X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki metodą IVF i IUI
Odpowiedz

Ciężarówki metodą IVF i IUI

Oceń ten wątek:
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez widzę ze wszyscy robią a ja myślałam ze to tylko usg ma byc.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo USG daje 80% pewności, że nie ma trisomii jak zrobi się dodatkowo PAPPA, to pewność wzrasta do 95%. Ja robiłam PAPPA - 95% xa 500zl mi wystarczy;)
    Harmony i NIFTY daje pewność w 99%, z tym, że NIFTY wykrywa jeszcze inne choroby (ale nie pamiętam jakie) i kosztują ponad 2 tysiące:/
    Ja potrzebowałam kupić sobie spokój, jak to mówi moja koleżanka;)

    Jeśli coś pokręciłam z testami, poprawcie mnie proszę:)
    Co do PAPPA i USG moja ginekolog mi to powiedziala.

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha tak to wyglada. Ciekawe co moja bedzie sugerować w tej sprawie.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam Pappa, gin prowadząca tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że po ivf warto zrobić.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zapłodnienie ICSI, które zwiększa ryzyko trisomii, dlatego potrzebowałam zrobić dodatkowe badanie.

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Witaj Zoha.. Fajnie,ze przybywa dziewczyn..
    Powodzenia jutro na wizytach i czekamy na wiesci..
    Asiu u nas tez byl stres, co wyjdzie na prenatalnych.. Stres nieziemskił
    Ja juz zaczynam się strasznie meczyc,pojscie do sklepu i powrót, to juz zczyna byc wyczyn.
    Ja aż się boję, bo juz zaczynam się czuć jak wieloryb,a co dopiero do 40 tygodnia:/

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytując mamęginegolog :)

    "Samo USG – nawet najlepiej wykonane wykryje maksymalnie 60-70% dzieci z zespołem Downa i innymi wadami chromosomalnymi – robiąc razem z USG „test pappa” – zwiększamy współczynnik czułości do 95%!

    Pan prof. Wielgoś – porównuje to do obiadu.

    „Nie można powiedzieć czy dziecko jest zdrowe na podstawie samego USG, tak samo jak nie można powiedzieć czy obiad był dobry jedząc tylko zupę.”

    Aby zrobić „pełne badanie” w pierwszym trymestrze – każda kobieta powinna mieć solidnie wykonane USG oraz pobraną krew na „test papp-a”.

    Co więcej badanie białka papp-a – nie mówi nam tylko o ryzyku wad chromosomalnych – jest to niezwykle dobry marker funkcji łożyska. Na podstawie białka pappa można ocenić ryzyko wystąpienia nadciśnienia indukowanego ciążą, preeklampsji (dawniej zwanej zatruciem ciążowym) oraz późniejszego wzrastania płodu.

    Co więcej, jeżeli w 11-13 tygodniu białko papp-a jest nieprawidłowe, możemy pacjentce podać ASA (kwas acetylosalicylowy), który w dużej mierze zapobiega tym powikłaniom."

    https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-sa-dla-kazdego/

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moly wrote:
    Dziewczyny czy Wy wszystkie robicie testy Nifty, Pappa, Harmony? Czy to jest konieczność przy ciąży z in vitro? 2 stycznia idę na USG prenatalne a widzę, że Wy wszystkie robicie testy przy tych badaniach.
    Nie, nie jest to konieczność - dopóki nie ma podejrzenia, że coś jest nie tak nie musisz robić takich badań. My robimy tylko dlatego, że chcemy mieć jasność sytuacji na tyle, na ile pozwala współczesna diagnostyka.

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wyjaśnienia. Poczytałam trochę i przy usg prenatalnym zrobimy też PAPPA.
    Różne źródła podają widełki czasowe kiedy najlepiej robić test PAPPA. Zastanawiam się czy nie przyspieszyć wizyty z usg prenatalnym, bo wypada po 13 tygodniu ciąży, nie za późno?

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappa max do 13 tyg 6 dnia i USG też!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2017, 22:34

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Mała gratulacje ogromne!!! Dziewczyny ja dopiero za tydzień będę miała USG serduszkowe i oczywiście znowu się stresuje...pustym jajem. Martwię się dlatego ze ja praktycznie nie mam żadnych objawów ciąży - jedyne co to trochę pobolewa mnie brzuch i czasem piersi. To wszystko! Czy Wy wszystkie miałyście nudności ,wymioty, senność ?

    MalaHD lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae, ja objawy mialam dopiero gdzieś w 7 tygodniu... Niby objawy mają przechodzić już,a ja mam nasilenie ich właśnie teraz;)
    Nie martw się na zapas- będzie co ma być! Trzymam kciuki za serduszko! W którym dpt będziesz mieć USG?

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem teraz w 6 tygodniu , a USG będę miała dokładnie 30dpt blastki

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dopiero zobaczyłam wątek :)Lepiej późno niż wcale:)
    Gratulacje dla Was i trzymajcie dzidzie w brzuszkach do ich terminu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2017, 09:51

    zohasamoha, Asia_88, ana167 lubią tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wymiotowałam ani razu jeszcze, kilka dni miałam takich ze było mi niedobrze, bolące piersi i bolący brzuch raczej mnie nie dotyczy chyba ze sie bardzo zmecze. W 7 tyg pojawiła sie senność ale tez juz raczej przeszło. Także spokojnie. Ja serduszko widziałam w 7tyg 1 dniu ciazy.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po, jest ok :) Gargamel ma 62mm, wiek ciąży +2dni. Serducho super, tempo 155/minutę. Ma żołądek, pęcherz moczowy, oglądaliśmy stopki, rączki i tętnice w pępowinie. Kość nosowa parę razy mierzona, wszystko jest tak jak trzeba :D Jesli chodzi o trisomie to wg obliczeń - najniższa grupa ryzyka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2017, 13:15

    ana167, ChudaRuda, Anatolka, zohasamoha, MalaHD, Agi83, mięsko, Flowwer, PragnącaDziecka, lena7, ..::Butterfly::.. lubią tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję! Teraz to czekam na wieści kiedy Twoja królewna pojawi się na świecie :)

    ana167 lubi tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tu jest tyle tych wątków ze ciężko mi coś konkretnego znaleźć ale jeszcze spróbuje. Tez słyszałam o tych dwóch latach... ehhh tylko nie wiem czy 2 lata do porodu czy do zajścia...

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, a płeć Wam dr podała? :)

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Asiu, a płeć Wam dr podała? :)
    Powiedziała, co wg niej widać, ale czekamy na wyniki Harmony - będzie wiadomo na 100% :)

    Kabełka lubi tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
‹‹ 790 791 792 793 794 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ