X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z sikaczami to jest różnie, zwłaszcza po laparoskopii myślę że wszystko może świrować.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że nie dostanę w ogóle @ i że pewnie teraz już mi leci tak jakby kolejny cykl.. Zrobię sikacza a we wtorek bete a jak nic to dzwonie i się umawiam na wizytę do gin :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Ja myślę, że nie dostanę w ogóle @ i że pewnie teraz już mi leci tak jakby kolejny cykl.. Zrobię sikacza a we wtorek bete a jak nic to dzwonie i się umawiam na wizytę do gin :)
    hmm wiesz co no nie wiem czy po luteinie nie powiinas dostac okresu? mialas juz tak wczesniej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak tam Wasze endometrium dziewczyny ogolnie wypadalo ?

  • sylka0102 Przyjaciółka
    Postów: 725 48

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    a rosna pecherzyki? pekaja? bralas wspomagacze?
    Ostatnio na monitoringu miałam pechęrzyk 8mm do 9mm i doktorka kazała mi przyjsc za 4dni bo mowiła ze do srody nie urośnie jak poszłam za 4 dni to po pecherzykach ani śladu powiedziała albo sie wchłonął albo pękł wcześniej ale jak widać chyba sie wchłonął pytałam czy ten cykl zaczynamy na wspomagaczach ona mi powiedziala ze ten cykl spróbujemy jeszcze bez a następny już z CLO i niewiem naprawde co mam robić niby mówia ze do pół roku po laparoskopii?? to dopiero był by drugi cykl po wczesniej miałam przez 4 miesiące CLO tylko w jednym cyklu miałam 18mm pechęrzyk ale nic z tego. Doktorka powiedziała niby ze otoczka jajnika była za gruba i plemniki nie maja się jak przedostać a teraz jak po nakłuwali to coś powinno sie dziać chyba ze teraz wspomagacze pomogą

    Czekam wciąż na ten cud....

    j36rxzdvdx1kpbz0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylka0102 wrote:
    Ostatnio na monitoringu miałam pechęrzyk 8mm do 9mm i doktorka kazała mi przyjsc za 4dni bo mowiła ze do srody nie urośnie jak poszłam za 4 dni to po pecherzykach ani śladu powiedziała albo sie wchłonął albo pękł wcześniej ale jak widać chyba sie wchłonął pytałam czy ten cykl zaczynamy na wspomagaczach ona mi powiedziala ze ten cykl spróbujemy jeszcze bez a następny już z CLO i niewiem naprawde co mam robić niby mówia ze do pół roku po laparoskopii?? to dopiero był by drugi cykl po wczesniej miałam przez 4 miesiące CLO tylko w jednym cyklu miałam 18mm pechęrzyk ale nic z tego. Doktorka powiedziała niby ze otoczka jajnika była za gruba i plemniki nie maja się jak przedostać a teraz jak po nakłuwali to coś powinno sie dziać chyba ze teraz wspomagacze pomogą
    Ech nie mozesz sie tak szybko poddawac.. wiesz ja przed laparoskopia w ogole nie zareagowalam na clo.. nic a nic.. a bralam podwoje dawki.. po laparoskopii 2 cykle tez nic nie bralam.. w pierwszym mialam jeden pecherzyk a w drugim nic zero.. no wiec wzielam znowu clo.. urosly po jednym na kazdym , dojrzaly i pekly po pregnylu. 20 marca testuje. Mam podobno przecietne endometrium bo tylko 11,4 powinno byc wiecej niby optymalnie.. ale to clo troche wykancza endometrium ;/

  • sylka0102 Przyjaciółka
    Postów: 725 48

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Ech nie mozesz sie tak szybko poddawac.. wiesz ja przed laparoskopia w ogole nie zareagowalam na clo.. nic a nic.. a bralam podwoje dawki.. po laparoskopii 2 cykle tez nic nie bralam.. w pierwszym mialam jeden pecherzyk a w drugim nic zero.. no wiec wzielam znowu clo.. urosly po jednym na kazdym , dojrzaly i pekly po pregnylu. 20 marca testuje. Mam podobno przecietne endometrium bo tylko 11,4 powinno byc wiecej niby optymalnie.. ale to clo troche wykancza endometrium ;/
    dzięki za otuchę przynajmniej nie jestem sama:) no właśnie clo wykańcza. To Natka trzymam kciuki żeby się udało;)Daj znać

    Czekam wciąż na ten cud....

    j36rxzdvdx1kpbz0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylka0102 wrote:
    dzięki za otuchę przynajmniej nie jestem sama:) no właśnie clo wykańcza. To Natka trzymam kciuki żeby się udało;)Daj znać
    spoko, wszytskim nam sie w koncu uda :) jednym wczesniej drugim pozniej.. wierze w to :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    hmm wiesz co no nie wiem czy po luteinie nie powiinas dostac okresu? mialas juz tak wczesniej?
    Ja bralam właściwie cały czas luteine i zawsze mialam co 28 dni.. Zrobilam dziś sikacza i jedna kreska jutro tez zrobie. To jednak jest cykl po laparoskopii wiec może soe to zmienilo... ale martwi mnie to troche:/

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 6 marca 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja po laparoskopii miałam cykl 33 albo 34 dniowy nie pamiętam. A też zawsze dostaję @ po duphastanie w 28 dc.
    Odebrałam dzisiaj wyniki badań.
    TSH,FT3,FT4 w normie także z tarczycą ok ale..... lekarka powiedziała że mam podwyższony kwas moczowy i powiedziała że nie mogę jeść brokułów, szpinaku, za dużo ryb itp itd. Dziwne...... za 3 miesiące mam iść jeszcze raz. Mam też podwyższone OB i to aż dwukrotnie!! Reszta wyników raczej w normie.
    Muszę poczytać o tym kwasie moczowym.
    Ola ty jesteś pielęgniarką co to ten kwas moczowy ? :D

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plimka powiedz mi jakie masz to ob?? I czy bolą cię palce u stóp albo stawy ???;)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 6 marca 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Plimka powiedz mi jakie masz to ob?? I czy bolą cię palce u stóp albo stawy ???;)
    no właśnie nic mnie nie boli, OB mam 20 a lekarka powiedziała że ten kwas moczowy to coś poważnego i że jak zacznę brać tabletki to już do końca życia. Dziwi mnie to bo norma jest chyba 6 a ja mam wynik 6,8 to aż nie tak dużo :/.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta najprawdopodobniej masz dne moczanowa. Musisz natychmiast zmienic diete, nie mozesz jesc potraw zakwaszajacych. Poczytaj sobie na ten temat. Objawy to najczęściej bol palucha u nogi ale tez innych stawow, kolanowy skokowy i w nadgarstku. koniecznie wyklucz z diety czerwone mieso. Cwicz 3-4 razy w tygodniu. Przepisala ci jakies leki? Np milurit

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ob masz malutkie. Jakbys miala powyzej 100 to wtedy o stanie zapalnym swiadczy :))

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 6 marca 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Edyta najprawdopodobniej masz dne moczanowa. Musisz natychmiast zmienic diete, nie mozesz jesc potraw zakwaszajacych. Poczytaj sobie na ten temat. Objawy to najczęściej bol palucha u nogi ale tez innych stawow, kolanowy skokowy i w nadgarstku. koniecznie wyklucz z diety czerwone mieso. Cwicz 3-4 razy w tygodniu. Przepisala ci jakies leki? Np milurit
    no właśnie nic mi nie przepisała bo powiedziała że mam zmienić dietę tzn. wyrzucić brokuły, szpinak i mam poczytać co jeszcze :/ . Ta dna moczowa to jest uleczalna ?

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 6 marca 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale od pewnego czasu np. drętwieje mi niekiedy dłoń z niewiadomych przyczyn ale to tak że nie da się nią ruszyć jakby była bezwładna. Czy to może być objawem tej choroby?

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli drętwieje Ci w okolicach stawu to tak. To powinno się leczyć dietą i jeżeli jesteś w fazie ostrej to lekami :) a u jakiego lekarza byłaś? :) Może skonsultuj się z innym lekarzem niech Ci dokładnie wyjaśni co i jak :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/dna-moczanowa-podagra-artretyzm-przyczyny-objawy-leczenie_33631.html
    Tu fajnie jest to opisane :)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Jeżeli drętwieje Ci w okolicach stawu to tak. To powinno się leczyć dietą i jeżeli jesteś w fazie ostrej to lekami :) a u jakiego lekarza byłaś? :) Może skonsultuj się z innym lekarzem niech Ci dokładnie wyjaśni co i jak :)
    byłsm u ogólnego lekarza, badania miałam robione standardowe i właśnie tam to wyszło

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co to też nie musi być dna moczanowa.. Musiałby Ci lekarz zbadać płyn stawowy czy pojawiają się w nim kryształki moczanu sodu. A jeżeli nie masz ataków bóli stawów to myślę, że nie masz się czym za bardzo martwić ale zalecam dobrą dietę :)

‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ