X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marissith wrote:
    Cześć dziewczyny, powiedźcie mi, czy leki z letrozolem stosuje się tylko w przypadku PCO? Mam niedrożny prawy jajowód a z lewej, drożnej, strony jajnik nie pracuje. Brałam 4 cykle CLO ale tylko 2 razy lewy się ruszył, z prawego mam owulację co miesiąc. Jestem ciekawa co można zrobić w moim przypadku.
    nie tylko, stosuje sie u tych osob u ktorych clo sie nie sprawdziło badz zmienia sie stymulacje. Jezeli po letrozolu Ci nie ruszy mozna sprobowac zastrzykow tyle ze sa drogie, za jedna stymulacje około tysiaca.

  • Jokaa Ekspertka
    Postów: 123 51

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola138 wrote:
    Dziewczyny a ja mam do was pytanie, czy oprócz leków stymulujących owulacje bierzecie jakieś witaminki ??
    Biorę wiesiołka do owulacji ( w tym cyklu zapomniałam kupić i nie biorę :P), magnez w podwojnej dawce, witaminy pregna plus i w tym cyklu zaczęłam pić Inofem, bo podobno na PCO pomaga.

  • Moni Koleżanka
    Postów: 51 18

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brtiii86 wrote:
    Wielkie rozczarowanie:( nie udało się. Dwie próby naturalne i zero rezultatów. Teraz chyba pomyśle o iui. Owulację mam potwierdzona monitoringiem,wiec nie wiem czemu nie wychodzi. Badania mojego meza dobre, dodatkowo bierze tez tabletki z zalecenia gin.
    Podobno statystycznie tylko 30% starających się par zachodzi w ciąże w krótkim czasie. Oczywiście ja zapewne jestem w grupie 50%.
    Beczalam ale otrzasnelam się i dalej walcze.


    Hej nie załamuj się , wiem rozczarowanie jest ale tak jak dziewczyny piszą wrzuc na luza :)

    Co do witaminek to ja nie biorę nic, jak ma sie udac to uda się i bez nich

    2x1nxuun2v5yrjoo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    nie tylko, stosuje sie u tych osob u ktorych clo sie nie sprawdziło badz zmienia sie stymulacje. Jezeli po letrozolu Ci nie ruszy mozna sprobowac zastrzykow tyle ze sa drogie, za jedna stymulacje około tysiaca.


    U mnie przy Clo wyraźnie zmniejszyło sie endo do 5, dostałam Letrozol na jego poprawe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola138 wrote:
    Dziewczyny a ja mam do was pytanie, czy oprócz leków stymulujących owulacje bierzecie jakieś witaminki ??

    Ja biore tylko Castagnus i kwas foliowy

  • Moni Koleżanka
    Postów: 51 18

    Wysłany: 6 maja 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska84 wrote:
    U mnie przy Clo wyraźnie zmniejszyło sie endo do 5, dostałam Letrozol na jego poprawe

    Ja miałam tak samo endo małe a i pęcherzyki po nim wcale nie rosły,

    2x1nxuun2v5yrjoo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    nie tylko, stosuje sie u tych osob u ktorych clo sie nie sprawdziło badz zmienia sie stymulacje. Jezeli po letrozolu Ci nie ruszy mozna sprobowac zastrzykow tyle ze sa drogie, za jedna stymulacje około tysiaca.
    Aszka dzięki za odpowiedź!
    W następnym cyklu mam dostać już zastrzyki, wiem, że są drogie dlatego pytam o letrozol. Pogadam z lekarzem, może jeden cykl spróbujemy. Dla niego wygodniejsze są zastrzyki ale wolałabym jeszcze spróbować czegoś tańszego.
    A dawkowanie jest takie jak w przypadku CLO?
    CLO brałam najpierw 1/2 tab od 3 do 7 dc (2 cykle)
    później 1 tab od 3 do 7 dc (2 cykle)
    Pęcherzyki urosły tylko 2 razy, w 1 i 3 cyklu, niestety bez rezultatu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marissith wrote:
    Aszka dzięki za odpowiedź!
    W następnym cyklu mam dostać już zastrzyki, wiem, że są drogie dlatego pytam o letrozol. Pogadam z lekarzem, może jeden cykl spróbujemy. Dla niego wygodniejsze są zastrzyki ale wolałabym jeszcze spróbować czegoś tańszego.
    A dawkowanie jest takie jak w przypadku CLO?
    CLO brałam najpierw 1/2 tab od 3 do 7 dc (2 cykle)
    później 1 tab od 3 do 7 dc (2 cykle)
    Pęcherzyki urosły tylko 2 razy, w 1 i 3 cyklu, niestety bez rezultatu.

    Ja biore 3-7dc po 1 tabl. Zaczęły mi po nim pękać pecherzyki a endo jest około 12,13:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marissith wrote:
    Aszka dzięki za odpowiedź!
    W następnym cyklu mam dostać już zastrzyki, wiem, że są drogie dlatego pytam o letrozol. Pogadam z lekarzem, może jeden cykl spróbujemy. Dla niego wygodniejsze są zastrzyki ale wolałabym jeszcze spróbować czegoś tańszego.
    A dawkowanie jest takie jak w przypadku CLO?
    CLO brałam najpierw 1/2 tab od 3 do 7 dc (2 cykle)
    później 1 tab od 3 do 7 dc (2 cykle)
    Pęcherzyki urosły tylko 2 razy, w 1 i 3 cyklu, niestety bez rezultatu.
    to po letro tez trzeba stosowac po jednej. Ja mialam letro jak przepisuja wiekszosci czyli 2 x po 1.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska84 wrote:
    U mnie przy Clo wyraźnie zmniejszyło sie endo do 5, dostałam Letrozol na jego poprawe
    bo clo zjada endo, ja piłam do clo wino i miałam raz nawet 18mm.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a miałas badanie hsg?
    Tak miałam robione hsg i oba jajniki drozne. A z wigami to biorę femibion 1. Bralam tez wiesiolka ale przestalam,bo śluz mam,a endo mam odpowiednie.
    To pewnie to co pisze Aska84 za bardzo chce i muszę wyluzowac. A podaj linka do waszego wątku o iui, żebym mogła i tam dołączyć.
    Ja tez biorę zastrzyki i pomagają. Biorę ich 4 w ciągu cyklu. I po nich mam dwa pęcherzyki dominujące. Teraz będzie mój trzeci cykl ze zastrzykami. W dwóch poprzednich miałam ładne pęcherzyki i owulację potwierdzona, wiec jest u mnie progres,co mnie cieszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska84 wrote:
    Właśnie dlatego nie zachodzisz bo za bardzo myślisz o takich straconych miesiącach. Musisz troszkę odpuścić, zajdziesz w ciazy tylko sie tak nie stresuj, nie możesz ciagle myślec ze nie wychodzi. Po prostu zapomnij na chwile ze to wszystko związane jest z poczęciem. Ja wiem jakie to jest ciężkie, ale jeśli nie wyluzujesz chociaż troszkę to nie zajdziesz:( tulę mocno i głęboko wierze ze naturalnie uda sie na pewno..
    Masz racje. Ja tez zalozylam sobie ze ten rok będzie szczęśliwy. Trza odpuścić ciągle myślenie,bo to nie pomaga. Głowa do gory i do roboty w nowym cyklu :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/inseminacja,54,509.html


    Ja sie tez przygotowuje do 1 IUI.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/inseminacja,54,509.html


    Ja sie tez przygotowuje do 1 IUI.
    I czy juz wiesz wszystko na ten temat? Bo ja jeszcze nie. A jakie SA u Ciebie wskazania do iui?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brtiii86 wrote:
    I czy juz wiesz wszystko na ten temat? Bo ja jeszcze nie. A jakie SA u Ciebie wskazania do iui?
    badania dobre, nieplodnosc idiopatyczna, czyli nieznanego pochodzenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    badania dobre, nieplodnosc idiopatyczna, czyli nieznanego pochodzenia.
    No właśnie,to najgorsze jak jest owulacja i nie wychodzi. Dlatego my tez teraz wybieramy iui. Mamy dopiero co prawda dwie naturalne próby,gdy juz wszystko jest ok. Ale podejdziemy tym razem do iui.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brtiii86 wrote:
    No właśnie,to najgorsze jak jest owulacja i nie wychodzi. Dlatego my tez teraz wybieramy iui. Mamy dopiero co prawda dwie naturalne próby,gdy juz wszystko jest ok. Ale podejdziemy tym razem do iui.
    wiesz u mnie jest nadczynnosc tarczycy, niby mam badania dobre ale wskazania ze to przez to brak owulacji dlatego ja musze miec stymulacje. Tyle, ze pomimo tego i tak nie wychodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    wiesz u mnie jest nadczynnosc tarczycy, niby mam badania dobre ale wskazania ze to przez to brak owulacji dlatego ja musze miec stymulacje. Tyle, ze pomimo tego i tak nie wychodzi.
    Ja tez biorę na stymulację,bo u mnie zas receptory w jajnikach nie odczytują prawidłowo ilości rezerwy jajnikowej i jajeczka rosną same z siebie powoli. Bo tak resztę z badan mam dobra. Dobra rezerwę, TSH juz unormowane bo biorę na to tabletki. My dopiero mamy za sobą druga probe, gdy owulacja została u mnie przywrócona. A u Ciebie ile juz prob?
    Ale wiesz może nie ma co się denerwowac,bo czytalam ze prawie 80% starających się zachodzi do 6 cykli nieustannych starań. Bardzo Malý odsetek za pierwszym,czy trzecim razem. Także tez to trzeba mieć na uwadze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brtiii86 wrote:
    Ja tez biorę na stymulację,bo u mnie zas receptory w jajnikach nie odczytują prawidłowo ilości rezerwy jajnikowej i jajeczka rosną same z siebie powoli. Bo tak resztę z badan mam dobra. Dobra rezerwę, TSH juz unormowane bo biorę na to tabletki. My dopiero mamy za sobą druga probe, gdy owulacja została u mnie przywrócona. A u Ciebie ile juz prob?
    Ale wiesz może nie ma co się denerwowac,bo czytalam ze prawie 80% starających się zachodzi do 6 cykli nieustannych starań. Bardzo Malý odsetek za pierwszym,czy trzecim razem. Także tez to trzeba mieć na uwadze.
    ja juz prawie dwa lata, wiec dlatego mamy wskazanie do IUI. W klinice jednek mnie zle prowadzili dlatego mialam kilka cykli do naprawy dopiero teraz sie unormowało i dlatego dopiero teraz moze dojdzie do 1 IUI.

    Miałam juz 6 cykli na clo i 3 na letrozolu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2015, 08:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    ja juz prawie dwa lata, wiec dlatego mamy wskazanie do IUI. W klinice jednek mnie zle prowadzili dlatego mialam kilka cykli do naprawy dopiero teraz sie unormowało i dlatego dopiero teraz moze dojdzie do 1 IUI.

    Miałam juz 6 cykli na clo i 3 na letrozolu.
    Ja miałam dopiero 2 cykle z lametta i zastrzykami. Owulacja jest. Także w końcu wiadomo co muszę brać. Lametta słabo działa na mnie,dlatego mam tez zastrzyki 4 co dwa dni biorę. Po tym mam dwa dominujące pecherzyki. Ja próbuje juz iui, bo skoro owulacja jest,nasienie Meza dobre to warto spróbować. Moglabym oczywiście jeszcze poczekać ze 2-3 cykle i próbować naturalnie,ale zastrzyki tez kosztują. Także teraz w tym cyklu podchodziły do iui. Wierze ze będzie to ten szczęśliwy:-)

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ