X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wygrałyśmy z PCOS!
Odpowiedz

Wygrałyśmy z PCOS!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia85 wrote:
    gratuluje Wam sebza i liloe :-)
    dużo zdrówka i radości życze całej czwórce :-)
    to kto jeszcze został ? coś się grono wykruszyło, już mamy więcej mamusiek niż ciężarnych :-)

    Małe sprostowanie - ja jeszcze w dwupaku i przed 11.03 nie mam zamiaru się rozpakowywać :D także Madziu trzymam mocno kciuki za IVF i dołączaj do mnie, bo jak Channela urodzi to jedyna ciężarna będę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 09:10

    Madzia85, kami1 lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza, gratulacje jeszcze raz :) dobrze, że z Wami dobrze :) teraz się regeneruj, odpoczywaj i jedz ;) Smoczek to czasem jedyne wyjście, jak trzeba, to daj. Super, że z dzidzią dobrze i że karmienie też wychodzi, wszystko prostsze wtedy i lepsze dla dziecka i mamy :) Ja miałam lekki poród i krótki, ale początki z małą bardzo trudne, bardzo długo było bardzo ciężko (zdrowa, ale cały czas ryk, zero czasu na nic i laktator chodzący w rytm płaczu dziecka, długo było bardzo ciężko). Nie wiem, co to ciężki poród, więc nie powiem, że bym się zamieniła, ale super, że teraz u Was się dobrze układa :) Buziaki :)

    Madzia kciuki z IVF!

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nina, myślałam,że u Ciebie już się bardziej unormowało. No nic, na razie nie mamy ciśnienia więc na luzie, mierzyć temp w sumie i mi się nie chce i nie ma sensu, bo dziś wstawałam co godzine :/ chyba zęby górne wychodzą, dlatego tyle pobudek. Mam nadzieję,że następnym razem Wam się uda :)

    Sebza gratki! teraz tylko sobie pomyśl,że masz to za sobą i dałaś rade :) No i Maluszek z Tobą :) Ja smoczka dałam pierwszy raz w szpitalu, bo też ssał niemiłosiernie, miał dużą potrzebę, ale chyba nie wiedział o co chodzi :p w domku dopiero na spokojnie się przyzwyczaił, tez uważam,że to nic złego. kacper potrzebuje go tylko do zaśnięcia.

    Nina lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć babeczki!

    przeczytałam wasze wpisy hurtem i już trochę mi się pomieszało kto o co pytał, ale ad. spania: Miś w sumie śpi dużo - ciurkiem od 22 do 7 rano, tzn. budzi się na karmienie ale po 10 minutach cyckania śpi dalej, a w dzień jest różnie, bo on działa raczej wg schematu: pobudka, przewijanie, cyc, zabawa i oglądanie świata, a po jakiejś godzince od pobudki jest już zmęczony i znów idzie na drzemkę, która trwa także około godzinki, czasem krócej. Więc w sumie nie liczyłam ile takich cykli dziennie zaliczamy. to oczywiście się zmienia - wiem to już dzięki starszemu dziecku, więc staram się "żyć chwilą" i dziękuję za każdy dzień, kiedy Miś jest fajnym, układnym dzieckiem i można coś zaplanować opiekując się nim.

    Po kąpieli Michaś zasypia błyskawicznie (ledwo udaje mi się wyczesać mu ciemieniuszkę z główki po smarowaniu oliwką) i lubi bardzo kąpiele, choć my znów z tym nie przesadzamy - kąpiemy co 3-4 dni, zgodnie z zaleceniami (i zdrowym rozsądkiem).

    co do smoczka - Sebza nie bój się mu go dać, smoczek ratuje gdy dziecko ma silna potrzebę ssania (samouspokajania się w ten sposób), a nie można w nieskończoność podawać piersi. Ja mam takiego mega ssaka w domu, ale on potrzebuje possać pierś/smoczek tylko przy zasypianiu, aby się "wyciszyć". widzę, że smoczek mu pomaga i nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia w związku z tym ;)

    Ja dalej na diecie - skóra Michała już ok, choć ta ciemieniucha znów się przyplątała. Odliczam już czas do następnego szczepienia (9 lutego) i mojej pierwszej wizyty u gina po porodzie (6 lutego).

    Buziaki dla was!

    PS. mam już pierwsza recenzję doktoratu - POZYTYWNĄ!!!

    kasjja, liloe, kami1, HANA lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie bylam stymulowana gonalem mialam poczatkowo dawke 50 piec dni a pozniej po monitoringu zmiana na 75 we wtorek endo bylo 11mm a pecherzyk 17mm doktor zalecila brac jeszcze 3 dni gonal i zrobic zastrzyk brevactid 5000 na pekniecie... ale po wynikach z krwi powiedziala ze mam ideazu wziac dawke gonalu (zawsze bralam rano) i wieczorem zastrzyk na pekniecie... a od piatku progesteron dopochwowo... no i teraz martwie sie troche bo fakt ze temp nie mierzylam regularnie ale dzis z ciekawosci zmierzylam i mam 36,11 :/ no i wczoraj zadnego sluzu plodnego... sama nie wiem czy mozliwe ze juz peklo czy nie... dzis o 7:30 bylo 36h po podaniu zastrzyku...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Dziewczyny mam pytanie bylam stymulowana gonalem mialam poczatkowo dawke 50 piec dni a pozniej po monitoringu zmiana na 75 we wtorek endo bylo 11mm a pecherzyk 17mm doktor zalecila brac jeszcze 3 dni gonal i zrobic zastrzyk brevactid 5000 na pekniecie... ale po wynikach z krwi powiedziala ze mam ideazu wziac dawke gonalu (zawsze bralam rano) i wieczorem zastrzyk na pekniecie... a od piatku progesteron dopochwowo... no i teraz martwie sie troche bo fakt ze temp nie mierzylam regularnie ale dzis z ciekawosci zmierzylam i mam 36,11 :/ no i wczoraj zadnego sluzu plodnego... sama nie wiem czy mozliwe ze juz peklo czy nie... dzis o 7:30 bylo 36h po podaniu zastrzyku...

    A lekarz nie sprawdza czy pęcherzyk pękł? U mnie pękał ok.44h po zastrzyku Ovitrelle.

    Kochane mam wieści! Moja córa obróciła się główką w dół i waży 1574g :) szyjka 3,4 cm. Za 2 tyg mam pierwsze KTG

    Nina, gosia81, Chanela, kami1 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe nie nie mam jechac sprawdzic czy pekl... mialam wziac zastrzyk we wtorek wieczorem i od piatku progesteron domacicznie... dziwnie ale zauwazylam po znajomych i kuzynce ze w de nie robia monitoringu po peknieciu tylko do momentu wziecia zastrzyku... dzis rano po przytulankach kuło mnie w jajniku... nic zobacze jak sytuacja sie ma rano i czy skok bedzie... choc moj organizm dziwny bo ja nawet majac wyrazne skoki mialam badaniami i monitoringiem potwierdzony brak owu:/ moze teraz mam owu bez skoku...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i super ze corcia juz w odpowiednim polozeniu:D

    liloe lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się tutaj tak mocno temperaturą nie sugerowała, gonadotropiny zakłócają temperaturę, przytulajcie się po prostu :) trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-* dzieki... no ja tez sie juz nie przejmuje bo widzialam niejednokrotnie jak mnie w konia robila... przytulamy sie juz 3 dzien intensywnie na problemy z odnalezieniem sluzu plodnego pomagamy sobie zelem pre-seed i poczatkiem lutego okaze sie ci z tego wyszlo... jak nic to powroce do gonalu i pewnie odrazu wiekszej dawki... to dopiero pierwszy stymulowany cykl wiec nie ma co sie lamac... no i od 1,5 godziny odczowam bole z prawej strony jak sie naciagne albo gwaltownie wstane wiec moze owu wlasnie sie dopiero rozpoczyna... oby! Bo czeka na nia cala masa zolnierzykow...

    liloe lubi tę wiadomość

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja tylko wpadam się zameldować. Nadal jestem w dwupaku i czekam cierpliwie do poniedziałku. Mimo, że bóle coraz bardziej mi doskwierają. Już powoli mam dość.

    kasjja, kami1, gosia81, HANA lubią tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela trzymaj się na tej ostatniej prostej :) i korzystaj z życia, ile się da;)

    kami1, Chanela lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rady :)
    Wpadam tylko powiedzieć, że żyjemy i mamy się nieźle, chociaż czasu brakuje na wszystko- ssak niesamowity.
    Smoczek podałam- czasem przy przewijaniu, bo nie lubi, czasem do zaśnięcia,chociaż szybko wypluwa.
    Mleko leci ciurkiem, ale karmię z nakładkami,bo dla mojego dziecka mam za małe sutki. Mam nadzieję,że się wyciągną trochę, bo jak zaczniemy wychodzić, to ciężko nam będzie z nakładkami.

    Chanela, trzymam kciuki za cc :)
    Liloe,super wieści. Idealnie :)

    Madzia - jak zawsze moje kciukasy są z Tobą! :)

    kami1, kasjja, Nina, liloe, gosia81, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza a pokażesz nam swojego słodziaka??

    Ja też na początku karmiłam z nakładkami, po miesiącu rzuciłam to dziadostwo i mały zassał się dobrze i tak już została do dziś dnia :-) powodzenia

    kasjja, liloe, sebza, gosia81, HANA lubią tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza, fajnie, że się układa :) Dobry start w macierzyństwo, super :) Bo te nakładki to drobna niewygoda, na pewno zaraz się uda bez nich :)

    sebza lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza super że wszystko ok :) Fajnie że już w domu jesteście i uczycie się siebie wzajemnie. Kto kąpie? U nas mąż się profesjonalnie przygotowuje. Kazał sobie nakładkę na rękę zakupić, wkładkę do wanienki. Pełen profesjonalizm.

    Oj Kasjja gdyby się tak dało korzystać. A ja obiad zrobię i mam dość tak mnie wszystko ciągnie. :/

    sebza lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Juz po punkcji. Miałam słabą stymulację w związku z pcos. Bylo 11 komórek przy czym 6 dojrzałych. Czy się zaplodnia i dobrze podzielia dowiem się wkrótce. Mam nadzieje ze dołączę do Was szybciej niż później

    kasjja, Nina, Chanela, sebza, liloe, kami1, gosia81, HANA lubią tę wiadomość

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia85 wrote:
    Dzięki dziewczyny. Juz po punkcji. Miałam słabą stymulację w związku z pcos. Bylo 11 komórek przy czym 6 dojrzałych. Czy się zaplodnia i dobrze podzielia dowiem się wkrótce. Mam nadzieje ze dołączę do Was szybciej niż później

    Kciuki!

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia trzymam za Ciebie kciuki :) będzie dobrze :)

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qkmhd056b1oh_t.jpg

    liloe, kasjja, Madzia85, Chanela, Nina, kami1, gosia81, kapturnica, Selena, natt, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ