X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 18 marca 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Np pappa, nift.....
    To nawet nie mam pojecia co to 😳
    Bez wyjasnien to tylko pana google moge zapytac 😅

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 19 marca 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam nadzieje, ze u was wszystko dobrze i trzymacie się zdrowo.
    Ja we wtorek wieczorem, przy aplikacji Lutinus zauważyłam brązowa krew na aplikatorze i bardzo się wystraszyłam. Rano zadzwoniłam do mojej gin i na szczęście znalazła dla mnie czas tego samego dnia. Usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości i nie wiadomo skąd to plamienie. Plamilam tez dzisiaj, ale nie żywa krwi tylko taka blado brązowa. Powiedziała ze jak będzie mnie coś niepokoić to mam dzwonić, I mam się nie martwić bo to bardzo częste, ze kobiety w ciąży plamią/krwawią. Najważniejsze, ze z dzieckiem wszystko ok. Kolejne usg mamy 30.03.

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 20 marca 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak wrote:
    Hej dziewczyny mam nadzieje, ze u was wszystko dobrze i trzymacie się zdrowo.
    Ja we wtorek wieczorem, przy aplikacji Lutinus zauważyłam brązowa krew na aplikatorze i bardzo się wystraszyłam. Rano zadzwoniłam do mojej gin i na szczęście znalazła dla mnie czas tego samego dnia. Usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości i nie wiadomo skąd to plamienie. Plamilam tez dzisiaj, ale nie żywa krwi tylko taka blado brązowa. Powiedziała ze jak będzie mnie coś niepokoić to mam dzwonić, I mam się nie martwić bo to bardzo częste, ze kobiety w ciąży plamią/krwawią. Najważniejsze, ze z dzieckiem wszystko ok. Kolejne usg mamy 30.03.
    Może niski progesteron , może to normalne . Odpoczywaj.
    Jest wątek ciąża w Norwegii jeśli chcesz - zapytaj tam dziewczyn . Może miała któraś taki przypadek .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2020, 08:29

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 20 marca 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog powiedziała, ze to napewno nie Niski progesteron. Na szczęście wszystko się już „naprawiło” ale nie powiem żeby było mi do śmiechu.

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 marca 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak a teraz już nie bierzesz progesteronu? Plemienia często się zdarzają i raczej nie są groźne ale jak pojawia się krwawienia to powinnaś zgłosić się znowu do lekarza ja bym tak zrobiła.
    Jeśli nadal bierzesz progesteron to może zrobiła ci sie jakaś ranka w szyjce i dla tego te plemienia. Te tabletki są dość twarde i moga powodować podrażnienia.

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 20 marca 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Anilorak a teraz już nie bierzesz progesteronu? Plemienia często się zdarzają i raczej nie są groźne ale jak pojawia się krwawienia to powinnaś zgłosić się znowu do lekarza ja bym tak zrobiła.
    Jeśli nadal bierzesz progesteron to może zrobiła ci sie jakaś ranka w szyjce i dla tego te plemienia. Te tabletki są dość twarde i moga powodować podrażnienia.

    Cały czas przyjmuje progesteron, 2x1 i tak myśle, ze coś mi się musialo podrażnić na szyjce w końcu to już 10 tyg przyjmowania.
    Moja gin kazała dzwonić jak tylko coś mnie będzie martwili. I całe szczęście w tym całym nieszczęściu, teraz nie ma kolejek do gin😉

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 marca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze że już jest lepiej:) a co do progesteronu ja też miałam problem z podrażnieńami i od tego czasu zaczęłam używać żelu intymnego przed aplikacja tabletki pomaga bardzo :)
    Kiedy masz kolejną wizytę u lekarza ? Zbliża się 12 tydz będziesz szła do fastlege na badania krwi itp. Mi tak moja lekarka zalecił.

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 20 marca 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia, kolejna wizytę mam 30.03 u mojej gin a co później to nie wiem. Pytałam jej czy nie powinnam już iść na jakieś badania krwi itp ale powiedziała ze jeszcze jest na to czas.

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 26 marca 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co tam u Was,taka tu cisza zastała 😔Lolcia87 jak u ciebie przyszla w końcu @?
    Ovulka a u Ciebie wszystko dobrze?
    Dziewczyny brzukowe macie juz brzuszki,Aggga jak u Ciebie?
    Sofi2810 krwiaczek się wchłonął,coś wiesz?a u Ciebie Anilorak wszystko dobrze plamienie ustało?

    U mnie jak okresu nie było tak nie ma,w poniedziałek będzie 6 tyg po stracie,ale bolą już piersi,czuć jajniki i macicę,pryszczochy na twarzy tez się pojawiły także harmony buzuja aaa i hcg zeszło do 0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 08:25

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U. Mnie wszystko dobrze... 12 tydzień, wszystko jest tak jak powinno być.
    Najprawdopodobniej chłopiec.
    Więc jestem otwarta na wszystkie podpowiedzi co do imienia bo chce żeby było i polskie i norweskie ale nic mi się nie podoba....

    BeatkaK lubi tę wiadomość

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które planują IVF wiecie już kiedy znowu otworzą klinikę i zaczną zabiegi ?
    Aggga podali ci płeć po USG czy robiłaś gdzieś badanoa genetyczne ? Imiona które są w obu krajach i pierwsze przychodzą mi do głowy:Sebastian, Olivier, Benjamin.
    Ja w środę byłam na usg i krwiak się wchlonal :) wszystko jest ok poza tym że ciągle męczą mnie mdłości:/

    BeatkaK lubi tę wiadomość

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Aggga,GRATULACJE SYNUSIA ❤
    Jeśli chodzi o imiona polsko -norweskie to Olaf,Oskar 😊
    Sofi jak dobrze słyszeć że po krwiaku śladu nie ma 💪❤
    Ja dziś pisałam do nich czy papiery mogę już wysłać czy czekać aż dadzą znać to mi odp.że czekać i sprawdzać na ich stornie kiedy zaczynać znów pracę tyle co wiem czyli nic,jestem zła okropnie,tyle czasu zmarnowanego przez tego witusa,dziadostwo 😡😡😡a dostałam w końcu dziś popołudniu @ więc w kwietniu bym miała następne podejście,jedna wielka niewiadoma,czego bardzo nie lubię

    Aggga08 lubi tę wiadomość

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeatkaK tak mi przykro ze musisz czekać wiem jakie to denerwujące bo ja też musialm czekać 4 miesiące po nieudanym podejściu i wiem jak te miesiące się dluza. Ale wiesz mi się wydaje że w maju już się wszystko z tym wirusem uspokoi albo chociaż zacznie się uspokajac więc jeszcze trochę cierpliwosci :) w tym czasie możesz skupić się na zdrowym odżywianiu winku od czasu do czasu i może jakichś ćwiczeniach. Dużo osób polec joge:)

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 26 marca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, kazali siedziec w domu to i na forum czlowiek rzadko zaglada 😝 u mnie wszystko dobrze, nie wiem kiedy otwieraja klinike spowrotem, ale jakojs mi sie nie spieszy. Mysle ze po wakacjach bedziemy dzialac.

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 27 marca 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    BeatkaK tak mi przykro ze musisz czekać wiem jakie to denerwujące bo ja też musialm czekać 4 miesiące po nieudanym podejściu i wiem jak te miesiące się dluza. Ale wiesz mi się wydaje że w maju już się wszystko z tym wirusem uspokoi albo chociaż zacznie się uspokajac więc jeszcze trochę cierpliwosci :) w tym czasie możesz skupić się na zdrowym odżywianiu winku od czasu do czasu i może jakichś ćwiczeniach. Dużo osób polec joge:)


    Mam nadzieję że to się uspokoi chociaż do maja i zaczniemy działać😊
    Co do ćwiczeń to jeżdżę na rowerku stacjonarnym i coś tam ćwiczę w domu bo nie powiem ze 3-4 kg przydałby się zgubić,a u mnie z tym bardzo ciężko a do tego jestem bardzoooo za słodyczami okropnie nawet 😋
    Myślałam że wrócę do kwietnia do pracy i nawet bardzo tego chciałam iść juz do ludzi i wgl ale szefowa mi powiedziała że w obecnej sytuacji lepiej będzie jeśli będę kontynuować zwolnienie,bo jest permittering😫a u nas nawet z domu nie da się wyjść żeby iść gdzieś w odludne miejsce na spacery jest tak okropna pogoda,że szkoda gadać normalnie jesień i do tego sztromy 😡🤬zostaje siedzenie w domu i sprzątanie na świata 🤣


    Dziewczyny a tak wgl mam pytanie,czy wam też po braniu hormonów przybyło parę kg?ja po pierwszych miała 3kg na+ale bardzo szybko spadły a teraz po drugich od października tez mam na + tak z 4kg i nic nie idzie w dół 😔🥵

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2020, 10:14

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 27 marca 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe BeatkaK u mnie cale szczęście słoneczko ale za to tyle ludzi na spacerach że sama boję się wychodzić żeby się nie zarazić bo w parku to normalnie tłumy. Staram sie chodzić na spacery z samego rana wtedy jeszcze tak dużo ludzi nie ma :D Jak masz możliwość zwolnienia to pewnie obecnej sytuacji to najlepsze rozwiązanie. No i udanego treningu :) weź sobie laptopa przed rowerek i włącz jakis wyścig przez Francje tam są piękne widoki pamiętam jak chodziłam na spinning to instruktorka tak robiła i fajnie czas mijal:)

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 27 marca 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeatkaK wrote:
    Hej dziewczyny co tam u Was,taka tu cisza zastała 😔Lolcia87 jak u ciebie przyszla w końcu @?
    Ovulka a u Ciebie wszystko dobrze?
    Dziewczyny brzukowe macie juz brzuszki,Aggga jak u Ciebie?
    Sofi2810 krwiaczek się wchłonął,coś wiesz?a u Ciebie Anilorak wszystko dobrze plamienie ustało?

    U mnie jak okresu nie było tak nie ma,w poniedziałek będzie 6 tyg po stracie,ale bolą już piersi,czuć jajniki i macicę,pryszczochy na twarzy tez się pojawiły także harmony buzuja aaa i hcg zeszło do 0


    Tak dostalam dostalam . Tez zla jestem okropnie ze akurat teraz ten wirus. Postanowienie postne zero sexu. Maz nie jest zachwycony 😂 nie wiem kiedy zaczna. Wydaje mi sie ze nie predko. Nas juz w pracy poinformowali ze nie bedziemy mieli wakacje niestey. Mowie do meza ze cale szczescie ze nasze dzieci sa bezpiecznie bo zamrozone 😂😂

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 27 marca 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez wszystko dobrze. Kolejne usg w poniedziałek.
    Dla dziewczyn starających się polecam na YouTube jogę na podkręcenie owulacji, bardzo łatwe i przyjemne ćwiczenia.

    Lolcia87, Sofi2810 lubią tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 marca 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    U. Mnie wszystko dobrze... 12 tydzień, wszystko jest tak jak powinno być.
    Najprawdopodobniej chłopiec.
    Więc jestem otwarta na wszystkie podpowiedzi co do imienia bo chce żeby było i polskie i norweskie ale nic mi się nie podoba....
    Agaaa zaglądam tu tak pobierznie, wielkie gratulacje. Cieszę się że się udało. Jeszcze Ciebie pamiętam kiedy ja byłam w czasie procedury.
    Wszystkie dziewczyny brzuszkowe zapraszamy na wątek "ciąża w Norwegii"
    https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/ciaza-w-norwegii,1646,659.html?sd=1
    Aga mega się cieszę 💖😁

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Agaaa zaglądam tu tak pobierznie, wielkie gratulacje. Cieszę się że się udało. Jeszcze Ciebie pamiętam kiedy ja byłam w czasie procedury.
    Wszystkie dziewczyny brzuszkowe zapraszamy na wątek "ciąża w Norwegii"
    https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/ciaza-w-norwegii,1646,659.html?sd=1
    Aga mega się cieszę 💖😁

    O Zoja, witaj.
    Dziekuje, I już zaglądam na polecone forum!

‹‹ 366 367 368 369 370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ