X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jeju jaka ja wykończona. Jednak przyszli znajomi :) siedzieli do prawie 4 nad ranem. Super tak sobie posiedzieć pogadać :) już mi tego brakowało :) co prawda dzisiaj czuję się atalnie bo totalnie niewyspana :)
    Michaś zasnął na dobre zanim goście przyszli a Piotruś poleżał sobie poobserwował, pouśmiechał się i zasnął totalnie bez płaczu jak przykładne dziecko :) spał sobie a my obok przy łóżku imprezowaliśmy hihi :) ja już poprzedniego dnia po lekach czułam się super :) po chorobie ani śladu. Jedynie Piotruś dalej siusia pupą i z apetytem jeszcze nie najlepiej. Dzisiaj zjadl porcję kaszy i po jakieś pół godzinki całą zwymiotował. Teraz wypił 70ml mleka i próbuje zasnąć :) zachowuje się normalnie, dużo się śmieje tylko ten apetyt marny i biegunka. Miałam przełożone szczepienie na ten wtorek co będzie ale znowu muszę odroczyć na kolejny jeszcze tydzień bo nawet jeśli wyzdrowieje do wtorku to organizm będzie dalej spustoszony po wirusie...
    Mój Piotruś w ogóle nie chce jeść nic oprócz kaszy i mleka. Być może to przez chorobę. Dzisiaj mu do kaszy podałam owoców bo inaczej nie chce jeść. Wsunął ze smakiem :)

    NataliaK gdyby mojemu Piotruś spadł na podłogę - wszystko jedno z jakiej wysokości i na co - to też by dostał niezły ochrzan ode mnie :) na całe szczęście nic się Franiowi nie stało :)
    Natalia ja ostatni miesiąc cały sama tylko soboty i niedziele z mężem a i to były urodziny najpierw Michasia dwudniowe, później siostry synka, teraz ze znajomymi i człowiek nie zauważa kiedy ten weekend się kończy i znowu cały tydzień sama z dziećmi. Na całe szczęście okazało się, że jutro mąż jeszcze zostaje w domu i we wtorek albo jedzie albo nie - jeszcze nie wiadomo.
    Jejciu żeby zaraz dzieci zasnęły bo o niczym innym nie marzę jak o śnie :) a jeszcze mąż burka mi tu, że zamierza mnie wykorzystać hehe a ja na nic nie mam siły totalnie - będę się bronić :) nie ma takiej opcji dzisiaj - ja oczy na zapałkach mam...
    o jak dobrze - dzieci zasnęły. Jescze tylko łóżko rozłożyć i jakiś lekki Film włączyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2014, 20:28

    evas lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 20:57

    evas, Martynika lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mój Piotruś jeszcze za stopy się nie łapał, ale obraca się coraz częściej na brzusio i pełza po podłodze :) muszę go stale pilnować bo bardzo szybko się przemieszcza :) i to zawsze tam gdzie najlepiej, żeby nie :) a od paru dni gada np bababababaa, ojojojoj, ajajajaj :) a my mamy ubaw po pachy. Dzisiaj niechcący powiedział BIEGAJ i to tak wyraźnie, że tylko z mężem na siebie się popatrzyliśmy bo nie mogliśmy uwierzyć :) to oczywiście przez przypadek mu tak mu wyszło a nie że przejaw geniuszu ;) ale to było niezłe pomimo przypadku hehe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2014, 20:54

    Galanea, Limerikowo, evas, Martynika, eta lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 2 listopada 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hhahahaha, Monia, wiem o czym mówisz. Dzisiaj zapytałam Zosię "Smakowała Ci kaszka?" I jak Boga kocham, usłyszałam "tak" :D Mało nie zemdlałam :D
    Poza tym żadnych słów jeszcze nie słyszałam, tylko warczy jak bierze zabawkę do buzi :D Dzisiaj wszyscy w sklepie się za nami oglądali :)

    Limerikowo, evas, eta, MonikaS lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 3 listopada 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak jak mój chrzesniak na chrzcie, Ksiądz ja Ciebie chrzczę a on w glos NIEEEEE. WSZYSCY W SMIECH.

    eta, evas, Galanea, MonikaS, Limerikowo lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To niewiem czy pamietacie ale pisalam kiedys ze mowie do Franka "daj koze" a on "NIE":d

    No takie noce mi sie podobaja...pobudka tylko o 1 i o 6 pozegnal Franko tatusia ;-)

    Martyna jak zaczelas wprowadzac kaszke to Artur lepiej sypia w nocy?

    Muszka jak zdrowko?

    eta, evas, Galanea, MonikaS lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 3 listopada 2014, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea, no, nóżki to on ma konkretne, ale to znowu objawia się cała budowa ciała po tatusiu-masywne, mocne nogi, mało proporcjonalne do reszty ciała ;).Mąż jak chodził na siłownię, to nogi zawsze sobie mógł odpuścić, a ręce miał słabe.Ja za to jestem właśnie taka pająkowata, ale zaczynam się godzić z tym, że syn niczego nie ma po mnie ;).Z twarzy coraz bardziej przypomina teścia, tylko włosy mu pojaśniały do blondu, zobaczymy, czy tak zostanie.

    Czytałam jeszcze w necie o tej ekspozycji na gluten i wyczytałam, że najnowsze badania pokazują, że celiaka jest uwarunkowana genetycznie i na jej rozwój nie ma wpływu trzymanie się ram czasowych przy wprowadzaniu glutenu oraz, że należy go wprowadzać jak wszystko inne-parę dni małe porcje, jak jest ok, to zwiększać i potem już normalnie.Trochę mnie to uspokoiło, ale to Internet, a ja nadal nie wiem, jak powinno być "idealnie".Fakt, że naprawdę mam wrażenie, że Artur tego potrzebował, bo jest sporym dzieckiem i nie wiem, czy zapas energetyczny z mojego mleka jeszcze mu wystarczał.Choć na razie ta kaszka i tak tylko raz dziennie.

    Natalia, jeśli chodzi o sen, to są zmiany, bo wrócił nam ten pierwszy, który trwa trzy godziny.Potem jest różnie, ale Artur ma dodatkowo katar który może mieć wpływ.Kaszkę na razie dostaje rano, ale na skończony 6 miesiąc czeka kaszka "na dobranoc" z bananem z Holle i wtedy zobaczymy... :) może jak dostanie kolację, to będzie inaczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 07:50

    eta, evas, Galanea lubią tę wiadomość

  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 3 listopada 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Majka jest po wczorajszej pierwszej marchewce, zobaczymy jak bedzie teraz z kupka. Jak wygladala waszych dzieciaczkow kupka po marchewce? Majka od jakiegos tygodnia po niektorych posilkach ulewa spore ilosci i widac ze jej wraca i sie krztusi :( czy to moze byc normalne?

    Ja juz powoli wychodze z katarku, bol w mostku dopiero teraz mija...ale widze swiatelko w tunelu.

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 3 listopada 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do przypadkowych słów-Artur wykrzyczał jedno długie głośne NIEEEE jak tylko się urodził :D.

    A ostatnio robi takie "eee-ooo" jak na koncertach, kiedy publiczność ma powtórzyć za piosenkarzem :D.

    evas, Galanea lubią tę wiadomość

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 3 listopada 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka u nas faktycznie idą dwa zęby na raz :-( Moja kuzynka, która jest na bieżąco wczoraj mu sprawdziła - trzeba wytrzymać jakoś te ataki płaczu. Co do płaczu i wyginania się przy piersi problem znikł jak przestałam pić herbatę z cytryną- Borysek teraz normalnie je pierś.
    A to nasze aktualne zdjęcie z wczoraj :-) Tak u nas było ciepło :-)ale później ubrałam mu czapkę i polarek :-) Dla spostrzegawczych kolor włosów zmieniony z blondu na czarne o wiele lepiej się czuje :-) Moja kluska waży 8,5 kg i ledwo go trzymam :-)
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b03f63c19093.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 08:40

    eta, Mucha, Agusia2312, evas, Galanea, NataliaK, MonikaS, Limerikowo lubią tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko padam na pysk, wczoraj zwalila sie kupa gosci, bylo nawet milo i przyjemnie ale wiadomo- trzeba bylo przygotowac a potem posprzatac. Tesciowa to chyba udusze niedlugo, tak wywijala Oliwia ze myslalam ze jej polamie nogi ! Chyba nie musze nowic jak bardzo mala byla wybita z rytmu i marudna przez taki tabun ludzi :/
    Oliwia ma tez takie nogi jak Artur, ale ona cala jest lekko pączusiowata :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 09:20

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Topa super wygladasz! A Borysek taki elegancki kawaler, widać ze duży chłopak z niego, to znaczy wygląda na starszego :) i jest przeuroczy!

    Dziewczyny co do glutenu to ja moge tylko napisac jak ja robię, tj. tak jak rozpisała mi pediatra i juz nie będę się zastanawiała czy to dobrze czy nie, mam dawać od 5,5 miesiąca codziennie przez 2 miesiące, 2-3 g ugotowanej kaszy mannej do jednego z posiłków.

    Muszko u .nas po marchewce o dziwo kupa była częściej, tj. Wczesniej co dwa dni, a po marchewce 5 dni codziennie. A konsystencja bez zmian a kolor od zelaza zielony bez zmian :) Ale podajemy tydzień czasu dopiero.
    Dobrze że Twoje Zdrówko lepiej :) a co do ulewan, to może jest to chwilowe.. Poczekaj jeszcze .kilka dni , obserwuj, ja jak nie wiem skąd cos mu jest to zwalam wszystko na skok rozwojowy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 09:27

    Mucha lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa naprawdę super wyglądasz, jak mi się podobają ciemne włosy...:( Mi tylko blond pasuje, a wiecie jak to jest z blindami i tymi cholelnymi odrostami...
    Jejku jakie te wasze Maluchy duże, matko kochana, moja to pryszcz przy waszych, aż zaczynam się zastanawiać czy jej nie zagladzam:) Borys jest poprostu wielki, a tylko tydzień starszy:) super, zdrowy chlopak:)! moja to chyba będzie kurduplowata po rodzicach:)

    Kobitki gdzie można kupić pampersy 3+? Wasze dzieciaczki noszą juz rozm. 4?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 09:37

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka zrobila taka marchewkowa papke kupkowa, to pierwsza jej niewodnista kupka wiec az jestem w szoku.

    Niesforna a jak u Ciebie z kupka? Ustabilizowala sie?

    eta lubi tę wiadomość

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artur nosi 4 już od jakiegoś czasu,3+ nie widziałam, może spróbuj po prostu z 4? Zmarnować się nie zmarnują na pewno.

    Topa, no, Borys to chyba gabarytami wszystkich bije na głowę :P.

    Karolina, mogę sobie wyobrazić, co miałaś w weekend, ja nie lubię zbyt wielu gości przy Arturze, próbuję zachować rytm zawsze, na ile to tylko możliwe, bo inaczej jest słabo... za to teściowa nie bierze dziecka na ręce bez pytania, chyba teściowie się mnie trochę boją jeśli o to chodzi... ;)
    Eta, pediatra Ci rozpisała dokładnie tak, jak jest w tym poradniku... kurcze no, nie wiem nadal.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po pobraniu krwi,3 wielkie fiolki spuszczone 0,ale Franko tylko zaplakal przy wkluciu.

    Topa,Borys to chyba jest top 1 na liscie najwiekszych dzieciaczkow z forum :D hah ;-) super ci w ciemnych wlosach!

    My juz od dawna mamy pampersy 4 i na poczatku troche bokiem szlo,teraz juz dobrze.

    Z tym glutenem to juz sama niewiem, chyba najlepiej jak zadzwonie do mojej ulubionej Pani doktor i sie dowiem :D

    Karolina ja w sobote mialam full ludzi i wujka myslalam ze udusze co chwile do Franka gadal abububububu....normalnie jak zaczynal to myslalam ze go przetrace. Z reszta lekko go opoerdzielilam ho powiedzialam ze Franek jest spiacy a on mi na to ze internetowo wychowuje dziecko. Nie,bede wychowywala tak jak on mi karze. Hah,no coz. Ma prawie 70 lat i ma troche zardzewiale te swoje metody ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 10:06

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisak chyba pampersow 3+ nie ma.. Ja przynajmniej nie widziałam, tylko 4+ są. Choć może się myle.
    My od niedawna juz 4 mamy.

    AAA no i dziś Ignas 5 miesięcy kończy... Heh jak ten czas leci.. Patrzę na niego i nie mogę się nadziwic że mieścił się w moim brzuchu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 10:10

    Mucha, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usuwam zdjęcia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 20:54

    Mucha, eta lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, proszę się ze mnie nie śmiać i w razie czego poprawić, Natalia, tutaj uśmiecham się do Ciebie...

    Usiłuję to rozgryźć.Gluten to białko.Na opakowaniu kaszki Holle mam napisane, że jedna porcja dostarcza 6g białka.Wg tych zaleceń dot.ekspozycji na gluten powinnam podawać 3g.Czy to znaczy, że jeżeli podam pół porcji tej kaszki, to będzie ok.....?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna a czy to bialko jest napisane ze to tylko bialko? W sensie czy nie jest jakos r8zgraniczone i rozbite na pochodzenie?bo jesli jest napisane ze tylko bialko to dobrze myslisz,ze polowa porcji to bedzie ok.

‹‹ 1703 1704 1705 1706 1707 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ