X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    U mnie z tym lekarzem to tragedia. W kwietniu nie ma już miejsce,
    A na maj nie mają grafika i nie mogą mnie zapisać... 😡
    Po prostu sama jestem głupia ... Co mam z tym robić ... Czy czekać na posiew
    Czy właśnie już np Urosept brać ... 😐😡😡

    Zrób posiew i może spróbuj dostać się prywatnie do ginekologa. Lekarz sprawdzi u zleci jakieś leki na czas do wizyty. Żeby nie było gorzej.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tez o tym myślałam. Z tym,że rodzinny antybiotyku mi raczej nie przepisze.
    Z resztą bez posiewu też trudno cos dobrać 😐
    W środę mam jeszcze to USG - mam nadzieję, to podpytać tego
    Lekarza, może mi coś doradzi.

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Kasiulina Autorytet
    Postów: 467 1250

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika32 wrote:
    Ja dla syna,bo od początku czułam że to będzie chłopiec wybrałam Julian,wzięłam to z bajki Zaplatani ,poszłam do męża i mówię że Julian A on w skowronkach że Król Julian z Pingwinów z Madagaskaru:-)
    A jak na prenatalnych wyszło że na 80% dziewczyna to imię wybral syn i będzie Michalina:-)
    U nas te same typy od samego początku :)

    Dominika32 lubi tę wiadomość

    l22nuay3rw9afu96.png
    2nn3s65g9yfjqtl3.png
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Eh a ja znowu na stresie 😐 odebrałam wyniki moczu i jest dużo gorzej mimo
    Syropu żurawinowego i żurawiny w tabletkach ...
    Po świętach robię jeszcze posiew, ale wizytę mam prawdopodobnie dopiero 7 mają.
    Kurde nie wiem bardzo co mam robić 😨
    Kochana A jakie masz wyniki ?

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak myslicie lekarz mógł się pomylić co do płci? Bo nie wiem.czy kupować coś czy czekać;)
    Powiedział że na 90% chłopczyk. Czy w 13 tyg może się mylić. Dodam że moja siostra tak miała że pewny A za 3tyg była dziewczynka ..
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f1628641d99.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2019, 21:41

    Karooo93, Kookosowa, nuśka91, brunetka91 lubią tę wiadomość

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam bardzo dużo bakterii prawie 5 tysięcy, dodatkowo lekko podniesione leukocyty i nabłonki płaskie ... Ale dodam, że nie mam żadnych objawów, a
    Wydaję mi się że przy takiej ilości bakterii powinno się coś dziać ...
    Nie wiem ból, swędzenie czy coś ...

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia4444- mi się wydaję,że chłopczyk 😉 kiedyś czytałam na mamaginekolog,
    Ze jak jest wzgórek wypuly to chłopczyk, a na zdjęciu chyba ładnie go widać 😁

    mia4444 lubi tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Mam bardzo dużo bakterii prawie 5 tysięcy, dodatkowo lekko podniesione leukocyty i nabłonki płaskie ... Ale dodam, że nie mam żadnych objawów, a
    Wydaję mi się że przy takiej ilości bakterii powinno się coś dziać ...
    Nie wiem ból, swędzenie czy coś ...
    Ja miałam też bakterie leukocyty i dostalam.od rodzinnej AMOTAKS bezpieczny w ciazy i bakterie znikły.

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Paulinka 6 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim 😊 myślałam że już całe ciążowe bummm mama już za sobą. Jestem mamą 1 córci i 4 chłopaków. Miałam implant podskórny który mi nie złożył a później brałam tabletki i zaszłam w ciążę. Teraz aktualnie 16+3tc i niszę w sobie zdrową corcie. Nie wiem czy mnie przyjmiecie ale czytam Was od dłuższego czasu. Pozdrawiam

    mia4444, Kotecki, ManiaM, Kookosowa, Jupik, nuśka91, Dominika32, brunetka91, japonka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Paulinka. Przyjmiemy z checia :)

    Ja od rana odkad kichnelam mam taki obolaly brzuch... Jakby slabe miesnie o czuje nawet lekkiw dotkniecie bardziej. To normalne?
    Oczywiscie zjadlam juz sporo ale odrozniam te bole ;)
    Wesolych Swiat :)

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmiemy Paulinka, przyda się tu taka doświadczona mama :)

    Co do bakterii w moczu. Moja siostra miała w 7 miesiącu. Poszła do rodzinnego, powiedział ze się nie tyka bo zawysoka ciąża. Odesłał do gina i dostała duomox. Wszystko Przeszło. Dzidzi i ciąży nie zaszkodziło.

    Swoją droga ja na początku ciąży byłam u rodzinnego bo bardzo mnie kłuło z boku po lewej stronie. Być może jelita. To powiedział ze w ciąży to on nic nie zrobi i żebym przyszła jak urodzę. Niezle się popisał co nie ?

    Paulinka 6 lubi tę wiadomość

  • ManiaM Autorytet
    Postów: 588 569

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neroli, mam dziś tak samo, nawet magnez nie pomaga, tak mnie męczył dziś katar alergiczny, i coś mi się naciagnelo, tak mocno zabolalo A ogólnie mam mega obolały brzuch (I też nie sprawy zoladkowe, tylko typowo podbrzusze)


    oar843r8hxms7jm7.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do bólowych. To nie taki typowy brzuch czy twardnienie ale czuję macicę strasznie nisko, jest też mocno wypchnięta na przód i nie moge znaleźć sobie dobrej pozycji. Jak usiądę to czuję że cisnę, na leżąco też. Stać to wogole. Zjem trochę a brzuch mi się robi aż ciężko oddychać. Z córką czułam luz i ten brzuch był swobodny. I była bardzo wysoko. Nie zeszła do końca.
    Dziś mi poszła krew z nosa bo od pylenia mam katar i śluzówka nie wytrzymała.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Paulinka 6 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 😊 u Nas termin na 2.10 ale że względu że miałam ostanie 2 cięcia będzie szybciej. Miałam 2 razy rozejście spojenia i tego się boje najbardziej.

  • Paulinka 6 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bole przy kichaniu czy szybszym wstaniu też mam. Mam brać magnez i przy skurczach Spazmoline. Boli mnie czasami brzuszek właśnie po całym dniu na nogach.

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Moje imiona dla dziewczynki: Amelia, Liliana, milena, Łucja, Pola, Oliwia, Gabriela. Dla chłopaka: Piotr, Nikodem, Wojciech, Paweł, Mateusz, Bartosz, Tomasz. Ale żadne mnie tak całkiem nie przekonuje. Albo zbyt oklepane już albo się z kimś kojarzy. I dla dziecka to wszystkie ładnie brzmią ale np nastolatek Gabriel będzie dla znajomych Gabrysiem ? Bez sensu. A tak bym chciała jakieś idealne znaleść i nie zrobić krzywdy dziecku.

    Z tych które podałaś podoba mi się Pola dla dziewczynki. U nas mogłaby kiedyś być ale niestety była dziewczyna szwagra miała tak na imię i na pewno mu tego nie zrobimy.

    A i mam braci Tomka i Bartosza ;) Bartosz fajne imię takie troszkę nietypowe. Zdrobnienie normalnie Bartek :)

    Karooo co do infekcji niestety nie pomogę. Miałam przed ciążą i brałam furagine i żurawine w tabletkach ale w ciąży nie wiem co się stosuje.

    Witaj Paulinka :) fajnie, że będziesz mieć piątego dzieciaczka :)

  • Paulinka 6 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was boryka się z białkiem w moczu?

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zdrowych i radosnych świąt Wielkiej Nocy, dużo miłości i ciepła rodzinnego :)
    Mój mąż o 5.45 wyjechał do Holandii i zostałam sama z rodzicami, niby tylko 5tyg ale siedzę i rycze, nie mogę się ogarnąć. Miłego dnia mamuśki

    syy26iye928jhyb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Cześć dziewczyny. Zdrowych i radosnych świąt Wielkiej Nocy, dużo miłości i ciepła rodzinnego :)
    Mój mąż o 5.45 wyjechał do Holandii i zostałam sama z rodzicami, niby tylko 5tyg ale siedzę i rycze, nie mogę się ogarnąć. Miłego dnia mamuśki


    Moj tez na 5 tygodni ☹ ale co zrobic..

    Spokojnych Świąt Mamuśki🐣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piekny poranek Nas wita :)

    U mnie juz lepiej z brzuchem. Juz nie jest taki drazliwy na szczęście.
    Nie moglam tylko spac na lewym boku bo cos mnie gniotlo, ale na pleckach z rozwalonymi na bok nogami to jak najbardziej :)

‹‹ 432 433 434 435 436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ