X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 12 marca 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria a dużą miałaś różnicę?
    Masakra, szczerze to mnie to przeszkadza, bo różnica jest nie mała... Mniejsza pierś wygląda jak przed ciążą, w ogóle nie jest nabrzmiała w porównaniu do drugiej....
    Mam nadzieję, że szybko wróci do sowich rozmiarów :(

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 12 marca 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs moja koleżanka tak ma. Dziecko pogryzło jej sutek w jednej piersi tak, że przez jakiś czas z niej nie była w stanie karmić i zrobiła się ze trzy razy mniejsza od tej drugiej piersi i dziwne to jest ale w tej malej piersi pokarm jej zanil i karmi jedna. Nie mogłam w to uwierzyć ale jak zobaczyłam to uwierzyłam.

    Mi zaczyna brakować pokarmu, od kilku dni mała praktycznie non stop by mi wisiała a w godzinach 16-18 mega się denerwowala przy cycu, płakała, prężyła i początkowo myślałam, że to brzuszek a to miała mało jedzenia. Dziś nie wytrzymałam i dałam jej butle i wsunęła migiem bez żadnych złości i zasnęła od razu.

    Podałam mleko Hipp ale nie wiem na jakie w razie czego się zdecydować. Co polecacie?
    Na mleku Hipp pisze, ze można teraz niby 6 porcji 120ml na dobę po 4 miarki czyli co 4 godziny ale to za mało będzie jeśli całkiem na mleko przejdziemy. Z drugiej strony pisze na opakowaniu, że to mleko "mmoże być podawane w takiej ilości i tak często jak domaga się tego dziecko". Ja się na tym kompletnie nie znam. Jakie są ogólne zasady podawania i przygotowywania mm? Jak najlepiej, najszybciej przygotowuje się takie mleko? Jak Wy to robicie żeby było szybko?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 12 marca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje właśnie hipp. Karmie na żądanie. Mój je co 2-4 h. Je częściej niż na opakowaniu i mniej. Jeśli chodzi o przygotowanie to ja przegotowuje wodę źródlana rozlewam do butelek. Potem tylko podgrzewam i rozpuszczam mleko.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 12 marca 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez od czwartku jestem tylko na hippie. Zaczelam dokarmiac Polcie od tyg bo powoli przybierala no i tak jej sie spodobalo ze cyca juz nie chce za bardzo. A moje dziecko jest szczesliwsze, najedzone i pieknie spi w nocy. Szkoda mi troszke mojego mleka bo juz mam bardzo malo w piersiach.
    Co do przygotowywania mm to jest niezwykle latwe i szybkie. Przegotowuje wode w czajniku, wlewam do dzbanka. Nastepnie napelniam butelke odpowiednia iloscia, 90 w nocy, w dzien pije czescie, co 2 godz 60. Butelke wkladam do podgrzewacza i zawsze mam odpowiednia temperature wody na kolejne karmienue. Wsypuje mleczko i gotowe. Wszystko zajmuje mi pare sekund. Mega wygoda, zwlaszcza w nocy.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 marca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię Olka mlekiem dla alergików ale Tomek pije "normalne" i z czystym sumieniem polecam Nan Optipro Plus. Na początku dawałam Bebilon ale jakaś felerna partia poszła, na którą się załapaliśmy i mleko waliło rybą, było gorzkie. Tomek nie chciał pić a po zmianie na Nan wciąga jak szalony ;-) Dużó mam też chwali sobie Bebiko ale ni próbowałam. Prawda jest taka, że one wszystkie podobne do siebie ale zdarza się, że niektórym dzieciom jakieś nie pasuje - trzeba próbować.

    A co do przygotowania mleka to robię podobnie jak Goździk. Mam w sypialni podgrzewacz, nalewam do butelek wodę i jak mały się budzi to szybko wsypuję mleko, mieszam i do podgrzewacza. W między czasie zmieniam pieluchę i jak skończę to mleko gotowe ;-)

    Olo też nie je tak jak na opakowaniu. Ostatnio wychodzi nam 90ml co ok 3 godzi. W nocy tak co 4 ale dziś w dzień dopominał się częściej tyle tylko, że wypijał po ok 60ml. Staram się pilnować żeby nie jadł za często bo wtedy mu się ulewa więc jak zaczyna się dopominać szybciej to daję smoczka, wodę do picia lub herbatkę z kopru.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Bella1 Znajoma
    Postów: 23 29

    Wysłany: 13 marca 2017, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak podajecie espumisan?tylko jak widzicie ze dzidziuś sie pręży i ma problem z brzuszkiem? Czy przed kazdym karmieniem.

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 13 marca 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za rady. A jaki macie podgrzewacz? Ja mam jakiś od siostry ale on nie podgrzewa do odpowiedniej temperatury tylko trzeba pilnować i bez sensu to jest wiec kupiłbym nowy. Jakie butelki polecacie, na jaką pojemność i ile sztuk warto miec? Mnie trochę przeraża ta butla bo Emi jak się budzi, szczególnie w nocy to nie ma szans żebym jej najpierw pampersa przebrała tylko od jakiegos czasu od razu musi dostać jeść bo się zapomina z płaczu i chyba całe osiedle ją słyszy a jak ona płacze to ja się strasznie denerwuje, że sąsiadów budzi.

    Bella ja podaje tylko wtedy jak się pręży. Podała na razie tylko w zeszła srode raz i w czwartek dwa razy. Od tej pory nie ma problemów z brzuszkiem przynajmniej na razie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2017, 08:17

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 13 marca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od ostatniej nocy jesteśmy na nutramigenie lgg. Pojechaliśmy w nocy do szpitala bo dziecko ulewalo (mimo nutritonu) miało straszne kolki nawet 4 h ciągiem.niestety do tego doszła okropna wysypka na buzi; która wieczorem doprowadzila do obrzęku powiek. Ostatnimi nocami mały miał sapke. Dodatkowo od ponad doby nie mógł kupki zrobić. W szpitalu oglądal go pediatra i chirurg i stwierdzili alergię pokarmowa. Teraz jestem po 3 karmieniu nitramigenem i dziecko nie placze nie ma kolki i śpi jak zabite. Lekarka przed każdym karmieniem kazała podawać 5 kropli esputiconu powiedziała że to na pewno nie zaszkodzi a na pewno mu ulzy. Dodatkowo mamy podawać tak jak od kilku dni biogaie raz dziennie.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 13 marca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha razem z chirurgiem powiedzieli żeby rozważyć sab simplex. Wiem że to to samo działanie co espumisan Ale ze względu na substancje dodatkowe inaczej przechodzi przez pasaż jelitowy stąd dZiałanie jest szybsze.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 13 marca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja w nocy robię tak gdy słyszę że mały zaczyna się wiercic, marudzić sprawdzam godzinę. Robię szybko mleko przebieram go na spiocha i daje butle. Staram się być o krok przed nim bo też butla musi być na już bo inaczej jest wrzask.

    Ja podaję bobotic przed prawie każdym karmieniem bo mój ma cały czas problemy z brzuchem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2017, 09:07

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 13 marca 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam podgrzewacz na allegro sisi baby z elektronicznym wyświetlaczem dzieki czemu wiem jaka jest temperatura. Bardzo wygodny, jest wlaczony caly dzień i utrzymuje caly czas temperaturę. W dzień nie zbliża sie pora karmienia, srednio co 2 godz, wkladam butelkę z woda wcześniej żeby miec juz gotowa i potem tylko wsypuje mleko. W nocy mam od razu butelkę w podgrzewaczu wiec tylko wstaje i mam gotowe. Mala nawet nie zdąży sie rozplakac. Butelkę do mleka mam póki co mala 120ml dr Browns i póki co wystarcza. Ale wieksza juz jest kupiona. Mam jeszcze jedna mala do wody. To wszystko.
    Ja daje sab simplex 3 razy dziennie po 8 kropli. Pola nie ma kolek ale łatwiej uwalnianiaja sie gazy i chyba lepiej kupkę robi dzieki temu :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 marca 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podgrzewacz Avent ale on nie utrzymuje temperatury. Podgrzewa w 2-3 minuty butelke. Butelki tez mam Avent Natural. Cztery sztuki 125ml (akurat tyle na noc starcza zeby nie myc ich a dopiero rano). Wieksze butelki 26oml tez mam bo starszak pije wieczorem jeszcze jedna porcje mleka ale one dopiero za jakis czas beda potrzebne dla Olka.

    Magda moj Tomek byl na Nutramigenie i tez wszystkie dolegliwosci mu przeszly po kilku karmieniach. Olek teraz jest na Bebilonie pepti.

    Espumisan podaje tylko jak widze, ze brzuszek go boli i wypierdziec sie nie moze. Poza tym BioGaia juz od jakiegos czasu.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 13 marca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    Evs moja koleżanka tak ma. Dziecko pogryzło jej sutek w jednej piersi tak, że przez jakiś czas z niej nie była w stanie karmić i zrobiła się ze trzy razy mniejsza od tej drugiej piersi i dziwne to jest ale w tej malej piersi pokarm jej zanil i karmi jedna. Nie mogłam w to uwierzyć ale jak zobaczyłam to uwierzyłam.
    Nie załamuj mnie ;/
    Zauważyłam, że mleko w mniejszej piersi jest, zapewne niewiele, ale coś tam leci, więc postanowiłam ją cały czas stymulować, mam nadzieję, że się rozkręci, a jak nie to udam się do doradcy laktacyjnego może coś poradzą....

    Ja espumisan podaję 2x dziennie po 13 kropli.
    Dziewczyny a czy Wy podajecie już swoim maluchom smoczki?
    My w kilku sytuacjach kryzysowych podaliśmy i już wczoraj mieliśmy awanturę o smoczka. Ja się zawzięłam, nie chciałam dawać, bo połączyłam to z moim problemem z piersiami, ale mąż niestety skapitulował... ehh dopadł mnie jakiś kryzys ;/

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 13 marca 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wcześniej kilka razy dałam smoczek na chwilę. Dziś w nocy mała nie chciała zasnąć, więc jej podałam to rzuciła się wręcz na niego i zaczęła zasypiać. Po czym wypadał jej i złość od razu i tak parę razy powtórzyłyśmy, aż zabrałam. I wtedy się zaczęło, miała tak silną potrzebę ssania, ja jej podaje pierś, a ona zaraz wypluwa, bo jeść już nie chciała, zaraz znów łapie za pierś i tak w kółko. Trochę czasu zajęło, aż się wyciszyła. I wtedy pożałowałam, że jej go dałam, bo bez niego na pewno szybciej by zasnęła.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 marca 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smoczek dawalam juz w szpitalu i nadal daje ale ja nie karmie piersia ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 13 marca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wszystkie rady.
    Bebag ten podgrzewacz do mnie przemawia, zaraz go poszukam. Ja mam póki co jakaś butelkę Canpol przeciw kolkom i jest ok. Dr Browns tez jedna mam 120ml. Muszę jeszcze kilka dokupić żeby non stop nie myć.

    Ja smoczka daje od początku ale ja nie jestem antysmoczkowa ;) a mała i tak troszke pociumka i wypluwa

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wygląda u Was wieczorny rytm :kąpanie,przebieranie, karmienie. W dzień mała nie ma problemów z zasypianiem,ale w srodku nocy już tak. Na szczeście jest marudna a nie kończy się płaczem (chyba,że cyca chce,ale też nie przeciągam). Może najpierw powinnam ja przewinąc a dopiero potem karmic,odbić. Zdarza się,że mała chce kupke zrobić i ma problem,ale tez bardziej sobie pojęczy.

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 13 marca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki moj maly jje teraz mieszania tzn piers i butelke jak trzeba ale ostatnio trzeba bo taki glodomor sie zrobil ze moja laktacja nie wyrabia... maluszek pije Bebilon pronutra + macie jakies zdanie na temat tego mleka? Do tej pory nie bylo problemow z kupkami i nadal nie ma robi kilka dziennie ale zauwazylam ze teraz sie zaczal prezyc i czasem nie moze sie wypierdzien i moje pytanie brzmi jak to z tymi kropelkami jest tzn wy same je wybralyscie i kupilyscie czy wszystko konsultowalyscie z pediatra my jeszcze nie bylismy na wizycie bedziemy szli chyba w przyszlym tyg bo usg bioderek bedziemy odrazu robic. Livia a co to za mleczko bebilon pepti?

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 13 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwciaaa, u mnie noce są też dużo gorsze niż dni :/ wygląda to bardzo podobnie jak u Ciebie, w nocy mala sie budzi i nawet nie to że jest awanturna, tylko oczy jak 5 złotych i obserwuje, wierzga nogami i rękami, wierci się, a w koncu płacz o pierś :/ w między czasie kupa albo nawet dwie i tak schodzą 2 godzinki zanim łaskawa księżniczka zasnie :o a przewijam zawsze przed jedzeniem, ale to mi się wydaje nie ma na razie znaczenia - młoda te nasze rytuały ma na razie w nosie :D ale to jeszcze malenstwa są, wydaje mi sie ze jeszcze wszystko sie unormuje ;)

    age.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 marca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w szpitali ciagle polozne powtarzaly, ze najpierw przewijanie a potem karmienie. Weszlo mi to w krew i faktycznie spokojniej Olo je z sucha pieluszka.

    U nas w nocy tez stekanie i wiercenie ale pomaga wziecie do naszego lozka i przytulenie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2017, 13:58

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
‹‹ 572 573 574 575 576 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ