X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eveliin wrote:
    witajcie :)
    Leczymy sie z M w gyncentrum juz od ok 1,5 roku. 6 razy podchodzilismy do inseminacji, niestety bez skutku. Obecnie zdecydowalismy sie na program 2+1. Jestem na protokole krotkim z antagonista. Pecherzyki ladnie urosly(dr S naliczyl ich dzis ok 15:) i w srode planowana punkcja. Niestety w zwiazku z duza liczba pecherzykow transfer prawdopodobnie zostanie przesuniety na nastepny miesiac.

    Lekarze kazali zastanowic sie co zrobimy z nadprogramowymi oocytami, bo wszystko na to wskazuje ze moze ich troszke byc.
    Powiedzcie, czy mrozilyscie komorki jajowe? czy duzo z nich przetrwalo rozmrazanie?
    Jeśli chodzi o przesunięcie transferu z powodu hiperstymulacji to tu sporo dziewczyn tak miało. Nie wszystkie kliniki podchodzą do tego tak restrykcyjne, ale w GynC obawiają się bardzo powikłań więc często odwołują świeży transfer. To tez nie jest złe, bo podobno lepiej przyjmują się zarodki na wypoczętym organizmie.
    Jeśli chodzi o mrożenie, to kilka dziewczyn oocyty mroziło. Ostatnio chyba Kasiurek. I nawet potem je zapładniała w ramach 2 procedury z 2+1.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eveliin wrote:
    Martirybka, a pytalas wtedy moze o koszt zaplodnienia tych nadprogramowych oocytow jezeli bylaby taka potrzeba? bo koszt mrozenia znam, ale samo zaplodnienie pewnie tez bedzie dodatkowo platne. Wczoraj pytalam w recepcji w kato, ale recepcjonistka nie potrafila udzielic mi odpowiedzi.. Mam nadzieje ze jutro nam ktos udzieli odpowiedzi na nasze pytania:)

    83HOPE, co do AMH, to nie wiem ile wynosi, ale dr Piekarz mowila ze jest w porzadku.

    Jedyna rzecz ktora nas nieco blokuje przed taka decyzja to wlasnie dodatkowe koszty. Dodam jeszcze ze jedyna nasza szansą na dziecko jest korzystanie z dawcy nasienia.
    Powiedzcie jeszcze, kiedy otrzymalyscie info o ilosci dojrzalych komorek? w dniu punkcji czy pozniej?


    Mnie powiedziano od razu ze mogą zaplodnić max 6 komórek bo tyle zarodków max można zamrozić. Zapłodnienie kosztuje tyle samo nie zależnie od tego ile kom zapladniaja. Myślę że na ta decyzję będziesz miała czas bo dowiesz się w dniu punkcji ile jest dojrzalych komorek, jeśli więcej niż sześć to 6 zaplodnią a resztę oocytow zamrożà jeśli będziesz chciała.

  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Peonia mam pytanie, dobrze pamiętam że ty miałaś już badanie krzywej? Jeśli tak, jak ci wyszło? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba ty pisałaś że to się dało wypić. No ja też dałam radę, nie było dobre ale przeżyłam. I potem się dobrze czułam. I teraz słyszę że to źle... czekam na wyniki i się zastanawiam. czy to faktycznie źle...

    Dobrze kojarzysz. Na czczo miałam 80, po 1 godz 156, a po 2h 134, czyli wyniki w normie. Mi to kochana wręcz smakowało. Nastawiłam sie, ze bedzie ochydne, a było całkiem, calkiem i tez dobrze sie czułam. Po badaniu jeszcze maxi Kinga wciągnęłam pamietam, jakbym mało cukru miała jeszcze tego dnia :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 13:44


    Peonia88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dredzik84 wrote:
    Aneta i bardzo dobrze! Pracuję w szpitalu i u mnie nie do pomyślenia byłaby taka sytuacja, że po pierwsze dają Ci możliwość decydowania o tygodniu w którym ma byc cc oraz to, że bez wskazań mają robić to szybciej choć nic się nie dziej. Także brawo dla ginekolog i nawet się nie zastanawiaj czy jutro czy za tydzień!!!! Przeciągaj ile się da, a jesteś w szpitalu także w razie "w" będziesz na bloku operacyjnym w sekundę. Takie rozważania, że dziecko urodzi się 1.11 czy nie będzie mnie na święta są kuriozalne w porównaniu do rozwoju płuc i mózgu nawet w przeciągu tygodnia u Maluszka. Dużo w swojej pracy widziałam, oj dużo bo znieczulam do porodów jako anestezjologiczna i Kochana powodzenia :) Trzymam kciuki

    No widzisz dredzik jednak są różne sytuacje, rodząca koleżanka akurat na neonatologii jest pielęgniarka i myślę że nie pozwoliłaby na cc gdyby płuca czy mózg były nierozwinięte, wiec nie można generaluzowac. Dziecko jest zdowe wiec najwyraźniej nie było takiego problemu, dlatego napisalam ze nie pamiętam który to był tydzień, może późniejszy, nie wiem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dredzik pytaniem mam do ciebie, bo napisałaś ze znieczulasz do porodów. Jak to wygląda przy masażu szyjki? Można w ten sposób uniknąć nacięcia krocza przy SN? Bardzo jest bolesny masaż?

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już mam wyniki. Dzięki za wsparcie dziewczyny. U mnie chyba też jest ok
    Na czco miałam 91,3
    po godzinie 143,2
    po 2 godzinach 124,7

    Wg wyników, w normie
    Jeszcze chciałam wam powiedzieć że jeszcze dwa dni (nie wiem czy to nie znaczy do jutra) trwa akcja w diagnostyce i robią za darmo badanie WZW C.

    lilou, dredzik84 lubią tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta...dobra decyzja, nawet bardzo dobra. Widok dziecka w inkubatorze jest przerażający dla rodzica. Ze mną leżała dziewczyna z blizniakami urodzonymi w 35tc i 2 dniu i ważyły ponad 3 kg :-)

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • dredzik84 Przyjaciółka
    Postów: 99 85

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martirybka niestety nie pomogę Ci, bo nie jestem położną- tylko pielęgniarką anestezjologiczną i jestem przy cc. U nas teraz nie zakłada się nawet cewników ZO do porodów, bo nie ma tyle personelu, choć jak przyszłam do pracy to zakładaliśmy. Co do nacięcia krocza to niestety to dużo zależy na kogo trafisz podczas dyżuru. Są takie położne, które niestety robia to rutynowo ale są i takie które fajnie prowadzą poród...Chyba, że masz swoją położną opłaconą i wcześniej uzgadniacie plan. Co do masażu to nie mam zielonego pojęcia. Ale mogę popytać:)

    Program Rządowy: 4 nieudane transfery.
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja znowu się martwię bo mam delikatne plamienie:-( nie wiem skąd to się tak nagle bierze.. Mialyscie tak na początku? Kilka dni spokoju i od nowa? Zwariuje do wizyty.

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • dredzik84 Przyjaciółka
    Postów: 99 85

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka Kochana będzie wszystko dobrze, zobaczysz. Może to tylko podrażnienie Lutinusem i aplikatorem. Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale co sie nerwów najesz to Twoje....

    Program Rządowy: 4 nieudane transfery.
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dredzik mam nadzieję:-( wzięlam nospe i leżę.. Nic więcej nie zrobie.

    Dredzik a Ty mysl pozytywnie:-) w piątek będzie wypasiona dwucyfrowa beta.. Ja wierzę se dr M ma dobrą rękę i Tobie tez się uda!! Buziaki:**

    Sil lubi tę wiadomość

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • dredzik84 Przyjaciółka
    Postów: 99 85

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka nawet nie wiesz jak dużo dają mi takie słowa...jesteś nieoceniona :)
    A Ty tak jak mówisz: leż i odpoczywaj. Będzie wszystko dobrze! Z Kropkiem lub Kropkami jest też także głowa i nogi do góry :)

    linkaa28, Sil lubią tę wiadomość

    Program Rządowy: 4 nieudane transfery.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martirybka wrote:
    Nie miałam odwołanego crio, endo rosło jak należy także transfer był przeprowadzony planowo. Nie miałam za to świeżego transferu bo był za wysoki estradiol u mnie. Crio nam się udało i to było pierwsze podejście :)
    Życzę aby u Ciebie tez był owocny crio transfer.


    Przepraszam. Musialo mi sie pomylic. Ja tak si bardzo boje o moje endo. Wiem ze jestem nudna juz z tym, ale czekam na @ z odstawienia dupka i startuje ze wszytskim co mam dokupie omege 3---6-9 i wiesiolka i pojad na maksa bo nie wiem caym sie ratowac no i chyba upre sie na trnsfer zeby nie zmarnowac rysy ...

    Czy zdarza sie tak ze drM odwoluje transfer mimo rysy ? Szkoda byloby

  • MaBo Koleżanka
    Postów: 60 48

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O boże codziennie obiecuje sobie ze usiade i przeczytam moje zaległości ale wybaczcie jest tego zbyt wiele nie na moje siły! Przede wszystkim z tego co już zauważyłam Wesołku gratuluję dzieciaczków życzę dużo zdrowia tobie i maluszka powiedz jak to jest z dwojeczka dajesz radę? Ja jutro zaczynam 30 tc czuje się bardzo dobrze jedynie puchne nogi ręce twarz i niestety nic nie da się zrobić ale daje rade

    dredzik84, Wesołek :-), lilou, 83HOPE, Sunshine_111 lubią tę wiadomość

  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBo dziołszka jesteś! Już się o Ciebie martwilysmy! Jak pogoda na Wyspach? Jakie masz plany na swieta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 21:04

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBo...super, że się odezwałaś :-). U nas jakoś leci. Ostatnie 2 noce dzieciaki dały popalić nie wiem czy spaliśmy 2 godziny ciągle coś im nie pasowało. Bliźniaki to takie dziwne stwory i wg mnie oni się ze sobą komunikują. Jedno zaczyna wydawac dźwięki to drugie się wybudza lub przez sen też wydaje dźwięki. I tak w kółko. Ale ogólnie jest super. A Ty jak tam? Zobacz już 30tc jak to zlecialo:-)

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje dziewczyny dzieciaczkow :)
    Wymarzony prezent pod choinke.

    Linkaa biedactwo staraj sie nie stresowac i duzo lezec. Faktycznie te plamienia na poczatku sa czeste i nie zawsze znacza cos zlego, ale na pewno daja popalic naszym nerwom. Trzymam kciuki zeby sie uspokoilo.

    linkaa28 lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu rysy szkoda, ale zarodka bardziej. Mam nadzieje ze endo urosnie. A pytalas dr o te viagre? Mowilas tez ze nie dal encortonu, ale mowil ze bez czy moze zapomnial powiedziec ze masz brac?

    7pqmag4.png
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Kurcze a ja znowu się martwię bo mam delikatne plamienie:-( nie wiem skąd to się tak nagle bierze.. Mialyscie tak na początku? Kilka dni spokoju i od nowa? Zwariuje do wizyty.
    No niestety. Ja miałam bardzo duży krwotok. Potem brudziłam wiele dni, potem miałam wizytę, po niej zaś plamienie, potem brudzienie. Taki los.

    linkaa28 lubi tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • MaBo Koleżanka
    Postów: 60 48

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha ha a to dobre dziwne stfory super wesołku ciesze się ze wszystko jest dobrze a jak cesarka?dajesz rade przy maluszkach?jeszcze raz dużo zdrówka dla was!!! Allessa jak tam junior? jak się czujesz?co do świąt to mój M ma tu prawie całą rodzinę wiec święta zawsze polskie tradycyjne no i liczne hah a pogoda bardzo ładna 12-14 stopni i coś w tym roku mało deszczu wiec chyba jeszcze wszystko przed nami.Caterina gratuluję córci dużo zdrówka dla was! Dziewczyny a jak tam waszef kg?ja mam już +15 ale jestem też bardzo spuchnieta

‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ