Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję przerwać l4 i wziąć urlop na czas wyjazdu na wakacje, ale głównie dlatego, że mam jeszcze 2 miesiące urlopu do wykorzystania, dostanę wyższą pensję niż mam l4 (miałam podwyzke przed zwolnieniem, ale przy średniej z 12 miesięcy to niewiele daje) i za 2 tygodnie urlopu zgarnę wczasy pod gruszą :) poza tym nie zamierzam się stresować na wczasach jakimiś kontrolami :)

    No i mimo wszystko też mam nadzieję, że od kwietnia samopoczucie i lekarz mi pozwolą na powrót do pracy :) więc trochę bym popracowała, potem urlop i na końcówkę ciąży dopiero znowu zwolnienie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2019, 19:30

  • .Aleksandra. Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sadzicie o wyjezdzie w gory w 1 trymestrze ?

    01589vvj37l1te20.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .Aleksandra. wrote:
    A co sadzicie o wyjezdzie w gory w 1 trymestrze ?
    To chyba zależy co planujesz tam robić?

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .Aleksandra. wrote:
    A co sadzicie o wyjezdzie w gory w 1 trymestrze ?

    A jak to rozumiesz? W sensie chcesz chodzic gdzies po gorach czy po prostu sobie do gorskiej miejscowosci wybyc?

    Gorski klimat dobrze robi, jezeli np bylas bardzo aktywna fizycznie i myslisz ze dasz rade wejsc na jakas nie duza gore to ok, ale kazda wyprawe i tak bym skonsultowala z lekarzem. Tak proforma. Moze Cie zbadac czy szyjka jest ok, oceni czy wysilek nie bedzie zagrozeniem :)

    My jedziemy kolo maja moze do Brennej ale tam to odpoczynek typowo, z pracy meza wypad weekendowy :)

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • .Aleksandra. Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    To chyba zależy co planujesz tam robić?
    Zadne wspinaczki po gorach tylko tak pochodzic p9 okolicy , odpoczac.
    Pytam Was bo naczytalam sie w necie ze zmiana klimatu roznie wplywa na ciaze.

    01589vvj37l1te20.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chodzi trochę o to, że zmiany ciśnienia mogą sprawić, że się będziesz gorzej czuć, jeśli planowalabys chodzic po górach, a mieszkasz na nizinach całe życie. Ryzyko, że te zmiany ciśnienia zaszkodzą ciąży pewnie jest znikome.
    Skoro planujesz spędzać czas odpoczywając i spacery po okolicy to raczej ok, ale radzę tuż przed wyjazdem się udać do lekarza. Ja miałam zaplanowany wyjazd w góry w 6tc, tydzień wcześniej plamienie i z wyjazdu były nici, a wzięłam opcję noclegu bez możliwości zwrotu, bo nie spodziewałam się takiego obrotu spraw

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .Aleksandra. wrote:
    Zadne wspinaczki po gorach tylko tak pochodzic p9 okolicy , odpoczac.
    Pytam Was bo naczytalam sie w necie ze zmiana klimatu roznie wplywa na ciaze.

    Jak jedziesz w jakieś okolice gdzie jest świeże powietrze, spokój, dużo odpoczniesz to taka wyprawa jest dobra dla ciężarówek.
    To chyba chodzi bardziej o drastyczna zmianę klimatu jakieś egzotyki albo długie loty samolotem.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam pod koniec 1 trymestru w Tatrach i Andorze. Chodziłam normalnie po górach. No na Rysy nie weszłam. Możesz sobie pozwolić na tyle na ile zdrowie ci pozwala. Ja z synem świetnie się czułam więc nie ograniczałam się.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookosowa wrote:
    Jak jedziesz w jakieś okolice gdzie jest świeże powietrze, spokój, dużo odpoczniesz to taka wyprawa jest dobra dla ciężarówek.
    To chyba chodzi bardziej o drastyczna zmianę klimatu jakieś egzotyki albo długie loty samolotem.
    Loty powyżej 5h są niewskazane. Czyli najdalej można leciec na Kanary :)

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • .Aleksandra. Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o polskie gory, dzieki kochane za informacje ;)

    01589vvj37l1te20.png
  • ManiaM Autorytet
    Postów: 588 569

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam w górach, jeździłam na nartach (Ale nie jakoś długo tylko sporadycznie ) , spacery w doliny gorskie, nic mi nie było, dobrze się czułam:)


    oar843r8hxms7jm7.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Ja planuję przerwać l4 i wziąć urlop na czas wyjazdu na wakacje, ale głównie dlatego, że mam jeszcze 2 miesiące urlopu do wykorzystania, dostanę wyższą pensję niż mam l4 (miałam podwyzke przed zwolnieniem, ale przy średniej z 12 miesięcy to niewiele daje) i za 2 tygodnie urlopu zgarnę wczasy pod gruszą :) poza tym nie zamierzam się stresować na wczasach jakimiś kontrolami :)

    No i mimo wszystko też mam nadzieję, że od kwietnia samopoczucie i lekarz mi pozwolą na powrót do pracy :) więc trochę bym popracowała, potem urlop i na końcówkę ciąży dopiero znowu zwolnienie :)
    Niestety, aby zmienila sie podstawa do zasilku w ZUS trzeba miec min 3msc kalendarzowe bez ani jednego dnia zwolnienia.. to dosc absurdalne, ale czysto teoretycznie jesli dostaniesz podwyzke i przez caly rok wezmiez 1 dzien zwolnienia raz na 3 msc to i tak srednia wylicza ci z 12msc sprzed pierwszego z tych zwolnien

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski jezeli by wyszlo ze np mam angine albo jakies inne paskudztwo to moze mnie rodzinna do szpitala skierowac czy daje bezpieczny antybiotyk i lezenie a domu?

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2021, 00:31

    Kiniorek91 lubi tę wiadomość

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Dziewczyny, a co z tym drętwieniem? Miała któraś?

    Nie chcialam polubiec.

    A caly czas masz zdretwiale czy chwilowo? Moze masz malo magnezu

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dretwienie rąk to tak. Tak zaczyna się zespół ciesni nadgarstka w ciąży. Ale dretwienie twarzy czy języka to nie słyszałam.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Niestety, aby zmienila sie podstawa do zasilku w ZUS trzeba miec min 3msc kalendarzowe bez ani jednego dnia zwolnienia.. to dosc absurdalne, ale czysto teoretycznie jesli dostaniesz podwyzke i przez caly rok wezmiez 1 dzien zwolnienia raz na 3 msc to i tak srednia wylicza ci z 12msc sprzed pierwszego z tych zwolnien
    Wiem właśnie o tych 3 miesiącach, dlatego chciałabym wrócić właśnie na około 1,5-2 miesiące i potem 2 miesiące urlopu :) ale zobaczymy, nie nastawiam się, bo różnie może być :p

    Kiniorek jak angina to antybiotyk i do domu. Musialabys miec jakies hardkorowe zapalenie płuc, żeby iść do szpitala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2019, 20:51

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .Aleksandra. wrote:
    A co sadzicie o wyjezdzie w gory w 1 trymestrze ?
    Dzisiaj wróciłam z Zakopanego. Nie zauważyłam żeby klimat jakos niekorzystnie na mnie wpływał. Wymiotowalam tak samo jak w domu ☺ I też wypad relaksacyjny bo mieliśmy 7mc córeczkę- także głównie spacery, no i wjazd na Gubałówke.

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Dziewczyny, a co z tym drętwieniem? Miała któraś?
    Ja miałam w pierwszej ciąży że ręce i palce u rąk mi dretwialy ale u mnie pod koniec I trymestru się pojawiło.

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 10 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:

    Kiniorek jak angina to antybiotyk i do domu. Musialabys miec jakies hardkorowe zapalenie płuc, żeby iść do szpitala

    Pytam bo na fb dziewczyna poszla na ip i zostala w szpitalu a przyszla z katarem i lekka goraczka...


    f2w3dqk3m66a9e1d.png
‹‹ 199 200 201 202 203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Globulki dopochwowe z mio-inozytolem – naturalne wsparcie w dniach płodnych

Szukasz prostego sposobu, aby naturalnie wspomóc Wasze starania o dziecko? Czy wiedziałaś, że odpowiednie wsparcie środowiska wewnątrz pochwy może ułatwić zadanie plemnikom partnera? Specjalne globulki z mio-inozytolem mogą poprawiać jakość śluzu i chronić komórki przed niekorzystnymi czynnikami. Dzięki temu plemniki mogą poruszać się szybciej i sprawniej w drodze do celu, co może zwiększać szansę na zapłodnienie. To łagodne rozwiązanie, które może stać się Waszym cichym sprzymierzeńcem w najważniejszych dniach cyklu.

CZYTAJ WIĘCEJ