X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Emilka27 Autorytet
    Postów: 273 107

    Wysłany: 11 lutego 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To najlepiej jak ile jest pęcherzykow i jakiej wielkości?

    Co ma być to będzie...

    ckaicsqvlrg5pfx6.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 lutego 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pecherzyki 18-20-25 mm, zalezy od lekarza i przypadku
    ilosc nie wiecej niz 3


    u5cvp2.png
  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 11 lutego 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Ja brałam w tym cyklu 1 tabletkę lametty i wyhodowałam 1 pęcherzyk.
    Cześć keejt. Ja też mam PCO, co prawda łagodną odmianę, ale jednak.. To też mój pierwszy cykl na lameccie i póki co wszystko idzie zgodnie z planem, czego i Tobie życzę :)

    Ja też mam łagodną odmianę. Po lameccie wyrosły mi trzy pęcherzyki w tym dwa dominujące. Jesteśmy już po staraniach więc teraz pozostaje tylko czekać na efekty:) Do dwudziestym się wszystko wyjaśni:)

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 11 lutego 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka ja obecnie mam 16 dc i jeszcze ok 10 dni czekania do testowania. Mi nie urósł nie wiadomo jaki duży pęcherzyk, w 10 dc miałam jeden jedyny pęcherzyk 15 mm więc bez szału, w 12 dc ovitrelle więc nie wiem jaki finalnie urósł, ale myślę, że max 19 lub 20 mm, ale pękł więc chyba jest ok. Jeśli w tym cyklu nie wyjdzie to w przyszłym cyklu podwójna dawka i nie wiem szczerze czego się spodziewać, 2 lub 3 pęcherzyki myślę powinny być.
    Keejt to wychodzi na to, że będziemy testowały w podobnym czasie :) A powiedz ile tabletek brałaś i czy miałaś zastrzyk?
    Powodzenia Wszystkim!!

    l54t4dr.png
  • dżelka Autorytet
    Postów: 310 263

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny, również jestem stymulowana Lamettą, to mój drugi cykl. Pierwszy był po 1 tabl. od 3-5dnia, a w tym po 2 tabl. Nie byłam na monitoringu bo mam bardzo daleko do gina ale w następnym już chyba pojadę ponieważ mierzę temp i w tamtym cyklu owulacja była w 8dc bardzo wcześnie (na podstawie temp.) a cykl trwał 18dni. Nie dostałam zastrzyku. Wogóle mam totalnie rozjechane cykle np krwawienie przez cały miesiąc (żałośnie niski progesteron). Mam nadzieje że stymulacja pomoże mi uregulować go. Czy któraś też ma takie wczesne owulacje? I czy czujecie jajniki przed owulacją?

    Pozdrawiam
    Angelika

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2016, 21:22

    f2wli09kb0h7bhmj.png
  • Emilka27 Autorytet
    Postów: 273 107

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżelka biorąc takiego typu tabletki wręcz skazane jest bycie na monitoringu by obserwować co dzieje się z pęcherzykami czy prawidłowo pękają by się w cysty nie zamieniły, więc monitoring to podstawa wg mnie :)

    Dziewczyny coś czuję w lewym jajniku :) może coś tam rośnie jakieś pęcherzyki ;) czekam do soboty i USG. Jest to dla mnie dość stresujące takie czekanie od tabletek po USG po badania po następne USG i znowu tabletki i znowu, znowu, znowu........... No ale tak jak w podpisie "Co ma by to będzie" :)

    Co ma być to będzie...

    ckaicsqvlrg5pfx6.png
  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Emilka ja obecnie mam 16 dc i jeszcze ok 10 dni czekania do testowania. Mi nie urósł nie wiadomo jaki duży pęcherzyk, w 10 dc miałam jeden jedyny pęcherzyk 15 mm więc bez szału, w 12 dc ovitrelle więc nie wiem jaki finalnie urósł, ale myślę, że max 19 lub 20 mm, ale pękł więc chyba jest ok. Jeśli w tym cyklu nie wyjdzie to w przyszłym cyklu podwójna dawka i nie wiem szczerze czego się spodziewać, 2 lub 3 pęcherzyki myślę powinny być.
    Keejt to wychodzi na to, że będziemy testowały w podobnym czasie :) A powiedz ile tabletek brałaś i czy miałaś zastrzyk?
    Powodzenia Wszystkim!!

    Brałam przez 5 dni po dwie tabletki i nie miałam zastrzyków. Na USG byłam w 11dc i w zasadzie to była moja ostatnia wizyta u lekarza. Lekarka mi doradziła, żeby nie robić co chwile testów ciążowych tylko iść na HCG z krwi. A byłaś wcześniej stymulowana czymś innym?

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    keejt wrote:
    Brałam przez 5 dni po dwie tabletki i nie miałam zastrzyków. Na USG byłam w 11dc i w zasadzie to była moja ostatnia wizyta u lekarza. Lekarka mi doradziła, żeby nie robić co chwile testów ciążowych tylko iść na HCG z krwi. A byłaś wcześniej stymulowana czymś innym?

    Mi lekarz też mówił, że mam zrobić test z krwi, ale znam siebie, pewnie nie wytrzymam i zrobię test apteczny ze 2 dni wcześniej.
    To mój pierwszy cykl na stymulacji i dlatego jestem pełna nadziei. Czas pokaże..

    l54t4dr.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ile dni po lamecie pekal Wam pecherzyk?


    u5cvp2.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 12 lutego 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ile dni po lamecie pekal Wam pecherzyk?

    Brałam lamettę od 2 do 6 dc w 10 dc USG, które ujawniło pęcherzyk 15 mm 12 dc zastrzyk ovitrelle a 14 dc na USG już było widać pęcherzyk pęknięty. Więc myślę, że po ok 6, 7 dniach.

    l54t4dr.png
  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 12 lutego 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ile dni po lamecie pekal Wam pecherzyk?
    Ja w sumie nie wiem kiedy mi pękł i czy w ogóle pękł :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi pękł po pregnylu, na następny dzień po zastrzyku :)
    To był 12dc.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wyszlo ze pekl prawdopodobnie na 3 dzien po ovitrelu


    u5cvp2.png
  • dżelka Autorytet
    Postów: 310 263

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :-) muszę się Wam pochwalić dzisiaj odnotowałam piękny pozytywny test owulacyjny (to mój 10dc) chyba pierwszy taki w całej historii staraniowej :-) letrozol działa, czekam na wzrost temperatury a później końska dawka luteiny dowcipnej i czekanie. Mam nadzieje że mój cykl wróci do normy. To mój taki mały sukces. Podczytuje, kibicuje letrozolkom i pozdrawiam gorąco :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 15:38

    Ladybird:) lubi tę wiadomość

    f2wli09kb0h7bhmj.png
  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 16 lutego 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Mi lekarz też mówił, że mam zrobić test z krwi, ale znam siebie, pewnie nie wytrzymam i zrobię test apteczny ze 2 dni wcześniej.
    To mój pierwszy cykl na stymulacji i dlatego jestem pełna nadziei. Czas pokaże..
    To kiedy zamierzasz zrobić pierwszy test? Dzisiaj mam 25dc ale chyba poczekam do 30dc (bo tyle u mnie mniej więcej trwają cykle) Nie wiem czy jest sens robić wcześniej.

  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 16 lutego 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżelka wrote:
    Hejka :-) muszę się Wam pochwalić dzisiaj odnotowałam piękny pozytywny test owulacyjny (to mój 10dc) chyba pierwszy taki w całej historii staraniowej :-) letrozol działa, czekam na wzrost temperatury a później końska dawka luteiny dowcipnej i czekanie. Mam nadzieje że mój cykl wróci do normy. To mój taki mały sukces. Podczytuje, kibicuje letrozolkom i pozdrawiam gorąco :-)
    Gratulacje!! Trzymam kciuki!

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 16 lutego 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    keejt wrote:
    To kiedy zamierzasz zrobić pierwszy test? Dzisiaj mam 25dc ale chyba poczekam do 30dc (bo tyle u mnie mniej więcej trwają cykle) Nie wiem czy jest sens robić wcześniej.

    U mnie dziś 21 dc przy cyklach średnio ok 28 dni. Myślę, że pierwszy test zrobię w sobotę 25 dc będę już wtedy 13 dni po zastrzyku więc fałszywie pozytywny nie powinien wyjść. W poniedziałek planuję zrobić betę.
    Keejt gratuluję cierpliwości, ja na Twoim miejscu już bym robiła.
    Czekam na wieści i trzymam bardzo mocno kciuki!

    Dżelka super, trzymam kciuki i daj znać jakie wyniki :)

    l54t4dr.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 20 lutego 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś 25 dc zrobiłam test i niestety jest negatywny. Tzn. ja tam widzę jakiś marny cień cienia, ale zakładam, że to albo resztki zastrzyku (jestem 13 dni po) albo moja wyobraźnia płata mi figle.. :(
    Myślicie, że jest sens iść w poniedziałek robić betę?
    Może ktoś ma jakieś dobre wieści dla pocieszenia?
    Keejt jak tam sytuacja u Ciebie?

    l54t4dr.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 20 lutego 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że jutro zrób test i jak coś zobaczysz to na betę w poniedziałek. 3mam kciuki aby była dodatnia

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. w tym cyklu mam brać aromek, powiedzcie, lepiej go brać rano czy wieczorem na noc? boje się skutków ubocznych ;/

‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ