X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Trójmiasto
Odpowiedz

In vitro Trójmiasto

Oceń ten wątek:
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Hej,
    ja pisałam pare razy na wątku z niskim AMH- moje z zeszłego roku to 0,87. Z mężem wzielismy pakiet All in. Zaproponował nam te opcję dr Hajdusianek.

    Mój M ma fragmentację na poziomie 17%
    Słyszałam że dr Szczyptańska jest dobra, przed 2 procedurą sama się zastanawiałam czy do niej nie isć, dała mojej szwagierce 2 piękne córki, ale ostatecznie zostaliśmy z dr H.

    Dziewczyny ale wy pędzicie, ja nie mogę wyczekać mojej wizyty 4.09.
    A jak się czujesz,? Ja ma wizytę 30.08, wczoraj przelezalam cały dzień bo jak wstawalam od razu było mi niedobrze. Masakra :)a dziś do kompletu boli mnie dół brzucha... Eh...

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Nie bylo zatem na co czekac. Jedna inseminacja-nieudana i za namowa lekarza postanowilismy juz wejść w IVF. Z niskim AMH doslownie kazdy miesiąc ma znaczenie.
    To bardzo mądra decyzja. My się zaczęliśmy starać mając po 26 lat. Młodzi, wysportowani, żadnych problemów zdrowotnych. Tylko ja się nasłuchałam bzdur, że w klinikach leczenia niepłodności "naciągają na in vitro" i długo leczyłam się u zwykłego ginekologa. A to była tylko strata czasu i kasy. Pewnie gdybym od razu zdecydowała się iść do kliniki miałabym teraz dziecko. Mam żal sama do siebie, że tak zwlekałam z tą decyzja.

    4me lubi tę wiadomość

  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    To bardzo mądra decyzja. My się zaczęliśmy starać mając po 26 lat. Młodzi, wysportowani, żadnych problemów zdrowotnych. Tylko ja się nasłuchałam bzdur, że w klinikach leczenia niepłodności "naciągają na in vitro" i długo leczyłam się u zwykłego ginekologa. A to była tylko strata czasu i kasy. Pewnie gdybym od razu zdecydowała się iść do kliniki miałabym teraz dziecko. Mam żal sama do siebie, że tak zwlekałam z tą decyzja.
    Jvm nie rozpamietujmy przeszłości. Nie ma co. Ja mam zal nie zaczelam sie starac pol roku po pierwszym dziecku a 2 lata po... Bo moj gin zwykly mi mówił, ze jestem supwr zdrowa, mam piekna OWU i najwazniejsze, zebym nie czekala do 40. No to zaczelam na spokojnie przy 36 i juz bylo za pozno :/

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    No to w pełni cię rozumiem. Nie ma na co czekać. Uda się :) masz już jedno dziecko więc jest łatwiej. My decydowalismy się na 1 zarodek do włożenia chociaż po 35 r zycia rekomendowane są 2 :) przemysl to bo dziecko masz więc... No chyba że bliźniaki czy 4raczki cię nie przerażają :) a co do mutacji mthfr byłaś u immunologa? Ja też to mam. Musisz brać metylowany kwas foliowy bo zwykły się nie wchlania na pewno wiesz. No i zależy jaka masz. Mutacje też bo czasami trzeba brać clexane w ciąży, ale to immunolog bada NK, Ana i resztę żeby o tym zdecydować.
    Biore jeden zarodek! Blizniaki przy juz jednym dziecku mnie przerażają :D

    Kwas biore metylowany. Mam heterozygotyczna mutacje wiec zaczelam acard. Clexane z tego co zrozumialam jest przy homozygotycznej. Zbijam tez homocysteine witaminami B.
    Jednak u imuno nie bylam - to wszystko z zalecen gina.
    Myslisz, ze powinnam udac sie tez do immunologa? Juz nie mam sil na tych lekarzy ale mozw warto...
    A macie jakiegos dobrego immunologa do polecenia w 3 city?

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Biore jeden zarodek! Blizniaki przy juz jednym dziecku mnie przerażają :D

    Kwas biore metylowany. Mam heterozygotyczna mutacje wiec zaczelam acard. Clexane z tego co zrozumialam jest przy homozygotycznej. Zbijam tez homocysteine witaminami B.
    Jednak u imuno nie bylam - to wszystko z zalecen gina.
    Myslisz, ze powinnam udac sie tez do immunologa? Juz nie mam sil na tych lekarzy ale mozw warto...
    A macie jakiegos dobrego immunologa do polecenia w 3 city?
    W Trójmieście jest chyba tylko dr Suchanek, wszyscy ja polecają, przyjmuje m.in w Invicta. Myśle, że w Twojej sytuacji warto zrobić podstawowe badania immunologiczne, bo przy takim amh każdy zarodek jest na wagę zlota. Ja miałam owulację w niemal każdym cyklu i nie mogłam zajść chyba właśnie przez podwyższone komórki NK. Ja je zbadałam po pierwszym nieudanym transferze pięknej blastocysty.

    Hałasianka lubi tę wiadomość

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Biore jeden zarodek! Blizniaki przy juz jednym dziecku mnie przerażają :D

    Kwas biore metylowany. Mam heterozygotyczna mutacje wiec zaczelam acard. Clexane z tego co zrozumialam jest przy homozygotycznej. Zbijam tez homocysteine witaminami B.
    Jednak u imuno nie bylam - to wszystko z zalecen gina.
    Myslisz, ze powinnam udac sie tez do immunologa? Juz nie mam sil na tych lekarzy ale mozw warto...
    A macie jakiegos dobrego immunologa do polecenia w 3 city?
    Ja bym poszła do immunologa naprawdę przynajmniej masz pewność że jesteś przebadana. Po co tracić opcje zwłaszcza jak masz niskie AMH. A ważne żeby się zarodek zagniezdził. Jest zajebista immunologa właśnie w Invikta, chodziłam do niej zanim trafiłam do nich żeby robić invitro. Nazywa sie Suchanek Ok 2 miesięcy się czeka ale warto!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2018, 13:07

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dziewczyny zatem zapisuje sie do dr Suchanek. Brakowalo mi jakiegos nazwiska.

    Nk mam zbadane i wiem, ze mam lekko ponad norme i biore na to steryd. To jednak bylo zwykle badanie subpopulacji limfocytow. Nie mialam jednak żadnych głębszych badan typu ANA. Wszystko oprocz NK wyszlo normie wiec moze dlatego? Rzeczywiście jednak niech spojrzy na to fachowiec. Podejscie do IVF juz sie zaczelo więc to bedzie do diagnostyka jesli nam sie teraz nie uda...

    Jvm lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Dobra dziewczyny zatem zapisuje sie do dr Suchanek. Brakowalo mi jakiegos nazwiska.

    Nk mam zbadane i wiem, ze mam lekko ponad norme i biore na to steryd. To jednak bylo zwykle badanie subpopulacji limfocytow. Nie mialam jednak żadnych głębszych badan typu ANA. Wszystko oprocz NK wyszlo normie wiec moze dlatego? Rzeczywiście jednak niech spojrzy na to fachowiec. Podejscie do IVF juz sie zaczelo więc to bedzie do diagnostyka jesli nam sie teraz nie uda...
    Uda się spokojnie najważniejsze to mieć wszystko przebadane, ja steryd też brałam teraz przed transferem i schodze z niego, od tego te metylowane witaminy i reszta w zależności od tego jaki wynik był zły. Naprawdę będzie dobrze :) ja przeżyłam stracone 3 lata i 3 ciąże w Gamecie właśnie przez ignorancje lekarzy i sztamppwe podejście, niestety wiele samemu się człowiek dowiaduje i szuka

    4me lubi tę wiadomość

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Dobra dziewczyny zatem zapisuje sie do dr Suchanek. Brakowalo mi jakiegos nazwiska.

    Nk mam zbadane i wiem, ze mam lekko ponad norme i biore na to steryd. To jednak bylo zwykle badanie subpopulacji limfocytow. Nie mialam jednak żadnych głębszych badan typu ANA. Wszystko oprocz NK wyszlo normie wiec moze dlatego? Rzeczywiście jednak niech spojrzy na to fachowiec. Podejscie do IVF juz sie zaczelo więc to bedzie do diagnostyka jesli nam sie teraz nie uda...
    Z tego co wiem na Ana też się bierze steryd, więc nawet jeśli masz podwyższone to steryd powinien sobie z tym poradzić.

    4me lubi tę wiadomość

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JVM na 18 jesteś zapisana do Brzóski na pryw odpłatnie czy NFZ? Mi już przysługuje za free z racji wieku, problem w tym że nie ma miejsc na wrzesień, kazała dzwonić i pytać a zapisałam się na odpłatnie 13.08 trudno. Chociaż szkoda 5 stów na to

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    JVM na 18 jesteś zapisana do Brzóski na pryw odpłatnie czy NFZ? Mi już przysługuje za free z racji wieku, problem w tym że nie ma miejsc na wrzesień, kazała dzwonić i pytać a zapisałam się na odpłatnie 13.08 trudno. Chociaż szkoda 5 stów na to
    Odpłatnie, mi nie przysługują na NFZ.

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Odpłatnie, mi nie przysługują na NFZ.
    No u mnie pewnie się też tak skończy :) trudno

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Fajnie, ze jest tu ktoś z 3city-zawsze jakos raźniej i mozna się podpytac o lekarzy itp. Ja za to moge służyć radami tym co juz w ciąży :D

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    A jak się czujesz,? Ja ma wizytę 30.08, wczoraj przelezalam cały dzień bo jak wstawalam od razu było mi niedobrze. Masakra :)a dziś do kompletu boli mnie dół brzucha... Eh...

    Hej czuje się całkiem ok, brzuch lekko cmi, szczególnie jak więcej porobie w domu albo więcej pochodzę, mdłości raczej nie chociaż czasami słabo mi jak nie zjem dlatego staram się jeść co 3 godziny:) oprócz tego ogólne zmęczenie mnie dopada, mogłabym przespać dzien:) współczuję mdłości ale to dobry znak jak wystepuja:)

    klz96iye30cupjne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak się czujecie? Kiedy macie najbliższe wizyty? jak u Was ze zwolnieniem? Kiedy chciałybyscie iść?

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Dziewczyny jak się czujecie? Kiedy macie najbliższe wizyty? jak u Was ze zwolnieniem? Kiedy chciałybyscie iść?
    Ja się czuję kiepsko :) non stop mnie mdli a dziś Pobolewa dół brzucha. Eh :) ciąża piękny stan. Ja na zwolnieniu jestem od początku sierpnia i całe szczęście bo bym nie wysiedziala w pracy. Wizytę mam 30.08 już u swojego lekarza prowadzacego, umówiłam się na 13.09 jeszcze do invikty na prenatalne ale zobaczymy czy nie zrobię gdzie indziej. A Ty jak tam opowiadaj?

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Hej czuje się całkiem ok, brzuch lekko cmi, szczególnie jak więcej porobie w domu albo więcej pochodzę, mdłości raczej nie chociaż czasami słabo mi jak nie zjem dlatego staram się jeść co 3 godziny:) oprócz tego ogólne zmęczenie mnie dopada, mogłabym przespać dzien:) współczuję mdłości ale to dobry znak jak wystepuja:)
    No niby dobry ale... Eh... Łatwo nie jest:) no nic co zrobić muszę to wytrzymać haha

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Kate_____ Autorytet
    Postów: 321 244

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz bym chciała się wyłaczyć.. ale boję się już teraz powiedzieć bo z tym wiąże się zwolnienie.. :( W tygodniu biorę jakieś pojedyncze dni urlopu żeby się zregenerować. .. mi najbardziej dokucza stan podgoraczkowy od 14 tej się zaczyna i trzyma do wieczora.. zasypiam w locie i dziś tez czuje podbrzusze.. mam już wizytę u swojego lekarza prowadzącego na 10 września.. oby było dobrze do tego czasu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka to już zaraz 9 tydzień.. Ale czas leci .. :)

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Hałasianka to już zaraz 9 tydzień.. Ale czas leci .. :)
    W piątek zaczyna się 9 :) no leci strasznie haah

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ