X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3471

    Wysłany: 22 kwietnia, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaC chyba teraz bedą takie gorsze momenty, dla Soni to zupełnie nowa sytuacja. Tak szczerze to u nas zaczęło być lepiej, jak Kajtek zaczął siadać i weszli w jakąś interakcje. Teraz już i Kajo nie daje sobie w kasze dmuchać i nie raz się pacną nawzajem, ale ogólnie jest coraz lepiej.

    Co do sikania to Iggi ma dalej pampa na noc, czasem wstaje z suchym i krzyczy siku, a czasem z zupełnie zasikanym. W dzień też u nas zdarzają się wpadki jak się czymś mocno zabawi. Może nie, że całkiem się zasika, ale popuści i tak czy siak trzeba przebrać.

    Dziś w końcu wrócił do żłobka, miał 3 tyg przerwe, zobaczymy jak się odnajdzie :)

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 988 389

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    A materac zamawiałam z Hevea z poleceń Fizjomommy :) super się nam sprawdza :)

    Dziekuje

    tm01qjv.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że też mam u rodziców w łóżku dla małego materac hevea. I jest spoko. Potwierdzam. Spałam na nim z 3 godz 😁 u rodziców mały czasem przychodzi do nas nad ranem. Poszłam do jego łóżka (tam ma już takiej wielkości ze nawet jako 10latek będzie mógł tam spać). Ma barierkę więc nie wypadnie.

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3884 1185

    Wysłany: 22 kwietnia, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zastanawiam jakie łózka zmajstrować chłopakom gdy wprowadze Mikołaja do pokoiku Igusia. Zastanawiam sie nad takimi podnoszonymi do góry zeby nie zajmowały miejsca albo po prostu jedno lozko wysuwane spod drugiego.. nie mam jeszcze pomysłu na to

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez o takim myślałam kiedyś, ale wtedy musiałabym chować im pościele, bo z pościelą nie wsuniesz pod spód, więc jakoś zrezygnowałam. widziałam takie potrójne wysuwane, ale przez te pościele jakoś mi nie podpasowaly. no i moi mają mnóstwo maskotek na łóżkach więc też odpadało...

    Syrenka termin mam na 30, więc pewnie 15 cesarka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 21:36

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe nam po prostu tak taniej... ja też się boję pająków i wszelkiego robactwa, więc wolałabym jakiś hotel, ale rzadko w ogóle można znaleźć cokolwiek dla takiej rodziny jak nasza. zostaje jakiś apartament lub dom z cenami takimi, że pewnie byśmy z torbami poszli...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, moja Ula też zaczęła posikiwac jak wróciłam z Olafem. I u niej to się czasem pojawia jak za mało uwagi dostanie. Ona ogólnie nie musi mieć dużo i się nie upomina, ale jak jest za rzadko przytulana i wysłuchiwana tak w 100% to się psoci.
    Ogólnie nie siusia już od dawna, ale dzisiaj narobiła na kanapę, bo brzuszek jej tak powiedział. Ona jest dobra agentka.
    Olafa raz kocha, a raz bije. Dostał od niej już packa na muchy i prawie trafiła ciężka zabawka, jakby trafiła to by chyba tragedia się jakaś stała.
    Ale teraz przy rd jak się cieszy. Wpycha mu lyzeczke i naprawdę ja to kreci;D
    My mamy łóżko wysuwane, pościel się spokojnie mieści. Nawet maskotki. Ale Ula czuje niesprawiedliwość,że Iga ma normalne łóżko, a ona wysuniete.
    Jak Iga pójdzie do szkoły, to kupię im takie na antresoli. A na teraz żałuję,że nie kupiłam po prostu dwóch. Chociaż wtedy bym pewnie narzekała na brak przestrzeni.
    Espoir, to termin podobny do mojego z Olafem;) fajnie;)
    A co do apartamentu to też nie jest jakaś masakra z cenami. trzeba tylko dobrze poszukać. Jeśli Włochy to ogólnie jest drogo. Inne kierunki są tansze przeważnie.
    A my ostatnio bierzemy apartamenty z 3 sypialniami, więc dla Was ok i za tydzień nam wychodzi 2k. i to wcale nie są najtańsze. Tylko,że to poza sezonem. Ale myślę,że w sezonie też coś upolujesz. Jakaś Albanię czy coś. Najwyżej dalej od plaży. Taki namiot to też nie najmniejszy koszt. Teraz jak tak liczę sam 'pakiet startowy' to 3k. A dobry camping z fajnymi sanitariatami itp. min. 200/doba. więc tak naprawdę to nie jest dużo taniej niz apartament.
    mi ogólnie chodzi o tą wolność i sam rodzaj wypoczynku. Lubię te klimaty. Myślę,że to fajna przygoda i super dla dzieci. Ale też boje się to wszystko kupić, bo stary z tych wygodnych i może się skończyć na jednym wyjeździe. Może lepiej po prostu zapolować na loty..

  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka mnie inne kraje nie obchodzą, chce Włochy 🤪 jakbym miała z UK autem jechać gdzieś na Albanie z 6 dzieci, to bym w połowie drogi pewnie wysiadła i poszła w pizdu 🤪 tak to liczę, że max 14 godzin, a tak to pewnie ze 30 a gdzie jeszcze postoje 🫣🫣🫣🫣

    2 tysiące zł czy euro za tydzień? bo ja liczę, że na 3 tyg na nocleg w namiotach pójdzie 1500 funtów max 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 22:20

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 23 kwietnia, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We Włoszech to ceny apartamentów z kosmosu. Nie wiem jak campingi, później będę robić rozeznanie.
    Rozumiem wkretke z Włochami, mnie też tam ciągnie;) A namiot myślę,że to nie jest zła opcja, teraz są takie wielkie jak mieszkanie prawie, pewnie można komfortowo spędzić czas. Tylko właśnie na niektóre rzeczy trzeba przymknąć oko ☺️☺️
    Mam nadzieję,że jak się wybierzecie, wrzucisz jakaś relacje. A faktycznie 14 godzin to jeszcze znośnie. 30 w aucie to idzie zwiednac.
    Pisze w złotówkach. Ogólnie wszędzie jest nocleg taniej niż w Polsce. Myśleliśmy o jakimś hotelu z fajnymi atrakcjami dla dzieci to 1 tys zł/ noc. Za granicą za to samo dużo mniej, a można wziąć też apartament, bo pogoda prawie pewna, więc atrakcji na zewnątrz nie brakuje.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam w pracy zniżkę do Cukrowni Żnin więc sobie myślę. A może by wyskoczył na piątek-niedziela. Patrzę a za naszą trójkę ceny od 3 tys. Doliczyć obiady i kolacje, atrakcje bo nikt nie będzie siedział cały dzień w hotelu, paliwo to dziękuję za zniżkę. Posiedzę w domu 😂
    Ostatnio za naszą trójkę w all w Turcji za tydzień zapłaciliśmy ok 10 tys. A w Łodzi pierwszy tydzień września na cały tydzień koszt 14 tys. 🙃 w Turcji przynajmniej będę leżeć w cieniu przy 40 stopniach a tutaj będę chodzić w polarze i kurtce

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir dla mnie cena też jest ważna. Jak mamy zaplanowany budżet to go nie przekraczamy. Przy dużej rodzinie wakacje all za granicą to koszt małego auta 🫣 też wybierałabym opcję namiotu, szukałabym na booking dużych apartamentów, gotowałabym sama. Wszystko aby tylko gdzieś wyjechać raz na jakiś czas. Głowę przewietrzyć od domu i codziennych problemów.

    espoir lubi tę wiadomość

  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 23 kwietnia, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka a Twój Olaf dużo w wózku wysiedzi? jak to ogarniasz na wyjeździe? czy nosicie na rękach na zmianę, bo nie chce siedzieć?

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jeżeli chodzi o all inclusive to już zaczyna być masakra przy 2+2. A jak już dzieci są większe to w ogóle. Niektóre hotele już liczą dość sporo za 2latka, co dla mnie jest nienormalne.
    Ja bym też jeździła jakbym miała gotowac itd.
    Nawet teraz jeździmy i to nie jest wypoczynek, ale zawsze coś nowego i nie wyobrażam sobie przestać ;)
    Espoir, on tak niezbyt chętnie siedzi w wózku jak nie śpi. Bywa różnie, ale dużo go noszę albo w chuście siedzi. Z dziewczynami też jest problem, bo Ula słabo chodzi dłużej, a Iga jak widzi,że Ula na rękach to też awantury kręci. Do Alicante mamy mazelaki, jestem ciekawa jak się sprawdzi. Odkad kupiłam to nagle Ula zaczęła lepiej chodzić, więc na spacerach nie używam nawet. Ale z nią to jak wiatr zawieje. Dzisiaj tak, a jutro inaczej.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 23 kwietnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się że bratanek dostał od mojej mamy rower jak miał lekko ponad 3 lata. Miał doczepiane dwa dodatkowe kółka. Pierwszego dnia nie jeździł na nim tylko go prowadzał. Drugiego dnia kazał dziadkowi odczepić dodatkowe kółka. Wsiadł na rower i pojechał 😅 serio. Bez nauki jeżdżenia. Ale ten mały człowiek to rakieta. Nikt go nie zatrzyma. Na żwirkach na sorze niedługo będą go znać po imieniu 🤣

  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 24 kwietnia, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj sprawdzałam ceny za hotel dla rodziny 2+6 to minimum 300 euro za noc, ale większość 600 chciała 🫣 gdzie za namiot 60-80 chcą.
    a na ile Wy jeździcie na wakacje? tydzień, dwa, trzy? jeśli to gdzieś dalej i droga/lot to kilka godzin?

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to Ty patrzysz hotele czy apartamenty?
    Zobacz sobie przez aplikację booking. Dzieci poniżej 2 rz nie dodawaj, tylko te większe. Booking czasem dolicza za dzieci, a apartament nie. Ja później pisze do obiektu i zawsze odpisują,ze ok. Patrzę tylko,żebyśmy się pomieścili.
    My latamy na tydzień, dwa, 10 dni, różnie. Teraz do Alicante na 5 dni. Zależy jak wyjdą loty i ile stary ma urlopu. Dla mnie najlepszy był Cypr. Tam się leci ok. 3.5 godz. a do apartamentu różnie, jak wybierzesz.
    Moim zdaniem hotel średnio się sprawdza. Musi to być pokój rodzinny, gdzie jest osobno sypialnia, a to już duży koszt. Poza tym ja już pisałam, wolę śniadanie robić w apartamencie, bo później się stresuje, bo one biegaja, nie jedzą, ja się wściekam. Wolę zrobić śniadanie, pewniaczka, zjem na spokojnie, nie zwlekam towarzystwa, bo zaraz śniadanie się skończy. Potem ktoś pozmywa albo jest zmywarka i luz. Mam nieograniczony dostęp do pralki przez co mogę wziąć mniej rzeczy. Wychodzimy i wracamy na noc. Obiad na mieście, ale można też zrobić, bo wszystkie gary, pełne wyposażenie jest. Kolacja to u nas często jakieś makarony z sosem, czasem nawet coś wzięte z obiadu, bo dziewczyny zjadły jak ptaszki i miały na kolację. A różnica w kosztach apartament/namiot zależy od lokalizacji i sezonu. Albania jest piękna i jest naprawdę tania, nawet w sezonie.

  • espoir Autorytet
    Postów: 4372 5531

    Wysłany: 24 kwietnia, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrzyłam na wszystko, po prostu ustawiłam od najtańszej oferty do najdroższej 😅

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 24 kwietnia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We Włoszech może być coś takiego w sezonie, ale oni tam ogólnie mają ceny kosmiczne. To już Wyspy Kanaryjskie są tańsze. Teraz na szybko sprawdziłam, to np. Cypr dla wszystkich ok. 1000e za tydzień, a są miejsca, gdzie mniej. Nie musi być taka koszmarna cena ☺️
    Ale u Was tyle maluszkow, w samolocie. Mogłoby być ciężko.
    Moje dziewczyny są przyzwyczajone, boją się lotu mniej niż niejeden dorosły, więc jest nam naprawdę łatwo. Ale taki debiut to by mogło być różnie;D
    W majoweczke jadę oglądać namioty. W tym roku mamy 2 tygodnie wolne w sierpniu i bym chciała to fajnie rozegrać,żeby pojechać w kilka miejsc ;)

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3884 1185

    Wysłany: 25 kwietnia, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo. Sprawdze ten Cypr. Brzmi super :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3471

    Wysłany: 25 kwietnia, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ktoras z Was może doszczepiała się na krztusiec lub Odrę ze względu na wzrost zachorowań?

    Jakie macie zdanie na ten temat?
    (W ciąży nie szczepilam się na krztusiec)

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
‹‹ 2325 2326 2327 2328 2329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ