Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • juss92 Autorytet
    Postów: 387 869

    Wysłany: 24 października 2024, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Bibi24 gratulacje z donoszonej ciąży 🎉🥳

    AgaOs, Martka1997, Asioreq, Paula29, Karmen, juss92, monii co tam u Was mamusie i Waszych maleństw? 🥰
    Hej, u nas ogólnie w porządku, z nocami bywa różnie - czasem prześpi ciągiem 3h a czasem nie da się odłożyć do łóżeczka i jest płacz 🫣
    Ładnie je, po pierwszej wizycie położnej miała przyrost 30g dziennie, przeszłam też przez nawał, na szczęście po kilku dniach się unormowało (tutaj polecajka żel Milanella zielony z wyciągiem z kapusty- miałam próbkę z targów i mega przynosiło ulgę).

    Fizycznie czuję się dobrze, czasem jak za dużo chodzę to odczuwam mocniej krocze, więc to przypomnienie dla mnie żeby się położyć i odpocząć. Psychicznie na co dzień też okej, jedynie jak jest ciężka noc to po kilku godzinach już mi też jest ciężko i trochę popłaczę.

    A tu Gabrysia:
    IMG-20241024-101649.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2024, 11:06

    Kamsi, Sparky, Przedszkolanka123, Pati2804, Wero0707, Galena, Bibi24, Natalia K, Elasure, MaggLbn, agatka06, pandzia 🐼, miska122, Waflut, czaranna, Fania017, Kofinka, Niaha, redken, KarolinaAnastazja, zulka, Makija, MonReve96, Karmen lubią tę wiadomość

    👩🏻32
    👨🏻35

    14.10🌸🌸Gabrysia🌸🌸 3010g, 51cm (38+4)

    age.png
  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 663 464

    Wysłany: 24 października 2024, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juss92 wrote:
    Hej, u nas ogólnie w porządku, z nocami bywa różnie - czasem prześpi ciągiem 3h a czasem nie da się odłożyć do łóżeczka i jest płacz 🫣
    Ładnie je, po pierwszej wizycie położnej miała przyrost 30g dziennie, przeszłam też przez nawał, na szczęście po kilku dniach się unormowało (tutaj polecajka żel Milanella zielony z wyciągiem z kapusty- miałam próbkę z targów i mega przynosiło ulgę).

    Fizycznie czuję się dobrze, czasem jak za dużo chodzę to odczuwam mocniej krocze, więc to przypomnienie dla mnie żeby się położyć i odpocząć. Psychicznie na co dzień też okej, jedynie jak jest ciężka noc to po kilku godzinach już mi też jest ciężko i trochę popłaczę.

    A tu Gabrysia:
    IMG-20241024-101649.jpg

    Jaka słodka! Moja dokładnie tak wczoraj pozowała na usg 🤣 Jak patrzę na to zdjęcie to już bym też chciała mieć dzieciątko po drugiej stronie brzucha, a z drugiej strony tak jak Karmen mówi - bycie w ciąży (mimo całego trudu) ma swoje uroki i taka żałoba jest totalnie zrozumiała.

    juss92, Karmen lubią tę wiadomość

    age.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 1256 1697

    Wysłany: 24 października 2024, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juss92 wrote:
    Hej, u nas ogólnie w porządku, z nocami bywa różnie - czasem prześpi ciągiem 3h a czasem nie da się odłożyć do łóżeczka i jest płacz 🫣
    Ładnie je, po pierwszej wizycie położnej miała przyrost 30g dziennie, przeszłam też przez nawał, na szczęście po kilku dniach się unormowało (tutaj polecajka żel Milanella zielony z wyciągiem z kapusty- miałam próbkę z targów i mega przynosiło ulgę).

    Fizycznie czuję się dobrze, czasem jak za dużo chodzę to odczuwam mocniej krocze, więc to przypomnienie dla mnie żeby się położyć i odpocząć. Psychicznie na co dzień też okej, jedynie jak jest ciężka noc to po kilku godzinach już mi też jest ciężko i trochę popłaczę.

    A tu Gabrysia:
    IMG-20241024-101649.jpg

    Cudna 😍
    Właśnie o to niewysypianie się boję, że potem będę kąsać domowników bez przyczyny. Mój lekarz też polecał ten żel z milanelli mam go już w koszyku. Położna za to mówiła, że od liści kapusty się odchodzi ze względu na to, że są pryskane i te okłady z kuleczkami żelowymi z lansinoha które można i chłodzić i ocieplać się też sprawdzają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2024, 12:09

    juss92 lubi tę wiadomość

    age.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    14.11.2024 Olaf 4140g,61cm 💙
    ******************
  • MaggLbn Autorytet
    Postów: 375 542

    Wysłany: 24 października 2024, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia jest przeurocza! 😍🥰
    Niedługo wątek się zapełni bobaskami 😍

    Elasure, juss92, Niaha, KarolinaAnastazja, Pati2804 lubią tę wiadomość

    age.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1794 1886

    Wysłany: 24 października 2024, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juss92 wrote:
    Hej, u nas ogólnie w porządku, z nocami bywa różnie - czasem prześpi ciągiem 3h a czasem nie da się odłożyć do łóżeczka i jest płacz 🫣
    Ładnie je, po pierwszej wizycie położnej miała przyrost 30g dziennie, przeszłam też przez nawał, na szczęście po kilku dniach się unormowało (tutaj polecajka żel Milanella zielony z wyciągiem z kapusty- miałam próbkę z targów i mega przynosiło ulgę).

    Fizycznie czuję się dobrze, czasem jak za dużo chodzę to odczuwam mocniej krocze, więc to przypomnienie dla mnie żeby się położyć i odpocząć. Psychicznie na co dzień też okej, jedynie jak jest ciężka noc to po kilku godzinach już mi też jest ciężko i trochę popłaczę.

    A tu Gabrysia:
    IMG-20241024-101649.jpg
    Potrzeba czasu aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a Gabrysia jest przecudowna 💕

    juss92 lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    Diagnostyka poronień nawykowych
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    słabe przyrosty bety-> zwiększenie Accofilu ✅
    26.11 G. 2890g 54cm 💖
    2026:
    29.01 beta 344, prog 24.3, TSH 3.5 🔴
    31.01 beta 1049, prog 26
    02.02 beta 3460, prog 33.5
    16.02 CRL 7.3mm 128♥️
    Duphaston, cyclogest, neoparin, acard, encorton, euthyrox, prolutex

    preg.png
    age.png
    age.png
  • Gusta Blu Autorytet
    Postów: 364 731

    Wysłany: 24 października 2024, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Was ze szczepieniami na covid? Ja umówiłam się na jutro na 4tą przypominającą. Mam nadzieję, że przejdę bez rewelacji.
    Nie sądziłam, że ciąża będzie się wiązać z aż 4 iniekcjami 🤯

    age.png

    J.👩🏼+K.👨+J.👧+🐈🐈‍⬛=🏡🩷

    ✅I IUI 28.02.2024 🎉🥳
    19.11.2024 r. Józefinka (3230g, 50g) 🎂
  • Natalia K Autorytet
    Postów: 587 518

    Wysłany: 24 października 2024, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    A jak u Was ze szczepieniami na covid? Ja umówiłam się na jutro na 4tą przypominającą. Mam nadzieję, że przejdę bez rewelacji.
    Nie sądziłam, że ciąża będzie się wiązać z aż 4 iniekcjami 🤯


    Ja nie planuję, moja pani doktor się o nim nie zająknęła. To samo o grypie.
    Natomiast podpytam o pneumokoki, bo w szpitalu przy zapisach mnie o nie pytali

  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 24 października 2024, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    A jak u Was ze szczepieniami na covid? Ja umówiłam się na jutro na 4tą przypominającą. Mam nadzieję, że przejdę bez rewelacji.
    Nie sądziłam, że ciąża będzie się wiązać z aż 4 iniekcjami 🤯

    Covid odpuszczam już 🫣 Moja gin ma podejście, że można, ale nie trzeba. Jestem po 3 dawkach, robiłam w czasach pandemii. Teraz miałam zalecenie przede wszystkim na krztusiec i grypę, ewentualnie rsv, ale tego nie robię.
    Polaaaa wrote:
    Zastanawiam się teraz nad szczepieniem na krztusiec - obecnie 35+1, w poniedziałek mam wizytę u lekarza więc 35+5. Niby na stronie MZ jest napisane żeby podać do 36 tc.
    Czy to już nie jest za późno żeby się zaszczepić?
    Ogólnie ja jestem zaszczepiona na krztusiec za czasów dziecięcych 🙂 czy może sprawdzić najpierw te IgG czy mam dalej przeciwciała?

    Czy ewentualnie ginekolog będzie mógł mi wystawić receptę na szczepionkę refundowaną 100% żebym mogła się zaszczepić w domu, przez członka rodziny, który jest lekarzem? Żeby nie tracić więcej czasu.

    Ja się szczepiłam w zeszłym tygodniu, w 35+4. Myślę, że zawsze warto się zaszczepić. Szczepienie z dzieciństwa nie ma w tym przypadku dużego znaczenia, bo chodzi głównie o to, żeby biernie przekazać odporność nienarodzonemu dziecku. Obecnie jest bardzo dużo przypadków krztuśca, także polecam to jeszcze ogarnąć 🤗 Receptę i samo szczepienie możesz załatwić w swoim POZ, recepty nie musi wystawiać ginekolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2024, 14:35

    🩵 2022
    🩷 2024
  • Elasure Autorytet
    Postów: 1256 1697

    Wysłany: 24 października 2024, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    A jak u Was ze szczepieniami na covid? Ja umówiłam się na jutro na 4tą przypominającą. Mam nadzieję, że przejdę bez rewelacji.
    Nie sądziłam, że ciąża będzie się wiązać z aż 4 iniekcjami 🤯

    U mnie tylko wleciała szczepionka na krztusiec, nic innego nie mamw planach 😊

    age.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    14.11.2024 Olaf 4140g,61cm 💙
    ******************
  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 24 października 2024, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaaaa wrote:
    Mój POZ jest obecnie w innym miejscu, i myślałam, że receptę dostałabym od ginekologa, na refundowaną 100% a szczepionkę podałby mi członek rodziny, który jest lekarzem.

    Dlatego pytam czy może ginekolog może ją wystawić?

    A tego to nie wiem. Tzn ginekolog może wystawić, ale jak później z tym podaniem 🤔 W sumie dlaczego nie 🤷🏼‍♀️ Podpytaj na wizycie 😊

    🩵 2022
    🩷 2024
  • Waflut Autorytet
    Postów: 813 651

    Wysłany: 24 października 2024, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola zadzwoń do przychodni. Mi wystawiły zdalnie e-receptę na szczepionkę, kod smsem przyszedł, tylko ja się jeszcze nie łapałam na refundację, więc nie wiem jak w tym przypadku to działa, zapytać zawsze warto.

    Ja sama zaszczepiłam się tylko na krztusiec i więcej w planach już nie miałam.

    age.png
  • MaggLbn Autorytet
    Postów: 375 542

    Wysłany: 24 października 2024, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    U mnie tylko wleciała szczepionka na krztusiec, nic innego nie mamw planach 😊

    Ja to samo :) Plus mąż :)

    Elasure lubi tę wiadomość

    age.png
  • Polaaaa Autorytet
    Postów: 601 273

    Wysłany: 24 października 2024, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Pola zadzwoń do przychodni. Mi wystawiły zdalnie e-receptę na szczepionkę, kod smsem przyszedł, tylko ja się jeszcze nie łapałam na refundację, więc nie wiem jak w tym przypadku to działa, zapytać zawsze warto.

    Ja sama zaszczepiłam się tylko na krztusiec i więcej w planach już nie miałam.

    Pytałam położnej to niby w aptece nie można kupić refundowanej, w aptece tylko płatne 100%, a te refundowane idą z Sanepidu do POZu.

    Narazie czekam na poniedziałkową wizytę i będę się zastanawiać jak to rozwiązać. Czy mieć za darmo ale spędzić czas w poradni czy wydać 200 zł i zaszczepić się w domowym zaicszu haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2024, 15:54

    age.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1794 1886

    Wysłany: 24 października 2024, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepilam się na krztusiec, jest teraz sporo zachorowań więc myślę,że warto:) i rsv. Więcej się nie szczepię. To są zalecane szczepienia, do własnej decyzji :)

    Pola, zapytaj czy są dostępne te szczepionki darmowe. Bo może się okazać,że trzeba długo czekać.

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    Diagnostyka poronień nawykowych
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    słabe przyrosty bety-> zwiększenie Accofilu ✅
    26.11 G. 2890g 54cm 💖
    2026:
    29.01 beta 344, prog 24.3, TSH 3.5 🔴
    31.01 beta 1049, prog 26
    02.02 beta 3460, prog 33.5
    16.02 CRL 7.3mm 128♥️
    Duphaston, cyclogest, neoparin, acard, encorton, euthyrox, prolutex

    preg.png
    age.png
    age.png
  • Polaaaa Autorytet
    Postów: 601 273

    Wysłany: 24 października 2024, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Ja szczepilam się na krztusiec, jest teraz sporo zachorowań więc myślę,że warto:) i rsv. Więcej się nie szczepię. To są zalecane szczepienia, do własnej decyzji :)

    Pola, zapytaj czy są dostępne te szczepionki darmowe. Bo może się okazać,że trzeba długo czekać.

    No ja myślę, że jeżeli już, to chyba jednak kupię w aptece, mam potwierdzoną dostępność, 120 zł, i zaszczepi mnie mama, a nie będę się tułać po przychodniach i zarazkach.

    age.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 1256 1697

    Wysłany: 24 października 2024, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra będą żale 🫣 brzuch mi od wczoraj twardnieje przy najmniejszym wysiłku, i już mi ciąży do przodu. Robiłam dziś ciasto bo jutro goście, siedziałam większość czasu a czułam się jak po dobrym spacerze, wycieranie kurzy, wieszanie prania no wszystko jakiś dramat. I do tego nogi mi dziś puchną jak beczułki 🥺

    Link do ciasta marchewkowego które zrobiłam (i bez kremu jest pyszne, przyprawa korzenna z kotanyi jest mega 😍)

    https://orchideli.com/pl/2024/09/05/przepis-na-ciasto-marchewkowe-z-kremem/

    MaggLbn, Niaha lubią tę wiadomość

    age.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    14.11.2024 Olaf 4140g,61cm 💙
    ******************
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 24 października 2024, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Masakra będą żale 🫣 brzuch mi od wczoraj twardnieje przy najmniejszym wysiłku, i już mi ciąży do przodu. Robiłam dziś ciasto bo jutro goście, siedziałam większość czasu a czułam się jak po dobrym spacerze, wycieranie kurzy, wieszanie prania no wszystko jakiś dramat. I do tego nogi mi dziś puchną jak beczułki 🥺

    Link do ciasta marchewkowego które zrobiłam (i bez kremu jest pyszne, przyprawa korzenna z kotanyi jest mega 😍)

    https://orchideli.com/pl/2024/09/05/przepis-na-ciasto-marchewkowe-z-kremem/
    U mnie tak samo, jak leżę to jest w miarę, jak coś robię to napina się co chwilę 😬

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 24 października 2024, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    U mnie tak samo, jak leżę to jest w miarę, jak coś robię to napina się co chwilę 😬

    Też się pod ty podpisuję, kondycja zerowa.

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 24 października 2024, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Też się pod ty podpisuję, kondycja zerowa.
    Ja zresztą nie rozpoznaje do końca skurczy.. przed wizytą która miałam we wtorek myślałam że brzuch mi się napina a okazało się że jest rozwarcie więc to były skurcze 🙄 I od teraz to napinanie traktuje jako skurcze I zapisuje w aplikacji. Czy im większe rozwarcie tym te skurcze będą bardziej nie do wytrzymania ? 🙈 obym nie przegapiła momentu w którym powinnam jechać do szpitala żeby zdążyli zrobić mi cc 😬 czy ja już trochę świruje ? 🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2024, 20:15

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 24 października 2024, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Ja zresztą nie rozpoznaje do końca skurczy.. przed wizytą która miałam we wtorek myślałam że brzuch mi się napina a okazało się że jest rozwarcie więc to były skurcze 🙄 I od teraz to napinanie traktuje jako skurcze I zapisuje w aplikacji. Czy im większe rozwarcie tym te skurcze będą bardziej nie do wytrzymania ? 🙈 obym nie przegapiła momentu w którym powinnam jechać do szpitala żeby zdążyli zrobić mi cc 😬 czy ja już trochę świruje ? 🤣🤣

    Ja mam skurcze i zerowe rozwarcie 🫠
    Podobno skurczy pod poród nie da się przeoczyć, więc pozostaje nam czekać 😅

    A i dzisiaj jestem jakoś wyjątkowo płaczliwa 🫣

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ