X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 25 kwietnia, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog mówiła żeby się zaszczepić na krztusiec to się zaszczepiłam. Następnego dnia źle się czułam. Pamiętam bo mało kiedy tak marnie się czuję 😅

    Mały dostał się do przedszkola! 😁
    Teraz tylko kupić tam dom i z górki 🤪🫣🤣
    Komunikacja z obecnego domu pokazuje mi tam godzinę drogi z dwoma przesiadkami 🙃

    KasiaC lubi tę wiadomość

  • espoir Autorytet
    Postów: 4380 5540

    Wysłany: 25 kwietnia, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem po 5 szczepieniach (w każdej ciąży) i za 2-3 miesiące idę 6 raz.

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co mi wiadomo, odra jest na całe życie i nie trzeba powtarzać, a co 10 lat warto zrobić odświeżenie krztuśca, tężca i coś tam jeszcze, to się boostrix nazywa. Zastanawiam się też nad meningo. Ostatnio jakaś lekarka od nas złapała i trzeba było jej amputować nogi i rece. nie chciałabym tak skończyć. Małe ryzyko, ale zawsze.
    Sumi, Cypr to moje miejsce na ziemi. Gdybym miała kasę, to bym kupiła tam jakiś apartament. Jak do emerytury tam mnie będzie ciagnac, to na pewno coś pomyślę.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 27 kwietnia, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp daj znać jak w tym nowym żłobku. Nadal ok?

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4204 758

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu Zoe wrote:
    Mama pp daj znać jak w tym nowym żłobku. Nadal ok?

    Narazie wszystko dobrze, miło że pytasz.
    Ostatnio była ankieta i widziałam że rodzice też mają parę zarzutów, więc idealnie nie jest. Ale gdzie jest 🙈 Lisa mówi, że jest fajnie, bo dzieci się nie biją i nie drapią. Odnalazła się w grupie i opiekuje się młodszymi 😅 A że jako jedyna nie robi drzemek to wtedy zaprowadzają ją do grup przedszkolnych i też jest zadowolona. Nam podoba się, że wszystko jakieś takie jawne. Drzwi przeszklone, bez problemu rodzica zapraszają do sali czy do jadalni przy odbiorze itp. A w tym poprzednim rodzic miał wejście tylko do garderoby, nic nie można bylo podpatrzeć, wszystko ściśle tajne. Nawet żaluzje zewnętrzne zasłaniali jak było pochmurno, żeby z zewnątrz nie byli zbyt widoczni.

    Dobrze, że u Was też się udało z przedszkolem! Super.

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4204 758

    Wysłany: 27 kwietnia, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i oprócz wszów epidemia różyczki 🙈 ale na szczęście Lisa jeszcze niczego nie złapała.

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 29 kwietnia, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U małego też ciągle coś. Teraz zapalenie uszu króluje. On na razie zdrowy.
    Liczę na to że już będzie ciepło to będzie spokój z chorobami przez lato

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 29 kwietnia, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp, super. Myślę,że nie ma miejsca idealnego. Wszędzie można na coś innego ponarzekać. Ważne,że Lisa zadowolona. i Wy oczywiście też.

  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 29 kwietnia, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się szczepiłam teraz kolejny raz w ciąży na krztusiec tężec błonicę - jak pisze Syrenka boostrix :)

    age.png

    preg.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 29 kwietnia, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trochę lepiej. Sonia po akcjach ze sika też w dzień w majtki, przestała już sikać nawet w nocy.

    Syrenka u nas też wariant, że to rączka wszystko rozkazuje. Raczka bije, rączka wylewa wodę a nie Sonia itp :P

    Póki co do Igi cały czas jest czuła i ją całuję przytula. Ciekawe kiedy ją zacznie bić :d

    age.png

    preg.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3472

    Wysłany: 29 kwietnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia oby tak dalej :)

    Syrenka widziałam ze byliscie w Zoo w Ostarvie. Tez mam to na liście w tym roku :)

    Co Wasze 3latki dostają w tym roku na urodziny?

    U nas impreza zaplanowana na 30 maja.
    Narazie na liście mamy nowy kask.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 30 kwietnia, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jeszcze coś będziemy kupować na urodziny. Właśnie dostał rowerek. Mama też mu kupiła zabawkę i szał jest. Wiem, że siostra mu coś kupiła bo mówiła że paczkę odbierała.
    Teraz rowerem jeździ nawet do łazienki. Rowerek patrzy się jak on się kąpię. Rowerek śpi przy łóżku. Zachowuje się jakby rowerka nigdy nie miał 😅
    Jak chodzimy na przejażdżki to się słucha. Bałam się że będę za nim biegać ale jest ok. Szybszy krok daje radę.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4204 758

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu Zoe wrote:
    Nie wiem czy jeszcze coś będziemy kupować na urodziny. Właśnie dostał rowerek. Mama też mu kupiła zabawkę i szał jest. Wiem, że siostra mu coś kupiła bo mówiła że paczkę odbierała.
    Teraz rowerem jeździ nawet do łazienki. Rowerek patrzy się jak on się kąpię. Rowerek śpi przy łóżku. Zachowuje się jakby rowerka nigdy nie miał 😅
    Jak chodzimy na przejażdżki to się słucha. Bałam się że będę za nim biegać ale jest ok. Szybszy krok daje radę.


    Na jakim rowerku jeździ Oliwier? Trzykołowy, z bocznymi kółeczkami, bez kółeczek czy jeszcze inny 😅? Teściowa pyta czy kupić, ale chyba w tym
    roku jeszcze nie czas dla Lisy na normalny rower.

    Lisa napewno dostanie wózek dla lalek, bo już parę razy wspominała że by chciała.
    Planujemy też kupić kuchnię do zabawy na zewnątrz. Ciągle coś gotuje i piecze w domku lub piaskownicy 😄

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3472

    Wysłany: 30 kwietnia, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe ale rower na dwóch kółkach? Czy biegówka?

    U nas biegówke dostał rok temu, a takiego na 4 kółkach nie chce mu kupować wcale, wiec na 4 uro dostanie już Wooma.

    U nas znów faza na Lego, ale już to Lego City.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • mediimind Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 30 kwietnia, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    Kasia oby tak dalej :)

    Syrenka widziałam ze byliscie w Zoo w Ostarvie. Tez mam to na liście w tym roku :)

    Co Wasze 3latki dostają w tym roku na urodziny?

    U nas impreza zaplanowana na 30 maja.
    Narazie na liście mamy nowy kask.


    Myśmy też byli w tą niedzielę w Ostravie. Jesteśmy tam dość często, bo mamy 80 km.
    Polecam to zoo. Jest fajnie oznaczone, fajne ścieżki. W porównaniu do zoo w Chorzowie to niebo a ziemia.

    ps. Spotkaliśmy się z syrenką, taki to zbieg okoliczności 😅😅

    Ja Zośce też nie planuję kupować roweru na 4 kółkach. Mieliśmy w tym roku jej na dwóch kupować ale kupimy w przyszłym.

    age.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3472

    Wysłany: 30 kwietnia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mediimind wrote:
    Myśmy też byli w tą niedzielę w Ostravie. Jesteśmy tam dość często, bo mamy 80 km.
    Polecam to zoo. Jest fajnie oznaczone, fajne ścieżki. W porównaniu do zoo w Chorzowie to niebo a ziemia.

    ps. Spotkaliśmy się z syrenką, taki to zbieg okoliczności 😅😅

    Ja Zośce też nie planuję kupować roweru na 4 kółkach. Mieliśmy w tym roku jej na dwóch kupować ale kupimy w przyszłym.


    Tam chyba jest opcja Safari tak? Można wjechać swoim autem lub jakims busem? Co jest fajniejsze?

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4204 758

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka Ty to masz szczęście, gdzie się nie ruszysz to spotykasz znajome z forum 😅

    OrT4p2.png
  • mediimind Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    Tam chyba jest opcja Safari tak? Można wjechać swoim autem lub jakims busem? Co jest fajniejsze?

    Nie to nie to zoo. Zoo z Safari to dvur karlove zoo i oni jest od strony kudowy zdrój.

    age.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4251 1256

    Wysłany: 30 kwietnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biegówkę. Ona ma już jedną. Ale przy przeprowadzce pojechała do dziadków. Żeby nie wozić to kupiliśmy drugą. Jak będziemy kupować rower taki tradycyjny to będę też szukać już bez bocznych kółek.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4412 1869

    Wysłany: 30 kwietnia, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciliśmy;) uff;)
    Karolina, to zoo fajne jest, tam jest opcja safari, chcieliśmy skorzystać, ale od maja. Nie wiem jak to dokładnie wygląda. Jest specjalny pojazd, ale która droga jedzie, jakie zwierzęta można zobaczyć, nie wiem, byliśmy 3 dni za wcześnie. Jedynie przejechaliśmy się kolejka do wyjścia, bo dziewczynom już tak zależało. No i spotkaliśmy Gf. Świat niby taki duży, a jednak wszędzie można na siebie trafic;D
    Ostrawa fajna, ma masę atrakcji dla dzieci, nie było źle. Ale ta trasa. 5 godzin samej jazdy w jedną stronę. Ciągle przerwy, bo mogliśmy jechać tylko jak Olaf spal, inaczej burczał. Ula wypinała się z pasów, darła niemilosiernie, pluła. Jest w jakimś okrutnym okresie swojego życia i zachowuje się okropnie. Nie idzie z nią wytrzymac. Ciągle niezadowolona, awantury. Jak nie ma powodu to w sekundę znajdzie, ilość grand się musi zgadzać. Ciężko jest. Mam nadzieję,że to wkrótce minie, bo wymiekam. Dre się na nie, a widzę,że Ula taka niedobra, a przeżywa. Jak jest u nas gorzej, to ona dokazuje mocniej i więcej i znowu pazury gryzie. Jak jej się dużo czasu i miłości okazuje to jest zupełnie inna.
    Namiotu nie kupujemy, przeszło mi po tej trasie;D a chciałam 10 godz nad Balaton jechać. Może za 5 lat odgruzuje ten pomysł;D
    A te rowerki to ciężka sprawa. Iga dostała na 3 lata, ale jeździła dopiero w zeszlym roku i to niechętnie. a w tym roku za mały🤣🤣
    Ula nie wiem co dostanie. o zabawki się potykam, więc naprawdę nie wiem. Chcieliśmy telewizor do ich pokoju. One mają max godzinę bajek dziennie, ale siedzą wtedy w salonie i nawet porozmawiać się nie da, bo one nie słyszą. Ale boje sie, że wtedy trochę stracimy nad tym kontrolę, no i myślę,że może ostatnie zachowania wynikają z nadmiaru bajek. bo ostatnio trochę przymykalam oko na ta godzinę. Więc pewnie dostaną zestaw Playmobil.

‹‹ 2326 2327 2328 2329 2330
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ