X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 24 września 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U na dostatnie 2 dni ciekawe - wczoraj j dziś córka nie była w żłobku bo dostała ataku alergii - obrzęku Quinqiego na twarzy
    Ba szczecie nie zeszło na krtań / płuca itd
    Najgorsze ze nje wiemy od czego
    Szybko zareagowaliśmy wiec dostała zastrzyk sterdydowy od razu
    Już lepiej
    Pierwszy raz tan miała :/

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 24 września 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla ja właśnie mam chyba za dużo czasu na myślenie i wpatrywanie się w swój organizm.🤦

    Dariah super, że odpisał i zdziwiona byłam, że tak szybko. 😊
    Biedna ta Twoja córka. Całe szczęście, że była szybka reakcja z waszej strony. Kurczę ciekawe od czego to cholerstwo.

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 września 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Bardzo rzadko przeszczepiają serce u dzieci. To jest bardzo ryzykowne. Dzięki tym operacjom które teraz przeszła na pewno przeżyje do 5 roku życia a co później to zobaczymy. Kiedyś czytałam ze najstarsza osoba z ta wada serca dożyła do 30 urodzin
    Współczuję.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Mam wrażenie, że jesteś bardzo spokojna, podziwiam. Może, zle rozumuje, ale jeśli ta wada jest śmiertelna może warto jednak ponieść ryzyko przeszczepu. Z drugiej str w naszym kraju tak mało ich jest..

    Ze córka będzie chora dowiedzieliśmy się w12tc, wada serca wyszła w 16tc i od tej pory miałam co 4 tyg echo na którym ciagle słyszałam ze córka nie dożyje do następnej wizyty albo najlepiej usunac bo po co nam takie dziecko, rokowania niepewne itd. Wiec od początku byliśmy przygotowane na najgorsze. Serduszkowi rodzice nie myślą ze mało czasu zostało tylko ze tyle zyskaliśmy i możemy to jak najlepiej przezyc :)
    A co do operacji oczywiście ze możemy nalegać nawet wyjechać zagranice ale zawsze jest 80% ze tego nie przeżyje wiec czy jest sens wyjeżdżać, ponaglać jak możemy wrócić bez dziecka? Póki jest stabilnie to o tym nie myślimy. Mamy bardzo dobrego profesora który sciągał kardiologów z całej polski żeby była operowana kilka razy bo po drugiej całkowitej operacji nie mogła się pozbierać wiec w każdej chwili możemy się do niego umówić i wiem ze nam pomoże a zna dobrych kardiochirurgów z zagranicy i nam odrodza.

    Darrika, Dariah lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Ss25
    Cudowne rzeczy !!
    Oglądałam ostatnio te kocyki na ich stronie - cuda ! Tez się skuszę ;)
    A co to ten grzybek ?!
    Co do córeczki - podziwiam, współczuje, wiele emocji na raz nawet nie wiem jak to nazwać - na pewno musi być Wam ciężko z ta świadomością, mimo ze pewnie czołowiek się oswaja z ta myśla.
    Trzymam kciuki aby była nowa rekordzistka ;)


    Bozenka
    Dobrze ze już jest lepiej i lekarz odpisał na maila ;)
    Siper !
    Odpoczywaj zatem !

    To jest grzybek niby gryzak niby smoczek. Logopedzi polecają :)

  • Aguuu Ekspertka
    Postów: 185 312

    Wysłany: 24 września 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Ze córka będzie chora dowiedzieliśmy się w12tc, wada serca wyszła w 16tc i od tej pory miałam co 4 tyg echo na którym ciagle słyszałam ze córka nie dożyje do następnej wizyty albo najlepiej usunac bo po co nam takie dziecko, rokowania niepewne itd. Wiec od początku byliśmy przygotowane na najgorsze. Serduszkowi rodzice nie myślą ze mało czasu zostało tylko ze tyle zyskaliśmy i możemy to jak najlepiej przezyc :)
    A co do operacji oczywiście ze możemy nalegać nawet wyjechać zagranice ale zawsze jest 80% ze tego nie przeżyje wiec czy jest sens wyjeżdżać, ponaglać jak możemy wrócić bez dziecka? Póki jest stabilnie to o tym nie myślimy. Mamy bardzo dobrego profesora który sciągał kardiologów z całej polski żeby była operowana kilka razy bo po drugiej całkowitej operacji nie mogła się pozbierać wiec w każdej chwili możemy się do niego umówić i wiem ze nam pomoże a zna dobrych kardiochirurgów z zagranicy i nam odrodza.
    Jesteś niesamowita. Nic tylko się uczyć od Ciebie i pewnie od całej rodziny doceniania życia, chwili... Trzymam mocno kciuki za Was.

    Dariah, ss25 lubią tę wiadomość

    29.01.2020 Zosieńka ❤️ 54cm 3184g
    29.01.2019 [*] Aniołek- 8 tc.
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 25 września 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Za te kocyki nie ma co przepłacać za to że lullalove daje swoją matkę, wszystkie są jednego producenta. Ja mam dwa z allegro po 90 zl, koleżanka właśnie z Lullalove, ta sama przedza, ta sama gramatura i 50/50 bambus bawełna. W szkole przez 3 lata miałam materiałoznawstwo, skład materiałów, rodzaj splotu to moja obsesja 😋 biorę w sklepie coś do ręki i już wiem czy warto kupić.

    Podpisuje się pod tym co napisałaś 👏👌💚
    Niestety jak większość produktów - ponad połowa ceny to logo firmy za które płacimy ☺

    Dariah, Camilla33, Edith, gusiaa lubią tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 25 września 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego Dnia Dziewczyny ! 💛😊

    U nas dziś typowy jesienny dzień się zapowiada...ale czekam aż córka wstanie i wsiadamy na rowery w poszukiwaniu grzybków 😉
    ...a na 15 mam wizytę 😊

    Camilla33, zuzi_c, JustiJusti lubią tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się ze można kupić taniej ale czasem są promocje. A przede wszystkim warto wspierać polskie firmy bo zaraz zaleją nas Chiny, wszystko z allie bez certyfikatu i nic dobrego z tego nie będzie 😬 dla córki planowałam Lullalove ale kupiłam z maylily a drugi kaszmirowy z effiki, do dzisiaj je ma a przeżyły rok w szpitalu i wyglądają jak nowe. Nie zaluje i będę wspierać dalej nasze lokalne firmy

    zuzi_c, Edith, Dariah, JustiJusti lubią tę wiadomość

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 25 września 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat chcę kupić jeszcze jeden otulacz :) Z Lullalove ale ze strony babyboutik bo był w promocji 20 zł taniej niż na stronie Lullalove :) I jak dla mnie jakoś niesamowita, a macałam kilka :D

    Kocyk kupiony również po przecenie ale ze względu na... kolor. Niestety mam świra na punkcie czerni i po prostu ten kocyk mnie urzekł, a że jest większy bo 100X90 to się skusiłam <3

    @Camilla, a szyjesz? Bo ja bym chętnie u Ciebie kocyk zamówiła :) <3

    @ss25 Jesteś mega silna! Pełen szacun dla Ciebie kochana za to wszystko i za podejście! Ja przez tę przezierność nieszczęsną i te badania trochę przejrzałam na oczy pod wieloma względami i staram się nie narzekać tylko cieszyć się tym co mam, po prostu :) My na połówkowych będziemy mieli robione echo serduszka płodu bo takie mamy zalecenia od mojego genetyka <3

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    Ja akurat chcę kupić jeszcze jeden otulacz :) Z Lullalove ale ze strony babyboutik bo był w promocji 20 zł taniej niż na stronie Lullalove :) I jak dla mnie jakoś niesamowita, a macałam kilka :D

    Kocyk kupiony również po przecenie ale ze względu na... kolor. Niestety mam świra na punkcie czerni i po prostu ten kocyk mnie urzekł, a że jest większy bo 100X90 to się skusiłam <3

    @Camilla, a szyjesz? Bo ja bym chętnie u Ciebie kocyk zamówiła :) <3

    @ss25 Jesteś mega silna! Pełen szacun dla Ciebie kochana za to wszystko i za podejście! Ja przez tę przezierność nieszczęsną i te badania trochę przejrzałam na oczy pod wieloma względami i staram się nie narzekać tylko cieszyć się tym co mam, po prostu :) My na połówkowych będziemy mieli robione echo serduszka płodu bo takie mamy zalecenia od mojego genetyka <3

    Otulacz ten cieniutki? Mamy i jest super! Do niego poduszka. W lato rewelacja, w Chorwacji przykrywam mała jak jest upał żeby nie spaliło słońce jak leżała na plazy lub spała i nic się pod nim nie pocila

  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 25 września 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Ze córka będzie chora dowiedzieliśmy się w12tc, wada serca wyszła w 16tc i od tej pory miałam co 4 tyg echo na którym ciagle słyszałam ze córka nie dożyje do następnej wizyty albo najlepiej usunac bo po co nam takie dziecko, rokowania niepewne itd. Wiec od początku byliśmy przygotowane na najgorsze. Serduszkowi rodzice nie myślą ze mało czasu zostało tylko ze tyle zyskaliśmy i możemy to jak najlepiej przezyc :)

    Bardzo mnie wzruszyło Twoje wyznanie, jesteście cudowni 💕 Mam nadzieję że zdarzy sie kolejny cud i to serduszko bedzie biło do końca świata i jeden dzień dłużej. Życzę Wam jeszcze wiecej miłości.

    Edith, Dariah, ss25 lubią tę wiadomość

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Qastera Autorytet
    Postów: 281 317

    Wysłany: 25 września 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh te kocyki są takie cudowne <3
    Też muszę sobie cos kupić.. Ale jeszcze trochę... Na razie wczoraj kupiliśmy nosidełko/fotelik :)
    Widziałam też ekstra otulacze zimowe do fotelików samochowych z PINK NO MORE... Cudowne, ale 200 zł a na luty to ile tego poużywamy, chyba jednak wybiorę cos z funkcją także do gondoli :(

    wniddf9h3z94xhvt.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 25 września 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Zgadza się ze można kupić taniej ale czasem są promocje. A przede wszystkim warto wspierać polskie firmy bo zaraz zaleją nas Chiny, wszystko z allie bez certyfikatu i nic dobrego z tego nie będzie 😬 dla córki planowałam Lullalove ale kupiłam z maylily a drugi kaszmirowy z effiki, do dzisiaj je ma a przeżyły rok w szpitalu i wyglądają jak nowe. Nie zaluje i będę wspierać dalej nasze lokalne firmy
    Te na naszym rynku, u różnych sprzedawców są praktycznie jednego producenta, właśnie polskiego. Wystarczy spr jaki ma certyfikat. A zamawianie na alli czegokolwiek dla dziecka to duży błąd.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 25 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Kochane mamuśki, ja z zupełnie innej beczki. Byłam dziś na usg piersi(moja ginka bardzo skrupulatna jest i mówi ze nawet w ciąży trzeba robić usg). Wszystko ok, jak miałam torbiele tak mam nadal, ciąża na nie nijak nie działa. Ale lekarz wykonujący to usg powiedział mi, ze to niestety rzadkość że lekarz prowadzący ciążę zleca usg piersi (bo fakt,gorzej widać i samo badanie trwa dłużej)a że jego zdaniem powinno to być badanie obowiązkowe ubezpieczenie. Mówi że już miał parę przypadków w swojej historii, że w ciąży wykrył kobiecie zmiany nowotworowe;i ze podobno jest nawet teoria(i nawet jacyś Amerykanie to potwierdzili) że ciąża może czasem wpływac na komórki rakowe w ciele. Także, kobietki drogie, badać się proszę :) pamiętajmy że profilaktyka jest najważniejsza!
    W pierwszej ciąży miałam w piersiach torbiele (jak zawsze zresztą), po roku karmienia piersią wszystkie znikły. Byłam mega zaskoczona. Ciekawe jak będzie teraz 😊

    aZzmp1.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 25 września 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi_c niestety nie, pasja do rysunku i szycia minęła wraz z przygniatajaca rzeczywistością, zmianą kierunku kształcenia i tym sposobem zostałam mundurowym zamiast artystą hehe Ale w domu tworzę różne rzeczy jak znajdzie się chociaż chwila wolnego czasu.

    Dariah, zuzi_c, zulka lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 25 września 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wracam z połówkowych. Badanie było ekspresowe, ale chłopczyk jest zdrowy, waży około 350 g 😘
    Wyprawkę mam po pierwszym synku, ale ze względu na pieluszki wielorazowe, dużą wilgoć w mieszkaniu i twardą wodę rozważamy kupno suszarki elektrycznej.

    . Raga ., ppieguskaa, Dariah, zuzi_c, Camilla33, Dafka, Bożenka, zulka, ss25 lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 25 września 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Ze córka będzie chora dowiedzieliśmy się w12tc, wada serca wyszła w 16tc i od tej pory miałam co 4 tyg echo na którym ciagle słyszałam ze córka nie dożyje do następnej wizyty albo najlepiej usunac bo po co nam takie dziecko, rokowania niepewne itd. Wiec od początku byliśmy przygotowane na najgorsze. Serduszkowi rodzice nie myślą ze mało czasu zostało tylko ze tyle zyskaliśmy i możemy to jak najlepiej przezyc :)
    A co do operacji oczywiście ze możemy nalegać nawet wyjechać zagranice ale zawsze jest 80% ze tego nie przeżyje wiec czy jest sens wyjeżdżać, ponaglać jak możemy wrócić bez dziecka? Póki jest stabilnie to o tym nie myślimy. Mamy bardzo dobrego profesora który sciągał kardiologów z całej polski żeby była operowana kilka razy bo po drugiej całkowitej operacji nie mogła się pozbierać wiec w każdej chwili możemy się do niego umówić i wiem ze nam pomoże a zna dobrych kardiochirurgów z zagranicy i nam odrodza.
    Podziwiam Cię za pogodę ducha i ten spokój. Mi serce pęka, należę do tego grona osób które chciałby zbawić cały świat, wyleczyć wszystkich chorych, nakarmić głodnych, wszystkich złych ludzi .., adoptować wszystkie bite, mordowane i traktowane jak rzeczy zwierzęta. Na medycynie się nie znam, ale na zwierzętach tak, chociaż dla nich robimy z mężem co możemy, dlatego w domu też mamy zwierzyniec.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 25 września 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Te na naszym rynku, u różnych sprzedawców są praktycznie jednego producenta, właśnie polskiego. Wystarczy spr jaki ma certyfikat. A zamawianie na alli czegokolwiek dla dziecka to duży błąd.
    Dobra wyjde na blondynke, ale powiem to... serio???
    od jednego producneta sa?
    a jakie firmy w takim razie polecasz, Polskie oczywiscie ;)

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 25 września 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    Ja właśnie wracam z połówkowych. Badanie było ekspresowe, ale chłopczyk jest zdrowy, waży około 350 g 😘
    Wyprawkę mam po pierwszym synku, ale ze względu na pieluszki wielorazowe, dużą wilgoć w mieszkaniu i twardą wodę rozważamy kupno suszarki elektrycznej.
    Super!!!! brawo!!!! :D
    czyli drugio chlopiec do kompletu :)
    fajnie ze juz macie wsyztsko po Starszaku :)
    My tez sie zastanawialismy nad suszarka, finalnie nie kupilismy
    ale chodizlo im to po glowie

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
‹‹ 250 251 252 253 254 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ