X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Dżuls Autorytet
    Postów: 3180 2974

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a u mnie z nowości, to dzisiaj pokazała się druga krecha na teście, blada bo blada, ale jest. Przy tych wszystkich beznadziejnych wynikach prl takie rewelacje. Jutro idę na betkę, dla świętego spokoju zrobię też progesteron i prl, jak szaleć to szaleć, gin pewnie i tak o te badania poprosi.

    Jak to właściwie jest z tą prolaktyną w ciąży? Wysoki poziom jest niebezpieczny dla ciąży tylko jeśli przy tym progesteron jest za niski, czy już niezależnie od progesteronu? Ja na starcie, jeśli wszystko potwierdzi betka, bym miała już 55 jedn. prl.

    Martoszka, JagodaP lubią tę wiadomość

    8pdp47e.png
  • Gabi. Przyjaciółka
    Postów: 162 40

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżuls - gratulacje! :) Trzymam kciuki za piękną betę jutro!

    A co do Twoich pytań, to niestety ja nie jestem zorientowana i też czekam na odpowiedź ;)

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi. wrote:
    Hej dziewczyny! właśnie dostałam resztę wyników badań z 5.01: prolaktyna-42,78 przy normie 4,79-23,30, progesteron-2,6 w 26 dc (11dpo) przy normie dla f.lutealnej 1,7-27.

    Mam dwa pytania:
    Czy progesteron powinien być wyższy w 11 dpo czy możliwe jest ok?

    Czy prolaktynę mogę leczyć u endokrynologa czy muszę u ginekologa?

    Gabi, odpowiadając... wynik progesteronu jest niski, ale... powinien być badany 7-8 dpo, kiedy jest najwyższy, Twoje badanie jest z 11 dpo więc nie wiemy, czy już zaczął spadać a 7-8 dpo miał odpowiedni poziom, czy po prostu w tym cyklu owulacji nie miałaś.
    Wynik progesteronu powyżej 5 świadczy o owulacji, niektórzy twierdzą, że powinien być powyżej 10...aby uznać cykl za owulacyjny. Radzę robić badanie progesteronu 7-8 dpo.
    Leki na prolaktynę może przepisać ginekolog, ale przy tak dużym przekroczeniu normy radzę jednak wizytę u endokrynologa i zrób też badanie tsh, ponieważ często wysoka prolaktyna powiązana jest z wysokim tsh.
    Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 20:57

    Gabi. lubi tę wiadomość

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj wcześniej nie zauważyłam, że masz podany wynik tsh w opisie, jest bardzo wysoki... koniecznie, jak najszybciej udaj się do endokrynologa, niestety ciąża przy takim tsh jeśli w ogóle do niej dojdzie, będzie zagrożona.
    Endokrynolog na pewno przepisze leki na zbicie tsh.

    I nie martw się, na szczęście tsh i prolaktynę zbija się dość szybko do prawidłowych poziomów ;-) powodzonka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 21:02

    Gabi. lubi tę wiadomość

  • Gabi. Przyjaciółka
    Postów: 162 40

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma - bardzo Ci dziękuję za szczegółową odpowiedź i za pocieszenie! :* :)

    Idę do enokrynologa w przyszłą środę - mam nadzieje, że od razu wprowadzi leczenie.
    Progesteron wykonam w tym cyklu, tak jak piszesz ok. 7 dpo.

    Trzymam kciuki za owocne staranka i pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi ja wysoką prolaktynę leczę u endokrynologa :) ja miałam w październiku 632 przy normie 83- 622 a dzisiaj lekarz mi pokazał wyniki po lekach które robiłam tydzień temu i wynik 89 więc leki Ci pomogą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 21:35

    Gabi. lubi tę wiadomość

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakim dniu cyklu najlepiej wykonać badanie prolaktyny?

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam na skierowaniu że mam wykonać od 4 do 10 dnia cyklu

    listek lubi tę wiadomość

  • Gabi. Przyjaciółka
    Postów: 162 40

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Majeczka :) Mam nadzieję, że uda mi się zbić tą prolaktynę i TSH jak najszybciej.
    Fajnie, że masz już taki ładny wynik. Mieliście przerwę w staraniach do czasu zbicia czy może dopiero zaczynacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi ja się nie staram bo nie ma z kim najpierw chce to wszystko w sobie uregulować :)

  • Gabi. Przyjaciółka
    Postów: 162 40

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem ;) założyłam że wszystkie dziewczyny na of to starczki ;)

    Dobrze że już teraz znasz wyniki tak ważnych hormonów i je regulujesz. Jak przyjdzie co do czego będzie można po prostu zatracić się w staraniach :D ;)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka22 wrote:
    Gabi ja wysoką prolaktynę leczę u endokrynologa :) ja miałam w październiku 632 przy normie 83- 622 a dzisiaj lekarz mi pokazał wyniki po lekach które robiłam tydzień temu i wynik 89 więc leki Ci pomogą
    No ale gdzie wysoka prolaktyna u Ciebie, lekko powyzej normy. Ja mam w przedziale 614-737 gdzie norma jest do 496. A sa dziewczyny z jeszcze wyzszymi.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie na kazda dzialaja leki, ja niestety jestem tym przypadkiem gdzie po 7 miesiacach bromergonu moja prl nic sie nie ruszyla. Teraz zmienilam leki i w lutym zobacze czy cos to dalo.jakby mi sie udalo zejsc do.500 z hakiem to juz bylby sukces.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka - tylko ze ja mam w przysadce mózgowej mikro guzki - i po medycznemu to się nazywa mikrogruczolaki przysadki mozgowej i przez to są wahania badań ze raz jest lepiej a raz gorzej

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja prawdopodobnie też mam mikrogruczolaka

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a miałaś robiony rezonans ?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, i makrogruczolaka nie ma, ale jak prolaktyna nie spada po róznych dawkach to powiedział neurochirurg, że prawdopodobnie jest mikro, ale że tak są zdjęcia porobione, że nie widać.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to u mnie właśnie na rezonasie wszystko pokazało, może to zależy od aparatury. teraz w czerwcu mam kontrolny rezonans po roku leczenia

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zrobić sobie w październiku nowy, ale chyba nie dam rady.

    M&M
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam szukam i nie moge znalezc...zrobilam sobie prolaktyne z obciazeniem w drugiej fazie cyklu moje wyniki to

    podstawowa 588 mU/l (norma 127-637) no czyli ok tylko gorna granica normy
    po godzinie 7294 mU/l
    po 2h 5376 mU/l

    Czy dobrze sie domyslam ze jest to zdecydowanie za duzo?
    Qurde i jeszcze dopiero dzis znalazlam ze leki antyhistaminowe podwyzszaja jej poziom..a ja 5 dni przed badaniem zaczelam brac xyzal na alergie...i teraz nie wiem czy to nie zafalszowalo wyniku...

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ