X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 22 września 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko jak przeczytalam pierwsza czesc to mi normalnie serce stanelo ale by byly jaja nie nawet nie chce o tym myslec. Nie no mi to wcale a w ogole nie przeszkadza ale tak sie zastanawiam do kiedy ma sie pojawic chyba kupie paczke tponow I zaczne nosic przy sobie bo pewnie zaskoczy mnie w najmniej spodziewanym momencie

    magda_lena86 lubi tę wiadomość

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 22 września 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila bardziej podejrzewam ze najpierw zacznie sie standardowy bol brzucha na pare dni przed ;)

    AnnaE. lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 22 września 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo karmienia, okres dostałam bardzo szybko, ale pierwsze były kompletnie bezbolesne. Niestety dobre czasy się skończyły i jest jak za dawnych czasów :(

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 23 września 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie dostałam, oby jak najdłużej.

    Mila123 lubi tę wiadomość

  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 23 września 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ma do Was takie pytanie, czy którejś z Was dziecko jeszcze nie siedzi? Pytam bo we wtorek byliśmy z małym u lekarza, miał wysoką gorączkę, i pani dr stwierdziła że to trochę niepokojące, że dziecko które skończyło 7 miesięcy jeszcze nie siedzi i zaleciła nam rehabilitację. Faktem jest, że nasz Bartuś do siedzenia się nie bierze, jak go sama posadzę to chwilę siedzi potem się przewraca, ale za to zaczął pełzać, mało bo mało ale pełza. Nie wiem czy mam się tym martwić? A i dzisiaj znowu pojechaliśmy do tej pani dr bo wyskoczyły mu czerwone plamy i ponoć ma różyczkę, nie miał kontaktu z osobą chora na różyczkę więc nie wiem niby skąd miałby się zarazić.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 23 września 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika mój Olek nie siedzi sam jeszcze, pierwsze słyszę, żeby się tym jakoś niepokoić. Jak go posadzę przed sobą i siedzę okrakiem to siedzi i się bawi ale musi mieć podparcia trochę. Sam jeszcze usiąść nie potrafi choć ćwiczy zawzięcie. Pełza jak szalony, nie raczkuje. Bez przesady z tą rehabilitacją :/

    Zębów u nas też brak mimo, że poprzedni syn w wieku 5 miesięcy miał już dwa. Stał na nogach przy barierkach i samodzielnie siedział. Każde dziecko jest inne i idzie swoim tempem a 7 miesięcy toż to przecież jeszcze nie koniec świata, że nie siedzi :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 16:03

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 23 września 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małe sprostowanie - dziś Olek usiadł akurat sam. Nie znasz dnia ani godziny i myślę, że nie ma co panikować ;-)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 23 września 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) też mi się wydaje że dziecko ma czas samo siedzieć do 10 miesiąca, nie wiem czemu tak nas nastraszyła. Z tą różyczką to też trochę dziwne, żeby takie małe dziecko złapało różyczkę z powietrza, już sama nie wiem co o tym mysleć

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 23 września 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyglada to tak:
    - nocki nadal kiepskie, co 2h pobudka,
    - "rozszerzanie" diety idzie słabo, probojemy z BLW, ale poki co marne zainteresowanie (chociaz jest pare wyjatkow np banan)
    - okres - brak :-):-):-)
    - mały nie siedzi samodzielnie, sprawnie pelza i buja sie na kolanach, odkad odkryl, ze moze sie przemieszczac, siadanie przestalo go interesowac
    - zeby - brak.

  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 23 września 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz też nie ma zębów :) ale brat mojego męża pierwszego zęba miał w wieku 13 miesięcy więc może mato po wujku :) Super że istniej to forum bo gdyby nie Wy to faktycznie zaczęłabym się zastanawiać czy z naszym synkiem wszystko jest ok, zwłaszcza po takiej rozmowie z lekarzem :) a czy któraś spotkała się już z uczuleniem na jakiś lek u dziecka? bo jakoś ta rózyczka nie daje mi spokoju, a teraz jak poczytałam że uczulenie na lek też objawia się wysypką to już w ogóle, zwłaszcza że mamy mu podawać antybiotyk to wtorku

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 23 września 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika jak dla mnie dziwny ten lekarz wez go lepiej zmien;)
    Kazde dziecko ma swoj czas moj maluch tez dopiero niedawno usiadl jak go olsnilo ze latwo mozna przejsc na kolanka to zaczal raczkowac z dnia na dzien i po 3 dnia juz lazil po polowie mieszkania.
    My mamy problem z zabawkami bo wszystkie sie znudzily nowe sa fajne na 5min najlepsze sa szafki i buty ehhh dobrze ze jeszcze nieodkryl gdzie sa miski psa ale to kwestia czasu.

    Dzis moj Robak spadl z lozka:/ brat mial go pilnowac chwilke ale bajka byla fajniejsza ehhh na szczescie to zaledwie 20cm dolne lozko rozkladane i nic sie niestalo.. od 2 nocy poprawa pobudki 1-2 razy ale sie nieciesze bo zaraz znow moze sie zmienic. Zebow nadal brak.
    Odkad robie mu sama jedzonko to juz kupne sa beee wczoraj nakrzyczal na brata ze sam je parowki wiec brat sie podzielil i maly zjadl cala:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 24 września 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też okresu brak, ale o ciążę się nie martwię, nie ma z czego powstać ;) za to od jakiś 2 tygodni mam ciągle miękkie piersi i małe jak kiedyś, myślałam, że dłużej będą takie fajne.
    Moja mała zaczyna raczkować, ale chyba się tego boi, bo rzadko to robi i do pół metra, chociaż pewnie kilka dni i ruszy, z siadaniem też tak było, niby już potrafiła, ale wolała się turlać, a teraz jej nie położysz. Ale ja bym się nie martwiła, że dziecko jeszcze samo nie siada, na to jest jeszcze czas, najważniejsze aby na siłę nie sadzać.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 25 września 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co dajecie teraz dzieciom do picia?? Jesli wode to czy z kranu przegotowana? Jesli z butelki to jaka i czy gotujecie??

    Mamuski ktore macie chlopcow naciagacie im siusiaka???

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 września 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję wodę z kranu przefiltrowaną jedynie w dzbanku Brita. Poza tym herbatkę z kopru, sok jabłkowy, jabłkowo malinowy, bobo fruty rozcieńczone z wodą. Olek pije z kubka B.Box ze słomką bez problemu i całkiem sporo.

    Siusiaka delikatnie czasem w kąpieli naciągam ale minimalnie. Tak mi kiedyś chirurg kazał jak ze starszym byłam bo miał zapalenie napletka i tak od tamtej pory robię każdemu - problemu żadnego z tym nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 12:12

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 września 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika moja córka za równy tydzień kończy 8 miesięcy nie nie siada samodzielnie, jak ją posadzę to siedzi ale musi mieć podparcie.

    U nas dwie dolne jedynki. Noce znów spokojne i całe przespane. Dziś od 19:30 do 6:30

    Ja okres dostałam 1,5 miesiąca po zaprzestaniu karmienia piersią. Nadal jest niebolesny jak przed ciążą ale mega obfity a miałam zawsze bardzo skąpe :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 14:40

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 26 września 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela też nie siedzi, siedzi z podparciem, ale tylko do jedzenia, tak to jej nie sadzam na siłę, niech sobie sama to ogarnie :)

    Pije wodę mineralną, albo Cisowiankę albi Żywiec, nie gotuję, bo sama nienawidzę przegotowanej wody, więc wolę taką nie raczyć młodej :D

    U nas w nocy pobudki co 2h, ale ja już się przyzwyczaiłam i jeśli wstaje, zjada i idzie spać to jest ok :) gorzej jak czasem są 2h zabawy w trakcie, ale ostatnio kilka nocy bez takich historii :)

    W dzień drzemki nam się uregulowały, są 3, jedna dłuższa, a dwie 30-40 minut :)

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 września 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie sadzam małej, niech sama się nauczy


    U nas za to z drzemkami w dzień gorzej. Przez miesiąc były regularne 2 w dzień, jedna 2-3h i jedna ok 1h a teraz te dwie drzemki trwają po 30-40 minut a nieraz jest tylko jedna drzemka. Dziś o dziwo spała przed południem 2h i teraz śpi na razie 40 minut więc mam nadzieję, że to wróci do normy tak jak wróciły noce

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 26 września 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja to w ogóle za bardzo nie chce pić, ale jak coś to daję jej wodę z kranu przegotowaną, raz też wypiła herbatkę owocową, ale drugi raz nie chciała. Myślę, że ewentualnie jeszcze jakieś kompoty będę gotować. Z bidonu umie pić, ale zrobi maksymalnie kilka łyków, więcej chyba wypije z doidy.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 26 września 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pije tylko wodę, albo z dzbanka filtrującego albo przegotowana kranówę, ja piję tak samo :) Podaję albo z kubka zwykłego z grubszego plastiku albo z bidonu z rurką avent, mamy jeszcze kubek lovi 360 ale rzadko go daje bo Matylda macha nim i chlapie naokoło. Przymierzam się jeszcze do doidy cup żeby zupki podawać, ale jeszcze się zastanawiam czy to naprawdę takie potrzebne.

    Sama póki co jeszcze nie siedzi, zbiera się powoli - potrafi z czworakow przysiąść tak boczkiem i podpiera się wtedy ręką, i coraz częściej i dłużej tak "siedzi". Do tego czołganie opanowała perfekcyjnie, wszystkie przeszkody typu zwinieta kołdra pokonuje raz dwa, albo podnosi dupke i się przerzuca w przód albo się przeturla, a niech tylko jakieś paproszki zobaczy od razu próbuje złapać i zjeść.

    Wogole jedzenie idzie coraz lepiej, nie wybrzydza, co dam to zjada, czasem się skrzywi jak np jabłko kwasniejsze się trafi ale i tak zje. Łyżeczką czasem karmię ale głównie kładę na tacke 2-3 rzeczy i sobie sama je, dziś dałam brokula i dorsza z pary a do tego chleb posmarowany awokado, i na awokado to szał był, wyciumkala całe z chleba. Fajnie też potrafi naprawdę małe kawałki łapać kciukiem i palcem wskazującym, tylko gorzej tymi małymi jej do buzi trafić, nie raz pięścią dopycha ;)

    A ja odkąd rozszerzamy dietę to chudnac znów zaczęłam, bo jem na śniadanie i obiad to samo co Matylda, a to ani słodkie, ani tłuste to i waga ruszyła.

    zbikowa, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 27 września 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek to dopychanie pięścią musi wyglądać komicznie :D
    U mnie bardzo podobnie, młoda pije wodę z bidonu z rurka (w ciągu dnia jeden cały potrafi opróżnić) czasem rumianek słaby jej zrobię i z diody cup wypije, czasem kasze helpy na mleku zrobiona na rzadko.
    Co do jedzenia to też wszystko co jej się da oprócz owoców, jak się zapomnij to trochę poszura dwoma zębami o banana, ale nic innego nie chce.
    Z nocami mam za to znowu słabo, już nie liczę ile razy się budzi...
    Siedzi sama tylko w foteliku jak je, poza tym nie. Pediatra też nam kazała na początku następnego miesiąca przyjść jeśli sama nie usiądzie, ale nie przyjdę. Ma jeszcze czas.

‹‹ 649 650 651 652 653 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ