13:17

    36 lat, amh 2, slabe nasienie.

    1 IUI 10.02.2020 😒
    2 IUI 7.03.2020 😒

    In vitro:
    1 procedura Maj 2020
    ET 05.2020 8A 😒
    FET 26.06. 4BA 😞
    FET 24.07 3BB 😞

    2 procedura wrzesien 2020
    ET 14.10.2020 4AA 🍀💝
    5dpt beta 21
    7dpt beta 92
    9dpt beta 255
    12dpt beta 913
    15dpt beta 2924
    21dpt beta >10000 pęcherzyk na usg
    27 dpt jest serduszko❤️
    7.12.2020 test genetyczny Sanco 🍀
    zdrowy chłopiec🌲💙👶

    ❄❄4BA i 3BB

    23.06.2021 synek na świecie ❤️
  • Miwka Ekspertka
    Postów: 204 415

    Wysłany: 1 października, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CinniMinni wrote:
    Doktor N...ki moze nie, ze "wierzy" ale da metypred/encorton na poczatku jak poprosisz. :)


    Woow dziękuję! To już promyczek nadziei ;)

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
  • Monita Autorytet
    Postów: 404 1149

    Wysłany: 1 października, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Hej, planuje się przenieść do Boćka w Warszawie (bo robią badania zarodków). Polecacie któregoś lekarza, czy któryś wierzy w immunologię?
    Dr Dąbrowska, ale ona wraca z macierzyńskiego dopiero w styczniu.

    Miwka lubi tę wiadomość

    👩89'
    ➡️IO ➡️hiperprolaktynemia ➡️PCO ➡️PAI1 ➡️przeciwciała przeciwplemnikowe ➡️cross-match 21,6% ➡️allo MLR 0%➡️KIR Bx

    👨80'
    ➡️obniżone parametry nasienia ➡️ żylaki powrózka nasiennego

    Rozpoczęcie starań - 2015
    IUI - 4 ❌
    2019 ciąża naturalna - 6 t.c. serduszko przestało bić 😪💔

    01.2023 I prcedura IVF <Bocian Warszawa>
    12.01.2023 punkcja - 24🥚19 dojrzałych - 13 zamrożonych, 6 zapłodnionych
    Mamy 2❄ 5 A.A. 😍

    11.02.2023 transfer FET
    6 dpt ⏸ ❌CB 😪

    17.03.2023 transfer FET ❌ 😪

    06.2023 II procedura IVF
    5 zarodków 😍

    07.06.2023 transfer ET ❌ 😪

    29.09.2023 transfer FET
    6 dpt ⏸, 7 dpt 98.3, 10 dpt 475, 14 dpt 2704, 18 dpt pęcherzyk ciążowy z uwidocznionym pęcherzykiem żółtkowym 🥰, 25 dpt ❤
    age.png
  • CinniMinni Autorytet
    Postów: 2139 3333

    Wysłany: 1 października, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Woow dziękuję! To już promyczek nadziei ;)
    zapraszam na priv na pytanka i pogawedki :)

    36 lat, amh 2, slabe nasienie.

    1 IUI 10.02.2020 😒
    2 IUI 7.03.2020 😒

    In vitro:
    1 procedura Maj 2020
    ET 05.2020 8A 😒
    FET 26.06. 4BA 😞
    FET 24.07 3BB 😞

    2 procedura wrzesien 2020
    ET 14.10.2020 4AA 🍀💝
    5dpt beta 21
    7dpt beta 92
    9dpt beta 255
    12dpt beta 913
    15dpt beta 2924
    21dpt beta >10000 pęcherzyk na usg
    27 dpt jest serduszko❤️
    7.12.2020 test genetyczny Sanco 🍀
    zdrowy chłopiec🌲💙👶

    ❄❄4BA i 3BB

    23.06.2021 synek na świecie ❤️
  • Miwka Ekspertka
    Postów: 204 415

    Wysłany: 1 października, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CinniMinni wrote:
    zapraszam na priv na pytanka i pogawedki :)


    Cudownie, wysłałam zaproszenie do znajomych ❤️

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
  • Maria_Christina Ekspertka
    Postów: 123 92

    Wysłany: 1 października, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Hej, planuje się przenieść do Boćka w Warszawie (bo robią badania zarodków). Polecacie któregoś lekarza, czy któryś wierzy w immunologię?

    Tak. Jestem teraz u Dr Marianowskiego, on wierzy w immunologię i jego żona jest ginekologiem - immunologiem. Skierował mnie do niej i jestem już po wizycie, zleciła mi badania immuno. Ogólnie Dr M jest zwolennikiem badania zarodków, kazał mi badać. Mam 39 lat.

    Miwka lubi tę wiadomość

    Starania od lutego 2024.
    39 lat, AMH 2, 84
    czynnik męski oligospermia
    Kariotypy ✅

    03.2024 stymulacja Menopur + Ganirelix
    03.2024 punkcja, 8 🥚, zapłodniło się 6 🥚.
    Przetrwały 2 ❄️❄️4BC i 5BC. Nieprzebadane.

    Polip w macicy po stymulacji, wizyty u kilku lekarzy.
    Lekarz prowadzący radzi robić transfer na polip...
    06.2024 Histeroskopia w Novum z usunięciem polipa.
    Biopsja endometrium - brak stanu zapalnego.

    07.2024 transfer 2 zarodów, nieudany, brak implantacji.

    07.2024 zmiana lekarza, nowa stymulacja.
    Rekovelle + Oraglutran.
    31.07.2024 Punkcja. Pobrano 18 🥚, dojrzałych 18 🥚. Lekarz kazał zapłodnić wszystkie, zapłodniło się 11 🥚.
    Przetrwało 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ 4AB, 4AC, 4BB,4BB,4BB, 4CB.
    Badanie PGT: 1 zdrowa ❄️ 4AB.
    1 nieprzebadana ❄️4AC (nie dało się przebadać).

    Transfer 6.09 - nieudany.
    Lekarz sugeruje zbadać immunologię.

    27.09. - pierwsza wizyta u immunologa.
  • Miwka Ekspertka
    Postów: 204 415

    Wysłany: 1 października, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria_Christina wrote:
    Tak. Jestem teraz u Dr Marianowskiego, on wierzy w immunologię i jego żona jest ginekologiem - immunologiem. Skierował mnie do niej i jestem już po wizycie, zleciła mi badania immuno. Ogólnie Dr M jest zwolennikiem badania zarodków, kazał mi badać. Mam 39 lat.

    Aaaaaa !!!! Z Nieba mi spadłaś ❤️ W końcu lekarz, który ma wszystko, co potrzebuje ❤️ A powiedz mi, czujesz się zaopiekowana ? Jest w kontakcie?

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
  • Maria_Christina Ekspertka
    Postów: 123 92

    Wysłany: 1 października, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Aaaaaa !!!! Z Nieba mi spadłaś ❤️ W końcu lekarz, który ma wszystko, co potrzebuje ❤️ A powiedz mi, czujesz się zaopiekowana ? Jest w kontakcie?

    Ja jestem zadowolona :) Dr Marianowski - jego ojciec profesor ginekologii, matka ginekolog, żona ginekolog, siostra ginekolog a córka będzie ginekologiem. Ja przeżyłam horror u poprzedniego lekarza w bocianie - opisałam wyżej. Żona Dr M przyjmuje w in femini Home.
    DR M bardzo miły, empatyczny i ma widzę. Daje swój nr tel prywatny, można do niego dzwonić. Raz dzwoniłam o 7 rano bo pomyliłam godzinę leków - i odebrał, uspokoił. Innym razem, bo nie było w aptece leku który przepisał, też odebrał.

    Wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek. Priv :)

    Miwka lubi tę wiadomość

    Starania od lutego 2024.
    39 lat, AMH 2, 84
    czynnik męski oligospermia
    Kariotypy ✅

    03.2024 stymulacja Menopur + Ganirelix
    03.2024 punkcja, 8 🥚, zapłodniło się 6 🥚.
    Przetrwały 2 ❄️❄️4BC i 5BC. Nieprzebadane.

    Polip w macicy po stymulacji, wizyty u kilku lekarzy.
    Lekarz prowadzący radzi robić transfer na polip...
    06.2024 Histeroskopia w Novum z usunięciem polipa.
    Biopsja endometrium - brak stanu zapalnego.

    07.2024 transfer 2 zarodów, nieudany, brak implantacji.

    07.2024 zmiana lekarza, nowa stymulacja.
    Rekovelle + Oraglutran.
    31.07.2024 Punkcja. Pobrano 18 🥚, dojrzałych 18 🥚. Lekarz kazał zapłodnić wszystkie, zapłodniło się 11 🥚.
    Przetrwało 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ 4AB, 4AC, 4BB,4BB,4BB, 4CB.
    Badanie PGT: 1 zdrowa ❄️ 4AB.
    1 nieprzebadana ❄️4AC (nie dało się przebadać).

    Transfer 6.09 - nieudany.
    Lekarz sugeruje zbadać immunologię.

    27.09. - pierwsza wizyta u immunologa.
  • Miwka Ekspertka
    Postów: 204 415

    Wysłany: 1 października, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monita wrote:
    Dr Dąbrowska, ale ona wraca z macierzyńskiego dopiero w styczniu.


    Przeoczyłam wiadomość. Dziękuję ❤️ W sumie pewnie będę próbowała się przenieść dopiero koło nowego roku. Może mi się trafi ;) Ufff czyli są jakieś możliwości, bo bałam się że stoję pod ścianą.

    Monita lubi tę wiadomość

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
‹‹ 14 15 16 17 18
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ