X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia wrote:
    No to ja bylam na usg w 6 tc i 2 dni, wiec jeszcze cos sie moze wykluc :D chociaz szczerze mowiac, bardzo bym nie chciala blizniakow... i pamietam, ze w pierwszej ciazy tez sie tego balam, mimo ze wtedy nie mialam podstaw, bo w rodzinie nie ma, a teraz martwie sie tym jeszcze bardziej...

    Co do przepuszczania w kolejce... w polsce jest jak jest niestety. W labolatorium powinni tego pilnowac, zeby kobieta w ciazy miala pierwszenstwo. Tu nawet nie chodzi o ciezar brzucha, malo kto wie, ze we wczesniej ciazy czasem jest ciezej, niz pozniej :(


    A ja korzystam z ciąży jeśli chodzi o m parkingowe i kolejki. Jak w sklepie długa podchodzę do Pani i pytam czy kobieta w ciąży ma pierwszeństwo potem pytam w kolejce czy mogę i po sprawie. To samo laboratorium itd

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • zmyslowa Koleżanka
    Postów: 57 10

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    zmyslowa, ale może jeszcze nie ma powodu do zmartwienia. Ważne, że zarodek się pokazał, może musisz dać mu czas, aby urosnął, może ciąża jest po prostu o kilka dni młodsza. U mnie w 6+2 zarodek miał 5mm, a pecherzyka już nawet nie mierzyli, na oko tez wydawał mi się duży. Było widać serduszko? Jeśli nawet nie, to też jeszcze o niczym nie przesądza.
    U mnie jest 7+2 a zarodek taki mały...brak serduszka....niestety :( :( :( :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 11:38


    Moje serduszka w niebie:(
    04.2011 [*]
    10.2018 [*]
    12.2018 [*]
    27.02.2019-MOJE DWA KOCHANE ANIOŁKI [*][*] 9TYDZ.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka1805 wrote:
    Cześć Sarrra jestem z Łodzi. Kacperek jest z 5.06. 2018. Wpadka totalna u nas. Nie planowałam drugiego dziecka póki Kacper nie skończy 3 lat.Tym bardziej, że ja ciężko przechodzę ciąże. Jestem po dwóch stratach a w ciąży z Kacperkiem musiałam mieć założony szew okrężny na szyjke macicy. A Ty Sarrra skąd jesteś? Poki co czuje się dobrze,oprócz przerażenia tym co mnie czeka.
    Ja jestem że Śląska. A Wojtka staraliśmy się rok. Bez heparyny i innych leków nie było szans. Wcześniej jedna strata. W ciąży też długo leżałam więc wiem co czujesz. Teraz też mam krwiaka i też leżę większość czasu. Wojtek jeździ do mamy i teściowej a ja czuję się jak wyrodna matka ale nie mogę go podnosić. Bez męża w domu nie ma szans bez podnoszenia.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zmysłowa, na początku wszystko może się zdarzyć, jasne, że jest sens iść do Twojego gina :)

    Ja chciałam małą różnicę wieku, na początku jest ciężko, ale potem dzieci są w podobnym wieku i łatwiej o wspólne zainteresowania :) z bliźniaków bym się też ucieszyła, chciałam mieć gromadkę, a przy cc jednak liczba porodów jest ograniczona xD chociaż te ciąże to też stres czy wszystko będzie w porządku, a ja już i tak nastawiam się na dodatkowe kontrole

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A ja korzystam z ciąży jeśli chodzi o m parkingowe i kolejki. Jak w sklepie długa podchodzę do Pani i pytam czy kobieta w ciąży ma pierwszeństwo potem pytam w kolejce czy mogę i po sprawie. To samo laboratorium itd

    Sarrrra ja w pierwszej ciazy nie skorzystalam ani razu, po prostu nie czulam takiej potrzeby. Ani razu tez nikt mi nie zaproponowal, ze mnie przepusci- to akurat smutne. Ale zawsze sama inicjuje jak widze kobiete w ciazy, w biedronce zawsze mowie do kasjerki na tyle glosno, zeby wszyscy uslyszeli, ze stoi pani w ciazy i powinna byc obsluzona poza kolejnoscia :)

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • Truskawka1805 Debiutantka
    Postów: 8 13

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja jestem że Śląska. A Wojtka staraliśmy się rok. Bez heparyny i innych leków nie było szans. Wcześniej jedna strata. W ciąży też długo leżałam więc wiem co czujesz. Teraz też mam krwiaka i też leżę większość czasu. Wojtek jeździ do mamy i teściowej a ja czuję się jak wyrodna matka ale nie mogę go podnosić. Bez męża w domu nie ma szans bez podnoszenia.
    Też brałam heparyne w ciąży z Kacprem ze względu na to że w badaniach genetycznych wyszła mi mutacja V Leiden homozygotyczna. Czyli zakrzepica wrodzona

    Truskawa
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka1805 wrote:
    Też brałam heparyne w ciąży z Kacprem ze względu na to że w badaniach genetycznych wyszła mi mutacja V Leiden homozygotyczna. Czyli zakrzepica wrodzona
    Ja też trombofilie wrodzona

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • zmyslowa Koleżanka
    Postów: 57 10

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka1805 wrote:
    Cześć dziewczyny. Chciałabym do Was dołączyć. Wczoraj i dzisiaj zrobiłam test, oczywiście pozytywny. W domu mam 8 miesięcznego szkraba i jestem przerażona.
    Gratuluje...:)


    Moje serduszka w niebie:(
    04.2011 [*]
    10.2018 [*]
    12.2018 [*]
    27.02.2019-MOJE DWA KOCHANE ANIOŁKI [*][*] 9TYDZ.
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka1805 wrote:
    Cześć Sarrra jestem z Łodzi. Kacperek jest z 5.06. 2018. Wpadka totalna u nas. Nie planowałam drugiego dziecka póki Kacper nie skończy 3 lat.Tym bardziej, że ja ciężko przechodzę ciąże. Jestem po dwóch stratach a w ciąży z Kacperkiem musiałam mieć założony szew okrężny na szyjke macicy. A Ty Sarrra skąd jesteś? Poki co czuje się dobrze,oprócz przerażenia tym co mnie czeka.

    To ja witam koleżankę z Łodzi, bo ja też z Łodzi :-) no i u mnie szkrab 10 mczny, więc podobnie.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia wrote:
    Sarrrra ja w pierwszej ciazy nie skorzystalam ani razu, po prostu nie czulam takiej potrzeby. Ani razu tez nikt mi nie zaproponowal, ze mnie przepusci- to akurat smutne. Ale zawsze sama inicjuje jak widze kobiete w ciazy, w biedronce zawsze mowie do kasjerki na tyle glosno, zeby wszyscy uslyszeli, ze stoi pani w ciazy i powinna byc obsluzona poza kolejnoscia :)

    No dlatego ja nie czekałam na to, aż mi ktoś łaskawie zaproponował. U mnie też długo nic nie było widać, a ja się źle czułam, więc nie zamierzałam się męczyć. Jak ma się przywileje to trzeba korzystać. Fajnie jak się znajdzie ktoś życzliwy, kto sam zaproponuje, ale nie ma co na to liczyć.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    No dlatego ja nie czekałam na to, aż mi ktoś łaskawie zaproponował. U mnie też długo nic nie było widać, a ja się źle czułam, więc nie zamierzałam się męczyć. Jak ma się przywileje to trzeba korzystać. Fajnie jak się znajdzie ktoś życzliwy, kto sam zaproponuje, ale nie ma co na to liczyć.

    AMEN

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha mi co jakis czas przychodza do glowy czy czasem w brzuchu nie ma ich dwoje hehehe bylabym UDUPIONA hahahahha tyyyyle szczescia

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia wrote:
    Sarrrra ja w pierwszej ciazy nie skorzystalam ani razu, po prostu nie czulam takiej potrzeby. Ani razu tez nikt mi nie zaproponowal, ze mnie przepusci- to akurat smutne. Ale zawsze sama inicjuje jak widze kobiete w ciazy, w biedronce zawsze mowie do kasjerki na tyle glosno, zeby wszyscy uslyszeli, ze stoi pani w ciazy i powinna byc obsluzona poza kolejnoscia :)
    Ja mialam bardzo maly brzuszek i jedynie 2 dni przed terminem pani w lidlu powiedziala ze na przyszlosc mam podchodzic bez kolejki... ale juz nie zdarzylam

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmyslowa, jesteś pewna tego, że to 8 tydzień? Nie ma szans żeby było mniej? Wiesz, ja się też rąbnęłam. Kilka dni to duża różnica :)
    Nie pytaj nawet, czy warto... Dziecko jest, przecież jest o co walczyć, czy nie?
    Na NFZ różnie bywa, gorszy sprzęt. Słyszałam również o stwierdzeniach braku akcji serca i próbowaniu wywołania poronienia dziecka, któremu w prywatnego lekarza kilka dni później serducho biło jak dzwon.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 11:55

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Moni ja niby jestem w 8tc a ciaza jest mlodsza bo owu byla pozniej :)

    moni05 lubi tę wiadomość

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie wiem czy ktos to tu mowil czy na fb. Skoro mam tera 8+0 to mam skonczony 8tc i zaczelam 9?

    Ja jade na kabanosach. Kupilam sobie biszkopty. Moze sie uda przez dzien przebrnac. Tylko sie boje o obiad czy zjem czy odpuscic...
    Pozniej z mlodym na godzinke na spacer i na wizyte do lekarza...

    Co do kolejek w Biedronce i innych sklepach. Ja mam ten orzywilej ze sama w biedrze pracuje :D wiec mi kolezanki otworza kase :p
    W Labo mamy automat gdzie mozna nacisnac jak kobieta jest w ciazy i nikt nie burzy sie jak nagle ktos zostaje wywolany a dopiero przyszedl.

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek, wg powszechnej opinii, miedzy ludzmi "zwyczajnymi" jest jak mówisz, lekarz powie, że jesteś w 8, a medycznie liczą od zapłodnienia, czyli pewnie jesteś w 6 ;)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Wlasnie nie wiem czy ktos to tu mowil czy na fb. Skoro mam tera 8+0 to mam skonczony 8tc i zaczelam 9?

    Ja jade na kabanosach. Kupilam sobie biszkopty. Moze sie uda przez dzien przebrnac. Tylko sie boje o obiad czy zjem czy odpuscic...
    Pozniej z mlodym na godzinke na spacer i na wizyte do lekarza...

    Co do kolejek w Biedronce i innych sklepach. Ja mam ten orzywilej ze sama w biedrze pracuje :D wiec mi kolezanki otworza kase :p
    W Labo mamy automat gdzie mozna nacisnac jak kobieta jest w ciazy i nikt nie burzy sie jak nagle ktos zostaje wywolany a dopiero przyszedl.
    Teoretycznie zaczelas 9 ale dla lrkarzy 8 wiec ja sie stosuje terminami lekarzy

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj chce żurek i choćby miał wyjść każdą stroną muszę go zjeść :D

    przedszkolanka:), zmyslowa lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś kolejną bete i progesteron... Czekam na wyniki. Zwariuje. U lekarza jeszcze nie bylam, nawet jeszcze pecherzyka nie widzialam. W pon dopiero aaaaaaaaa ! Juz raz stracilam ciaze w 6 tyg..

‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ