Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Dżoni wrote:Jest różnica, tylko nie pamiętam które jest które. Ale na jednym, chyba w biocenozie wychodzą też pałeczki kwasu mlekowego, czyli i dobre i złe "wynalazki". Za sam wymaz u dr lorenc zapłaciłam 50zl. Na Polnej kiedyś pobierali w izbie przyjęć i z tym się szło do lab, ale jak jest teraz nie mam pojęcia.
W biocenozie 🙂, tam też jeszcze wychodzą leukocyty, erytrocyty, nabłonki itd.Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
nick nieaktualny
-
anka wrote:Czyli biocenoza jest bardziej dokładniejszą
I posiew i biocenoza są dokładne 🙂, doktor w ciąży pobiera i to i to, przed ciąża miałam głównie posiewy, ale pamiętam, że biocenoze mi też robił,Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Dżoni wrote:Jest różnica, tylko nie pamiętam które jest które. Ale na jednym, chyba w biocenozie wychodzą też pałeczki kwasu mlekowego, czyli i dobre i złe "wynalazki". Za sam wymaz u dr lorenc zapłaciłam 50zl. Na Polnej kiedyś pobierali w izbie przyjęć i z tym się szło do lab, ale jak jest teraz nie mam pojęcia.
A to można tak podjechać w dzień, w którym doktor przyjmuje czy najpierw zadzwonić? , wizytę u Niej w zastępstwie mam w przyszłym tygodniu, mam 7 tc i właśnie się zastanawiam czy poczekać do wizyty czy pisać do Naszego doktora bo właśnie też czuje, że coś nie bierze 😒 -
Drzewko90 wrote:A to można tak podjechać w dzień, w którym doktor przyjmuje czy najpierw zadzwonić? , wizytę u Niej w zastępstwie mam w przyszłym tygodniu, mam 7 tc i właśnie się zastanawiam czy poczekać do wizyty czy pisać do Naszego doktora bo właśnie też czuje, że coś nie bierze 😒
Wydaje mi się że ona też bez problemu pobierze jak powiesz. Dla pewności możesz przedzwonić i zapytać 😉 Mi Dr mówił, że jak coś się zaczyna dziać to clotrimazol czy jakoś tak można stosować. Tylko nie wiem czy w pierwszym trymestrze można go używać
Drzewko90 lubi tę wiadomość
-
Drzewko90 wrote:A to można tak podjechać w dzień, w którym doktor przyjmuje czy najpierw zadzwonić? , wizytę u Niej w zastępstwie mam w przyszłym tygodniu, mam 7 tc i właśnie się zastanawiam czy poczekać do wizyty czy pisać do Naszego doktora bo właśnie też czuje, że coś nie bierze 😒
Ja napisałam do dr smsa, a on napisał że mam podjechać na ułańska i któryś lekarz mi zrobi wymaz. Ale zadzwoniłam wcześniej na ułańska i Agata mi powiedziała że danego dnia jest tylko ginekolog onkolog, i że jutro mogę podjechać w takich i takich godzinach i bez problemu ktoś mi zrobi. I normalnie bez wizyty tylko weszłam na 5min do gabinetu, dr lorenc pobrała i zapłaciłam w recepcji i tyle - gdybyś nie dała rady wytrzymać do wizyty, bo jak dasz radę to na wizycie ci pobierze.
Clotrimazolum jest zabronione w 1trym. Jak napisałam do dr czy coś może polecić/zapisać zanim będzie wynik to mi odpisał że w 11tyg ciąży trzeba dokładnie wiedzieć co się dzieje bo dobieranie leków w ciemno może zaszkodzić. A jeśli to od luteiny to poprostu trzeba odstawić i odczekać dwa dni a objawy ustaną. I tak w sumie było, ale już nie byłam pewna czy to tylko ta luteina czy coś innego więc wolałam się upewnić. Docelowo można kupić ten proszek tantum rosa i stosować do przemywania ale tylko z zewnątrz, nie robić żadnych irygacji itp.Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2021, 18:53
Starania od 2015
3 nieudane IUI
Amh:0,77 09.2019
Ivf: zostały 2❄️
I transfer 12.2019❌
II transfer 06.2020 ❌
III transfer 09.2020 ❌
MTHFR hetero
PAI hetero
Nadczynność tarczycy
14.01 bhcg 348
5.02 mamy ❤️
27.09 Jagódka 🐻 -
Dżoni wrote:Ja napisałam do dr smsa, a on napisał że mam podjechać na ułańska i któryś lekarz mi zrobi wymaz. Ale zadzwoniłam wcześniej na ułańska i Agata mi powiedziała że danego dnia jest tylko ginekolog onkolog, i że jutro mogę podjechać w takich i takich godzinach i bez problemu ktoś mi zrobi. I normalnie bez wizyty tylko weszłam na 5min do gabinetu, dr lorenc pobrała i zapłaciłam w recepcji i tyle - gdybyś nie dała rady wytrzymać do wizyty, bo jak dasz radę to na wizycie ci pobierze.
Clotrimazolum jest zabronione w 1trym. Jak napisałam do dr czy coś może polecić/zapisać zanim będzie wynik to mi odpisał że w 11tyg ciąży trzeba dokładnie wiedzieć co się dzieje bo dobieranie leków w ciemno może zaszkodzić. A jeśli to od luteiny to poprostu trzeba odstawić i odczekać dwa dni a objawy ustaną. I tak w sumie było, ale już nie byłam pewna czy to tylko ta luteina czy coś innego więc wolałam się upewnić. Docelowo można kupić ten proszek tantum rosa i stosować do przemywania ale tylko z zewnątrz, nie robić żadnych irygacji itp.
Napisałam do doktora, czekam za odpowiedzią, Dzięki 🙂 -
Dżoni wrote:Jest różnica, tylko nie pamiętam które jest które. Ale na jednym, chyba w biocenozie wychodzą też pałeczki kwasu mlekowego, czyli i dobre i złe "wynalazki". Za sam wymaz u dr lorenc zapłaciłam 50zl.
Na Polnej kiedyś pobierali w izbie przyjęć i z tym się szło do lab, ale jak jest teraz nie mam pojęcia.
W ten poniedziałek robiłam wymaz na Polnej w izbie przyjęć, ale trzeba przed opłaceniem zapytać czy zrobią, wtedy idzie się zapłacić i potem znowu na izbę przyjec
jest trochę latania ale na szczęście izba przyjęć i punkt pobran blisko 
Za pobranie w izbie przyjęć jest dodatkowa opłata 28 zł.
W końcu jest decyzja dostaliśmy dofinansowanie i ruszamy z IVF, już zaczęłam robic badania które doktor zlecił mi telefonicznie, żeby nie czekać jak wróci.
Dżoni, AgnieszkaB, Olivia27, Ania0692, Zaba90 lubią tę wiadomość

👱♀️38 lat, 🤵43 lata
AMH-2,55 (03.23)
KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
wysoki Cross match 32%,
Starania od maja 2016
2018 - 2xIUI ❌
2020 - CP-metotreksat
08.2021
1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
10.2022
2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)
10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
04.23-08.23 osocze
05.23- laparoskopia
06.23-leczenie immuno
06.23-11.23- aku
07.23- 5 biopsja 0/10
08.23-10.23- za cienkie endo
31.10.23 FET 5.1.1.
7dpt-56, 9dpt-125
13dpt-623,15dpt-1402
20dpt-4409, 24dpt-8616
29dpt (6+4) -jest ❤️
38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10 -
AgnieszkaB wrote:Tantum Rosa do przemywania przy jakiś infekcjach pomaga, ale też max kilka dni aby nie wyjałowić za bardzo flory.
Mi położna polecała nasiadowki z kory dębu na złagodzenie podrażnień czy innych nieprzyjemności bo to podobno działa łagodząco przeciwbakteryjnie i oskarżająco
Drzewko90 lubi tę wiadomość
-
AgnieszkaB wrote:Moli- jak się czujesz? Jesteś kolejna do rozpakowania 🤔? Chyba jeszcze Nana84 pisała, że ma termin na koniec marca 🤔 jak coś to mnie poprawcie.
Dziękuje, że pytasz, ogólnie dobrze mi w tej ciąży, ale dopadla mnie totalna, totalna bezsenność 🤦♀️ i już nie mam pomysłów 🤯, książki mam przeczytanie, jak leżałam w drugim trymestrze to doktor kazał czytać, filmy też obejrzane.
Tak jeszcze jest Nana 🙂
A Ty jak się czujesz?
Nasiadowki z kory dębu zawsze spoko 👍Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
😁 mam termin za 5 dni, ale póki co nic się nie zapowiada.Moli27 wrote:Dziękuje, że pytasz, ogólnie dobrze mi w tej ciąży, ale dopadla mnie totalna, totalna bezsenność 🤦♀️ i już nie mam pomysłów 🤯, książki mam przeczytanie, jak leżałam w drugim trymestrze to doktor kazał czytać, filmy też obejrzane.
Tak jeszcze jest Nana 🙂
A Ty jak się czujesz?
Nasiadowki z kory dębu zawsze spoko 👍
Ja właśnie śpię bardzo dobrze, nic mnie nie boli, funkcjonuję normalnie.
Czekamy, zobaczymy tylko jak długo.
We wtorek mam wizytę na ułańskiej. -
Moli27 wrote:Dziękuje, że pytasz, ogólnie dobrze mi w tej ciąży, ale dopadla mnie totalna, totalna bezsenność 🤦♀️ i już nie mam pomysłów 🤯, książki mam przeczytanie, jak leżałam w drugim trymestrze to doktor kazał czytać, filmy też obejrzane.
Tak jeszcze jest Nana 🙂
A Ty jak się czujesz?
Nasiadowki z kory dębu zawsze spoko 👍
Samopoczucie bardzo dobre, jeszcze chodzę do pracy więc na pełnych obrotach, ale już ostatnio z doktorem rozmawialiśmy, że pomału myślimy o L4 więc jak wróci to pójdę 😁, to współczuję tych bezsennych nocy, ja w pierwszym tygodniach nastawiałam sobie alarmy na jedzenie bo byłam taka ospała, że bym mogła spać cały dzień 😅, tak miałam z dwa tygodnie może, nocki z wyburzeniem okolo 4 i dalej koniec spania 🤷♀️.
To w takim razie ✊ za rozwiązania.
Moli27, Zaba90 lubią tę wiadomość
2021. synek💛
2023 córeczka 💙 -
Nana84 wrote:😁 mam termin za 5 dni, ale póki co nic się nie zapowiada.
Ja właśnie śpię bardzo dobrze, nic mnie nie boli, funkcjonuję normalnie.
Czekamy, zobaczymy tylko jak długo.
We wtorek mam wizytę na ułańskiej.
To zapewne będziesz pierwsza 😊 u mnie też cisza,nic się nie zapowiada
Olivia właśnie jeszcze Żaba 🙂Starania od 2017
02.2017-19tc💔
03.2019-9t c💔
Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
AMH 8,24
Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
10. 04.2021 Helenka 🧡
24.02.2023 Aniela💛 -
Ania0692 wrote:Mi dziewczy chyba krwiak odpuścił zero plamień ani nic ☺️
Dzoni czyli z tą luteina to podobnie jak u mnie 😬, też myślałam, że będzie infekcja roku a tu jednak podrażnienie
👍👍👍
Czas, cierpliwość, recepta na przetrwanie krwiaka, mi doktor zawsze mówił, że nie przeskoczymy tego u jednej będzie trwało 3 tygodnie u innej 2 miesiące.
Ania0692 lubi tę wiadomość
PCOS -
Ania0692 wrote:Mi dziewczy chyba krwiak odpuścił zero plamień ani nic ☺️
Dzoni czyli z tą luteina to podobnie jak u mnie 😬, też myślałam, że będzie infekcja roku a tu jednak podrażnienie
Oo to super! Oby na usg też go już nie było ✊ ja idę 25 w zastępstwo do dr lorenc może uda się i u mnie że się wchłonie w końcu.
A ta luteina to szkoda gadać... Strachu napędziła!Starania od 2015
3 nieudane IUI
Amh:0,77 09.2019
Ivf: zostały 2❄️
I transfer 12.2019❌
II transfer 06.2020 ❌
III transfer 09.2020 ❌
MTHFR hetero
PAI hetero
Nadczynność tarczycy
14.01 bhcg 348
5.02 mamy ❤️
27.09 Jagódka 🐻




