X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2015 ;)
Odpowiedz

Mamusie luty 2015 ;)

Oceń ten wątek:
  • kasia_1988 Autorytet
    Postów: 1436 1621

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasku pięknie Twój Staś rozmawia. Moja gada też bardzo podobnie. To takie słodkie.

    Moja mała dzisiaj pobiła sama siebie zjadła wczoraj o 19.30 po kąpieli dwa cycki. O 20 już spala do 5 rano. Potem od 6 do 8. Coraz dłużej spa tr nasze maluchy.

    Dzięki Gosiu jeszcze raz za odpowiedzi odnośnie nosidełk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 12:58

    8tc
    9tc
    10tc
    17tc
    relgh37106b9h52t.png
    f2wli09kel1p6uqt.png
    1usal6d80v7jp3t1.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry że zaśmiecam ale :)

    SPRZEDAM!
    NOWE, RAZ UBRANE DO KOŚCIOŁA:)
    JESZCZE Z NAKLEJKĄ NA PODESZWIE:)
    ROZMIAR 40, OBCAS 13CM ŁĄCZNIE Z PLATFORMĄ WIEC ODCZUWANY MNIEJSZY :)

    http://wrzucaj.net/images/2015/04/20/buty.jpg

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja m rozmiar 36/37;))

    Glowke podnisi jak go poloze ale na raczkach sam nie wstaje.
    My juz po spacerku. 3 km zrobione i zakupy na targu tez;)
    U nas dzis 12 stbi sloncr ale wiatr spory

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wichrzysko, brrr. Ale i tak pospacerowalysmy godzinke z haczykiem. Teraz idziemy nakarmic na lezaco i moze sie uda pospac ;)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój już sie na rączkach podnosi,ale nie zawsze mu sie chce ;)
    u nas tez wieje i zimno,nigdzie nie idziemy

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • Bietka Autorytet
    Postów: 1047 1085

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella84 wrote:
    Dziewczyny czy ktoras ma w formie elektronicznej ksiazke:
    " szczepienia w pytaniach i odpowiedziach dla myślących rodziców"
    Dr aleksander kotok?

    Bella ja mam. Jak chcesz podaj adres mailowy, wyślę Ci :)

    c7hyim7.png
  • mala_mi1982 Autorytet
    Postów: 980 832

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje dziecko cos mniej je albo ja mam więcej pokarmu. Wczoraj i dzisiaj musialam odciągnąć, ale dzięki temu udało mi się dziś po raz pierwszy samej wyrwać! Kupilam sobie parę ciuszkow na wiosnę i lato :-)

    Mój się sam podnosi leżąc na brzuszku, czasem mu się uda przewrócić z brzucha na plecy.

    Słoneczna, mój starszy syn tez po sterydach w ciąży i żadnych skutków ubocznych nie zauwazylam. Wagowo tez był średni. Ciesz się, ze dziecko pięknie przybiera, a nie szukaj problemów ;-)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2292

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasku, gdybym mieszkala blizej i rozmiar byl moj, to bym je od Ciebie odkupila, bo sa rewelacyjne!

    Mala_mi kiedys gdzies czytalam, ze maluszek moze miec mniejszy apetyt przed skokiem rozwojowym.

    Ja wczoraj zachustowalam mala i poszlam na podworko. Polazilam tak pol godziny, ale... No wlasnie zawsze mam jakies ale. Ze wszystkich dzieciowych gadzetow bylam napalona na chuste najbardziej od samego poczatku, a teraz wcale jej tak nie lubie jak sobie wyobrazalam. Po pierwsze ciagle sie boje, ze mi sie dziecko przytulone do klaty i omotane az po czubek glowy udusi w tej szmacie, a po drugie z jej ciezarem uwiazanym z przodu czulam sie jak ciezarna znowu i bardzo mi sie to nie podobalo :[

    I znowu byla histeria od okolo 20:30 do 1:00 w nocy, juz z mezem frustrujemy sie okropnie przez brak snu.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj polozony na brzuchu odpycha sie nogami na zmiane jak zaba i pupa idzie do gory, a raczki w miejscu zostaja. aostatnio przesunal sie tak kilka cm do przodu. troche mnie to przeraza czy o nie jakies wzmozone napieci miesniowe bo to za wczesnie jeszcze na takie wyczyny wyglada to jak proby raczkowania

    Boroniowka, Bella ja tez mam take zdanie o szczepieniach jednak nie mieszkam w polsce i nie jestem tam ubezpieczona i niewiem czy ktos mi zgodzi sie na taki system szczepien... A tu mamy tylko 6w1. Niema wyboru.... Z drugiej strony slyszalam ze krztusiec i polio sa bezpieczniejsze w tych kumulowanych i ze jest mniej tej rteci, konserwantow itd niz stosujac wiele pojedynczych szczepien.... Zglupiec mozna. A nie szczepuc sie boje i tu wymagaja szczepien obowiazkowo w zlobkach i niektorych szkolach-nie przyjmuja nieszczepionych dzieci czy negatywne reakcje

    Dziewczyny widze ze wiekszosc tu szczepu szczepionkami 5w1 czy zaobserwowalyscie jakies zmiany w zachowaniu waszych dzieci

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 14:39

    promoszka lubi tę wiadomość

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam cos problem z wypływem pokarmu...trwa to strasznie długo. Grzes nie pomaga bo straszliwie się wierci........ od 3 dni jest masakra bo z nim walczę czasmai nawet godzinę. Juz nic mi się nie chce.
    Mój tezpodnosigłówkę, nawet długo ją trzzyma, ale nie lubi tej pozycji.Jak jest zmęczony to zasnie ale żeby podnosic główkę za długo to nie.
    Piąstki też często zacisnięte ale zauważyłam że rozprostowuje. NIe przekręca sie jeszcze sam na plecy i nie chwyta przedmiotów., Czasmi trafi do buzi :-)

  • kasia_1988 Autorytet
    Postów: 1436 1621

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ASIA JA szczepila 5 w 1 i nie zaobserwowałam żadnych niepożądanych reakcji.

    Moja bardzo mocno i długo trzymam glowke a ostatnio próbowała się wspiąć na piastkach. Troszkę za wcześnie bo ale cóż...

    8tc
    9tc
    10tc
    17tc
    relgh37106b9h52t.png
    f2wli09kel1p6uqt.png
    1usal6d80v7jp3t1.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szukan problemu. Ciesze sie ze ladnie przybiera na piersi tylko;))
    Boze jak mi sie chce spac... Ale on nie chce!!

    mala_mi1982 lubi tę wiadomość

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2292

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz sie pogubilam i nie wiem czy u nas bylo 5 w 1 czy 6 w 1... Szczepienie bylo w miniony wtorek i od tego dnia co wieczor regularnie o tej samej porze jest ryk. Moze zbieg okolicznosci a moze nie, kto to mzoe wiedziec? ;-/ Ale goraczki nie miala ani razu ani nic.

    Luna ma bardzo silne nogi. Tak nimi ciagle kapie, ze zmiana pieluszki i ubranek to jest prawdziwa gimnastyka. Ostatnio kilka razy na przewijaku tak kopala, ze az sie odepchnela tymi nogami i przesunela do gory! A jak lezy na brzuszku i placze, bo nie lubi, to nogi tez mocno pracuja i pupa idzie do gory.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry :)

    Przerażona tym ze moje dziecko nie trzyma głowy jak inne dzieci, nieprzekraczalne sie z brzucha na plecy i ma zaciśnięte piąstki poznałam po pomoc do starszych stażem koleżanek i jaka poczułam ulgę ze na przekręcanie sie to Ona jeszcze ma czas ze z tym trzymaniem główki tak złe nie jest a i piąstki już jakby mniej zaciśnięte i przedmioty sama łapie np kocyk i co widzę pcha go do buzi...

    Jak mnie starsze mamy uspokoiły nie ma co porównywać do innych dzieci bo każde jest inne :)

    Moja tez jak leży na brzuchu to wierzga strasznie nogami i przez to sie przesuwa a jak ja maz trzyma w pionie pod paszkami to tak przebiera nogami jakby chodzić chciała i nie na palcach tylko cała stopę kładzie ;) wiec jak widać każde dziecko ma z czego innego fan ;)

    Co do ropiejacego oczka to moja ma z tym problem od urodzenia dostała krople z antybiotykiem na 2 tyg nie powiem pomogło ale tylko na 2 tyg teraz ropienie wróciło :/ będę rumiankiem przemywać może do wizyty jakoś wytrzymamy...

    Moja po tym jak znowu miała przeskok w ilości spożywanego mleka tak teraz więcej spi :)

    A co do butelek moja butelek z lovi nie nawiedzi najlepiej sprawdzają sie z TT lub Nuby obie maja smoczki przypominające pierś mamy i chyba dlatego je lubi ;)

    Dziewczyny macie śliczne dzieciaki dopiero po cudzych widać jak własne rośnie ;)

    Pozdrawiam i niech Wam głów nie pourywa od tego wiatru :)

    Penelope lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podniosl sie ale raczku takie zgiete i jeszcze mu ciezko:)) ale glowke podnosi.

    megg lubi tę wiadomość

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2292

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Januszkowa wrote:
    Moje dziecko pobiło dzisiaj rekord wsród naszych dzieci z forum. Przespała 10 godzin ciągiem. Przy lozeczlu byłam juz później co godzine. Obudziła sie spokojna, zjadla i gugałyśmy sobie ładnie. Na noc zjadla z cycka +110 mm i cały dzień spała góra 20 min

    Wow! Jak czytam ile Wasze dzieci jedza to mi szczeka opada. Bo moje dziecko zjada tak okolo 90 ml z butelki (z piersi nie wiem ile).

    Januszkowa lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka mój kiedyś na śniadanie zjadł 180 ml ;)

    Januszkowa lubi tę wiadomość

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2292

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megg wrote:
    dziewczyny Franek 3 dzien nie ma kupy (samo kp) normalne to jest? co ile wasze robia?

    Normalne. My juz to przerobilismy. Luna przestala nagle robic dwa tygodnie temu i bez naszej pomocy (przepchnelismy pupke kilka razy) nie zrobila przez ponad tydzien chyba. Teraz robi jedna na dobe. Wczoraj tak sie obsrala, ze byla umazana powyzej pepka!

    megg lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • mala_mi1982 Autorytet
    Postów: 980 832

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg, ja juz pisalam ze mój starszy syn robił kupe raz na tydzień przez cały okres kp.

    Laurka, ja wlasnie mam takie wrażenie, ze Tymek jest bardzo zainteresowany tym co się dzieje dookoła i nie ma czasu na jedzenie. W ogóle to strasznie szybko teraz je. Zjada i myk odsysa się i zaczyna mnie zagadywac i się rozglądać. Nie ma wcale potrzeby bezproduktywnego wiszenia na cycu ;-)

    A dzieci faktycznie nie ma co porównywać. Koleżanki córka zaczęła chodzić jak miała grubo ponad 1,5 roku, strasznie się martwili. A teraz nie ma żadnej różnicy pomiędzy nią a rówieśnikami, nikt tego nie pamięta.





    megg, Fedra, asia888 lubią tę wiadomość

  • Lara 82 Autorytet
    Postów: 3695 2716

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu ja szczepilam 5w1 i engerix. Zdecydowalismy się na to właśnie ze wzg. na WZW aby młody dostał tylko 3x a nie 4 skoro juz go szczepili w szpitalu i tam juz mieliśmy engerix.
    Szczepionkę Piotruś miał w zeszły wtorek, niż złego nie zaobserwowalam. Robilam mu tylko przez3dni kilka razy dziennie okłady z sody na nóżki, na wszelki wypadek jakby go bolalo.

    asia888, AsiaSzw lubią tę wiadomość

    relge6yd3cl8y0me.png
‹‹ 2778 2779 2780 2781 2782 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zwiększyć szansę na ciążę? Poznaj badanie PGT wykorzystywane w leczeniu in vitro.

Starania o dziecko dla wielu par stanowią najważniejszy i najbardziej emocjonalny etap w życiu. Gdy naturalne poczęcie okazuje się trudne lub niemożliwe z pomocą przychodzi medycyna. Dzięki nowoczesnym technologiom i coraz lepszemu zrozumieniu mechanizmów genetycznych specjaliści są w stanie nie tylko wspierać proces zapłodnienia pozaustrojowego, ale także zapobiegać potencjalnym trudnościom. Coraz większą rolę w leczeniu niepłodności odgrywa diagnostyka genetyczna zarodków – a jednym z najbardziej przełomowych narzędzi w tym obszarze jest badanie PGT (Preimplantation Genetic Testing).

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ