Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima wrote:
    Naprawdę? 🙈
    Zawsze się mówiło przy cukrzycy, że wskazane są ogórki kiszone, cytryna lub dużo ruchu przy 'ryzykownych" posiłkach.

    Może coś być z tą solą ale jeszcze o tym nie słyszałam.
    Widzę, że co chwila 1500 aktualizacji i jak za tym nadążyć. 😅 Ehhh

    Co lekarz to opinia 🤯
    Jak żyć 😅

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Paima Autorytet
    Postów: 1347 2326

    Wysłany: 25 marca 2024, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Co lekarz to opinia 🤯
    Jak żyć 😅

    Chyba po prostu kontrolować i nie wpadać w skrajności 😅
    Damy radę.
    Tak dziś dyskutujemy, to sobie zmierzyłam godzinę po posiłku i miałam 126. To chyba ok?
    Niaha jakie normy Ci teraz podała diabetolog?

    Zobaczę jeszcze na czczo. ☺️

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    age.png
  • Lus1a Przyjaciółka
    Postów: 84 45

    Wysłany: 25 marca 2024, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam dziś u ginekologa. Dziś pęcherzyk 6.6 mm, w czwartek był 4 mm, więc coś chyba słabo urósł. Dziś byłam u innego ginekologa niz w czwartek, myślicie że to też mogło mieć wpływ? Wgl co myślicie o takim przyroście?:/ Ciąża początek 5 tyg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2024, 19:53

    preg.png
    Staś💙28+3 1370gram💙
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima wrote:
    Chyba po prostu kontrolować i nie wpadać w skrajności 😅
    Damy radę.
    Tak dziś dyskutujemy, to sobie zmierzyłam godzinę po posiłku i miałam 126. To chyba ok?
    Niaha jakie normy Ci teraz podała diabetolog?

    Zobaczę jeszcze na czczo. ☺️

    Na czczo 70-90
    Godzinę po posiłku poniżej 140

    Więc zdecydowanie u Ciebie jest ok 👍

    Paima lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lus1a wrote:
    Hej, byłam dziś u ginekologa. Dziś pęcherzyk 6.6 mm, w czwartek był 4 mm, więc coś chyba słabo urósł. Dziś byłam u innego ginekologa niz w czwartek, myślicie że to też mogło mieć wpływ? Wgl co myślicie o takim przyroście?:/ Ciąża początek 5 tyg

    Tak, mogło tak być, że winowajcą jest inna maszyna i inny lekarz.
    https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-pecherzyka-nie-jest-za-maly

    A sprawdzałaś wcześniej przyrost bety?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2024, 20:04

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Lus1a Przyjaciółka
    Postów: 84 45

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Tak, mogło tak być, że winowajcą jest inna maszyna i inny lekarz.
    https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-pecherzyka-nie-jest-za-maly

    A sprawdzałaś wcześniej przyrost bety?
    Tak, 14 marca 53,2 a 20 marca 1181,2 więc chyba ok.

    preg.png
    Staś💙28+3 1370gram💙
  • Elasure Autorytet
    Postów: 1256 1697

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Na czczo 70-90
    Godzinę po posiłku poniżej 140

    Więc zdecydowanie u Ciebie jest ok 👍


    Oo to do 140 się mieszczę po posilku zwykle mam 93-117. Na czczo przeważnie 83-87 ale biorę glucophage na noc.
    Na początku jak miałam za mało białka to mi wybiło do 136 ale to przypadki do policzenia na palcach u jednej ręki.

    age.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    14.11.2024 Olaf 4140g,61cm 💙
    ******************
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2175 1175

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    A mi dzisiaj dr odradziła jeść ogórki kiszone przez sól w nich zawartą 😔

    Mi polecała kiszonki bo one obniżają cukier, dlatego też je namiętnie jadłam. Tak samo wodą z cytryną. A wiadomo też, że nie jadłam całego słoika w jeden dzień tylko głównie do obiadu i do kolacji jeden lub dwa kiszone. No ale widzę właśnie, że co lekarz to inaczej.

    12.2021🧒💙🥰
    04.2024 💔8tc👼💙
    10.2024 💔15tc 👼🩷


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z tym, że niestety cukier to sprawa indywidualna. Jedne dziewczyny miały piękny cukier np po konkretnym chlebie, a u mnie była tragedia.
    Też zawsze słyszałam, że kiszonki są świetne, bo ładnie zbijają cukier, woda z cytryną i ruch tak samo.
    W poprzedniej ciąży moja mama robiła mi ogrorki kiszone i zjadłam jak szalona.
    A! Nie wiem czy macie gdzieś niedaleko siebie sieć Fitcake - robią genialne desery i inne rzeczy również dla cukrzyków i zawsze miałam idealny cukier po nich. Jak już miałam serdecznie dość diety to mąż mnie zabierał tam i życie stawało się piękne 😂
    Ja zawsze też słyszałam że jeśli owoce to z np z jogurtem naturalnym i jakimiś nasionami słonecznika czy orzechami.
    Zgadzam się, że dieta cukrzycowa w ciąży jest mega ciężka. Chwilami miałam wrażenie że wpadam w depresję 🙈
    A! Jeszcze polecę na insta cukrzyca w dwupaku, chyba nic już nowego się nie pojawia, ale ja wzięłam od niej przepis na nuggestsy i były przepyszne (i oczywiście cukier był dobry).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2024, 20:41

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi akurat pomidory i papryka nie wybijały cukru, ale za to ryż w każdej postaci był dla mnie zabójczy 🫣 A jadłam tylko te dozwolone, brązowy, basmati. Wynik zawsze był za wysoki, mimo zbilansowanego posiłku. Co do McDonalda, zdarzyło mi się kilka razy zgrzeszyć w poprzedniej ciąży, no i faktycznie po godzinie cukier był ok, za to nadal rósł po dwóch, trzech 😳 Kiedyś tak sobie pomierzyłam z ciekawości i więcej już maka nie jadłam 🙃

    🩵 2022
    🩷 2024
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 25 marca 2024, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj mijają 2 tygodnie od mojej wizyty, przede mną jeszcze dwa, liczę że jakoś to przetrwam i teraz będzie z górki. Później już mam co 2 tygodnie wizyty lub prenatalne 😊

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • Evey Przyjaciółka
    Postów: 114 204

    Wysłany: 25 marca 2024, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Jak najszybciej, u mnie to będzie 10t 2d

    Jak najszybciej? To znaczy od którego tyg zalecają? 🙈 Rozumiem, że na pewno przed prenatalnymi..

  • Paima Autorytet
    Postów: 1347 2326

    Wysłany: 25 marca 2024, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Dziewczyny dzisiaj mijają 2 tygodnie od mojej wizyty, przede mną jeszcze dwa, liczę że jakoś to przetrwam i teraz będzie z górki. Później już mam co 2 tygodnie wizyty lub prenatalne 😊

    Lekko nie będzie ale damy radę wytrwać ❤️

    Niaha, miska122 lubią tę wiadomość

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    age.png
  • Gusta Blu Autorytet
    Postów: 364 731

    Wysłany: 25 marca 2024, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omatko, Dziewczyny! Czy kobieta w ciąży może mieć chociaż jeden dzień spokoju? Wyszłam dziś od gina uspokojona i szczęśliwa-zarodka jeszcze nie ma, ale pewnie pojawi się na dniach, za 2 tyg. szukamy serduszka. Minęło kilka godzin i teraz sobie leżę i rozkminiam, czy pęcherzyk 1.37cmx1.01cm w 5t+1d jest ok?
    Bo ja już zaczęłam sobie wkręcać jakieś nieprawidłowości 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2024, 21:46

    age.png

    J.👩🏼+K.👨+J.👧+🐈🐈‍⬛=🏡🩷

    ✅I IUI 28.02.2024 🎉🥳
    19.11.2024 r. Józefinka (3230g, 50g) 🎂
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lus1a wrote:
    Tak, 14 marca 53,2 a 20 marca 1181,2 więc chyba ok.

    No rzeczywiście przyrost ładny, pozostaje czekać na kolejną wizytę. Kiedy planujesz?

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Zgadzam się z tym, że niestety cukier to sprawa indywidualna. Jedne dziewczyny miały piękny cukier np po konkretnym chlebie, a u mnie była tragedia.
    Też zawsze słyszałam, że kiszonki są świetne, bo ładnie zbijają cukier, woda z cytryną i ruch tak samo.
    W poprzedniej ciąży moja mama robiła mi ogrorki kiszone i zjadłam jak szalona.
    A! Nie wiem czy macie gdzieś niedaleko siebie sieć Fitcake - robią genialne desery i inne rzeczy również dla cukrzyków i zawsze miałam idealny cukier po nich. Jak już miałam serdecznie dość diety to mąż mnie zabierał tam i życie stawało się piękne 😂
    Ja zawsze też słyszałam że jeśli owoce to z np z jogurtem naturalnym i jakimiś nasionami słonecznika czy orzechami.
    Zgadzam się, że dieta cukrzycowa w ciąży jest mega ciężka. Chwilami miałam wrażenie że wpadam w depresję 🙈
    A! Jeszcze polecę na insta cukrzyca w dwupaku, chyba nic już nowego się nie pojawia, ale ja wzięłam od niej przepis na nuggestsy i były przepyszne (i oczywiście cukier był dobry).

    Nawet nie wiedziałam, że taka fajna knajpka jest tak blisko mnie 😁 Dzięki za polecajke, kupię coś na święta, może nie będą wyglądały podejrzanie moje wybiórcze posiłki. Jeszcze nic rodzince nie chcemy powiedzieć, dopiero po wynikach nifty.

    miska122 lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 25 marca 2024, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    Omatko, Dziewczyny! Czy kobieta w ciąży może mieć chociaż jeden dzień spokoju? Wyszłam dziś od gina uspokojona i szczęśliwa-zarodka jeszcze nie ma, ale pewnie pojawi się na dniach, za 2 tyg. szukamy serduszka. Minęło kilka godzin i teraz sobie leżę i rozkminiam, czy pęcherzyk 1.37cmx1.01cm w 5t+1d jest ok?
    Bo ja już zaczęłam sobie wkręcać jakieś nieprawidłowości 🫣
    Mój pęcherzyk w 5 t +0 miał 0,52 cm , tydzień później był już zarodek I serce także spokojnie 🙂

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evey wrote:
    Jak najszybciej? To znaczy od którego tyg zalecają? 🙈 Rozumiem, że na pewno przed prenatalnymi..

    Po skończonym 10 tygodniu

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4461 7621

    Wysłany: 25 marca 2024, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    Omatko, Dziewczyny! Czy kobieta w ciąży może mieć chociaż jeden dzień spokoju? Wyszłam dziś od gina uspokojona i szczęśliwa-zarodka jeszcze nie ma, ale pewnie pojawi się na dniach, za 2 tyg. szukamy serduszka. Minęło kilka godzin i teraz sobie leżę i rozkminiam, czy pęcherzyk 1.37cmx1.01cm w 5t+1d jest ok?
    Bo ja już zaczęłam sobie wkręcać jakieś nieprawidłowości 🫣

    Zerknij na tabelkę z 1 posta, tam są podane przybliżone wymiary.
    Wychodzi chyba jakoś 5+5 🤔 a lekarz podał Ci to 5+1 czy to jest wg kalendarzyka?

    Na pewno nie przejmowałabym się tym, bo to bardziej na plus niż na minus 😁
    Na zarodek i serduszko jest za wcześnie ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2024, 22:07

    Gusta Blu lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • zulka Autorytet
    Postów: 1783 2298

    Wysłany: 25 marca 2024, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka123 wrote:
    Hejka. Trochę mnie nie było. Nie ukrywam, że dolegliwości ciążowe dają o sobie znać i pomimo leków na mdłości ledwo żyje. 🙈 Z zaplanowanych wizyt to jutro jadę zobaczyć mojego kropka. W przyszłym tygodniu badania, 24.04. badania prenatalne. 🍀

    Gratulacje dziewczyny wizyt 🍀
    Oj aż tak źle jest ?. U mnie głownie nudności, mało co mogę jesc. Te, jutro mam wizytę. Powodzenia .

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pieluchy tetrowe w nowoczesnej wyprawce. 5 sprytnych sposobów, jak wykorzystać je na co dzień

Kompletowanie wyprawki dla noworodka łatwo zamienić w listę drogich i skomplikowanych gadżetów. Tymczasem jedna z najbardziej praktycznych rzeczy od lat pozostaje dokładnie taka sama — pielucha tetrowa. Naturalna, delikatna dla skóry dziecka i niezwykle uniwersalna. Sprawdza się jako lekki kocyk, ręcznik po kąpieli, podkład do odbijania czy awaryjny przewijak poza domem. W nowym artykule podpowiadamy, jak wybrać dobrą tetrę i dlaczego nadal jest absolutnym must-have każdej wyprawki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ