X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieś wrote:
    Dkoładnie tak jest. Tu np jak sie idzie do lekarza to lekarza i ci sie pyta co CiĘ boli i tam mówisz,opowiadasz to on ci kużwa Wikipedie otwiera i czyta to co to może Ci byc. Nie byłam osobiście przytym tylko tak słyszłam od kolerzanki co tutaj jest Polską-Norweszką.

    Ja jak miałam "przyjemność" pójścia do lekarza to tylko odkryłam, że paracetamol jest lekiem na wszystkie bóle i dolegliwości ;)
    A o analizie krzywej insulinowej to mogłam zapomnieć, bo oni nawet nie wiedzieli po co to robiłam... dramat ;)

    Evanlyn, katsuyoshi lubią tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    Ja jak miałam "przyjemność" pójścia do lekarza to tylko odkryłam, że paracetamol jest lekiem na wszystkie bóle i dolegliwości ;)
    A o analizie krzywej insulinowej to mogłam zapomnieć, bo oni nawet nie wiedzieli po co to robiłam... dramat ;)
    Szwagier poszedł do lekarza w UK to już nie mógł mówić, gorączka i Niagara z nosa i co dostał....? Paracetamol :P i do roboty

    kaunokainen, katsuyoshi lubią tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Piękne ;( ech byle co do łez mnie doprowadza... Fajnie że tak szybko urodziłaś, niektóre całymi dniami się męczą. To pewnie sprawka tego że nie pojechałaś zapobiegawczo ze skurczami tylko jak faktycznie były mocne :)
    Wczesniej sie nie da bo oni nie przyjada wczesniej poki nie bedziesz miala skurcze co 5 min bo wtedy dopiero zabieraja od razu na porodówke.
    Fakt urodziłam normalnie ale ciezko bylo bo maly mial gówke zablokowaną ,wykrzywiona byla w inna strone i nie mogla mu sie przestawic :( Lekarz musial mi rozciąc troszeczke wsadzil reke i przekrecil mu główke po tym od razu w ciugu kilku min wyszeł gdyby nie to , to szybciej bym urodzila moze szybciej nad ranem a tak to sie meczylam na kazda mozliwą pozycje mnie kladli aby malemu sie przestawiła głowka ale to nic nie dalo wiec sami musieli to zrobic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 14:47

    kaunokainen lubi tę wiadomość

  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Nie :)
    Mój łobuz to 13 sieprnia :D
    Ogólnie termin miał na 4 sierpnia ale wolał sobie poczekac do 13 chyba wyczuł że to moja szczesliwa liczba i postanowił urodzić sie w moją szczesliwą liczbe aby dac mi podwójne szczescie <3
    Dnia miedzy dniami 12.08 a 13.08 punktualnie o północy 00:00 Obudziło mnie uczucie pójcia do wc... a tam plamy krwi na majtkach ... za chwile lekkie skurcze.
    Leżałam do godz 6 rana z nimi bo po pogotowie dopiero jak ma sie skurcze co 5 min mozna dzwonic. Mój został obudzony i tak czekalismy.. z godzine na godzine coraz mocniejsze.. o godz 6 rano juz nie dawalam rade a skurcze nagle byly co 2 min.
    Pogotowie szybko przyjechało , dali mi gas i zabrali do szpitala .
    Urodziłam o 11:55 :) Zdrowego 10 na 10 synka <3

    Ja miałam termin na 13 sierpnia właśnie, a synek postanowił odczekać jeszcze jeden dzień :)
    Pytałam, bo na suwaczkach mamy te same opisy dni i tygodni :)

    Ja trafiłam do szpitala wieczorem 12tego, bo podejrzewałam sączenie wód. Okazało się, że faktycznie to wody i już mnie zostawili. Potem cały dzień skakania na piłce, łażenia po schodach i różne takie, a rozwarcie na 1 cm :( Poszłam spać i o 3 w nocy mnie pielęgniarka obudziła na KTG, że muszą sprawdzić czy coś się rysuje, bo jak nie to już muszą wywoływać, żeby zakażenie się nie wdało. No i w trakcie KTG jak chlusnęły wody i zaczęły się skurcze to już wiedziałam, że te przepowiadacze to był tylko pikuś ;) Potem od 6 rano na porodówce, o 10 rano przy 9 cm zażądałam ZZO i o 12 pozwolili przeć, ale niestety po 3 godzinach nadal główka nie mogła przejść i już z konsylium lekarskim na karku musiałam podpisać zgodę na cesarkę, bo ja już sił nie miałam i synek zmęczony był i tętno mu zaczęło spadać. Ale zrobili jedną próbę z próżnociągiem i udało się :) Okazało się, że synek miał źle ułożoną główkę i do tego dużą i za nic sam by się w kanał nie wpasował. Po 15 już leżał na mnie i ssał :)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Wczesniej sie nie da bo oni nie przyjada wczesniej poki nie bedziesz miala skurcze co 5 min bo wtedy dopiero zabieraja od razu na porodówke.
    Fakt urodziłam normalnie ale ciezko bylo bo maly mial gówke zablokowaną ,wykrzywiona byla w inna strone i nie mogla mu sie przestawic :( Lekarz musial mi rozciąc troszeczke wsadzil reke i przekrecil mu główke po tym od razu w ciugu kilku min wyszeł gdyby nie to , to szybciej bym urodzila moze szybciej nad ranem a tak to sie meczylam na kazda mozliwą pozycje mnie kladli aby malyemu sie przestawiła głowka ale to nic nie dalo wiec sami musieli to zrobic.
    U :(

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Agnieś Ekspertka
    Postów: 136 143

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    Ja jak miałam "przyjemność" pójścia do lekarza to tylko odkryłam, że paracetamol jest lekiem na wszystkie bóle i dolegliwości ;)
    A o analizie krzywej insulinowej to mogłam zapomnieć, bo oni nawet nie wiedzieli po co to robiłam... dramat ;)


    Dokładnie. Tutejsi lekarze sie nie znaja, prawie większośc Norwegów studiuję w Polsce bo tam ucza medycyny a w Norge porażka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 14:50

    kaunokainen, katsuyoshi lubią tę wiadomość

    3jgx43r867ibmmqb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    Ja miałam termin na 13 sierpnia właśnie, a synek postanowił odczekać jeszcze jeden dzień :)
    Pytałam, bo na suwaczkach mamy te same opisy dni i tygodni :)

    Ja trafiłam do szpitala wieczorem 12tego, bo podejrzewałam sączenie wód. Okazało się, że faktycznie to wody i już mnie zostawili. Potem cały dzień skakania na piłce, łażenia po schodach i różne takie, a rozwarcie na 1 cm :( Poszłam spać i o 3 w nocy mnie pielęgniarka obudziła na KTG, że muszą sprawdzić czy coś się rysuje, bo jak nie to już muszą wywoływać, żeby zakażenie się nie wdało. No i w trakcie KTG jak chlusnęły wody i zaczęły się skurcze to już wiedziałam, że te przepowiadacze to był tylko pikuś ;) Potem od 6 rano na porodówce, o 10 rano przy 9 cm zażądałam ZZO i o 12 pozwolili przeć, ale niestety po 3 godzinach nadal główka nie mogła przejść i już z konsylium lekarskim na karku musiałam podpisać zgodę na cesarkę, bo ja już sił nie miałam i synek zmęczony był i tętno mu zaczęło spadać. Ale zrobili jedną próbę z próżnociągiem i udało się :) Okazało się, że synek miał źle ułożoną główkę i do tego dużą i za nic sam by się w kanał nie wpasował. Po 15 już leżał na mnie i ssał :)
    dziwne :D powinnam miec inna niz ty skoro inne dni O.o

  • Agnieś Ekspertka
    Postów: 136 143

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Szwagier poszedł do lekarza w UK to już nie mógł mówić, gorączka i Niagara z nosa i co dostał....? Paracetamol :P i do roboty

    kochana Tu taj tak samo :/

    3jgx43r867ibmmqb.png
  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Szwagier poszedł do lekarza w UK to już nie mógł mówić, gorączka i Niagara z nosa i co dostał....? Paracetamol :P i do roboty

    No pewnie, że do roboty, a co on zwolnienie chciał? symulant jeden, system angielski chciał naciągnąć ;)

    Evanlyn, Agnieś lubią tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    No pewnie, że do roboty, a co on zwolnienie chciał? symulant jeden, system angielski chciał naciągnąć ;)
    Ciężko mu było bo dużo schylania i mu ciekło ;D

    kaunokainen, Agnieś lubią tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Ciężko mu było bo dużo schylania i mu ciekło ;D
    To lekarz powinien mu podczepić taki kubek jak poidło dla konia, żeby miało gdzie ściekać :P

    Evanlyn lubi tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo juz naprawiłam :)
    Cos mu się popsuło dlatego 1 dzien zjadl :D

    kaunokainen, Agnieś, Evanlyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja juz po obiadku :)
    I znowu się chmurzy :(

    Evanlyn lubi tę wiadomość

  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    No ja juz po obiadku :)
    I znowu się chmurzy :(

    U nas ani skrawka nieba nie widać, ale na szczęście nie pada.

    katsuyoshi, Evanlyn lubią tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    U nas ani skrawka nieba nie widać, ale na szczęście nie pada.
    No widzisz u mnie 8 dni z rzedu lało :(
    Nawet z synkiem na spacer nie moglam wyjsc bo co z tego ze on bylby okryty folią przeciwdeszczową w wózku a ja bym zmokła i co gorsza byłabym potem chora a wiadomo trzeba teraz o siebie dbac..
    Wczoraj nie padalo ale bylo pochmurnie wiec udalo nam sie wyjsc na spacer.
    Za to dzis z rana slonce potem zachmorzenie i teraz slonce znowu miedzy ciemnymi chmurami przeswituje ale to taka pogoda ze czlowiek nie wie czy moze wyjsc czy nie bo za chwile moze zaczac padac....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 15:50

    kaunokainen, Evanlyn lubią tę wiadomość

  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    No widzisz u mnie 8 dni z rzedu lało :(
    Nawet z synkiem na spacer nie moglam wyjsc bo co z tego ze on bylby okryty folią przeciwdeszczową w wózku a ja bym zmokła i co gorsza byłabym potem chora a wiadomo trzeba teraz o siebie dbac..
    Wczoraj nie padalo ale bylo pochmurnie wiec udalo nam sie wyjsc na spacer.
    Za to dzis z rana slonce potem zachmorzenie i teraz slonce znowu miedzy ciemnymi chmurami przeswituje ale to taka pogoda ze czlowiek nie wie czy moze wyjsc czy nie bo za chwile moze zaczac padac....

    U nas od kilku dni pada po x razy dziennie... Nie cierpię takiej pogody, bo o ile na spacer wyjdziemy to już nici z zabawy na placu zabaw, bo wszystko doszczętnie mokre :(
    Dziś jeszcze nie byliśmy, czekam aż się mały obudzi.

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam przed chwilą na pamiątkę, żeby nie zostawiać tych allegrowych.
    Aż mi się gęba uśmiecha :)

    16 DPO
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8252811b6b24.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 16:23

    katsuyoshi, Evanlyn, Agnieś lubią tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    Zrobiłam przed chwilą na pamiątkę, żeby nie zostawiać tych allegrowych.
    Aż mi się gęba uśmiecha :)

    16 DPO
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8252811b6b24.jpg
    No piekny ten plusik :D
    Ja tez chyba zrobie na dniach jak zachce mi sie isc na miasto.
    Mój wlasnie sie obudził kilka minut temu.
    Kurde ja juz nie wiem jak go ustawic aby spal mi w nocy a nie że spi do 24tej a potem do 3 z nim musze siedziec i dopiero idzie spac i tak do 8-9 spimy :/

    kaunokainen lubi tę wiadomość

  • kaunokainen Koleżanka
    Postów: 43 64

    Wysłany: 9 listopada 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    No piekny ten plusik :D
    Ja tez chyba zrobie na dniach jak zachce mi sie isc na miasto.
    Mój wlasnie sie obudził kilka minut temu.
    Kurde ja juz nie wiem jak go ustawic aby spal mi w nocy a nie że spi do 24tej a potem do 3 z nim musze siedziec i dopiero idzie spac i tak do 8-9 spimy :/

    Dzięki :)

    O kurczę to faktycznie masz niezłe te nocki.
    Mój zasypia ok. 20-20:30 i śpi do ok. 6. Ostatnie dwie nocki bez pobudek, ale wcześniej po kilka razy mi się budził, bo zęby szły... teraz na szczęście złapałam trochę oddechu.

    katsuyoshi, Evanlyn lubią tę wiadomość

    p19ucsqv565zd4a8.png
    f2wlanlihz2pm45n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaunokainen wrote:
    Dzięki :)

    O kurczę to faktycznie masz niezłe te nocki.
    Mój zasypia ok. 20-20:30 i śpi do ok. 6. Ostatnie dwie nocki bez pobudek, ale wcześniej po kilka razy mi się budził, bo zęby szły... teraz na szczęście złapałam trochę oddechu.
    Mojemu zeby nadal idą teraz 2 na raz górne...
    Mialam ostatnio spokój i sypial cale noce a teraz znowu tak sie przestawił :/
    Ile sypia twój w ciagu dnia?
    Może mój za długo w ciagu dnia sypia?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ