X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 2 lipca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Niestety takie malutkie pieski lubią hałasowac. Mialam ala yorka to wiem coś na ten temat. Ale nie powiem śliczne te pieski Anioki. Nona Sun w większości napisała ale ja dodam bo troszke przerabiałam tego jedzienia. Na pewno jedz reguralnie. Chleb bym nie zmieniała tylko zmieniła na pełnoziarnisty. Do pracy możesz sobie brać owsianke albo jakiś ryż. Też bym nie przeginala z tymi owocami raz dziennie wystarczą. Też pij dużo wody. Te 1,5l dziennie to minimum. Na kolacje zamiast 4 kanapek zmniejszyłabym do dwóch do tego sałatka z warzyw sałaty
    Nie wiem czy wiesz ale pokrzywa działa na wodę w organizmie. Może warto pić.

    Nona lubi tę wiadomość

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 2 lipca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 21:38

    sunshine03, Nona lubią tę wiadomość

  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 2 lipca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Gratuluje wszystkim staraczkom pozytywnych wiadomości o jajeczkah ! Oby z nich się mądre dzieci poradziły ! Wszystkie zachodzcie w lipcu zimę przychodzicie z brzuszkami a na wiosnę dzieci i od razu na spacerki! Będzie super !

    Ja tez dziś wizyta , ale w poradni przyszpitalnej wiec bez usg tylko wyniki tej krzywej o morfologia, dostanę tez zastrzyk z przeciwciałami bo u nas jest konflikt krwi

    Kark ja się za każdym razem zastanawiam czy ty jak piszesz ze + 1 kg to od początku ciazy czy od poprzedniego ważenia heheh bo jeśli od początku to wielkie Wow! Jak ty to robisz !

    Beti82 lubi tę wiadomość

  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 2 lipca 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi słodycze w ciazy wogole nie smakują, ewentualnie lody sorbetowe. Ale jem bardzo dużo owoców i to mnie gubi plus potrafie zjeść na raz pol kg bobu lub ziemniaków , tak mi zostało po latach intensywnych treningów i nie umiem ograniczyć ilości 😂

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 2 lipca 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Kciuki za owulacje, działać i się cieszyć! I te wyniki męża Nikodemko!
    Szczesciaro moja siostra już drugi raz ze mną w ciąży, wcześniej ona 4 tyg później, teraz ja 5 tyg później :D,
    właściwie od jutra jest już w terminie, jest po indukcji skończonej cc, teraz też liczy na SN jak Ty Monia.

    Co do położnej to ja mam w innej przychodni niż chodzę do gina, ale jeszcze się z nią nie spotkałam :P

    Nona ja też bym zmieniła trochę owoców na warzywa, bo to jednak cukier. I proporcja śniadania do kolacji też dla mnie dziwna, ja to więcej zjem na śniadanie, a kolacja to albo nic, albo coś lekkiego :)

    Edit. Jeszcze temat słuchania serduszka, u mnie od 16 tc jest co wizytę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2019, 09:16

    Nona lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 2 lipca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:54

    sunshine03, blair., Nona lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko super wpis na tym blogu :D
    Faktycznie w necie informacji sprzecznych dużo, a tu jak ze wszystkim umiar i zdrowy rozsądek wystarczą :D

    Ja się kiepsko czułam po mleku, miałam różne rewolucje, ale przerzuciłam się na mleko bez laktozy i jest git :D chociaż teraz i tak używam jedynie do kawy :)

    Nona lubi tę wiadomość

  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 2 lipca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam mleka bez laktozy i jest okej😁 nie zrezygnowałabym z kakałka od czasu do czasu 😂😁

    sunshine03, Arashe, przedszkolanka:), Nona lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 2 lipca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:54

    sunshine03, Ani0nka, Beti82, kark zakamuflowany na maksa, blair., Dośka, Lami, madziorek86, Szczęściara, przedszkolanka:), Słoneczko123, Nona lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona my z M na tym odkwaszaniu to zero cukru praktycznie, gdzieś sporadycznie czy lody jak gorąco.
    Do tego mąka i pieczywo tylko orkiszowe.
    Dużo kasz, zero ziemniaków, jak makaron to pełnoziarnisty albo durum 100%, jak ryż to brązowy lub basmati.
    Dużo wody, warzyw, owoców, najlepiej surowizna.
    Zero wieprzowiny. Mięsa, szynki itd tylko indyk, czasem wołowina lub kurczak (głównie of gościa ze wsi). W zasadzie dużo też jemy ryb i owoców morza.
    Jaja, nabiał jemy jak dawniej.
    Misiek ma -7.5kg, mimo żarcia ostatni tydzień głównie gofrów, lodów, smażonych ryb, piwa i frytek (przed wakacjami miał -8kg). U mnie 30tc, a na wadze +1.6kg 😊

    Ja wczoraj walczyłam z owocami z ogrodu, mówiłam rodzinie całej - przyjeżdżacie, bierzcie, to teraz zbierałam przegnile i zasuszone poziomki, truskawki, wisnie, porzeczki i agrest 😒
    Do tego 3x pranie było, jak dobrze, że jest suszarka 😀

    A dziś cały dzień walczę z kretem, pieprzony hardcorowiec kopce średnica 80cm, wysokość 25cm!
    Do tego chcę ratować warzywniak, muszę pościel zmienić i poplewić.

    A wieczorem zakupy, bo wizyta we czwartek, a nie mam pojemniczka na mocz 😅

    Wiki, skoczyła pięknie, ja też często tak koryguje, to tylko jedna temp, najwyżej jutro zobaczysz jak jest 😉

    Beti super, u mnie też BYŁO haha 😂

    Najgorsze, że to auto nam się na wakacjach spieprzyło, patrzylismy na nowe 7os, żeby były normlane siedzenia, a nie dziecko w bagażniku to trzeba za tak 12 letnie auta dać 20-25tys 😳😭
    Czyli to co mamy odłożone wkładu własnego na to ocieplenie domu i wymianę pieca 😞👿

    Jeszcze po wczorajszej wichurze znowu domek ucierpial!
    Wyrwało ściankę wspinaczkową 😵 I zerwało totalnie zjeżdżalnie, że już nie da się znitować.
    Tak akurat na początek wakacji.
    Ja pierdziele, jak się pieprzy to wszystko na raz!!!

    Beti82, Nona lubią tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 lipca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark podziwiam. Ja na tym samym etapie ciąży a już nie mam siły na nic. A Ty wakacje, ogarnięcie dzieci, męża, ogródka i seks jeszcze ^^ ja to z ogarnięciem mieszkania, obiadu stopuję i to robię jedynie jak nie muszę nic innego ;) dzisiaj idę do rodzinnej to muszę się ruszyć z domu, w czwartek położną mam A jutro spotkanie z koleżankami. I to już dla mnie dużo;)

    Niezapominajko to dobre wieści;) teraz na spokojnie do wizyty

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex po prostu jak się cały czas jest aktywnym, to jest się bardziej na chodzie i lepsza kondycja, a jak się zasiedzi w domu i od czasu do czasu jakaś wieksza aktywność tylko to się pada na twarz :)

    Przez urlop codziennie robiliśmy naprawde dluuugie spacery po kilkanascie tysięcy kroków i codziennie plywalam na basenie tak 30minut to chociaż pierwsze 3 dni umieralam wieczorem to potem czulam sie jak mloda bogini :D
    A wcześniej chodziłam codziennie na spacerki tak po 5 tysięcy kroków, wiec jakaś aktywność byla i to jednak było za mało :) ale też upały dawaly w kość i niestety ograniczaly możliwości aktywności, bo czesto siedzialam w domu, zeby tylko nie wyjsc na dwor na te 35 stopni :/

    Ania80, Nona lubią tę wiadomość

  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 2 lipca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko, fantastyczne wieści 😊 Czekamy więc na wizytę z poglądem maluszka 😊

    Alex, Sunshine ma rację. Kark po prostu nie może sobie pozwolić na inną formę, na mniej aktywności. Jest trójeczka dzieciaków, one napędzają machinę. Jak po Laurze zdecydujecie się na następne dziecko, to po prostu nie będzie tylko ogarnięcie mieszkania i obiady. Po prostu dzieje się samo 😊 Więc przy pierwszej ciąży można sobie na to słodkie lenistwo pozwolić hihi 😁

    Kark to nasza heroska na grupie, to wiadomo 😊 Co do auta, współczuję wydatków, ale trzeba raz a dobrze to ogarnąć, bo oszalejecie z psującym się co chwilę.

    Jaki proszek/płyn do prania i płukania dla maluchów polecacie? Potrzebuje coś, co kupię w Rossmanie, Lidlu czy Biedronce, bo muszę jak najszybciej zacząć robić pranie, póki pogoda pozwala prasować. Wczoraj przejrzałam te 5 worów ciuszków, wybrałam dwa gigantyczne do 74 rozmiaru, resztę ogarnę na jesień. Wypoziomowałam wczoraj fronty szafek w kuchni i nakręciłam otwory na uchwyty, robi się taka ładna ❤️
    A dzisiaj wstałam z moim, a jak poszedł do pracy, to spowrotem do wyrka i spałam do 12. Wszyscy się wystraszyli, bo telefon wyciszony, 20 połączeń nieodebranych, bo już każdy się dobijał czy zasłabłam czy co. A mi się taki piękny tort z borówkami śnił... pycha 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2019, 13:13

    Beti82, tęczova, Wik89 lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 lipca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami, ja prałam w Loveli. Teraz w biedrze i rossmanie na promocji nawet :) W mleczku do prania ogarniałam i będę na dniach prasować :)

    I macie rację co do tej aktywności. Jak mi pogoda pozwala to i siły są, wtedy dużo potrafię zrobić. Ale ostatnie upały skutecznie utrudniały aktywność, a że mogłam sobie pozwolić na lenistwo to tak było :) Na pewno chcemy mieć drugie dziecko jak najszybciej, albo i trzecie nawet jeśli się uda :) Więc teraz w sumie ostatni czas lenistwa :)

    Wik89 lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 2 lipca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 10:36

    Dośka, Wik89, Nona lubią tę wiadomość


  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami, ja używam Jelpa, Lovela mi nie podeszła.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 2 lipca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa, trzymam kciuki za Twoja owu! Na pewno sie wstrzelicie :) w ktorym jestes dc?
    Ja nie wiem czy jestem juz po owulacji, po tej histeroskopii mam problem z ocena sluzu i jeszcze troche plamie. Jestem strasznie nakrecona na ten cykl, ale nawet jak nie wyjdzie, to mysl o rozpoczeciu Clo w kolejnym daje mi dodatkowa nadzieje.
    Wy tu o zdrowym zywieniu, a ja co se schudlam, to se przytylam, przez ostatnie imprezowe weekendy :d Juz nie czuje sie ze soba fajnie, ale wrocilam do ruchu.

    Cytrynowy sok, Dośka lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 2 lipca 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 10:36

    Nikodemka, blair. lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami my Lovela u wszystkich, bo Tosia miała alergię i na Jelpa i na Dzidziusia (wtedy tylko te 3 marki były 😅), więc jak Lovela siadła to już z pozostałymi bobasami nie eksperymentowałam.
    Ogólnie Lovela ma specyficzny zapach, powąchaj sobie w sklepie najpierw.
    W Rossmanie na 100% jest i płyn i odplamiacz i proszek.

    Alex, ja wcale nie mam sił. Teraz na wakacjach co dzień myślę, że robiłam min 8km dziennie, ale padam na twarz co chwilę.
    Rano z kopcami walczyłam 2h, potem przerwa na kawkę, potem do warzywniaka (ogórki mi kwitną 😀!!!), potem przerwa na ubikacji 30min, bo jakbym wyszła to zaraz by się robota znalazła 😅 Teraz niby zmieniam pościel, ale na siedząco na ziemi, bo już mnie wszystko boli, a gdzie tu do wieczora 😏
    Zresztą zakupy miałam już wczoraj wieczorem robić, ale sił nie miałam i dziś na śniadanie były np kisiele i budynie w proszku 😌

    Z autem ogólnie od zeszłego lipca jest kicha, cały czas u mechaników. Stary trup, nikt nie wie co z nim jest, ale kurde jest mega wygodny, duży i części tanie, więc M co chwilę dokłada.
    Do tego to jest auto, którym M jezdzi odkąd miał 6 lat i doczekał się 3ciego brata. Także w rodzinie ponad 20 lat, zawsze niezawodne, u nas fajnie pojezdzilo rok, a potem się zaczęło sypać wszystko 😐
    Ale te wakacje już go chyba M dobily i jak ostatni rok były klotnie o auto, bo ja w kolko mowilam sprzedać i nowe, a M go bronił, tak teraz sam z siebie siedzi i szuka nowych aut.

  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 2 lipca 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex tak jak Sun i Lami napisała zdecydujesz się na kolejne to sama zobaczysz jak to jest. No i te upały w chłodniejsze dni mamy mnóstwo energii także korzystaj dopóki jest chłodek😉😉
    Lami ja pralam w Lovela. Najlepiej powąchać..
    Co do auta nas też czeka zakup nowego większego ale musimy trochę poczekać bo małż miał ostatnio stłuczke i czekamy na wycenę z ubezpieczalni.

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
‹‹ 1043 1044 1045 1046 1047 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ