X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie, my kupiliśmy pierwsze buciki i w weekend Kinga pierwszy raz na spacerze wyszła z wózka i szła z nami za rączkę. Była tak szczęśliwa i zadowolona, że potem nie chciała wrócić do wózka ;-P zaczynamy nowy etap.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik gdzie i jakie butki kupiliscie?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Jupik gdzie i jakie butki kupiliscie?

    Poszliśmy do Deichnanna po Elefanteny (w necie są), ale nie było. Zaczęliśmy więc przymierzać inne półbuty, i coś w stylu bardziej sportowym, ale mieliśmy problem, żeby jej w ogóle włożyć stopę, bo ma dość dużą i bulkowata i podkurczala palce, no i potem nie widziałam czy są dobre czy nie. Więc koniec końców kupiliśmy coś, co się łatwo zakłada, bo oba rzepy można mocno poluzować, i widzę gdzie jej się palce kończą. Daliśmy całe 70 zl.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/96a5d4bf8187.jpg

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mały też na dworze chodzi już sobie po chodniku, nie chce wracać do wózka chyba ze nóżki go rozbolą. mama mu kupiła fajne na rzepy też tylko całe kryte butki bo też mamy problem ze stópką ma wysokie podbicie. kolejne kupie mu właśnie takie sandałki jak Jupik na lato

    a dziś zaczynam 5 mc ciąży 18 tc ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 10:58

    edwarda20, Katy, Andzia123, Jupik, Totoro lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też w piątek kupiliśmy buciki :D elefanteny :D daliśmy z rabatem z gazety avanti 111zl :) i Lila też już testowała. Chodzimy na spacery, wysadzam ją z wózka i chodzi przy nim, albo na placu zabaw przy tych drewnianych wszystkich pierdółkach itp:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White 11 kwietnia będzie sprzęt xiaomi w rossmanie :)

    White Innocent lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, widziałam chyba wczoraj jakiś artykuł o tym. Ale ceny takie sobie XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pospieszyłam się z zakupem bucików dla chłopca w Next rozmiar 20,5 na stopę 123 mm. Buciki są niestety za małe. Jeśli któraś chętna to proszę o priva.
    Tutaj znajdziecie całe ogłoszenie ze zdjęciami:
    buciki Next rozm. 20,5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 21:21

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, miałam takie ambitne plany w okolicach roczku:po pierwsze chciałam odzwyczaić Borysa od smoczka.Dotychczas w nocy ssie a w dzień dawałam w krytycznych momentach i na spacerze, chociaż czasami udawał się spacerek bez dydusia. A od paru dni, nie dość, że woła ciągle o tego smoczka to jeszcze musi trzymać w ręku zapasowego..więc teraz walczę z dwoma skoczkami.Najpierw zabieram dyskretnie z rączki i szybko zabawiam, potem z buzi.
    Po drugie, mam już ogromną ochotę odstawiać powoli Borysa od piersią.Wymyśliłam sobie to tak,że najpierw ograniczę karmienia w ciągu dnia, np.do trzech, nie licząc porannych i wieczornych, po 2 tyg.ograniczę do dwòch, potem do jednego, na końcu zostawię nocne i może jakoś uda się przez to bezboleśnie przejść.
    Ale mój synuś od dwóch dni prawie nie je produktów stałych tylko wisi mi na tych cyckach, praktycznie co godzinę.Nie wiem . zęby..skok? A może wyczuwa co go czeka😉?
    Wasze dzieci też takie smoczkowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 23:10

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila ostatnio poznała co to smoczek :D dostała lalkę bobasa ze smoczkiem i bardzo ją zainteresował. Wygrzebalam z szafki jej smoczek (używała tylko jako noworodek, później na spacerach, ale zaraz odrzuciła w ogóle) i nie wiedziała kompletnie co z nim zrobić. Pokazałam jej, że wkłada się go do buzi i potraktowała go jak gryzak xD

    Co do karmienia piersią - moja je częściej niż po urodzeniu 😑 ze stałymi nadal lipa. Jak ma dobry dzień to zje kilka łyżeczek śniadania, kilka łyżeczek zupy, kawałek jakiegoś owoca, wafelka orkiszowego i to już jest duży sukces...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ma smoczka tylko do spania i do wózka (bo jak idzie na spacer to w porze drzemki i też śpi). Ja miałam plan, że odstawiam od cyca i wtedy odzwyczajam od smoczka (żeby już jej zanikł odruch ssania), ale jakoś na razie jeszcze pozwalam jej z nim spać, bo ma ostatnio humory, cały czas jedna czwórka nie jest do końca wybita i nie wiem, czy to kwestia tego czy skoku, czy po prostu. Więc nie chcę jej na razie dokładać następnych powodów do marudzenia, albo raczej zabierać czegoś co jest dla niej takim stałym bezpiecznym elementem. Więc jeszcze trochę przeboleje smoczka, tym bardziej, że w ciągu dnia nie używa.

    Co do piersi. U mnie zaczęło się od odstawienia wieczornego, bo miałam wieczorem już tak mało mleka, że się nie najadła i wspomagalam się butlą. Jeszcze trochę po tym karmiłam w nocy, po czym stwierdziłam że pierdzielę i w nocy też jechałam butlę. W dzień dostawała coraz więcej pokarmów stałych, więc siłą rzeczy coraz mniej cyca, ja miałam coraz mniej mleka i tak stopniowo ucinalismy karmienia. Aż zaszłam w ciążę i ucielam jej ostatecznie z dnia na dzień. Po prostu. Pierwszego dnia wołała trochę, więc odracalam jej uwagę, a drugiego już był spokój, więc poszło szybko. Tylko, że moja wcina takie ilości innych rzeczy, że ja już zaczynam się martwić, żeby za gruba nie było, serio. Dziś zjadła michę swojego obiadu,a po 10 min.rozryczala mi się, że chce jeszcze ode mnie, no masakra. Buzia jej się nie zamyka. Ciężko mi uwierzyć, że to dziecko kiedyś było na 10 czy nawet raz 3 centylu, bo teraz pnie się w górę, że już na pewno jesteśmy powyżej średniej :-/

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Henio używa smoczka tylko na noc. W dzien bardzo krótko uzywal jako noworodek. Potem po prostu mu nie dawalam, uspokajalam go tuleniem, mizianiem, spiewaniem. Odzwyczaic od tego nocnego tez chyba nie bedzie łatwo niestety :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas smoczek na noc i do wozka. W dzien chowam bo jak widzi to by chodzil z nim caly dzien. W dzien dam jam juz jest zmeczony marudny ale to bardzo staram sie ograniczac. Ja jutro planuje zakup nocnika i wracamy do domh i zaczynamy taka przygode :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na zalando sa promocje do dzis, kupilam malemu buty elefanteny za 30% mniej. Nie wiem czy trafilam w rozmiar bo nigdzie nie bylo napisane ile ma wkladka :/ ale trudni najwyzej oddam. Ogolnie to jestem zazenowana jak obrzydliwe buty robia dla takich maluszkow. Serio. Rozumiem ze maja charakterystyczny kształt bo musza, ale kurde musza byc tak pstrokate, tak kolorowe? Musza miec jakieś misie, autka itp? Kurde, szukalam czegos w jednym kolorze, zeby pasowalo do wszystkiego i nie ma, wszystko pstrokate. Owszem na zalando byly 2-3 pary o ladniejszym designie ale za 300-400 zl wiec wielka przesada jak na buty na miesiac czy dwa. Nie moge sie doczekać az bede mogla mu kupić jakies zwykle trampki...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, odczuwam to samo co ty. Wszystkie te buty sa dla mnie po prostu wstretne :P

    edwarda20, aga_90 lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj M.też jak zobaczył elephanty, ktòre dała mi koleżanka to powiedział, że są jak dla dziadka😉

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod tym względem dla dziewczynek większy wybór, choć slodkowatosc dziewczecych też mnie przeraziła-same różowe, serduszka, kwiatuszki, brokaty i tysiąc innych wstawek..

    Edwarda, jaki rozmiar wzięłaś? Mnie przeraziło to, że buciki Kinga ma już w roz.20. ale w necie zaczęłam sprawdzać, że to rozmiar niby pi razy oko od 12 mca więc by się zgadzało.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co du butów to jak duże stopki mają wasze maleństwa? Mam wrażenie że moj ma mega wielkie. Muszę zmierzyc:-)

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik a ile cm ma stópka Kingi?
    My wczoraj mierzylismy na 4 rozne sposoby i wychodzilo 12 cm. Nie bylo podanej rozmiarowki przy tych elefantenach wiec sprawdzilam w necie ze 12 cm to srednio 20 stka. Nie wiem czy nie beda za male...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Blueberry Autorytet
    Postów: 382 166

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas smoczek był tylko w kryzysach i do zasypiania, jakoś w grudniu stwierdziłam, ze spróbujemy odzwyczaic i 2 dni było ciężko-tuliłam, śpiewałam i się udało.

    A z cycem, szło powoli, jak wróciłam do pracy to jedno karmienie zastąpiła butla, pozniej najadala sie coraz mniej w dzien wiec coraz wiecej butelek, a cyc na noc i w nocy. Później butla na noc i w nocy, aż przestała się Jagóla w nocy budzić i przesypia całe.
    Rozm buta mamy 20.

    gyxwjw4zacghqnnc.png
    dqprx1hp7acrrb8g.png
‹‹ 1574 1575 1576 1577 1578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ