X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 30 marca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ryk na czapkę 😁

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ☺️ my też już po szczepieniu. Mały się uplakal i nie smakowała mu szczepionka na rotawirusa 🙈 ale po szczepieniu ok. Tak że pod tym względem super.
    Ale zeby nie było za fajnie... nadal męczą go jakieś kolki i trzeba nosić bo płacze i wierzga nogami 🤷 na szczęście w nocy jest spokój i ładnie śpi. W dzień też coś pośpi, chociaz najchętniej to spalby u mnie na rękach 🙈 no ale nie ma tak dobrze, muszę go odkładać do łóżeczka bądź wózka bo chata do ogarnięcia i starsze dziecko też potrzebuje mojej uwagi.
    A i wyszła nam wysypka na policzkach, położna twierdziła że trądzik. Ale po kilku dniach wysypało go na klatce i pediatra na szczepieniu skłoniła się w kierunku alergii 😭 więc muszę go poobserwować pod tym kątem, bo obawiam się że to faktycznie alergia 😬

    A co do noszenia czapeczek, u nas nie ma z tym żadnego problemu 😂 oczywiście dopóki mu nie zjedzie na oczy 🤣

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 1 kwietnia, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podczytuję was czasami, może doradzicie. Mój maluch ma 12 dni i ostatnio po jedzeniu nie może zasnąć - zwykle dostaje czkawkę która go wybudza, a później jest marudy (ale tylko co jakiś czas zapłacze) i godzinę się usypiamy. Jest tak i po piersi i po mm. Szkoda mi go strasznie. Czy to mogą być jakieś kolki? Zastanawiam się czy nie powinnam podać jakiegoś espumisanu...

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • AgaX Przyjaciółka
    Postów: 117 26

    Wysłany: 1 kwietnia, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja co prawda mam bobasa z samego początku lutego, ale bardziej udzielałam się na grupie styczniowej.
    Mój też miał kłopot z brzuszkiem, z tym, że po nim widać było, że jedzenie mu się cofa - nie ulewał, tylko się krzywił, mlaskał. Pojawiało się to kilka minut po odłożeniu do łóżeczka. Podniesienie główki wyżej niż nóżki nie pomagało za wiele. Na twarzy + dekolcie miał dodatkowo lekką wysypkę, trochę jak trądzik niemowlęcy.
    Niestety była to alergia na BMK😐 Po odstawieniu przeze mnie nabiału i jajek sytuacja się zdecydowanie poprawiła.
    Nie jest powiedziane, że u Ciebie to podobny problem. Póki co bym chyba spróbowała karmić częściej, a mniejszymi porcjami. I za każdym razem odbijać.
    U nas dochodzi problem z silnym wypływem mleka, przez co mały się często krztusi i łapie powietrze przez co jak odbije to porządnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia, 19:46

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie córka miała alergię na BMK, więc podejrzewam że u synka będzie to samo 😔 już po objawach widzę, że zaczyna się podobnie.

  • AgaX Przyjaciółka
    Postów: 117 26

    Wysłany: 1 kwietnia, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    No u mnie córka miała alergię na BMK, więc podejrzewam że u synka będzie to samo 😔 już po objawach widzę, że zaczyna się podobnie.

    A u mnie całkiem na odwrót - córka nie miała w ogóle, nawet jej nie odbijałam po karmieniach. Zaś z synem i jedno i drugie🥴 Na Wielkanoc stawałam na głowie, żeby wymyślić sobie świąteczne menu 🙈😅

    Powiedz mi, czy z córką robiłaś prowokacje po 3msc życia? Tak nam zalecił pediatra. Czy później tą alergia się jakoś wycofała?

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaX my z córką od samego początku byliśmy i nadal jesteśmy pod opieką alergologa. U nas była to silna alergia objawiająca się zmianami skórnymi (AZS). Robiliśmy prowokacje co kilka miesięcy (według drabiny mlecznej wprowadzałam do swojej diety najpierw mleko w proszku). U nas niestety ta alergia utrzymywała się dość długo. Karmiłam piersią do 22 miesiąca i do tego czasu nie jadłam nic z mlekiem, jajka sporadycznie. Teraz córka ma 2 lata i 3 miesiące i alergia się chyba wycofuje, od kilku tygodni je wszystko co mleczne i póki co nic niepokojącego się nie dzieje. No ale długo to u nas trwało 😔

  • Werson Ekspertka
    Postów: 199 64

    Wysłany: 5 kwietnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Dziewczyny, podczytuję was czasami, może doradzicie. Mój maluch ma 12 dni i ostatnio po jedzeniu nie może zasnąć - zwykle dostaje czkawkę która go wybudza, a później jest marudy (ale tylko co jakiś czas zapłacze) i godzinę się usypiamy. Jest tak i po piersi i po mm. Szkoda mi go strasznie. Czy to mogą być jakieś kolki? Zastanawiam się czy nie powinnam podać jakiegoś espumisanu...

    Mira a z jakiej butelki piję mm? Może łapie dużo powietrza i dlatego ma czkawkę. Nam kiedyś położna powiedziała że mała miewa czkawkę bo łyka powietrze i zmieniliśmy butelkę . Aktualnie pijemy z Philips Avent smoczek nr 4 i polecam też butelkę z Lovi.
    Kiedyś koleżanka mi powiedziała że dzieci dostają czkawkę bo im zimno i u nas faktycznie mała raz przy przewijaniu i ćwiczeniach od fizjo miała czkawkę

    age.png
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podajecie probiotyki maluchom? Jeśli tak to jaki?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 17 kwietnia, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie podaje nic poza witaminą D3

  • Werson Ekspertka
    Postów: 199 64

    Wysłany: 17 kwietnia, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje Dicoflor Baby

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u Was mamusie?😉

‹‹ 47 48 49 50 51
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ