X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark z tego, co pamiętam jeszcze ze studiów, to poziom żelaza we krwi w ogóle nie jest miarodajny i nie można nic na podstawie tego zdiagnozować. Ferrytyna jest ważniejsza, bo to magazyn żelaza. I jeśli jest obniżony poziom ferrytyny to są zadatki na anemię.
    Natomiast czy ma to jakikolwiek wpływ na wzrost Kajtka to pewnie nie.

    Pewnie badaliście już, ale jak u niego z hormonem wzrostu?

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark tak jak Sun napisała, ferrytyna pokazuje jak się żelazo w organizmie magazynuje. Ale czy to może wpływać na wzrost to nie wiem... popytaj lekarza, bo to ciekawe w sumie, może takie podstawowe badanie jakiś wpływ by miało

    Co do jedzenia to u nas też mięsne dania głównie bo mąż tak nauczony. Mi się w ciąży z początku też mega chciało mięsa, teraz przez te upały nieco mniej więc gotowałam bardziej urozmaicone rzeczy. Ale to co kto je i w ogole to się nie wtrącam i mnie nie rusza ;) każdy swoje przekonania ma ;)

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Laseczki! Kiedy jakieś tesciki? Słoneczko pierwsza? 😁

    Mnie dzisiaj boli cały brzuch, po myciu okien bolała mnie górna część brzucha, dzisiaj już cały jakoś dziwnie ćmi. Zazwyczaj tak boli jak ma mnie rozłożyć jakaś choroba :/ nawet nie zjadłam jeszcze śniadania bo coś mi kurde nie pasuje... To mycie było głupie, ale człowiek w przypływie energii wszystkiego się chwyta 🙄🙄

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badaliśmy oba hormony, ten zwykły w normie, ale jego podobno trzeba badać dobowo w szpitalu. Insulinopodobny hormon wzrostu IGF-1 wyszedł poniżej 43.5 przy normie 47-231.
    Dlatego idziemy 22.08 do gastrologa w Krk, bo to jest w Prokocimiu w Krk wymóg, żeby iść do ich endo 31.09.
    Tylko co ktoś widzi jego wyniki to wszystko w normie albo minimalne przekroczenia i każdy zlewa 😞
    Ten hormon wzrostu za nisko, szczególnie, że to jest norma dla wszystkich to chyba w fazie wzrostu powinien mieć 100 min, a endo prywatny, że niby poniżej normy, ale delikatnie i narazie spokojnie mamy czas 😦
    Tak samo boję się, że ten AST i ferrytyna "tylko delikatnie" od normy odbiegają i też to zleją 😐

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M wrócił, napalony i już 3ci raz puszcza na cały regulator tą piosenkę, że masz najslodszą pupe na świecie 😌 Dobrze, że dzieciaki nie znają niemieckiego i nie wiedzą co śpiewają 😅

    Niezapominajko, ja dziś na śniadanko dla mnie i M (dzieciaki już z wieczora miały płatki z mlekiem obiecane) pokrojone ogórek, pomidory 2, papryka, szczypiorek, ziarna słonecznika i po 2 jajeczka na głowę plus sosik czosnkowy na jogurcie 😊
    Jest moc, chociaż M się śmieje, że po siłce to mu powinnam steka zarzucić 😉

    sunshine03 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie oddałam cztery probówki krwi, posiew i cytologię za darmoszke. Jestem na wagarach, pracuje z domu i zrobiłam sobie dłuższą przerwę. Jestem na czczo i podziwiam tych co nie jedzą śniadań. Zwykle o tej porze jem już drugie śniadanie a teraz mam ślinotok bo jakiś gość obok je kiełbasę...

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7ee572066daf.jpg

    Dośka lubi tę wiadomość

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanko. Ten kocyś szydełkowy wyszedł mniej więcej wymiarów standardowego beta 75x75. Myślicie, że starczy czy doszywać jeszcze? Bo skończyły mi się włóczki i teraz doszycie by było jednego koloru, więc wygladowo już nie tak ładnie jak jest 😔
    23519b8f41f05e4fmed.jpg

    sunshine03, Dośka, Pestkaa, alex0806, Wik89, Arashe, blair., Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark piękny kocyk :D moim zdaniem nic już nie trzeba doszywać, jest ślicznie :D chyba, że chcesz większy po prostu, ale dla niemowlaka to starczy spokojnie :D

    kark zakamuflowany na maksa, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:51

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:51

    Dośka, kark zakamuflowany na maksa, Niezapominajka2, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:51

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:55

    Beti82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:51

    OlivkowaMama, madziorek86, blair., Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, piekny kocyk! No i oczywiscie znowu sie zastanawiam jak Ty znajdujesz czas jeszcze na szydelkowanie 😳
    Akurat wczoraj czytalam o zelazie, bo martwie sie o swoje. Z tego co widze jego nadmiar moze byc powodem do niepokoju i wplywa na plodnosc, wiec tez musze zbadac ferrytyne i jesli nadal bedzie go za duzo, to cos z tym zrobic.
    Co do Kajtka, to trzymam za niego kciuki. Na pewno wszystko sie unormuje i za chwile zacznie szybko rosnac :)

    Domi, no zdradz te swoje typy na dwie kreski w lipcu! Pliss :) Widze, ze na innych watkach tez ostatnio slabo z pozytywnymi testami... Juz dawno nie bylo wysypu ciąż, to nie jest smieszne.

    Cala trzese sie z nerwow. Mialam miec jutro albo w niedziele sesje slubna w Gdansku. Termin byl ustalony na poczatku maja, bo i mi i parze odpowiadal jedynie ten weekend w lipcu. Kamerzysci tez sie zgodzili. Maz wzial wolne w pracy, zalatwilismy sobie nocleg u znajomych itd. Od wtorku nie moglam sie do tej pary dodzwonic, wyslalam z 5 smsow. Odezwala sie do mnie dzis, ze w sobote kamerzysta nie moze i „‚mowil to juz dawno” (o czym nie raczyli dac mi znac), a w niedziele „nie da rady”. I tylko tyle!
    Odmowilam ludziom zdjec na chrzcie i sesji dzieciecej, kosztem tego wyjazdu i jestem teraz stratna prawie 1tys zl! Nie moge sobie pozwolic, zeby tracic caly weekend w sezonie letnim, bo to dla mnie duza strata finansowa. Chcialam jej to wszystko powiedziec, ale nie odbiera telefonu i nie odpisuje na smsy. Nie mam slow dziewczyny. Oczywiscie umowa jest podpisana, ale mam w niej punkt, ze termin sesji plenerowej musi byc dogodny dla obydwu ze stron, wiec nic im nie zrobie. Ludzie totalnie nie szanuja czyjejs pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 10:18

    kark zakamuflowany na maksa, Wik89 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti nawiązując jeszcze do Twojej lekarki, to ja nawet nie wiedziałam, że lekarz może tak odmówić cesarki? To jakby była potrzeba to też bym się bała u niej :/

    Co do tematu mięsa to ja jem w ciąży więcej niż jadłam na co dzień. Nie jadam czerwonego mięsa jedynie drób, mąż co innego bo on lubi się objadać burgerami ;) Kiedyś mięso było u mnie w obiadach tak z 2,3 razy na tydzień teraz jadam prawie codziennie ale to kilka kawałków z piersi kurczaka.
    Bardzo lubię tofu czy produkty sojowe, ale weganką też nie mogłabym być. Nie wyobraża sobie życia bez jajek, mlecznych jogurtów LODÓW :D

    Też dzisiaj byłam na pobraniu krwi. Oczywiście liczyłam na wejście bez kolejki, ale już z daleka widziałam czekającą "Grażynę" pod drzwiami. Jak ktoś wyszedł to ona wystartowała jak z bloków startowych bylebym czasem jej nie weszła!! Nawet moja Jagna się wkurzyła na nią bo od razu zaczęła się wiercić u mnie w brzuchu :P

    U Was też dzisiaj tak rześko na dworze? :)

    kark zakamuflowany na maksa, Wik89 lubią tę wiadomość

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:41

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko współczuję sytuacji ze zdjęciami.... Naprawdę są ludzie i są parapety. Samolubni i nie myślący totalnie o innych...

    bl9cmg7y7g2u5710.png
‹‹ 1064 1065 1066 1067 1068 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ