X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od stycznia zaczynam odkładac pieniadze na komercyjne :(

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pabelka tak mi przykro. Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Wczoraj byłam na wizycie u mnie w Parensie w Rzeszowie i byłam świadkiem, jak kwalifikowali jakąś parę. Nas też zakwalifikowali z wizyty na wizytę. Wiecie, na zacofanym podkarpaciu, gdzie kościół nie pozwala, pewnie mało chętnych na ivf. Chociaż mi to akurat odpowiada

    Reni, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

    age.png
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    ja od stycznia zaczynam odkładac pieniadze na komercyjne :(
    ja już to robie :(
    na ivf nie będzie ale na zabranie wraku i sprowadzenie do polski będą:/

    ewlinaaa85, ewa84 lubią tę wiadomość

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczego innego się nie spodziewałam, ale nadzieja jednak była. Tylko teraz dlaczego my nie mając w większości dzieci mamy płacić za szkoły, żłobki, składamy się na 500 zł na dziecko, płacimy na fundusz zdrowia i co? większość z nas chodzi prywatnie bo znalezienie ginekologa od niepłodności na kasę chorych graniczy z cudem. Uczciwie prowadzę firmę, podatki płacę, zus płacę ale chyba pora to zmienić i odkładać na prywatne ivf. Jedyna nadzieja w tym, że kliniki będą musiały obniżyć ceny bo inaczej szybko zbankrutują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 07:54

    Abianka, ewlinaaa85, mysza89, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak komentarza...odbierają nadzieję setką tysięcy parom..jedyną nadzieję.Same przekleństwa nasuwają się na myśl...Nie wiem co zrobimy,jeśli faktycznie nie mozemy liczyć na kwalifikację.koniec marzeń.

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margoo i jak po histerokopii wszystko ok?? Da sie wytrzymać? Byłaś w klinice? Dowiedzialas sie czegoś

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po histeroskopii wszystko ok, oglądałam transmisję na żywo z macicy, lekarz powiedział, że wszystko w porządku. A samo badanie muszę przyznać mało przyjemne. Do kliniki musiałam wysłać męża, ale niczego się nie dowiedział, mówił, że jakaś nowa młoda dziewczyna na recepcji i nie umiała powiedzieć jak sytuacja :/

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Czytam wiadomosci w internecie i nie dowierzam własnym oczom.
    Czy to realne ze PiS nie przedłuży z programu rządowego ?
    Przeciez to jest nieludzkie.
    Chyba terzeba zacząć juz teraz cos działać w tej sprawie. Jakaś prośba do prezydenta ? Petycja ? Strajki ? Podpalenie sejmu ? Cokolwiek oby przyniosło skutek.

    Niedość ze mamy w swoim zyciu tyle stresu nieprzyjemnych sytuacji to jeszcze te mordy z telewizji beda nas stresować !?
    Jestem w szoku z tym czarnogrodem wokół nas.

    ewlinaaa85, SzewskaPasja lubią tę wiadomość

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja się właśnie zastanawiam skoro program jest tylko do połowy roku :( a ktoś zacznie stymulacje dopiero w czerwcu to co z punkcją, jajeczkami, zarodkami co z transferem ewentualnie transferami?

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    a ja się właśnie zastanawiam skoro program jest tylko do połowy roku :( a ktoś zacznie stymulacje dopiero w czerwcu to co z punkcją, jajeczkami, zarodkami co z transferem ewentualnie transferami?

    nie ma mowy o zaczynaniu stymulcji w czerwcu, do tego czasu kliniki muszą być rozliczone z programu, więc rozpoczęcie ostatnich procedur to najwyżej kwiecień.
    Także nie pół roku, a max 4 miesiące.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • SzewskaPasja Autorytet
    Postów: 320 413

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    a ja się właśnie zastanawiam skoro program jest tylko do połowy roku :( a ktoś zacznie stymulacje dopiero w czerwcu to co z punkcją, jajeczkami, zarodkami co z transferem ewentualnie transferami?

    No właśnie też zastanawiam się jak ten PISlam ma zamiar to in vitro "wygasić" (notabene cóż za eufemizm). Przecież każda z osób w programie ma zagwarantowane 3 podejścia, czy to znaczy, że każdy będzie mógł je wykorzystać do końca? A jeśli nie, to czy jest to zgodne z umową? Czy nie będzie można się ubiegać z tego tytułu o jakieś odszkodowanie? Poza tym, przecież będą pary, które będą miały śnieżynki już po zakończeniu programu, kto wtedy będzie płacił za wizyty i crio?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 19:31

    Invicta Wrocław I procedrua -brak komórek, II procedura 4 komórki, 2 zarodki :(, :(
    wrzesień 2016 - Vitrolive Szczecin - krótki protokół, priming estrogenowy, 12 komórek, 5 zarodków

    2qx4tls.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzewskaPasja wrote:
    No właśnie też zastanawiam się jak ten PISlam ma zamiar to in vitro "wygasić" (notabene cóż za eufemizm). Przecież każda z osób w programie ma zagwarantowane 3 podejścia, czy to znaczy, że każdy będzie mógł je wykorzystać do końca? A jeśli nie, to czy jest to zgodne z umową? Czy nie będzie można się ubiegać z tego tytułu o jakieś odszkodowanie? Poza tym, przecież będą pary, które będą miały śnieżynki już po zakończeniu programu, kto wtedy będzie płacił za wizyty i crio?

    trzy procedury mamy zagwarantowane do czasu trwania programu, po zakończeniu programu umowa sama się rozwiązuje.
    w ministerstwie mówili, że po kwalifikacji para ma prawo, a klinika obowiązek przeprowadzenia przynajmniej jednej procedury, jeśli się do końca programu nie zdąży z następnymi mówi się trudno.
    natomiast klinika twierdzi, że nie mogą zagwarantować nawet tej jednej procedury i tu jest dopiero klops.
    jeśli po prawie rocznym czekaniu okaże się, że mimo kwalifikacji nie podejdę do żadnej procedury to biorę prawnika i idę do sądu.

    lipa lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie juz w czerwcu nie beda brac żadnej pary :/

    Wkur@&€&&@a mnie to wszystko

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzewskaPasja wrote:
    Poza tym, przecież będą pary, które będą miały śnieżynki już po zakończeniu programu, kto wtedy będzie płacił za wizyty i crio?

    Pacjenci. Jest to jasno zapisane w regulaminie i umowach.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzewskaPasja wrote:
    No właśnie też zastanawiam się jak ten PISlam ma zamiar to in vitro "wygasić" (notabene cóż za eufemizm). Przecież każda z osób w programie ma zagwarantowane 3 podejścia, czy to znaczy, że każdy będzie mógł je wykorzystać do końca? A jeśli nie, to czy jest to zgodne z umową? Czy nie będzie można się ubiegać z tego tytułu o jakieś odszkodowanie? Poza tym, przecież będą pary, które będą miały śnieżynki już po zakończeniu programu, kto wtedy będzie płacił za wizyty i crio?
    sądzę, że w takim przypadku mozna będzie rozwaźyć domaganie się swoich praw przed sądem, ale....
    ale...w chwili obecnej rozmontowywana jest w naszym kraju demokracja
    a trójpodział władzy, podstawa naszej demokracji - władza ustawodawcza/wykonawcza/sądownicza, ktora co do zasady w każdym obszarze winna być autonomiczna, niezależna - staje się jedną zbitą masą władzy w jednych rękach.
    ciarki mńie przechodzą, gdy widzę zamach na Trybunał Konstytucyjny, to nie koniec, jestem przekonana, że to początek demolki ustroju państwa, które za chwilę będzie państwem pseudodemokratycznym. zaczyna się od korzeni.
    jak w takim państwie dochodzić swoich praw ? nawet mając umowę o trzy podejścia (?) jeszcze nie wiem...

    społczeństwo mamione jest hasłami populistycznych obietnic, które są przkrywką drugiego dna całej tej demolki.

    żałuję...
    bardzo żałuję, że poswięciłam wiele lat nauki i pracy w tym kraju, żałuję...bo mam świadomość tej panującej głupoty, że zainwestowałam swoje życie właśńie tu. płacę za wszystko, każdą wizytę, badania, leczeńie, ciężko na to pracuję, płacę cięźkie podatki na kolejne pomysły rządu, a z ostatnio otrzymanej informacji ZUS, moja prognozowana emerytura nie pozwoli mi aninna przeżycie, ani na ńie przeżycie..

    szlak mnie trafia

    żal mi wszystkich, którzy odejdą z kwitkiem bez dofinansowania.

    SzewskaPasja, ewlinaaa85, adrenalina lubią tę wiadomość

  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez czekam na styczen :) oby nowy rok przyniosl oczekiwane fasolki!

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • SzewskaPasja Autorytet
    Postów: 320 413

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Pacjenci. Jest to jasno zapisane w regulaminie i umowach.
    Aleeeeeeeeee dół. W sumie, to sama nie wiem czego się spodziewałam, przecież było wiadomo, że oni (zarówno ministerstwo jaki i kliniki) zabezpieczą się z każdej strony. Chyba tak trochę się łudziłam, że nie zostawią tylu ludzi na lodzie...

    Invicta Wrocław I procedrua -brak komórek, II procedura 4 komórki, 2 zarodki :(, :(
    wrzesień 2016 - Vitrolive Szczecin - krótki protokół, priming estrogenowy, 12 komórek, 5 zarodków

    2qx4tls.png
  • SzewskaPasja Autorytet
    Postów: 320 413

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni555 wrote:

    społczeństwo mamione jest hasłami populistycznych obietnic, które są przkrywką drugiego dna całej tej demolki.


    Zgadzam się z wszystkim, co napisałaś i mam bardzo podobne odczucia. Uważam jednak, że do społeczeństwa zaczyna docierać kogo wybrało. Uważam, że jak tak dalej będzie, to ludzie zaczną na ulice wychodzić.Ja już mam na to ochotę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 20:00

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Invicta Wrocław I procedrua -brak komórek, II procedura 4 komórki, 2 zarodki :(, :(
    wrzesień 2016 - Vitrolive Szczecin - krótki protokół, priming estrogenowy, 12 komórek, 5 zarodków

    2qx4tls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego wszystkiego zjadłam pół słoiczka pistacjowej czekolady ;)

    dziewczyny, jakoś to będzie
    może ceny zabiegów spadną, są kredyty, w PL nie jest jeszcze tak drogo jak w innych krajach UE, w Czechach jest porównywalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzewskaPasja wrote:
    Reni555 wrote:

    społczeństwo mamione jest hasłami populistycznych obietnic, które są przkrywką drugiego dna całej tej demolki.


    Zgadzam się z wszystkim, co napisałaś i mam bardzo podobne odczucia. Uważam jednak, że do społeczeństwa zaczyna docierać kogo wybrało. Uważam, że jak tak dalej będzie, to ludzie zaczną na ulice wychodzić.Ja już mam na to ochotę :P

    pewnie tak :)

    mentalnie i historycznie jesteśmy narodem, który słynie z braterstwa, rewolucji
    nie umiemy rządzić, ale umiemy walczyć o swoje
    czyli jest schemat - poukładamy sobie rzeczywistość, potem w tej piaskownicy sobie zrobimy bałagan, czasem ktoś trzeci na tym skorzysta, a potem walczymy i w efekcie wygrywamy :)

    pewnie będzie jakiś oddzew od społeczeństwa, chyba, że jednak większość z nas dostanie te 500 zł na dzieci i szybsze emerytury, no to już wszyscy nie wyjdą do tej rewolucji. Prosty układ, zaspokoić podstawowe potrzeby obywatela, mniejszości nikt nie będzie słuchał i dalej moźna robić swoje.

    tak sobie to komentuję to wszystko, bo zaczyna mi się ulewać, ciekawa jestem jakie inne alternatywne metody będą wspierane przez dofinansowanie ? takie są zapowiedzi, że rząd zobowiązał sie do dokładania do innych alternatywnych metod.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 20:11

    SzewskaPasja lubi tę wiadomość

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ