X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wygrałyśmy z PCOS!
Odpowiedz

Wygrałyśmy z PCOS!

Oceń ten wątek:
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 23 października 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza - ja cały czas miałam gdzieś z tyłu głowy, że z tą moją szyjką to może być niefajnie. Zmasakrowana pierwszym porodem i nie zeszyta, skracająca się od 18 tc, ale skubana wytrzymała, choć 2 tyg. temu miała tylko 15 mm i rozwarcie na 15 mm. Jak wiadomo, nie mam za bardzo warunków do leżenia - tzn. teraz akurat leżę z synem co ma gorączkę 39.6 :( ale wiadomo, to nie odpoczynek, bo są nerwy.

    Myślę, że jak nie będą Ci zakładać pessara, to może wprost założą szew okrężny? Gin, który cały czas na mnie patrzy jak na kosmitkę (wiecie, on tak patrzy na mnie od tego cyklu monitorowanego, co miał być bezowulacyjny a skończył się ciążą) powtarzał non stop: będzie panią czekało leżenie w szpitalu, pessar, szew i bóg wie co jeszcze... - też się przejął i bada tą szyjkę kiedy może, bo nie dowierza.
    Twierdził z resztą, że się na ostatnim USG już nie zdążymy zobaczyć. No ale zostało do tej wizyty jakieś 16 godzin - więc chyba to jednak ja będę miała rację, a nie on :)
    Właśnie mnie ciekawi co ta szyjka moja porabia i ile waży już dzidziuś i czy będę miała prikaz chodzenia na kontrolne ktg? Z pierwszej ciąży pamiętam, że miałam dwa KTG pod koniec. A jak z tym u was jest?

    Kami - ja cię podziwiam, za nic bym się nie doturlała do pracy, ale rozumiem twoją motywację. Hana - leżysz grzecznie? Kasjja pisz jak tam Marysieńka. Liloe- jakie imię dla córeczki planujecie?

    kami1, sebza lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza staraj się myśleć pozytywnie, chociaż zapewne to trudne. Mojej przyjaciółce od 24 tc skracała się szyjka, miała mocne regularne skurcze wyciszane kroplówkami na oddziale porodowym, gdzie trafiła z zagrożeniem porodem przedwczesnym. Do tego macica dwurożna, czyli ciągły nacisk na tą szyjkę. Pod koniec września urodziła w....38tc, mimo że lekarze nie dawali jej szans na poród późniejszy niż 30 tc. Każdy dzień był walką, ale się udało. Jej pessara ani szwu nie mogli założyć przez nie dającą sie wyciszyć akcję skurczową. Teraz tuli w ramionach swoją donoszoną, wcale nie taką małą córeczkę.
    Będzie dobrze, ważne że nie ma skurczów, wtedy sytuacja jest o wiele gorsza i mniej możliwości.

    Gosiu u nas z imion na razie na tapecie Alicja i Agata.

    HANA, gosia81, sebza, Chanela lubią tę wiadomość

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 24 października 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala bardzo ładnie :D Mała Agatka również :D

    liloe, kami1 lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 października 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, taka szyjka to powinna się pięknie rozwierać jak już się zacznie, życzę łatwego porodu tym razem :)
    Sebza, uszy do góry i dawaj znać co i jak.
    U nas laktator, kolki się skończyły chyba ale musimy rehabilitować biodra, zawsze coś ;)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 24 października 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wierzę w szybki i łatwy poród w moim przypadku. Mam wprawdzie cichą nadzieję, że drugi będzie krótszy od pierwszego, bo już chyba w tym drugim szpitalu nie będzie tak hardcorowo by przeciągać poród " na sucho" do 33 godzin, ale...
    Wolę myśleć, że będzie krew, pot i łzy i ewentualnie mile się zaskoczyć, niż myśleć że będzie lightowo, a potem się rozczarować. Taka już jestem.
    BTW przy pierwszym porodzie do pełnego rozwarcia minęło 18 godzin, choć też szyjka była rozwierająca się na 2 tyg przed porodem, tak więc nie ufam jej i już :P

    Młody nadal chory, ja szykuję się powoli na wizytę u gina - napisze wieczorem co i jak. A teraz kurde rozkminiam programowanie termostatu do pieca gazowego, bo gdyby mnie i męża zwinęło do szpitala, to babcie nie umieją napalić sobie w piecu, więc trzeba się zabezpieczyć i od tej strony. Ech zima idzie...

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 24 października 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też było tak, że od 23 tyg szyjka się skraacała i wynosiła 24 mm, ale taki pomiar wychodził tylko przez usg dopochwowe, skurczy nie miałam w ogóle, lekarz kazał dużo leżec i odpoczywac i tak tez robilam przez tydzien chyba, potem juz cos dzialam i to duzo, przed samym porodem w badaniu przez lekarza przez pochwę palcami9ze sie tak wyraze)szyjke mialam dlugą, zamknieta i nie gotowa do porodu, a skurcze juz byly sulne i skonczylo sie cc....nie ma reguly na te szyjki

    sebza lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 24 października 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobity musi być dobrze ;) Kazda już kopa w staraniach dostała, wiec teraz nagroda tylko ;)

    kami1, kasjja, sebza, liloe lubią tę wiadomość

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 24 października 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, melduję, że dzidziuś według USG ma 3300 gram - jak dla mnie w sam raz :) Szyjka rozwarta na około 2 cm, przygotowana do porodu (słowa lekarza). Od poniedziałku mam co 3-4 dni jeździć na zapis KTG, do szpitala w którym będę rodzić.

    Zdenerwowała mnie jedna rzecz - nie dostałam przedłużenia zwolnienia lekarskiego, bo według terminu ostatniej @ dziś jest termin porodu i nie ważne jest, że w karcie mam 37 tydzień i termin z USG jest obliczony na 8 listopada. Według lekarza mam od jutra zgłosić urlop macierzyński, co wydaje mi się totalnym absurdem i kombinuję co tu zrobić. No przecież przepisy nie mogą być tak głupie, bym urlop macierzyński wykorzystała przed porodem?!?

    Wiecie coś na ten temat?

    Martwi mnie mój synek, tak strasznie gorączkuje, że rozważam zabranie go do szpitala :(

    kasjja, HANA lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 24 października 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko szybko daje znac, ze jestem w szpitalu. Mam brac jakies leki i chca mnie obserwowac. Skurcze sie nie rysuja, brzuch nadal boli, wiec pewnie to cos innego. Niestety jakis tam test na ryzyko przedwczesnego porodu wyszedl pozytywny, wiec musze mocniej o siebie dbac. Szyjka dzisiaj wrocila do normy, wiec niby ok, ale jak maja ten pozytywny test to sa zobligowani do leczenia i obserwowania. Licze, ze bedzie ok, ze nie za dlugo tu pobede a pozniej bede mogla lezec w domu. Moze byc roznie- moge urodzic wczesniej, ale rownie dobrze moga mnie tak wyciszyc, ze porod trzeba bedzie wywolywac. Poki co testuja leki i beda sprawdzac jak sie sprawy beda miec. W zanadrzu jeszcze kilka opcji zapobiegania mocniejszego maja. Przepraszam, ze sie nie odniose do Waszych postow, pisze z tel. Ale dzieki za dobre slowa. Trzymajcie kciuki! Ja za Was tez tu trzymam!

    kami1, Chanela lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 25 października 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, nic nie słyszałam Sebza o tym teście, ale zgaduję, że on oznacza tylko, że jesteś w grupie ryzyka i będą obserwować i wszystko będzie ok. Dobrze, że szyjka ok i skurczy nie ma. Z tego, co dziewczyny pisały, to więcej z nas miało problemy z szyjką i zagrożenia przedwczesnym porodem niż nie miało, a wszystko dobrze się poukładało. Kciuki :)

    Gosia, jest opcja, żeby zacząć macierzyński przed porodem, tuż przed niektórzy lekarze już nie chcą dawać zwolnień, tylko każą wykorzystywać macierzyński, ale inny lekarz pewnie zwolnienie by Ci wypisał, także szkoda, że Twój nie chciał. 3300 to idealna waga :) Szyjka gotowa, nic tylko rodzić :)

    Kami, a może wyprzedzisz Gosię ? :)

    sebza lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 października 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daje znać ze jestem w szpitalu od 21.00 wczoraj , ale nie dlatego, ze rodzę, tylko z chorym synkiem. trzymajcie kciuki by mały wyzdrowiał zanim zacznę rodzic, bo byłabym z rodzeniem sama, w tym szpitalu, którego nie cierpię.

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu trzymamy kciuki, nie wyobrazam sobie takiego stresu, badz dzielna.
    Sebza to samo, ty jestes warrior princess dasz rade :)
    Iloe sliczne imiona, juz zazdroszcze tej dziewczynki :)
    Hana i jak torba spakowana ??? :))
    Co do macierzynskiego to wiem ze kiedys obowiazywal przepis ze na macierzynski nalezalo isc od min. dwoch tygodni od daty porodu jaki sie podalo pracodawcy, ale to dotyczylo pracy w budzetowce, nie mam pojecia jak to wyglada teraz, pewnie zalezy od typu kontraktu na jakim sie pracuje. U mnie w pracy dalej obowiazuje zasada dwoch tygodni.
    Kasiju ja chyba bym chciala juz byc po, fatalnie sie czulam wczoraj ale po dwoch paracetamolach i nospach przeszlo i jest ok, ale chyba psychiczne i fizycznie zaczynam sie mocno wkrecac w faze porodu :)

    sebza, liloe lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 26 października 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, trzymam :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 26 października 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu- kciuki.
    No tak, ten test pokazuje, ze jest ryzyko. Bez lekow to cos chyba w granicy 30-50%, ale to i tak malo danych. Brzuch nadal cmi od czasu do czasu, wiec pewnie to normalne bo nic innego sie nie dzieje. W kazdym razie jakby mi nie zrobili tego testu to bym byla w domu, no ale zrobili i teraz musza obserwowac. Podobno duzy procent kobiet ma ten test pozytywny, tylko nie maja go wykonywanego i zyja w blogiej nieswiadomosci. Na korzysc dla nich :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 26 października 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie! W dupy zaraz dostaniecie wszystkie, więcej optymistycznych informacji! Wszystko musi byc dobrze.

    Gosia niech mały szybko na nogi wraca,bo mama za chwile bedzie miała okrucha do obsługi.

    Kami poł spakowałam ;)

    Sebza Ty to sie podenerwujesz w tej ciąży dopiero... nie ma skurczy wiec jest dobrze

    kasjja, kami1 lubią tę wiadomość

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 26 października 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza, nie martw się. Mi ostatnio w nocy brzuch twardnieje. Na razie nic innego niepokojącego się nie dzieje, wizyta w środę więc grzecznie czekam.
    A Ty kochana musisz być dobrej myśli, za dużo negatywnie myślałaś, a to też wpływa na samopoczucie.

    A i jeszcze mi się przypomniało że na szkole rodzenia przyszła dziewczyna która się pochwaliła pod koniec ćwiczeń jak odpoczywałyśmy że jej się szyjka skróciła z 38mm do 29mm. Położna się jej spytała co na to lekarz. Ona odpowiedziała że kazał jej odpoczywać, więc przyjechała autem a nie autobusem. A to że ćwiczy i wszędzie łazi to już tego nie zauważyła. Także widzisz jakie wyluzowane podejście niektóre mamy mają. A termin taki jak my.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 12:25

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu zdrowia dla synka!
    Sebza oby Cię szybko wypuścili, grunt że nie ma skurczy.
    HANA ja tylko pozytywnie póki co, moją dupkę oszczędź ;)

    kami1, kasjja, HANA lubią tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 października 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka sie waha od 30mm do 27mm. Nie skraca sie wiecej. Badania wszystkie ok, glukoza tez, ale wrocila ureaplasma- tak jak sie spodziewano. Przeleczylam ja przed ciaza, ale znow jest. Dostalam antybiotyk. Skurczy nie ma, brzuch nie twardnieje, ale ciagle cmi w podbrzuszu- prawdopodobnie zupelnie normalne. Jesli nic sie nie zmieni to wyjde na koniec tygodnia.

    Chanela, kami1, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza a po leczeniu tą azytromycyną sprzed ciąży miałaś robiony kontrolny posiew na ureaplasmę żeby sprawdzić, czy leczenie przyniosło rezultat?

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 października 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tuz po pozytywnym tescie. Ale mowiono mi wtedy, ze to moze wrocic. Tyle tylko, ze oni nie sa na tym tle tak spanikowani jak wPL, bo oni robia na poczatku ciazy posiew wszystkim kobietom ( ogromna czesc to ma) i widza, ze 90% nie ma z tego tytulu zadnych problemow w ciazy. Dlatego jakos szczegolnie sie nie przejeli, chociaz ja oczywiscie wiem, co sie na ten temat uwaza w PL.

    atdci09k89ytpjkc.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ