X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE MAMUSIE 2014
Odpowiedz

MARCOWE MAMUSIE 2014

Oceń ten wątek:
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juicca to poważna decyzja i chyba wcale nie taka łatwa. Tak mi się wydaje przynajmniej. Marcysia została odebrana rodzicom przez gro zaniedbań a matka ma ograniczone prawa, natomiast ojciec który jej na oczy nie widział ( bo siedzi cały czas w więzieniu) ma zawieszone, więc oboje tak na dobrą sprawę nie są pozbawieni, co też uniemożliwia nam adopcję póki co. Dziś dowiedziałam się, że poznamy się 7 stycznia. Też chciałam Wam powiedzieć dziewczyny, że nie była to dla nas trudna decyzja i wymagająca niewiadomo jakiej odwagi, bo po pierwsze bardzo chcieliśmy mieć więcej dzieci , ja mam 2 rodzeństwa i aż 3 przysposobionego przez moich rodziców i po drugie to dzieciaczki to biologiczne rodzeństwo Marcysi ( ta sama matka) więc znam rodzinę dziewczynki. To nie koniec rodzeństwa Marceliny jeszcze 5 przebywa w innej rodzinie zastępczej i nasza w tym rola, żeby z każdym utrzymywać teraz kontakt, żeby dzieci się po świecie nie pogubiły, ale mamy póki co ogromne deklaracje wsparcia rodziców i teściów i sami jesteśmy bardzo przejęci, zupełnie jak oczekując dziecka w ciąży. Endokobieto widziałam zdjęcia z wakacji - super!!! Szczerze zazdroszczę , musiało być pięknie, a jak Jaś się spisał na urlopie ? Rys też już pięknie mówi, myślę że to też dzięki temu że chodzi do żłobka . Jest cudakiem na całego , śpiewa nam zlobkowe piosenki ( rozumiemy co 3 słowo :D) i pokazuje ćwiczenia z rytmiki. Prawie dwulatki to jednak śmieszne ludki. Najlepiej jak rozmawiają między sobą w szatni w żłobku :D Boki zrywać :D choinkę już ubralismy a Rys ja rano zaczął rozbierać :D a pierniczki wszystkie oblizal ;)

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehhe oblizane pierniczki.

    Jas spisal sie super, w ciagu 10 dni, raz mial bunt i mze ze 2 razy poplakal, bo cos mu nie wyszlo, a tak miod malina. Spal 2 razy dziennie, wiec mogl po 2 drzemce do 22 szalec z czego i rodzice skorzystali. O dziwo w domu wszyskto wrocilo od razu do starego rytmu, tylk przez te ostatnie 3 dn w zlobku nie chce zostawac juz tak chetnie.

    17u93e5exqfllrog.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to super, a jak lot samolotem ? Fajnie że Wam się tak super udało powakacjowac:)rys śpi raz dziennie niezmiennie 12-14 w tygodniu a w weekendy 12- 15.30 normalnie niemal z zegarkiem w ręku taki tryb ma :D a w nocy 20-7 :D

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lot samolotem super, Jas nie ma z tym problemow, my juz we wrzesniu bylismy na wakacjach samolotem i naprawde jako jedno z niewielu dzeci byl mega spokojny i wybuchal smiechem na zmiany cisnienia przy starcie i przy ladowaniu, inne dzieci plakaly, wiekszosc podorzy n aszczescie przesypial, a latalismy mniej wiecej po 4:30-5 godzin, wiec wcale nie tak malo.

    Jas tez po powrocie do domu nadal pobudka 6:30, drzemka miedzy 12 a 14, spanie miedzy 19-19:30 :)

    Na wakacjach poprosu ok 17-18 byl juz tak zmeczony, glownie plywaniem, ze zaspyial na co pozwalalismy mu, bo o 19:45 byla dziecieca dyskoteka, a potem o 21:15 wieczorki dla doroslych, w ktoryhc wiekszosc dzieci tez brala udzial, ale to juz mniej aktywnie, a ze glownie byly musicale, czarodzieje itp wiec byla to tez mega atrakcja dla dzieci. Jas jest totalnie zakochany w muzyce i juz od 6 rano podspiewuje :) - zadne z nas nie jest az tak muzykalne. Tanczy, podskauje, klaszcze, powtarza "uklady taneczne" :)

    Tylko niestety tych zebow u niego nadal brak, mamy 13, brakuje 3 trojek i 5 :)

    17u93e5exqfllrog.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale atrakcje!!! Wow:) z ząbkami spokojnie, każdy maluch w swoim tempie,choć mówią że im później tym lepiej w sumie. a Na piątki to długo się czeka . Rysiowi dopiero na dniach 1 piątka się przebiła, po chyba pół rocznej przerwie w zabkowaniu. I chodził, łapal się za buzke i mówił " mama a ł a" :( bidulek. A reszta jeszcze przed nami, a tam nic nie widzę , nawet żeby dziaselka były rozpulchnione

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • pillow Autorytet
    Postów: 2317 2450

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieki mnie tu nie bylo :)

    Kocur wow podziwiam za taka decyzje! Czyli szykuja sie u Was ogromne zmiany :)

    Endokobietko fajnie, ze sobie wypoczeliscie, a Jas nie stwarzal zadnych problemow

    Moj Dawid to lobuziak zrobil sie strasznie rozbrykany. Jest odwazny, chetnie nawiazuje kontakt z ludzmi i jest strasznym smieszkiem. Kazdy od razu zwaraca na to uwage i pyta czy on jest zawsze takim pogodnym dzieckiem :) od sierpnia chodzi do zlobka. We wrzesniu zaczal nam chorowac. Byla angina, a pozniej kilku tyg kaszel. Zaliczylismy pulmonologa (byc moze wczesniej Dawid przebyl krztusiec). Grunt, ze od miesiaca jest (odpukac) dobrze. W styczniu mamy wizyte u kardiologa, bo miesiac temu lekarka uslyszala szmer w sercu, ktory musimy skontrolowac. Dawid w mowie sie rozkreca, choc jeszcze duzo nie mowi. A tak poza tym to obowiazki praca i tak mija dzien za dniem. W tym roku bedzie sie u nas teoche dzialo. Mielismy kupowac wieksze mieszkanie, a ostatecznie zaczynamy budowe domu :) jestem podekscytowana, nie moge sie doczekac, a jednoczesnie jestem pelna obaw

  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka urodzila 2 coreczke!!! Gratulacje!!!

    17u93e5exqfllrog.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratulacje dla Oleńki :-)

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z okazji Swiat Bozego Narodzenia chce zyczyc Wam duzo zdrowia, milosci i zeby nigdy w zyciu nie zabraklo Wam (i nam tez) tych 2 rzeczy.
    Wesolych Swiat!!!

    juicca lubi tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pillow gratuluje domu, mam nadzieje ze szybko i bezproblemowo przebiegnie realizacja planu.
    Kurcze masakra ze Dawidek musial juz tyle chorob przejsc, biedactwo, mam nadzieje ze bedzie wszyskto ok. Zdrowka dla Was.

    17u93e5exqfllrog.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja z Dawidkiem zyczymy Wam zdrowych radosnych Swiąt Bożego Narodzenia milosci w gronie najblizszych Wam osob :-)

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! U nas sprawa adopcji nabrała rozpedu. W czwartek jedziemy poznać Marcelinke a dziś dostaliśmy pisma z sądu ze mamy termin rozprawy wyznaczony już na 21.01!!! Urządzamy się w biegu zatem. Sprawa została przyspieszone bo z urzędu poszedł wniosek o POZBAWIENIE rodziców władzy i nasz wniosek o ustanowienie rodziny zastępczej dołączyli do tego i będzie na 1 rozprawie. Kurczę ale jestem podekscytowana i zdenerwowa jednocześnie . Trzymajcie za nas kciuki!!! Buziaki :*

    Endokobietka lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur swietne wiadomosci! Trzymamy mocno kciuki!

    W DE to niemozliwe, przynajmniej w HH, bo zeby zostac rodzina zastpecza przynajmniej 1 rodzic nie moze.....pracowac... ma miec czas dla dzieci :)

    17u93e5exqfllrog.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak jest w przypadku zawodowej rodziny zastępczej. My taka nie będziemy. Sprawa jest dość pokrecona i ponieważ nie mogliśmy się starać od razu o adopcję zaproponowano nam takie rozwiązanie:) bo my staraliśmy się od razu o konkretne dziecko, znam rodziców, rodzeństwo etc. Sędzia też zna sytuację od lat bo prowadziła sprawy całego rodzeństwa. W każdym razie ja i tak zdecydowałam ze jak Cysia do nas trafi to pójdę znów na macierzynski( mogę dopóki nie skończy 7 lat wykorzystać w takim wymiarze jak po porodzie). Widzieliśmy się 7 stycznia. Mała ma 9 miesięcy i waży aż 10 kg jest bardzo pulchniutka. Siedzi, próbuje wstawać na nóżki, bardzo mało gaworzy , raczej wydaje takie jęki tylko. Nie miała zbudowanych więzi, nie umiała się przytulać ani być blisko. Dopiero odkąd przebywa w domowym pogotowiu opiekunczym ( zajmuje się nią na prawdę świetną kobieta) zaczyna nadrabiać braki. Chciałabym pochwalić się zdjęciem ale poczekam jak już malusia będzie z nami . Pozdrawiamy cieplo! Rys mój śpi już w dorosłym łóżeczku druga noc :D jejjjj jest już taki doroslak! Choć urwis bez zmian ;)

    Endokobietka, juicca lubią tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !!!! Co tam u Waszych szgrabow ? Rys ma w poniedziałek bal przebierancow, podrzuccie jakiś pomysł na przebranie :D żeby oczywiście nic sobie nie odgryzl, nie oderwal, żeby go nie denerwowalo itd. ;) na Marcelinke wciąż czekamy. Dostaliśmy odroczenie na ...19 kwietnia, no nie wiadomo gdzie jest mama i nie można jej dostarczyc dokumentów :/ ale spoko działamy i tak, mamy już pozytywna opinie kuratora, bo jesteśmy po wywiadzie. Jutro przyjdzie Pani z mopru i będziemy mogli złożyć wniosek o wydanie dziewczynki na czas postępowania :) także już chyba bardzo niedługo <3

    Endokobietka lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey kocur może niech Rysiu pójdzie na bal jako kotek

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę taki długi post napisałam a tu tylko jedno zdanie dodało ojoj

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 1 lutego 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur mam ten sam Problem, ale ja nie bede przebierac Jasia, bez jaj nie bede cyrku odprawiac. On nawet ogrodniczek nie chce zalozyc.- Wymyslilam ze go za pilkarza przebiore, koszulka z numerem ktorkie spodenki pod spod rajstopy. Moze nei jest to zaden hit, ale przynajmniej wygodnie, oni Maja caly dzien byc w przebraniu.

    U nas 3 w natarciu, takze moze bedzie 15 zebow na 2-latka :) Po za tym powolutku leci. Maly ten moj Jasiek niecale 11 kg i niecale 84 cm :), za niecale 2 tygodnie urodzinki, a za 2 bilans 2 latka .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 11:43

    17u93e5exqfllrog.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 2 lutego 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rys ostatecznie był chinczykiem. Mieslismy strój prosto z chin , moja siostra przywiozła z wycieczki do Chin kiedyś, kupiliśmy jeszcze chiński kapelusz z filcu i mu się podobało, kapelusz po zdjęciach ściągnął ;) juica mi się kotek podobał bardzo ale nie mogłam nigdzie znaleźć , a na szycie było już za późno. dostaliśmy dziś awizo- wezwanie do sądu. Pojęcia nie mam co to, jutro z samego rana polecę odebrać. Endokobietko a nas wyszły piątki z kolei jeszcze 2 zostały- górne. No i za tydzień 2 latka też świętujemy :-)

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1316 1216

    Wysłany: 2 lutego 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokobietko sprytnie z tym piłkarzem :) u nas dzieci były też dość prosto ubrane. Najważniejszą oczywiście wygoda i zadowolenie malucha :) Jaś wcale nie jest mały, urośnie jeszcze !!!:) w ogóle rys zaczyna coraz więcej słów w pary łączyć i coraz smieszniejsze dyskusje prowadzimy:D i z sukcesów nocnikowych - coraz częściej sam wolą bez przypominania ale zawsze wolą kupa nie siku a dokładnie to " mamo kupa, fuuu" i macha ręka przy nosie ze niby tak smierdzi :D

    Endokobietka lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
‹‹ 386 387 388 389 390
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ