X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża a własna działalność gospodarcza
Odpowiedz

Ciąża a własna działalność gospodarcza

Oceń ten wątek:
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasianadine! Ja tez do reki nie dostalam i Pani w Zusue mowila ze nie wysylaja juz decyzji-tylko odmowne. Na infolinii tex mi tak powiedziala. Na Zus pue w zasilkach jak wejdzuesz to tam w tabelce jest data decyzji.
    Jak wyplacili to juz dobrze:) ja mam dostac za tydzuen za miesiac

    atdcqtkf2affvuei.png
  • kasianadine Przyjaciółka
    Postów: 96 37

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za szybka odpowiedz, wejdę na ZUS PUE jutro i zobaczę - może już coś będzie..
    pozdrawiam :)

    8p3o9n73uwu8d4hu.png

    kasianadine
  • katalina Autorytet
    Postów: 1315 1230

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2015, 07:30

    słoneczna 85, lilirose lubią tę wiadomość

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc,
    bardzo wazne jest wybrac dobrą obsługę biura rachunkowego.
    )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 20:30

    lilirose lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Dziś szperałam w necie i też doszłam do takich wniosków. Nowelizacji ustawy nie ma w dzienniku ustaw, więc nie weszła. Podobno ma obowiązywać od lipca.
    Czyli wychodzi na to, że możliwe jest jeszcze załapanie się na tę lukę.
    jeszcze jest szansa :)

    lilirose lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    jak chcesz to napsisz na priv.

    Jeśli mogę to napiszę, dodałam Cię do przyjaciółek :)

    Wstępnie rozmawiałam z księgową i ona mówi, że bez zmian - luka nadal jest.
    Druga sprawa - jedna składka mocno podejrzana, przy 3 mogą się nie czepiać. Najlepiej jednak jakby faktycznie wtedy miała jakieś umowy. Tylko, że ja nie jestem w stanie powiedzieć czy akurat będzie okazja.
    Prowadzę od 4 lat stronę internetową, na którą mam pełno umów, wiec dowód że to działalność fikcyjna nie jest byłby. Tylko czy ZUS będzie to interesowało, że prowadzę tę stronę, na której dotąd świadczyłam usługi na umowę o dzieło lub zlecenie od 4 lat i że to nie jest fikcja? To będzie dowód? Nie wiem jak się w razie czego bronić.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • katalina Autorytet
    Postów: 1315 1230

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2015, 07:30

  • kasianadine Przyjaciółka
    Postów: 96 37

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczna 85!
    Mam prośbę... Mogłabyś zobaczyć na ZUS PUE w jakiej zakładce wyświetla Ci się kwota zasiłku? Bo jak u siebie nie umie tego znaleźć...

    kasianadine
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok juz sie loguje:))

    atdcqtkf2affvuei.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wchodzisz na ZUS PUE, potem na ZASILKI
    potem "POKAZ" kliknij

    i potem albo PLUSIK na zasilku ktory Cie interesuje albo na dole "Drukowanie/podglad"to Ci pokaze wszystko.

    to sa wieksze kwoty niz dostajemy- na konto ja mam juz bez 18 % czyli na czysto.

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Jeśli mogę to napiszę, dodałam Cię do przyjaciółek :)

    Wstępnie rozmawiałam z księgową i ona mówi, że bez zmian - luka nadal jest.
    Druga sprawa - jedna składka mocno podejrzana, przy 3 mogą się nie czepiać. Najlepiej jednak jakby faktycznie wtedy miała jakieś umowy. Tylko, że ja nie jestem w stanie powiedzieć czy akurat będzie okazja.
    Prowadzę od 4 lat stronę internetową, na którą mam pełno umów, wiec dowód że to działalność fikcyjna nie jest byłby. Tylko czy ZUS będzie to interesowało, że prowadzę tę stronę, na której dotąd świadczyłam usługi na umowę o dzieło lub zlecenie od 4 lat i że to nie jest fikcja? To będzie dowód? Nie wiem jak się w razie czego bronić.
    tak, masz prawo do prowadzenia działalnosci i zawierania umów.
    Oni zadają takie pytania, gdyż nie każdy działa zgodnie z prawem, i liczą że ktoś pęknie i zacznie gadać jakieś głupoty.
    Nie mają prawa się czepiać do jednej składki, chociaż wiadomo, ze założenie działalnosci i po miesiącu jej prowadzenia isć od razu na zwolenienie, po wydaje się byc podejrzane i mogą próbować to badać, ale wystarczy sie zabezpieczyć, umowy itp. dobra ksiegowa i to ze zaszłas teraz akurat w ciąze a nie za rok, to nie mogą tego kwestionować, bo to nie zależy do konca tylko od ciebie.
    Porozmawiaj ze swoją księgową, jak masz odpowiadać na pytania.
    Raczej z zaskoczenia nie zapukają do twojego domu i nie beda sie pytac dlaczego zalozyla Pani dzialalnosc?? Tylko skieruja pismo o wyjasnienia, wtedy powinnas miec dokumenty na to ze firma nie jest fikcyjna, a skoro prowadzic taka strone, to masz takie dowody, dodatkowo taki pomysl mi wpadł, mozesz pokazac, swoj marketing planowany na przyszle miesiace i kroki zrobione w tym kierunku, np. nowy marketing, projekt zmiany strony itp. pozyskiwanie nowych klientow.

    A wiesz ze mozesz dalej robic to co robisz bedac na zwolnieniu?

    feegu6l.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    wchodzisz na ZUS PUE, potem na ZASILKI
    potem "POKAZ" kliknij

    i potem albo PLUSIK na zasilku ktory Cie interesuje albo na dole "Drukowanie/podglad"to Ci pokaze wszystko.

    to sa wieksze kwoty niz dostajemy- na konto ja mam juz bez 18 % czyli na czysto.
    Mogłabys i mi pomóc?
    szukam u siebie tej zakładki i nie moge znalezc, mam tylko zakladkę w ubezpieczonym-zaswiadczenia lekarskie ale zakładki zasiłki nie moge odnaleźć...:/

    feegu6l.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ktorej zakładce kolumny u Ciebie widac?
    ja mam Ogólny, Ubezpieczony, płatnik, e-płatnik
    przeszukałam wszystkie i nic, tylko mam te zaswiadczenie lekarskie.

    feegu6l.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam zakladke swiadczeniobiorca oprocz tych co wymienilas!

    i tam masz emerytury, renty, zasilki...

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ta zakładka była u ciebie zawsze?czy pojawiła się dopiero jak uzyskałas zasiłek?

    feegu6l.png
  • kasianadine Przyjaciółka
    Postów: 96 37

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam tej zakładki świadczeniobiorca..

    kasianadine
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no byla zawsze- na samej gorze- moze macie jakas inna co sa renty i emerytury?
    ja aktywowalam w Zusie- ale wy pewnie tez.
    musicie zapytac w ZUSIE albo na Infolinni dlaczego nie ma? bo u mnie widac wszystko. date decyzji i kwoty i okresy zwolnien

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, jutro zadzwonie i sie zapytam. u mnie jest zwykle zw.chorobowe nie ciązowe, wiec dopytam się, przyda się na przyszlosc czy u mnie wszystko gra.
    Jesli sie jest wlasnie w ciazy i chce sie isc na zwol.lek. to musi byc wszystko dopiete na osttani guzik.
    Emeretury i renty tez są...
    jutro się wyjaśni :)

    słoneczna 85 lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • ceska Autorytet
    Postów: 653 442

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki, pytanie bo widze ze zoorientowane jestescie a moja ksiegowa to czysty debil..
    Prowadze dzialnosc gospodarcza od marca 2014 obecnie place zus ze znizka, dodatkowo chorobowe tez place
    Da sie cos z tym zrobic bo po tych znizkach przez 2clata szcze l4 = 400 zl tak mi ksiegowa debil mowila.
    O wy sadzicie da sie jakos z tej sytacji wyjsc ?
    Moze sie u kogos zatrudnic na umowke ?
    Dzwignac zus ? Mona ksiegowa powiedziala ze od stycznia juz luki nie ma

    oar8skjod4lwslof.png
  • kasianadine Przyjaciółka
    Postów: 96 37

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen, jak coś będziesz wiedzieć w sprawie zakładki (dlaczego jej nie ma) to napisz.. dzięki :) POZDRAWIAM

    kasianadine
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ