X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2013, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA 30 wrote:
    No ja miewam skutki uboczne !!!senność mdłości biegunka ale nie jest żle !!Pierwsze dni były najgorsze!!!A teraz coraz lepiej jest!!:-)
    bo to roznie bywa, kazdy organizm jest inny...
    mi sie tylko raz zakrecilo w glowie i raz zrobilo niedobrze.
    AGA30 a tobie jaki wyszedl wynik, mocno masz podwyzszona prl?

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 30 lipca 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem nowa w tym wątku :) Dziś zaczynam brać bromergon na zbicie prolaktyny (wyniki lekko podwyższone, a czasem nawet w normie). Trzymajcie proszę za mnie kciuki, żeby nie było skutków ubocznych :)

    Topola, nie słyszałam, żeby lekarze przepisywali castagnus, raczej chyba bromek dają wszystkim. Mam nadzieję, że castagnus Ci pomoże :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    bo to roznie bywa, kazdy organizm jest inny...
    mi sie tylko raz zakrecilo w glowie i raz zrobilo niedobrze.
    AGA30 a tobie jaki wyszedl wynik, mocno masz podwyzszona prl?

    O dużo za dużo nie mama prl ale po obciążeniu dość wysoko mi wyszło!!!Mam nadzieję ze pobiorę leki i się unormuje!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2013, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    napewno sie unormuje :)

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa biorę od 2 miesięcy norprolac75 i prolaktyna mi spadła. Miałam 64 norma 24 teraz jak robię badania to spadła do 9 ale mieści się w normie. Jestem na etapie 2 cyklu starań, w tym cyklu na razie nie mam śluzu płodnego więc nie wiem czy to nie jest spowodowane tym lekiem?

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mialam wysoka prolaktyne i moj endokrynolog przepisal mi Bromergon , niestety fatalnie sie po nim czulam na dodatek nie było widać żadnej poprawy . Później ginekolog przepisał mi luteinę która obnizyla troche poziom prolaktyny a na koncu Castagnus i teraz jest w normie :)

  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sama prolaktyna nie utrudnia zajścia w ciąże, może się przyczyniać ale nie musi, czasem dziewczyny zachodzą z wysoką i jest ok, taka opinie słyszałam od kilku ginekologów też jak pokazywałam im wynik ok 22 ng/ml prolaktyna była też u mnie obniżana lekami ale to nie jest ta przyczyna.....więc różnie bywa

    Karolina
  • iwmar Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja miałam prolaktyne 20 pani dr stwierdzila ze jest w normie potem bralam clo potem menopur i nic przy takich dawkach co dostawałam powinnam miec po kilka pęcherzyków a ja miałam ledwo 1 czasami 2 moja pani dr stwierdziła ze cos mi blokuje wzrost pecherzykow ,powtórzyliśmy badania prolaktyna wynosiła 24 wiedz przepisała mi bromergon i po 2 miesiacach sie udało dodam jeszcze ze przy nie wysokiej zbytnio prolaktynie miałam wyciek lekki bezbarwny z 1 piersi i wczesniej staralismy sie prawie 20 miesiecy wiedz czasami jest tak jak u mnie ze prolaktyna przy granicach normy moze przeszkadzac a dla niektorych kobiet nawet wyzsza moze nie miec zadnego wplywu wiedz mowie wam bromergon ma swoje skutki uboczne ale dziala cuda

  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Topola, nie słyszałam, żeby lekarze przepisywali castagnus, raczej chyba bromek dają wszystkim. Mam nadzieję, że castagnus Ci pomoże :)

    Tak, tak kasjja, masz rację. Ten Castagnus dostałam tak na "wspomaganie", a może pomoże, bo narazie prolaktyna nie byłą bardzo podwyższona. Bromergon brałam wcześniej też przez ok 2 lata. Potem prolaktyna spadła i odstawiłam. Póki brałam tabletki anty było ok, a teraz znowu po odstawieniu zrobiłam badanie i była na górnej granicy. Na początek mam brać ten Castagnus i się obserwować przez 3 cykle po anty. Potem mamy ustalić dalszy, "drastyczniejszy" plan działania jeśli będzie taka konieczność.

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 25 sierpnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny rozpoczęłam trzeci miesiąc brania norprolak na wysoką prolaktynę i temperatura mi oszalała, nie miałam owulacji a do tego plamię drugi dzień proszę o radę to 17 dień cyklu a mam najczęściej cykl 24-26 dniowy. Co się dzieje?

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 24 września 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałam prolaktynę 14 września razem z progesteronem (to był 20 dc), wynik trochę mnie przeraził - 48,78. 3 dnia kolejnego cyklu, dokładnie po 5 dniach przyjmowania bromergonu przy kolejnych badaniach zrobiłam dodatkowo badanie prolaktyny (tak dla sprawdzenia, bo może to jakiś błąd laboratoryjny itp.)Poziom prl wynosił tylko 11,92:). Ciekawa jestem, czy to jakiś błąd, jeśli tak to czy błąd był wtedy, czy teraz, czy może rzeczywiście był taki szybki spadek po bromergonie. Nie wiem, czy mam zmienić dawki leku, muszę poczekać do kolejnej wizyty u lekarza. Czy za niski poziom prl może być niebezpieczny dla organizmu i ewentualnej ciąży?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po miesiacu brania bromka miałam 9,7 i byłam zadowolona z tego wyniku. przynajmniej 10 dni przed kazda @ przestały mnie piersi bolec :) od 2 tyg juz nie biore i jutro chce zrobic wyniki. to bedzie 18 dc, mam nadzieje ze jest na tym samym poziomie i juz nie podskoczy :)

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 26 września 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po dwóch miesiącach z Bromkiem też poprawa. Z ponad 700 wynik spadł do 379, 5 mlU/l (przy normie 102-496). Zobaczymy co na to powie endo w przyszłym tyg.

    Tylko niepokoi mnie zanik płodnego śluzu. Ni zmieniłam nic w diecie, nie przyjmuję żadnych lekarstw... w pierwszym miesiącu z bromkiem zamiast 5-6dni płodnego śluzu miałam raptem 2. W drugim miesiącu natomiast nie zaobserwowałam przez cały cykl żadnego śluzu! Nawet lepkiego czy kremowego :/

    Myślicie, że to przez bromka?

    atdck6nlmznf5qze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mysle ze nie, ja juz przed bromkiem miałam problemy ze sluzem i tak mi zostało do teraz. a tak wyniki odebrane i znow mam podwyzszona :( 38,73 przy normie 4,79 - 23,3 ng/ml . w poniedziałek do gina i pewnie bez tabletek sie nie obejdzie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja też bromka biorę i śluz mam jak talala :-) Pijcie dużo wody dziewczyny po @ mi śluz się utrzymuje parę dni :-)
    I po 2 miesiącach brania bromka spadlo mi z 50 na 4.6 i nadal mam bromka brać :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA 30 wrote:
    A ja też bromka biorę i śluz mam jak talala :-) Pijcie dużo wody dziewczyny po @ mi śluz się utrzymuje parę dni :-)
    I po 2 miesiącach brania bromka spadlo mi z 50 na 4.6 i nadal mam bromka brać :-)
    ja pije wode, wiesiołek tez jest i siemie i nadal mam z tym problemy. mowiłam lekarzowi ale on sie tym nie przejał...

    mi po miesiacu spadła z prawie 50 do 9,7, 2 tyg temu skonczyły mi sie leki, chcialam zobaczyc jak to wyglada i niestety znoe idzie do gory :( w poniedziałek znow dostane recepte, myslałam ze juz nie bede musiała brac bromka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja pije wode, wiesiołek tez jest i siemie i nadal mam z tym problemy. mowiłam lekarzowi ale on sie tym nie przejał...

    mi po miesiacu spadła z prawie 50 do 9,7, 2 tyg temu skonczyły mi sie leki, chcialam zobaczyc jak to wyglada i niestety znoe idzie do gory :( w poniedziałek znow dostane recepte, myslałam ze juz nie bede musiała brac bromka...

    No ja też myślaam że endo mi nie przepisze dalej bromka a jednak dostałam receptę na 2 kolejne miesiące :-( :-) Lepiej brac jak ma znowu iść do góry :/
    Ja wiesiołka brałam dwa cykle i stwierdziłam że nie trzeba więcej brać bo śluzu nadto :-) Może u ciebie śluz w srodku siedzi bo nie zawsze musi wychodzić :-)
    Powodzenia :-)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 27 września 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja pije wode, wiesiołek tez jest i siemie i nadal mam z tym problemy. mowiłam lekarzowi ale on sie tym nie przejał...

    Ja też wszystkie "śluzopoprawiacze" stosuję i dopóki nie dostałam bromka to było rewelacyjnie...

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 września 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Ja też wszystkie "śluzopoprawiacze" stosuję i dopóki nie dostałam bromka to było rewelacyjnie...


    Zaciekawiłyście mnie... w środę idę do lekarza, to zapytam czy bromergon może być przyczyną braku śluzu płodnego. Wcześniej nie miałam z tym problemu, teraz śluzu płodnego nie mam wcale. Zaczęłam przyjmować wiesiołek, mam nadzieję na poprawę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wiem, ze to nie od bromka, bo juz od pazdziernika zeszłego roku zaczeły sie problemy z płodnym sluzem, a tabletki raptem 3 miesiace jak biore. u mnie musi byc jakas inna przyczyna... tylko co jak oprocz prolaktyny wszystkie hormony mam w normie :(

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ