X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, kurcze u mnie szaro buro i ponuro, caly dzien leje i ma lac do piątku az sie wszystkiego odechciewa... Buziaki i milego dnia ;)

    Nadira, mysza89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) chcialam napisac dzien dobry ale to juz srodek dnia :) Mi na zwolneiniu czas inaczej biegnie :) i ciesze sie ze nie musze siedziec w pracy i wychylac noska z domu w taki ziąb :))

    Asiulku napisz o co chodzi w Twoim przypadku, wiem ze zdarzylo sie cos co " nie mialo prawa sie wydarzyc" ale nie wiem o co chodzi. Jakbys mogla po krótce strescic - takie przypadki jak Twoj wypelniaja mnie nadzieją :)

    Nadira, Asiula86 lubią tę wiadomość

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 14 października 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Witajcie dziewczyny :) chcialam napisac dzien dobry ale to juz srodek dnia :) Mi na zwolneiniu czas inaczej biegnie :) i ciesze sie ze nie musze siedziec w pracy i wychylac noska z domu w taki ziąb :))

    Asiulku napisz o co chodzi w Twoim przypadku, wiem ze zdarzylo sie cos co " nie mialo prawa sie wydarzyc" ale nie wiem o co chodzi. Jakbys mogla po krótce strescic - takie przypadki jak Twoj wypelniaja mnie nadzieją :)

    Zaczynając od początku ;) 07.09.2015 miałam transfer jednego zarodka. W 7 dpt zmartwiło mnie plamienie, więc szybko na badania i do lekarza - beta 12. Trzy dni później beta 14,8, więc załamka, ale lekarz kazał zrobić jeszcze betę za 2 dni - wynik 14,4. Ostawiamy leki, transfer się nie udał - ciąża biochemiczna. 3 dni później miałam normalną @, zaczęłam brać antyki na wyciszenie, bo zaczynamy nową procedurę. @ była normalna, później trochę plamień - na Ovulastanie to norma. W 9dc lekkie krwawienie... trochę się zmartwiłam, że nie wszystko się "wyczyściło" podczas @, ale więcej takie krwawienie się nie powtórzyło, więc poczekałam na spokojnie do 14 dc - wtedy miałam wizytę i miałam zacząć zastrzyki do in vitro. Przyszłam na wizytę, dostałam receptę. Ale na usg lekarz w macicy zauważył jakiś obszar, który miał ok. 4mm - pewnie krew, ale lekarz zalecił zrobienie bety. Wynik miał być tego samego dnia, ale nie było go... Więc wstrzymałam się z zastrzykiem do następnego dnia. Jak beta będzie 0, to biorę zastrzyk, a jak nie, to kontaktuję się z lekarzem. Beta 2699 (28dpt) - szok! Szybka wizyta u lekarza, podejrzenie pozamacicznej... Pęcherzyk ciążowy 3,6mm... diagnoza: czeka mnie poronienie, ciąża nie rozwija się prawidłowo, nic dobrego z tego nie będzie. 3 dni później powtórka z bety 2719 :( za mały przyrost. Kolejnego dnia wizyta i usg - pęcherzyk 5,2mm z maleńką kropeczką w środku - pewnie pęcherzyk żółtkowy. Dalej lekarz upiera się, że poronię, ale kazał przyjść za 4 dni. Na wszelki wypadek dostałam już skierowanie do szpitala. W międzyczasie zrobiłam jeszcze betę po 48h od poprzedniego wyniku (2719) beta 4502, po kolejnych 48h 6637, czyli rośnie. Pęcherzyk ciążowy też rośnie, wczoraj miał ok. 7,5mm, w środku pęcherzyk żółtkowy ok. 1,6mm... Zebrało się konsylium w mojej sprawie - wg lekarzy to nie jest ciąża z in vitro, tylko naturalna. Tylko czas współżycia się nie zgadza z wielkością pęcherzyka... Na razie umiarkowany optymizm, w następny czwartek wizyta, która rozstrzygnie wszystko. Jeśli będzie zarodek i serduszko, to wszystko jest na dobrej drodze, a jeśli nie będzie, to wiadomo co... Także teraz modlę się o cud ;)

    Asana lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WoooW to sie nazywa cud :) nie ogarniam tego umyslem :) z ktorego to cyklu ciaza :) chyba z "między cyklu" :) Asiula z calego serca trzymam kciuki za serducho <3 NIESAMOWITE

    Asiula86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to ta pogoda tak na mnie dziala czy ten wczorajszy artykuł bo kurde zas trace na to wszystko nadzieje

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 14 października 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Nie wiem czy to ta pogoda tak na mnie dziala czy ten wczorajszy artykuł bo kurde zas trace na to wszystko nadzieje

    Ja to przestanę oglądać telewizję bo zwariuję jak słucham tego wszystkiego. Będzie co ma być na głupotę innych nie ma się wpływu...

    A ja niczym wróżbita Maciej specjalnie dla Ciebie Aniu mam wizję. Jeśli sie do stycznia nie uda zajść naturalnie to idziesz na ivf z rządówki, zachodzisz za pierwszym transferem a za rok wracasz po rodzeństwo! Kolejne próby nie będą potrzebne!

    urocza, Abianka lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Ja to przestanę oglądać telewizję bo zwariuję jak słucham tego wszystkiego. Będzie co ma być na głupotę innych nie ma się wpływu...

    A ja niczym wróżbita Maciej specjalnie dla Ciebie Aniu mam wizję. Jeśli sie do stycznia nie uda zajść naturalnie to idziesz na ivf z rządówki, zachodzisz za pierwszym transferem a za rok wracasz po rodzeństwo! Kolejne próby nie będą potrzebne!
    Ja to kochana nie moge zdzierzyc tego ze jakieś stare uje maja decydowac o moim szczęściu...

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 14 października 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Ja to kochana nie moge zdzierzyc tego ze jakieś stare uje maja decydowac o moim szczęściu...

    Jestem dokładnie tego samego zdania.
    Mnie przerażają jeszcze wybory. Ale powiedziałam - co by się nie działo i gdzie bym nie była, to zagłosować muszę!!!

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 14 października 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Jestem dokładnie tego samego zdania.
    Mnie przerażają jeszcze wybory. Ale powiedziałam - co by się nie działo i gdzie bym nie była, to zagłosować muszę!!!

    Ja angażuję całą rodzinę do głosowanie nie za taką czy inną partią ale przeciwko jednej. Rządy które się szykują przerażają mnie w każdej perspektywie życia :( I naprawdę trzeba będzie się zastanowić czy warto żyć w takim pokręconym kraju.
    Jak PiS ograniczy dostęp do ivf to my będziemy starać się podejść do procedury w Czechach. Bez żadnych śmiesznych ograniczeń.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2015, 16:14

    Lonia lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 14 października 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Ja angażuję całą rodzinę do głosowanie nie za taką czy inną partią ale przeciwko jednej. Rządy które się szykują przerażają mnie w każdej perspektywie życia :( I naprawdę trzeba będzie się zastanowić czy warto żyć w takim pokręconym kraju.
    Jak PiS ograniczy dostęp do ivf to my będziemy starać się podejść do procedury w Czechach. Bez żadnych śmiesznych ograniczeń.

    Moja część rodziny ma zakaz głosowania na wiadomo kogo ;)
    Za to niestety rodzina męża to typowe PiSiory... i oczywiście oni wiedzą wszystko najlepiej... z nimi jakoś nie chce mi się dyskutować, bo oni i tak zawsze w życiu mieli i mają najgorzej, więc staram się nie poruszać tematów polityki u nich. Tam to ja jestem czarną owcą... ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Wam, mam pytanie, bo się nie orientuje (jeszcze na razie) a czy w in vitro komercyjne też władza rządząca będzie wtrącała nosa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez jestem ciekawa. Bo na rzadowke nawet nie licze ... Chcialam podejsc prywatnie. Uslyszalam przed chwila w radiu, ze napewno zakaza mrozenia zarodkow ... Durne to

    Asana lubi tę wiadomość

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 14 października 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też wybieram się na wybory, a nóż widelec...

    Nadira lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 14 października 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    tez jestem ciekawa. Bo na rzadowke nawet nie licze ... Chcialam podejsc prywatnie. Uslyszalam przed chwila w radiu, ze napewno zakaza mrozenia zarodkow ... Durne to

    Będą chcieli to zrobić, tylko pytanie, czy aby na pewno in vitro będzie ich priorytetem? Wątpię...

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję, że analizują przynajmniej statystyki i widząc ile osób korzystało i chce korzystać z tej opcji, nie będzie dla nich priorytetem całkowita likwidacja programu ivf, tylko zadowolą się jakimiś zmianami w ustawie; chociaż każde grzebanie zmniejszające możliwości uważam za bezsens.

    Ciągle mówią że za mało dzieci się rodzi, że społeczeństwo się starzeje, że trzeba wspierać politykę prorodzinną, a z drugiej strony nie chcą wspierać osób które walczą ze wszystkich sił o dzieci. To tylko w Polsce takie absurdy są możliwe.

    urocza, Asiula86, Nadira, Giussta lubią tę wiadomość

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 14 października 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asana wrote:
    cześć Wam, mam pytanie, bo się nie orientuje (jeszcze na razie) a czy w in vitro komercyjne też władza rządząca będzie wtrącała nosa?

    Od 1.11 wchodzi nowa ustawa i podejścia komercyjne muszą być z nią zgodne. Nie będzie można np zapładniać wszystkich komórek, tylko 6. Dwa zarodki tylko >35 roku życia itp.

    Obawiam się rządów pisiorów bo jak nie uda im się zakazać i karać więzieniem za in vitro, to mogą tak zmienić ustawę że np zapłodnić będzie można 1 komórkę, wprowadzą zakaz mrożenia zarodków co sprawi że skuteczność ivf w Polsce będzie taka jak te nasze wieloletnie naturalne starania. Szkoda będzie zdrowia na tysiące stymulacji i pieniędzy na to wszystko. Ale myślę że zanim pisiory dobiorą się do ustawy to będą musiały rozliczyć się z tysiąca innych swoich głupich pomysłów, więc mamy póki co czas.

    A co do polityki prorodzinnej to uważam że pieniądze na program rządowy to najlepiej zainwestowane pieniądze.

    Asana, Abianka lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    A co do polityki prorodzinnej to uważam że pieniądze na program rządowy to najlepiej zainwestowane pieniądze.

    Zgadzam się w 100%

    Nadira, Asana lubią tę wiadomość

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 14 października 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami wszytstkimi z częścią dziewczyn juz się znam (wątek IVF) inne chętnie poznam. Również czekamy na 2016 i na 2 procedurę, no i najważniejsze na to maleństwo pod serduchem. Ja w oczekiwaniu na telefon postanowiłam skorzystać z wizyty u terapeuty który mnie nieco wyciszy. Tak więc mam nadzieje, znaleźć również u Was wsparcie. Pozdrawiam serdecznie :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde ale mnie kluje lewy jajnik masakra :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Józefka
    :)

    józefka lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ