X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała no teraz to rozumiem ;) będzie wsio dobrze , zobaczysz :) i szybko ci ten czas minie :)

  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny boje sie tego ze im dluzej czekamy tym bardziej bedzie bolec rozczarowanie jak aie nie uda :(

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała nastaw się nijak do tego ... ani tak ani tak .... ja wierzę , że teraz ci się uda :)

  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczko postaram sie ale nie wiem jak to bedzie.

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala rozczarowanie zawsze boli, nie da się na to przygotować...ja np. czułam, że za 1 razem się nie uda, ale mimo to jak odebrałam bete i była negatywna to ryczałam jak oszalała...teraz niestety musisz ciepliwie czekać, nic innego Ci nie zostało...wiem, wkurzające jest to czekanie, bo chciałoby się JUŻ, ale niczego na siłę nie przyspieszymy...
    A jesli mogę zapytać, to jaki koszt był tych Twoich leków do transferu??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam kochane :) do mnie dzisiaj dzwonili z kliniki. juz niedlugo zaczynamy badania do in vitro...tak pod koniec stycznia juz bede wszystko wiedziała :) musze czekac do 3,4 dnia nowego cyklu i wtedy mam przyjechac do kliniki...takze za 3 tyg pierwsza wizyta w sprawie in vitro, oj tak sie ciesze a jednoczesnie denerwuje, ze cos pojdzie nie tak i sie nie dostaniemy do tych badan :(

    ivi, staraczka, Spero lubią tę wiadomość

  • ivi Autorytet
    Postów: 383 398

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała cierpliwości kochana. Wiem, ze to czekanie jest frustrujące a najgorsze jest to, ze nie ma gwarancji na powodzenia całego leczenia i niestety z niepowodzeniem też trzeba się liczyć. Jednak jest to nasz jedyna szansa i trzeba ją wykorzystać. Mam nadzieję, ze Twój organizm dobrze zareaguje na leki i nie będziesz musiała czekać do następnego cyklu. Powodzenia

    Kaarolaa rozumiem Twoje podekscytowanie i życzę powodzenia

  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiu moj koszt lekow to ok 60£ czyli na polskie jakies ok 600 zl.

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka to trzymam kciuki żeby wszystko poszło po Waszej myśli. A jakie warunki należy spełnić aby się dostać??

    Mala29 kurcze to wcale nie jest jakiś mały koszt jak na polskie warunki, myślałam, że sam transfer mrożonych zarodków to już będzie max 200 zł, no ale zobaczymy, ja nic narazie nie wiem, na jakim cyklu itd więc zobaczymy po wizycie.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia to , że masz @ to dobrze bo organizm się oczyszcza ;) ja jak pisałam pierwszy @ po nie udanym ivf miałam słaby , poszłam na usg i gin mówiła , że się nie oczyściło jeszcze wszystko nawet na usg mi pokazywała , ale drugi @ jak miałam to z domu wyjść nie mogłam tak się ze mnie lało :P

    Magda jak tam zastrzyki ;>

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala29_ wrote:
    Nusiu moj koszt lekow to ok 60£ czyli na polskie jakies ok 600 zl.

    raczej 300PLN :D
    1 funt to ok. 5 pln a nie 10pln :D

  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.My właśnie zbieramy dokumentację do badań klinicznych w Wawie.Jeśli wszystko pójdzie ok i @ przyjdzie o czasie oraz jeśli badania wyjdą ok to podpisanie dokumentów w lutym a IVF na początku marca.
    kaarolaa a wy do którego programu startujecie Białystok czy Wawa??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2014, 20:02

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ako masz racje :) zle przeliczulam hi hi hi :)

    ako99 lubi tę wiadomość

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusi ja mam calosc refundowana( dwie proby) A ogolnie jak sie dowiadywalam to koszt samego transferu mrazaczkow to 1000£. Cala procedura to koszt rzedu od 5000 £ zalezy od kliniki. To spore koszty, taniej jest w Polsce.

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała wiem, że jesteś rozczarowana i pocieszanie nie wiele da, ale wierzę, że w końcu jak zaczniecie, to maluchy zostaną z Tobą. Z całego serca życzę Ci aby wszystko się już sprawnie toczyło i szczęśliwie zakończyło.

    Karolaa to super wieści! trzymam kciuki i dawaj znać na bieżąco :)

    ja 17.01 znów mam wizytę w klinice, ale pewnie wcześniej niż w kwietniu nie zaczniemy, bo muszę TSH obniżyć, a dziś dopiero się do endo dostałam. ale to i tak już nie długo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka1984 wrote:
    Witajcie.My właśnie zbieramy dokumentację do badań klinicznych w Wawie.Jeśli wszystko pójdzie ok i @ przyjdzie o czasie oraz jeśli badania wyjdą ok to podpisanie dokumentów w lutym a IVF na początku marca.
    kaarolaa a wy do którego programu startujecie Białystok czy Wawa??
    my startujemy w białymstoku :) mam nadzieje ze nas przyjma...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    Karolka to trzymam kciuki żeby wszystko poszło po Waszej myśli. A jakie warunki należy spełnić aby się dostać??

    no wiem, ze te fsh musi byc ponizej 15 tak jak w refundowanym, hmmm i to sa badania dla par, ktore poroniły kilkakrotnie, tak mi w bialymstoku tłumaczyli...reszty dokładnie dowiem sie na wizycie....nie znam warunkow. po prostu zostało nam to zaproponowne na wizycie w listopadzie i sie zgodzilismy bo wszystko bedzie za darmo...a nas nie stac na płatna procedure a do panstwowego sie nie dostaniemy bo 2 razy poroniłam...to jest teraz dla nasnadzieja :)

  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaa może to coś podobnego do tego co jest w Novum jest też:
    "Przychodnia Lekarska nOvum poszukuje par, u których rozpoznano bezpłodność, do udziału w badaniu klinicznym. Celem badania jest ustalenie, czy podawanie nowego leku w momencie wszczepienia zarodków po zabiegu zapłodnienia in vitro może zwiększyć prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zarodka w macicy, czyli zajścia w ciążę, u kobiet z wielokrotnym niepowodzeniem zabiegu zapłodnienia in vitro w wywiadzie.
    Do udziału w badaniu kwalifikują się pacjentki:
    w wieku od 18 do 37 lat
    w dobrym stanie zdrowia somatycznego i psychicznego
    z BMI 18,5-32,0 kg/m2 
    u których wykonano wcześniej 2 – 4 cykle zapłodnienia in vitro, nie uzyskując dodatniego wyniku testu ciążowego pomimo przeniesienia co najmniej jednego zarodka w dobrym stanie, w wieku trzech lub pięciu dni
    u których wykonano nie więcej niż sześć cykli zapłodnienia in vitro
    które są gotowe zaakceptować przeniesienie 1 – 2 zarodków w dobrym stanie, wyłącznie w obecnym cyklu zapłodnienia in vitro
    które dysponują dokumentacją medyczną dotyczącą poprzednich cykli zapłodnienia in vitro, szczególnie opisem przeniesionych zarodków i zabiegów przeniesienia."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 00:02

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala29_ wrote:
    Nusi ja mam calosc refundowana( dwie proby) A ogolnie jak sie dowiadywalam to koszt samego transferu mrazaczkow to 1000£. Cala procedura to koszt rzedu od 5000 £ zalezy od kliniki. To spore koszty, taniej jest w Polsce.


    NO ja też jestem w programie refundowanym, ale niestety leki trzeba sobie samemu kupić, oni pokrywają koszty zabiegów, wizyt itd...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka1984 wrote:
    Karolaa może to coś podobnego do tego co jest w Novum jest też:
    "Przychodnia Lekarska nOvum poszukuje par, u których rozpoznano bezpłodność, do udziału w badaniu klinicznym. Celem badania jest ustalenie, czy podawanie nowego leku w momencie wszczepienia zarodków po zabiegu zapłodnienia in vitro może zwiększyć prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zarodka w macicy, czyli zajścia w ciążę, u kobiet z wielokrotnym niepowodzeniem zabiegu zapłodnienia in vitro w wywiadzie.
    Do udziału w badaniu kwalifikują się pacjentki:
    w wieku od 18 do 37 lat
    w dobrym stanie zdrowia somatycznego i psychicznego
    z BMI 18,5-32,0 kg/m2 
    u których wykonano wcześniej 2 – 4 cykle zapłodnienia in vitro, nie uzyskując dodatniego wyniku testu ciążowego pomimo przeniesienia co najmniej jednego zarodka w dobrym stanie, w wieku trzech lub pięciu dni
    u których wykonano nie więcej niż sześć cykli zapłodnienia in vitro
    które są gotowe zaakceptować przeniesienie 1 – 2 zarodków w dobrym stanie, wyłącznie w obecnym cyklu zapłodnienia in vitro
    które dysponują dokumentacją medyczną dotyczącą poprzednich cykli zapłodnienia in vitro, szczególnie opisem przeniesionych zarodków i zabiegów przeniesienia."

    ja jeszcze nie czytałam nic, dopiero za 3 tyg umowimy wizyte i wtedy bede wiedziała o co dokładnie chodzi...jesli miałabym sie nie dostac to pewnie by nam tego nie proponowali :) mi lekarz mowił ze szukaja par po poronieniu...a ja sie nie boje, moge zostac krolikiem doswiadczalnym....

    mysle, ze to bedzie podobnie do Twojej kliniki bo wiem ze białostocki Kriobank bodajze wspołpracuje z Novum i razem prowadza badania kliniczne...takze kochana mam nadzieje, ze dzieki temu niedługo obie bedziemy sie cieszyły zdrowymi ciazami :)

‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ