X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Bielska i okolic
Odpowiedz

Mamusie z Bielska i okolic

Oceń ten wątek:
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 20 września 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti i co dodzwoniłaś się do położnej?

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • ggosiek Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 21 września 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_88 wrote:
    Dzwoniłam do położnej Kasi z wojewódzkiego (prosiła bym zgłosiła się miesiąc przed terminem) - na październik ma już full. Próbuje z Położną Alicją. Na razie nie odbiera telefonu...

    OOOO mato mam nadzieję, że uda mi się wcisnąć.



    Na szkole rodzenia położna mówiła, że teraz około 12-14 porodów dziennie odbiera się w Wojewódzkim. W ogóle na porodówkach bielskich straszne oblężenie...


    Troszkę mnie to zestresowało... Termin mam dopiero na przełomie roku, a położną wypadałoby "zamawiać" dużo wcżesniej... Czy orientujecie się jak wcześnie żeby nie było z tym problemu?

  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 22 września 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggosiek nie ma sensu dużo wcześniej bo będzie jak u mnie. Z Kasią rozmawiałam przez telefon jak byłam w 32tc - powiedziała, że kontakt 4 tygodnie przed TP.
    Zadzwoniłam i okazało się, że ma już ful.

    Ale chyba na dobre wyszło - Alicja oddzwoniła wieczorem. Wydała mi się o wiele sympatyczniejsza niż Kasia. Dwie koleżanki z nią rodziły, ginka też wczoraj na wizycie mówiła, że z Ali będę zdecydowanie bardziej zadowolona :) już jestem spokojna, wiem że będzie dobrze!

    Ja z kolei nie zniosłabym myśli wylądawania na Wyspiańskiego za cholerę nie chcę rodzić za kotarą...wrrrr!!! komfort psychiczny jest dla mnie najważniejszy! że nie wspomnę o neonatologii w razie w.
    Ale temat chyba został już wyczerpany co lepsze. Każda wybiera co dla niej ważniejsze.

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • chcebycmama Autorytet
    Postów: 895 2249

    Wysłany: 22 września 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggosiek wrote:
    Troszkę mnie to zestresowało... Termin mam dopiero na przełomie roku, a położną wypadałoby "zamawiać" dużo wcżesniej... Czy orientujecie się jak wcześnie żeby nie było z tym problemu?
    Ja tez rodzę na przełomie roku i w Wojewódzkim :-))) może się spotkamy :-)))))

    Syn, roczek.
    Okruszek, 20 tydzień w brzuszku. :-)
  • leńka86 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 września 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti prosze pidaj nr do poloznej Alicji. Termin mam na 26listopada wiec pora juz ogarnac temat z gory dziekuje

    Mamusia :) w listopadzie zobaczymy Nasz cud <3
  • ggosiek Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 września 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebycmama wrote:
    Ja tez rodzę na przełomie roku i w Wojewódzkim :-))) może się spotkamy :-)))))

    Kiedy masz termin? :) Ja bardzo sylwestrowy :D

  • anna123 Autorytet
    Postów: 928 474

    Wysłany: 25 września 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to prawda ze juz nie ma opcji wybierania sobie poloznej tylko jak sie przyjezdza to na taka jaka sie trafi i wtedy sie decyduje czy sie jej placi czy nie ?


    j36regz209hdv9cb.png
  • leńka86 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 września 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z polozna pofstawowej opieki zdrowotnej. Z tego co sie orientuje przysluguje nam w ramach Nfz. Korzysta ktoras z Was ? Jak tak to gdzie i jak to wyglada.

    Mamusia :) w listopadzie zobaczymy Nasz cud <3
  • Mandarynka88 Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 29 września 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystałam w Bystrej.Po 20 tc wybierasz położną a ona odwiedza Cię w domu i omawia tematykę związaną z dietą, cwiczeniami,porodem, karmieniem czy opieką nad noworodkiem.Jej odwiedziny są bezpłatne:) Wygodne to,bo nie musisz sie ruszać z domu na szkole rodzenia;) Najlepiej zadzwonić do swojej przychodni i dopytać :)

  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 29 września 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    mam prośbę do tych Dziewczyn, które starały się o ciążę dłuższy/długi czas (ja przyjęłam okres min 1 roku). Jeśli mogłybyście opisać swoje historie na tym wątku:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/przy-nadziei-historie-o-zajsciu-w-ciaze-po-dlugim-staraniu,7641,4.html?sd=1
    to byłabym Wam bardzo wdzięczna. Jest nas dużo - czekających latami na Maluszka, tęskniących i mających nadzieję. Pomóżcie nam wierzyć.

    Z góry dziękuję i życzę Każdej z Was spokojnej ciąży, szczęśliwego zakończenia i zdrowego Dzidziusia.

    Pozdrawiam

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • leńka86 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 30 września 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuję nr do położnej z Wojewódzkiego, do Pani Kariny Grzybowskiej. Nie mogę odnaleźć na necie a znajoma skasowała nr :)

    Mamusia :) w listopadzie zobaczymy Nasz cud <3
  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 3 października 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandarynka88 wrote:
    Kurcze,mam coraz większy stres:( Porodów masa, boję się, że mnie odeślą z Wyspiańskiego jak już sie zacznie... Nie mówiąc o samym lęku przed porodem:( Ja nie wiem gdzie my żyjemy,że musimy sie martwic o położne,miejsca w szpitalach czy dostęp do znieczulenia:(

    W pełni się zgadzam. Kobieta w ciąży powinna się czuć w każdym szpitalu bezpiecznie i z przekonaniem, że uzyska opiekę na najwyższym poziomie. Historie dziewczyn pokazują, że nie zawsze tak jest.
    Ja jeszcze mam kilka miesięcy przed sobą jednak męczy mnie myśl gdzie rodzić - czy Wojewódzki czy szpital na Wyspiańskiego. Bez położnej w Wojewódzkim podobno ani rusz, lekarze podobno niemrawi i komunikacja leży. Na Wyspiańskiego rodziła moja siostra, bez swojej położnej. Fakt faktem miała poród błyskawiczny, w niecałe 2 godziny od przyjęcia dzidziuś był już na świcie :) Boję się, że przy bardziej wymagającej pacjentce może być różnie.
    Na początku byłam pewna, że chcę rodzić w Wojewódzkim - wyższa referencyjność, więcej sal. Kilka osób mi jednak odradzało, czytałam też opinie na necie. Teraz sama już nie wiem.

    Czy macie jakieś negatywne doświadczenia z Wyspiańskiego? Dla mnie ważne jest by ze mną komunikowali, by nikt mnie nie zbywał.
    Czy ktoś ma namiary na położną na Wyspiańskiego?

    Z.
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 5 października 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi - mam dokładnie ten sam dylemat tylko w drugą stronę - najpierw byłam przekonana do Wyspiańskiego a teraz powoli zmieniam zdanie na korzyść Wojewódzkiego. Odnoszę wrażenie, że szpital na Wyspiańskiego po prostu zatrzymał się w czasie. Moja przyjaciółka rodziła w Wojewódzkim ze swoją opłaconą położną (chodziła również do dr Putowskiej, która tam przyjmuje i którą bardzo poleca) i była bardzo zadowolona. Moje dwie koleżanki (siostry) rodziły na Wyspiańskiego ze swoją mamą, która jest tam położną i to mnie przekonywało do tego szpitala, ale teraz już po prostu sama nie wiem. Za chwilę zacznę drugi trymest a nawet lekarza prowadzącego nie jestem w stanie wybrać...

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • chcebycmama Autorytet
    Postów: 895 2249

    Wysłany: 5 października 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggosiek wrote:
    Kiedy masz termin? :) Ja bardzo sylwestrowy :D
    Połowa stycznia :-)

    Syn, roczek.
    Okruszek, 20 tydzień w brzuszku. :-)
  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 7 października 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Honi - mam dokładnie ten sam dylemat tylko w drugą stronę - najpierw byłam przekonana do Wyspiańskiego a teraz powoli zmieniam zdanie na korzyść Wojewódzkiego. Odnoszę wrażenie, że szpital na Wyspiańskiego po prostu zatrzymał się w czasie. Moja przyjaciółka rodziła w Wojewódzkim ze swoją opłaconą położną (chodziła również do dr Putowskiej, która tam przyjmuje i którą bardzo poleca) i była bardzo zadowolona. Moje dwie koleżanki (siostry) rodziły na Wyspiańskiego ze swoją mamą, która jest tam położną i to mnie przekonywało do tego szpitala, ale teraz już po prostu sama nie wiem. Za chwilę zacznę drugi trymest a nawet lekarza prowadzącego nie jestem w stanie wybrać...

    A dlaczego myślisz, że Wyspiański zacofany?

    Ja też mam problem z lekarzem prowadzącym. Wcześniej leczyłam się w innym mieście i teraz muszę kogoś znaleźć w Bielsku, kto dodatkowo przepisuje Clexane na receptę (jeden lekarz przepisał mi odpłatnie a to koszt 157 zł za 10 zastrzyków, podczas gdy miesięcznie ja biorę 30 zastrzyków). Potrzebuję lekarza, który będzie kontynuował moje leczenie.
    Może któraś zna takiego lekarza?

    Z.
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 7 października 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi wrote:
    A dlaczego myślisz, że Wyspiański zacofany?
    Chociażby ze względu na wygląd ich strony internetowej (porównując z wojewódzkim) - nie jestem w stanie sprawdzić jacy lekarze tam pracują... Poza tym, jeśli cokolwiek się dzieje niedobrego to odsyłają do wojewódzkiego. Mają też mniej sal porodowych.
    Co do lekarza to ja sama mam problem, natomiast z tego co się orientowałam to bardzo dobrymi opiniami cieszy się dr Lasatowicz (przyjmuje prywatnie na ul.Morskie Oko i pracuje w szpitalu na Wyspiańskiego), dr Biernacki oraz dr Putowska (szpital wojewódzki). Może warto spróbować? Ja osobiście chodzę (tzn byłam dwa razy) do Beskidzkiego Centrum Medycznego do dr Ponimasza, który ani mnie nie zachwycił ani nie zniechęcił więc póki co chyba u niego zostanę. U niego nie ma najmniejszego problemu z wypisaniem recepty czy zwolnienia więc może będzie też dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 7 października 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Chociażby ze względu na wygląd ich strony internetowej (porównując z wojewódzkim) - nie jestem w stanie sprawdzić jacy lekarze tam pracują... Poza tym, jeśli cokolwiek się dzieje niedobrego to odsyłają do wojewódzkiego. Mają też mniej sal porodowych.
    Co do lekarza to ja sama mam problem, natomiast z tego co się orientowałam to bardzo dobrymi opiniami cieszy się dr Lasatowicz (przyjmuje prywatnie na ul.Morskie Oko i pracuje w szpitalu na Wyspiańskiego), dr Biernacki oraz dr Putowska (szpital wojewódzki). Może warto spróbować? Ja osobiście chodzę (tzn byłam dwa razy) do Beskidzkiego Centrum Medycznego do dr Ponimasza, który ani mnie nie zachwycił ani nie zniechęcił więc póki co chyba u niego zostanę. U niego nie ma najmniejszego problemu z wypisaniem recepty czy zwolnienia więc może będzie też dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

    Fakt faktem, sal jest mało na Wyspiańskiego i referencyjność niższa. Chyba wszystko przeważa na korzyść Wojewódzkiego - tylko ta fama, że tam się z kobietami źle obchodzą mnie...
    Do dr Lasatowicza chodził moja kuzynka, ale ona ma problemy z zajściem w ciąże i niestety jej nie pomógł. Nie wyklucza to, że jest dobrym lekarzem prowadzącym. Chyba spróbuję do dr. Biernackiego - już któraś z kolei go polecasz :)
    Wielkie dzięki za informacje!

    Z.
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 7 października 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi wrote:
    Fakt faktem, sal jest mało na Wyspiańskiego i referencyjność niższa. Chyba wszystko przeważa na korzyść Wojewódzkiego - tylko ta fama, że tam się z kobietami źle obchodzą mnie...
    Do dr Lasatowicza chodził moja kuzynka, ale ona ma problemy z zajściem w ciąże i niestety jej nie pomógł. Nie wyklucza to, że jest dobrym lekarzem prowadzącym. Chyba spróbuję do dr. Biernackiego - już któraś z kolei go polecasz :)
    Wielkie dzięki za informacje!
    Ja u Biernackiego nie byłam, ale właśnie słyszałam wiele pozytywów, daj znać jak już będziesz po wizycie:) będę jeszcze rozmawiać z ciotką męża, która jest pielęgniarką i zobaczę co mi powie odnośnie porodówek w obydwóch szpitalach. Tutaj sporo dziewczyn dobrze wspominało zarówno Wyspiańskiego jak i wojewódzki.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 7 października 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Ja u Biernackiego nie byłam, ale właśnie słyszałam wiele pozytywów, daj znać jak już będziesz po wizycie:) będę jeszcze rozmawiać z ciotką męża, która jest pielęgniarką i zobaczę co mi powie odnośnie porodówek w obydwóch szpitalach. Tutaj sporo dziewczyn dobrze wspominało zarówno Wyspiańskiego jak i wojewódzki.

    No właśnie, ciężko po opiniach dziewczyn podjąć decyzję. Ciekawe co ona stwierdzi. Jak będę po wizycie dam znać.

    Z.
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 12 października 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam sie podzielić wrażeniami z odwiedzin w Wojewódzkim.

    Byłam na spotkaniu z położna. Cudowna kobieta, mam poczucie, że to najlepiej zaintesowane pieniądze!!!
    Pogadalysmy na korytarzu, oprowadziła mnie po całym oddziale, pokazała gdzie sie kierować, gdzie bede badana, ale nie pokazała już samej porodówki bo tam full-pokazała tylko drzwi. Nie sposób było nie słyszeć drącej sie dziewczyny :) przytuliła mnie i powiedziała, żebym sie nie bała, ze postaramy sie urodzić bardzo szybko i ta co sie drze jest wyjątkowo wrażliwa. Powiedziała, ze jak bede współpracowac i odpowiednio wcześniej da znieczulające leki to poród wcale nie będzie taki okropny ;)
    Potem pyta czy chce rodzic sama, ja ze raczej tak, ale chcemy mieć furtkę, że Tomasz może w każdej chwili wejść. Wcisnęła mi do torebki fartuch po cichu zeby nikt nie widział (normalnie trzeba płacić 30zl).
    Przeszłyśmy przez izbę przyjęć (tam z 20 brzuchatek) i poza kolejnością zbadała mnie. Ja pierdole to badanie to jakiś kosmos, rękę miałam wrażenie ze wcisnęła mi do połowy przedramienia, potem KTG zapis 20 min. Po badaniu określiła, ze z porodem to jesteśmy właściwie w lesie bo nic sie nie przygotowuje, rozwarcie ledwo na paluch. Zapis KTG bez skurczy, praca serduszka wzorowa także Laurina ma sie dobrze u mamy...
    Potem na korytarzu powiedziała na ucho, że gdyby nie ten zapieprz to już mogłaby sprowokować skurcze i poród, ale poczekamy.
    Jak już bede miała dość to mam przyjechać położy mnie na patologii.
    Jestem przeszczęśliwa ;) chociaż na poród przed terminem-a nawet w terminie raczej sie nie zanosi...



    Co do warunków, czysto, pięknie, sale max na 2 osoby, sale do porodu na 1 osobę i jest z sala z 4 boksami (nie ma firanek jak w Wyspiańskim).
    Już niebawem sprawdzę jak wyglada to w praktyce. Sporo moich znajomych w ostatnim czasie decyduje sie na Wojewódzki nawet bez swojej położnej i nie ma absolutnie sie czego bać.

    Ja osobiście nigdy w życiu nie chciałbym trafić do Wyspiańskiego... To jest wyremontowany oddział? Chyba to jest jakiś żart. No i mi daje mocno do myślenia, ze jak z dzieciaczkiem cos sie dzieje to przewożą na neonatologie do wojewódzkiego (niestety znam dwa takie przypadki z tego roku).

    Dodam, ze KTG robiła mi położna Kasia, do której nie udało mi sie dostać by ja wykupić i jest cudowna kobieta tak jak Alicja. Są tam tak obrotne i kochane. Zagadują pacjentki. Miła atmosfera.

    mama małej chmurki lubi tę wiadomość

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ