X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca - idź do ginekologa po luteinę na wywołanie @.

    Zielarki drogie, jestem pierwszy dzień po @, zaczynam donga. Mam PCOS i jestem na Clo (1 tabletka 3-7 dc w tym miesiącu). Owulacje na Clo mam, ale późne i podejrzewam, że może nie najlepszej jakości, śluz na Clo jest ok, endometrium piękne książkowe. Jak dawkować donga, żeby wspomógł Clo? 2x1 przez 4 dni, a potem 1x1 do owulacji będzie ok?

  • Malinkowe oczekiwanie Autorytet
    Postów: 357 553

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kobitki, zapisuję się do zielarek, mam nadzieję, że w ten sposób pomogę naturze :)

    deszczówka lubi tę wiadomość

    6344ea07d0.png
    Starania o dziecko od 2011 roku.
    Nasze aniołki:
    30.III.2011 [*]
    4.XII.2013 [*]
    17.IX.2015 [*]
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 3 listopada 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanko o sposób przyrządzania siemienia lnianego.

    na opakowaniu jest ze nasiona zalać letnią wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować 15 min, wystudzić i pić.

    jednak czytałam, że wiele dziewczyn robi tak, że zalewa nasiona gorącą wodą i po wystudzeniu pije.

    Który sposób jest właściwy na poprawę śluzu? :) HELP

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 listopada 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gotowanie :) przecedzasz, jak nie podoba Ci sie glut to rozrzedzasz troche. Dodaja dziewczyny tez syropu truskawkowego, zeby bylo smaczniejsze.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 3 listopada 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam nowe zielarki :)


    oj dziewczynki u mnie dupa blada :( nowy cykl i chcę kupic te zioła na niedrożne jajowody, może ta mieszanina mi pomoże eh

    trzymam za Was kciuki ja nie podchodzę już do IUI

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 listopada 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis, masz niedrozne? Cos mi sie poplatalo chyba...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis wrote:
    witam nowe zielarki :)


    oj dziewczynki u mnie dupa blada :( nowy cykl i chcę kupic te zioła na niedrożne jajowody, może ta mieszanina mi pomoże eh

    A podrzucić jakiegoś linka do tych ziól?

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Starająca - idź do ginekologa po luteinę na wywołanie @.

    Zielarki drogie, jestem pierwszy dzień po @, zaczynam donga. Mam PCOS i jestem na Clo (1 tabletka 3-7 dc w tym miesiącu). Owulacje na Clo mam, ale późne i podejrzewam, że może nie najlepszej jakości, śluz na Clo jest ok, endometrium piękne książkowe. Jak dawkować donga, żeby wspomógł Clo? 2x1 przez 4 dni, a potem 1x1 do owulacji będzie ok?

    Ja zacznę od jutra brać, mam nadzieję, ze nie przestymuluję. Zacznę jak w opisie na forum, czyli 4 dni 1x1. Wolę powoli i na spokojnie...

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anatolka, mam drożne ale czytałam, że są mocniejsze i może moją owulkę której nie mam jakoś "wywołam"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 22:19

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KathleenPL wrote:
    A podrzucić jakiegoś linka do tych ziól?


    Mieszanka na niepłodność Ojca Klimuszki nr1 ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego
    Wszystko po 50 gr.:

    Szyszka chmielu
    ziele przywrotnika
    ziele krwawnika
    liść ruty
    ziele nostrzyka żółtego
    kwiat lawendy
    kłącze tataraku
    kwiat nagietka
    owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkiem.
    Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie, porcja to cały wymieszany zestaw ziół

    KathleenPL lubi tę wiadomość

  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KathleenPL wrote:
    A podrzucić jakiegoś linka do tych ziól?
    Ja na niedrożne pije taką mieszankę:
    kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    ziele skrzypu - 20 g,
    liść pokrzywy - 10 g,
    kora dębu i kłącze pięciornika - po 5 g

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • starająca 1 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Kiedy mialas ostatnią? Masz bardzo rozregulowany cykl? Popatrzyłam na Twój wykres? Nie miałaś okresu od lutego? To chyba żart jakiś! Ginekolog nic z tym nie zrobił?


    jak zaszłam do gin i powiedziałam, że staramy sie już od jakiegos czasu o dzidziusia to tylko zbadał, powiedział, że mam PCO i żadnych leków ni nic tylko dał mi namiary na ARTEMIDE i dr.Dymitrz... czy jakoś tak....

    Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
    — Phil Bosmans
  • starająca 1 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wcześniej przez ponad 2 lata brałam najpierw na samo wywoływanie diane, duphaston i w sumie non stop tylko to od jakiś 1,5-2 lat duphaston potem jakoś dostałam duphaston i clo... nic nie dało ... potem pod koeniec roku miałam inofolik i wprawdzie pomógł na 3 cykle i w 4 miałam iśc po clo ale już 4 cyklu sie nie doczekałam do dziś... tzn mam plamienia takie uj wie nie co ... bóle podbrzusza ... itp tak jak by coś pracuje tylko czort wie co i gdzie ...

    w grudniu sie wybieramy do Białego do kliniki na IUI z tego co ostatnio własnie powiedział gin ... ale jeszcze chciałam własnie z dongiem spróbować bo czytałam, że dziewczyny brały dostawały okres i owulki nawet miały... i jakoś im sie udawało... więc chce spróbować...

    Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
    — Phil Bosmans
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca1, napisałam u Ciebie coś pod wykresem ;)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 4 listopada 2014, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca, opieprze Cie, sorry, ze tak na wstepie naszej "zielarskiej znajomosci", ale nie wiem kto jest bardziej niepowazny - Ty czy Twoj pseudo ginekolog. Strasz sie o dziecko, niby, a okres ostatnio zgodnie z wykresem byl kilka miesiecy temu i nic z tym nie robisz. Czekasz na niepokalane poczecie?! Lekarzy, ktorzy nic nie robia sie zmienia. Kto daje tabletki anty na wywolanie okresu dziewczynie, ktora chce zajsc w ciaze?! To sie wyklucza jakbys nie zwrocila uwagi. Pcos to utrudnienie w zajsciu w ciaze, ale dobry lekarz sobie z tym radzi i wywoluje owulacje, tak czy siak - szuka sposobu! Jakby ten lekarz zawalil jakis detal to mozna by dac mu szanse, ale on nie robi nic sensownego. Czy Ty jestes przebadana hormonalnie? Chociaz podstawy podstaw: tsh, prolaktyna, progesteron i glukoza np?

    kis, KisSzilva, aga.just lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 4 listopada 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Gotowanie :) przecedzasz, jak nie podoba Ci sie glut to rozrzedzasz troche. Dodaja dziewczyny tez syropu truskawkowego, zeby bylo smaczniejsze.

    wyczytałam, ze jest trzecia opcja - na poprawę śluzu nie można zalewać ciepłą wodą :P

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 4 listopada 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca się - ta sprawa troche śmierdzi - nie wiem - jaby Cie chcieli naciągnąć na coś...na wizyty prywatne czy co - no nie wiem, ale dobrze radzą - zmień lekarza, bo jakiś nietęgi chyba jest

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 listopada 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczynki:)

    przychodzę z pytaniem, może przybliżę moja historię: mam PCOS od 7 cykli staramy się o fasolke i jak na razie efektów brak byłam na 3 cyklach z clo, teraz jestem na cyklu z lamettą( coś a'la clo tylko nie upośledza tak endometrium) i wczoraj miałam 14dc moja gin mówi że nie ma dominującego pęcherzyka jest jakiś tam jeden na lewym jajniku w wielkosci 9mm, ale powiedziała że to nie jest to, bo w tym dc powinien być już w okolicy 20 mm.

    Jak myślicie walczyć i brać np. donga na wzrost pęcherzyka czy po prostu olać ten cykl, wziąć luteine na wywołanie. Nie wiem sama co zrobić.

    Dodam ze jestem już 3 cykl na ziołach o. Sroki, 2 cykle brałam Donga z czego jeden bezowulacyjny, pije ocet jabłkowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 14:36

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiek, ja dała bym szanse i łykła donga :)
    bierzesz cos na pco ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2014, 15:43

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 listopada 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis dzięki chyba tak zrobie:) choć jestem strasznie niecierpliwa i wiesz juz bym chciała nowy cykl:D

    jedynie co biore to zioła o. Sroki (pije ja i mąż), donga i pije 2 razy dziennie inozytol + osobno kwas foliowy :)

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
‹‹ 373 374 375 376 377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ