X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Zabieg przenieśli nam z wczoraj na dzisiaj. Z 9 jajeczek zapłodniło się siedem, z tych 5 się rozwinęło. Dzisiaj transfer jednego zarodka zrobił mi Dr Erling. Więc mamy cztery śnieżynki. Cieszę się że już po wszystkim, jutro idę z powrotem do pracy to nie miała czasu się zamartwiać ;)

    Dajcie znać co u Was słychać :)

  • ewy88 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa wiec mam nadzieje, ze mnie przygarniecie :) dobrze jest miec wsparcie ze strony osob ktore sa w tej samej sytuacji :)
    Ja dzisiaj jestem po konsultacji w Porsgrunn, jest to dla mnie cos nowego wiec ciesdze sie ze tu jestescie :)

  • ewy88 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opisze moja sytuacje, gdyby ktos byl zainteresowany :) 4.10 dostalam skierowanie do Porsgrunn na in vitro, po czym list z porstgrunn na konsultacje na 3.11 (1msc) super !!! Bylam szczesliwa ze wszystko tak szybko sie toczy jednak tydzien przed konssyultacja, dostalam list od mojej ginekolog, ze na podstawie badania cytologicznego wykryto u mnoe zmiany komorkowe i pilnie musze wykonac u niej boipsje macicy. Tak zrobilam 2 dni przed konsultacja w porsgrunn. Na eyniki biopsji czeka sie pare tygodni wiec balam sie ze kontrola w porsgrunn przepadla. W porsgrunn doradzono mi zebym przyjechala, konsultacje mozna wykonac tylko ze proces nie co sie opozni do dnia kiedy otrzymamy wyniki biopsji. Ciesze sie ze podeszli do tego z ludzkim podejsciem :) wizyta super mila atmosfera. Dostalam recepty na leki stymulujace. Gdyby nie ta biopsja to zaczelabym je przyjmowac "od zaraz" poki co pelna nadzieji czekam na wyniki biopsji :)

  • ewy88 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co najwazniejsze zycze wam dziewczyny powodzenia i wytrwalosci, wiem jakie to dla nas wazne :)

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 4 listopada 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ewy88...mam nadzieje ze wyniki beda dobre i szybko bedziesz mogla zaczac starania o upragnionego dzidziusia :)

  • ewy88 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 4 listopada 2016, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hei dziewczyny, mozecie mi powiedziec jaki jest plan przyjmowania lekow? Tyle informacji bylo ze polowa juz mi wyleciala :/ z tego co ja pamietam to 20 dnia od 1 dnia miesiaczki trzeba zaczac spray 2 razy dziennie do kazdej dziurki i co dalej? Pozniej zastrzyki i przy zastrzykach spray po jednej dziurce ale przez ile ten spray i po kiedy zaczynamy zastrzyki ? Ja juz mam dziure przez to wszystko :p

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ewy :-)

    Spray od 20 dnia cyklu, później dochodzą zastrzyki ALE od kiedy zacząć je brać to już sprawa indywidualna i tą decyzje podejmuje lekarz.

    Ale z moich "obserwacji" ;-) wynika że zastrzyki zaczyna się brać nie wcześniej niż 2 tygodnie po rozpoczęciu stosowaniu sprayu ;-) ale tak jak pisałam każda z nas zaczęła zastrzyki w różnych terminach ;-)

    Ja miałam podczas brania sprayu USG i dopiero po tym USG lekarz zadecydował kiedy zaczynam z zastrzykami.
    Spray stosujesz do końca stymulacji. Lekarz powie Ci później kiedy masz skończyć brać spray i zastrzyki ;-)


    Wszystko Ci dokładnie powiedzą jak będziesz miała już wyniki biopsji :-) Trzymam kciuki za dobry wynik :-)

    Mam nadzieje że za bardzo Ci nie namieszałem ;-)










    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers ulllllllaaaallllllaaaaaaa Piękny wynik :-) szykuje się spora rodzinka ;-)

    To teraz niech maluch znajdzie sobie wygodne miejsce na 9 pięknych miesięcy :-) Trzymam kciuki :-)


    Mam do Ciebie pytanie :-) przed punkcją podpisuje się "papierek " :-) pamiętasz może co było napisane na tym druku? Tam były chyba trzy pytania i trzeba było zaznaczyć : tak albo nie. Pamiętasz jakie to były pytania ? :-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2016, 18:48

    Szmivers lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska :-) Pomożesz z interpretacją wyników TSH ? ;-)

    TSH 1,5

    FT4 14

    FT3 4.8

    Anty-TPO 224 !!!! za dużo ale dlaczego w takim raze TSH dobre hmmmmmmmm

    Umówiłam się do fastlege ciekawe co ciekawego mi powie ;-)
    Wizyta u endokrynologa w Polsce też już umówiona :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2016, 16:53

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 4 listopada 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki masz ok...anty Tpo mogą wskazywać na chorobę autoimmunologiczna...tutaj fastlege nic Ci nie powie; tzn powie że wszystko ok..myślę że wizyta u endokrynolog w Polsce będzie najlepszym rozwiązaniem:) mi endo cały czas powtarza że żeby zajść i mieć zielone światło do starań, TSH ma być max 1 i tego się trzymam...nie sądzę że dostaniesz leki ale możliwa będzie obserwacja hormonów...

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 4 listopada 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że mój gin wysłał nasze skierowanie w dwa miejsca: Porsgrunn i Rikshospitalet...dzisiaj dzwoniła jego sekretarka...z Rikshospitalet dostałam już list z terminem wizyty a z Porsgrunn jeszcze nie...jak tylko przyjdzie to odwołuje wizytę z Riks:)

  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 4 listopada 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ewy :) Ja zaczęłam spray 20 dnia cyklu, po dwóch tyg zastrzyki i wtedy jeden psik rano i wieczorem. Ale tak jak pisze Alda, dla każdego może być inaczej.

    Alda, jedyny dokument który dostaliśmy przed punkcją to była zgoda na udział w badaniach klinicznych ze sprzętem "Eeva". Zaznaczyliśmy "tak", podpisaliśmy się i kamera robiła naszym zarodkom zdjęcia co 5 minut przez cały czas. Podobno ma to ułatwić pracę embriologom w wybraniu najlepszych zarodków i chyba dlatego przłożyli nam transfer na dzień później.

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 4 listopada 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mam pytanko dziś zawitała do mnie miesiączka i w zwiazku z tym piski do nosa biorę nadal tak jak brałam ?
    Szmivers super gratuluję no i trzymam kciuki za MALUSZKA NIECH SIĘ ZADOMOWI MAMUSI

    Szmivers lubi tę wiadomość

    Madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 listopada 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Baczka "psiki" BEZ zmian :-) dopiero jak zaczniesz zastrzyki to jest zmiana na jeden " psik" Teraz nic nie zmieniasz :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2016, 20:16

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 listopada 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska super :-) to może uda Wam się zacząć starania jeszcze w tym roku :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 listopada 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers dostaliście zdjęcia :-) ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • ewy88 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 4 listopada 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej szmivers mi pielęgniarka mówiła, że procedura przyjmowania leków jest standardowa i zawsze ta sama chyba że lekarz zdecyduje inaczej :) mówiłam swojemu mężowi żeby pamiętała wszystko co mówi gdybym ja czegoś zapomniała albo czegoś nie zrozumiała, bo tłumaczyła po norwesku a on Norweg ale też i typowy facet... nie pamięta nic :p haha

  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 5 listopada 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Ewy, to tak samo jak z moim :) Też Norweg i też polegałam na nim żeby zapamiętał wszystko co ja mogę przeoczyć. Dopiero wczoraj coś mu się przypomniało :D

    Na szczęście dostałam rozpiskę na której wszystko było napisane z datami włącznie :) Więc zaczęłam spray 20 dnia cyklu, psikałam dwa razy dziennie do każdej dziurki. Po 15stu dniach zaczęłam zastrzyki i zmieniłam spray na nową buteleczkę i pryskałam do jednej dziurki dwa razy dziennie (na przemian lewa i prawa).

  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 5 listopada 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda, nie dostaliśmy zdjęć :/ Tylko papierek z wyjaśnieniem ile zarodków było zamrożonych.

    Alda, a jak długo kurowałaś się po punkcji? Mnie cały czas boli ta lewa strona którą naciskali..

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ