Marzec 2026👶
-
WIADOMOŚĆ
-
A propos temperatury- dziewczyny które mierzą w odbycie, ile normalnie na codzień mają wasze dzieci? Ja jestem zaskoczona, że nie odejmuje się tego pół stopnia według obecnych wytycznych i ta temp mierzona jest zawsze 37.1-37.5. Podobno u niemowląt to normalne, ale oczywiście schizuję po tej akcji z gorączką. Już nie pamiętam czy u starszaków też tak było tylko ja odejmowałam zawsze te pół stopnia czy mieli niższą temp… 😆
Nas czekają trzy ukłucia jednego dnia niedługo -
Dwa do szczepienia i jedno pobranie krwi. Bardzo to przeżywam, bo będzie z żyły, a mamy bardzo zle z tym doświadczenia 😭 -
alta marea wrote:@Sagi trzymam kciuki, żeby szybko minęło. To zawsze jest jakoś stresujące. Co szczepiliście?
6w1 i rotawirusy. Obudziła się niedługo po zaśnięciu i dopiero teraz znowu zasnęła. Nie ma takiego normalnego płaczu nawet, tylko nagle tak głośno piszczy. Biedulka
Jeszcze trzeba się teraz pilnować, żeby się tymi rotawirusami nie zarazić 🙈 -
ZOSIA88 wrote:Sagi widzialam to oczywiscie ja jestem gadzeciara ale tez widzialam tansza wersje nazywa sie rakieta
jakby ktos chciał ja jednak nie bede tego kupować bo sobie pomyślalam czy ja naorawdę tego potrzebuje zainwestowalam za to w podgrzewacz jakbysmy gdzies wychodzili do lekarza czy coś wystarczy na 3 karmienia średnio ale powiem szczerze że wystarxzylby tez termos. Pogoda robi siw fatalna nie wiem jak u Was. Leon wyrosł z czapek
a ja mam na punkcie czapek obsesje i teraz uwaga te ciuchy co dostalam to przynajmniej te czapki sie przydadza 
A widziałam już kilka lat temu tę rakietę, ale ona ma jakieś słabsze parametry. Zanim złożyłam zamówienie to obejrzałam z kilkadziesiąt filmików użytkowników w necie, bo ja w takie wynalazki nie wierzę
Ale mając starsze dziecko nie mogę sobie pozwolić żeby cały dzień się nie odrywać od bujania 
-
Zosia u mnie czapeczka jest tylko jak jest zimno, przeważnie chodzimy bez, ewentualnie mam opaskę na uszy z kokardą no i skarpetki to wrog publiczny numer jeden, muszą być albo rajstopki ro sukienki albo pajac ze stopkami bo zwali w piec sekund. Co do logistyki z mm na wyjścia kupiłam sobie pudełeczko na mleko i do tego bede nosić albo zwykły termos albo kubek termiczny na kawę

Dla mnie ta logistyka przy mm w porwaniu z kpi to jakaś bajka🥰 przy kpi albo musiałam tachać laktator albo wrocic do domu w odpowiednim czasie zeby nie przeciągać pory odciagania, teraz czyje sie wyzwolono ogromny ciężar spadl mi z serca, ulga psychicznie niesamowita. W życiu juz bym sie nie decydowała na kpi. Jak cos to od razu albo mm albo kpWiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 16:05
Daga121222, Kasiastaraczka, bambusek-94, Kokosq lubią tę wiadomość
11.2021- puste jajo płodowe 💔
17.07.2018 - Franio 💙💙
17.04.2021 - Jaś 💙💙
20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷 -
@Jednorożec, przy stwierdzonej alergii Bebilon Pepti Syneo jest na refundację. Tylko to mleko jest paskudne w smaku i nie wszystkie dzieci je zaakceptują. (Doczytałam, że Gabrysia wypiła więc super 😉)
Ja też już rezygnuję z odciągania mleka. Przy trójce małych dzieci to masakrycznie obciążające a i tak musiałam dokarmiać. 😔Na wyjścia też mam termos na wodę i pojemnik na mleko modyfikowane.
@Sagi, trzymam kciuki żeby Malutka łagodnie przeszła to szczepienie. 🍀
U nas ze spaniem również trudno – zarówno w dzień jak i w nocy. W dzień prawie nie śpi a w nocy wstaje co chwilę. Nad ranem zabieram Tomka do swojego łóżka, ale spanie z nim to bardziej czuwanie i później okropnie boli mnie kręgosłup. Dodatkowo wieczorne karmienie to walka.🫣
Ale mimo tych nieprzespanych nocy z przyjemnością i wzruszeniem obserwuję jak Tomcio się rozwija i te jego "pierwsze razy". 🥹🧸 Uwielbiam jego śmiech. 🥰
Za nami też krótki spacer i szybkie zakupy w nosidełku. Jestem zadowolona, Tomcio przytulony do mnie szybko w nim zasypia.
Dziś byliśmy z Tomeczkiem na USG bioderek i wszystko dobrze.🤩🥳
Kłębuszek, Kasiastaraczka, alta marea, bambusek-94, Katt, Kokosq lubią tę wiadomość
-
Jednorozec ja też pomalu kończe karmienie boje się sytuacji że mlody sie do cyca przywiąże a ja moge być w szpitalu.Jednorożec89 wrote:Zosia u mnie czapeczka jest tylko jak jest zimno, przeważnie chodzimy bez, ewentualnie mam opaskę na uszy z kokardą no i skarpetki to wrog publiczny numer jeden, muszą być albo rajstopki ro sukienki albo pajac ze stopkami bo zwali w piec sekund. Co do logistyki z mm na wyjścia kupiłam sobie pudełeczko na mleko i do tego bede nosić albo zwykły termos albo kubek termiczny na kawę

Dla mnie ta logistyka przy mm w porwaniu z kpi to jakaś bajka🥰 przy kpi albo musiałam tachać laktator albo wrocic do domu w odpowiednim czasie zeby nie przeciągać pory odciagania, teraz czyje sie wyzwolono ogromny ciężar spadl mi z serca, ulga psychicznie niesamowita. W życiu juz bym sie nie decydowała na kpi. Jak cos to od razu albo mm albo kp
Tez mam pudelko i dokupilam sobie wiecej nakrętek w tym pudelku sa 3 przegrodki no mega fajne i za grosze.
37 lat
1. córeczka 2021
2. syn 2026

[/url] -
@Sagi mam nadzieję, że szybko minie 😘 domyślam się jakie to stresujące..
@Zosia u nas też pogoda się kiepska zrobiła, w ciągu dnia to jeszcze słoneczko było i duszno, ale teraz zapowiadają chłodniejsze dni i też mamy problem z czapkami 😅 mamy jedną, ale za dużą.
@Jednorożec bardzo dobrze Cię rozumiem ☺️ wiadomo samo karmienie piersią jest wygodne, ale bycie na kpi bywa ciężkie. Cieszę się, że czujesz ulgę, to jest najważniejsze ☺️
No i super pomysł z tymi pudełkami na mm, my też ostatnio zamówiliśmy takie z przegródkami i jak gdzieś na dłużej wychodzimy to zabieramy ze sobą + przenośny podgrzewacz do wody (plus taki, że mamy pożyczony)
@Hope super, że z bioderkami wszystko dobrze 😇
Dopiero teraz nadrobiłam, bo miałam strasznego doła. Moja siostra była dziś na badaniach w 17 tc, niestety serduszko przestało bić 💔🥺 dziś pojechała do szpitala na wywołanie…👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Cześć mamusie,
Potrzebuję rady. Igorek ma jutro 10 tygodni i niestety ma kolki, mnóstwo gazów. Jesteśmy na mleko mm HIPP. Czy któraś z was też walczy z kolkami i ma jakieś rady? Czy może to mleko mu nie pasuje i warto zmienić na inne. Dodaję raz dziennie kropelki biogaja. Espumisan nie pomógł, był efekt odwrotny. Delicol też nie pomógł. Tak mi go żal, jak płacze i się pręży.
-
Jednorożec - słabo z alergią na BMK 😑 ale super, że dużo lepiej się czujesz psychicznie i niunia zadowolona i najedzona na nowym mleczku ❤️
Alta - rozumiem Cię doskonale 😁 ja po 2 tygodniach odejścia od BMK na weekend majowy wróciłam i jem wszystko (mleka to akurat mało piję, bo wolę inne produkty zwyczajnie) - nie zauważyłam, żeby było gorzej u Małej. Nie ma żadnych zmian skórnych, te które miała go wszystkie jej się cofnęły, było trochę dziwnych kupek, ale myślę, że to jednak wina szczepionki na rota 🤔 trzymam kciuki, żebyś jednak nie musiała rezygnować z BMK.
Sagi - u nas Mała mocno płakała w dniu szczepienia na rota, jednak był impakt na brzusio, pierwsza kupka była wśród płaczu. Oby u Ciebie zaraz płaczki się skonczyły 💪👩 '90 | 🧑 '91 - starania od 11.2020
09.2019 polip w jamie macicy
2021: 21.09 histeroskopia ✂️ polipa
2022: 31.07⏸️😳 - 19.08 ❤️- 11.09💔 poronienie samoistne 9+4 - powrót do starań od 12.2022
2023: 02.03 HyCoSy ✅ 14.08 histeroskopia z biopsją endometrium ❌ 27.12 kontrolna biopsja ✅
2024: 03.01 HOMA ✅ cytokiny rozjechane, KIR Bx, allo-MLR 33,1%, endometrioza II i adenomioza ❌; 29.07 i 28.08 - IUI ❌ 15.11 histeroskopia: ✂️mikropolipy, zrosty; biopsja ❌
16.02.2024 AMH 1,28 -> 06.02.2025 AMH 1,92
Mąż: seminogram ✅ fragmentacja ✅ HBA ✅
Kariotypy ✅ cross-match✅
Diagnoza ❔❔❔ niepłodność idiopatyczna
05.2025: 1 IVF: 8 🪩 ➡️ 6 🥚➡️ 4 MII ➡️ ❄️ 6CA 🧘FET?
29.06 - NATURALS ⏸️ 😭 🪄 30.06 501,42 mIU/ml, 02.07 1376,78 mIU/ml
11.03.2026 - GG 🩷 40+6 🥹 3500 g, 55 cm

-
W końcu chwila na nadrobienie forum 🙃
Co do ciemieniuchy -Ja smaruję główkę olejem ze słodkich migdałów i później wyczesuje szczotką,potem kąpiel
@Zaniepokojona a dlaczego nie chcesz kupić nosidła docelowego? Możesz odkupić od kogoś taniej. Nie znam tego z momcozy, później zerkne co to
No i ten czas,dajesz mu tylko tydzień? Dzieci są w różnym czasie rozwojowym, może daj mu więcej czasu 😄 u mnie synek na początku średnio lubił,ale jak się przyzwyczaił to było super i na niektóre wyjazdy nie braliśmy wózka,np.nad morze czy na Roztocze
@Bambusek mam nadzieję, że problemy brzuszkowe będą przejściowe i zaraz przeminą. U nas też było kilka gorszych chwil,ale jakoś to minęło, masaż,suszarka i u nas wystarczyło. Teraz nie ma problemu
@Daga ja nie kojarzę tej zabawki,ale super, że Wiki ją lubi i tak z nią gada 🙂
Oj tak, rozczulające są te uśmiechy,gadanie 🥰
Moja Lidka uwielbia ze mną śpiewać 🙃 i te poranne śmieszki
O mamoo,ale noc... długa przerwa bez spanka...
Strasznie mi przykro z powodu dzieciątka Twojej siostry, niewyobrażalne 😥
@alta marea u nas podobnie, że dni są super,drzemki,spacery,ale wieczory najbardziej aktywne, częste wybudzenia z krótkich drzemek,a wczoraj to tak do 1.30 w nocy tak się wybudzala, trochę cyca,w końcu zasnęła i do rana już na szczęście było ok
Heh,no to trochę pocieszające, że inni też tak mają
Nie pomogę z gazami,bo u nas nie ma z tym problemu
@Arga piąteczka! U nas chłopaki też jakiś kaszel,ale w sumie bardziej w nocy... dziś dzień bez kaszlu, ciekawe jak dzisiejsza noc
@Sagi o wow jaki wynalazek, super, ze wam się sprawdza 😄
U nas też zazwyczaj trzeba tym wózkiem bujać, np.w kościele całą mszę ruszamy do przodu do tyłu,ale jak dobrze zaśnie to wózek może postać 😄
Ja jeszcze nie używałam babybjorna,bo te okna aktywności to tak szybko przelatują, że nie potrzebujemy
Myślę, że później już się przyda,np.mam zamiar go wziąć na salę na przyjęcie po chrzcie
U nas dziś jedna z drzemek była na korytarzu przy kuchni,w koszu Mojżesza,przy akompaniamencie wirującej pralki 🤣
@Jednorozec o kurcze,a jakie macie objawy?
Edit.doczytalam
Oj tak kpi jest wykańczające
@Hope Ty też byłaś kpi? No mogę uwierzyć, że to trudne,bo przez jakiś czas ściągałam i dokarmiałam Lidke...z dwójką pozostałych nie było to łatwe...na szczęście szybko przeszliśmy na samego cyca, teraz czasami nawet biorę ją do stołu,ona sobie je,a my też razem jemy posiłki
U nas tylko współspanie,ale dzięki temu śpi spokojnie,szybko się najada,a jak nie ma kupy to noc na jednej pieluszce i się wysypiamy 😄
Ja śpię z malutką w salonie,a mąż z chłopakami w sypialni
Daga121222 lubi tę wiadomość
-
Robię sobie porządki w dokumentach na telefonie,mam mnóstwo jakichś etykiet vinted itp. Znalazłam darmowego ebooka mamy fizjoterapeuty ( może znacie) o dobrych myślach,wkleje Wam kilka stron 🥰 jest darmowy,autorka na koniec zachęca do dzielenia się nim z innymi mamami
Mi dziś bardzo pomogło czytanie dobrych myśli
https://zapodaj.net/plik-IqYYpy7q57
https://zapodaj.net/plik-uSJrMJL5W6
https://zapodaj.net/plik-bZBv2mObIK
https://zapodaj.net/plik-yfp2DUxhHk
https://zapodaj.net/plik-gtjbGWG27G
Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 01:04
alta marea, Daga121222, Pfry, Katt, Kokosq lubią tę wiadomość
-
@Daga okropnie mi przykro z powrotu straty bobasa Twojej siostry i to już na takim etapie 🥺 trzymajcie się31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
Daga121222 wrote:Dopiero teraz nadrobiłam, bo miałam strasznego doła. Moja siostra była dziś na badaniach w 17 tc, niestety serduszko przestało bić 💔🥺 dziś pojechała do szpitala na wywołanie…
Bardzo mi przykro, to musi być niezwykle trudne doświadczenie w rodzinie na takim etapie ciąży, jeszcze jak u ciebie teraz jest niemowlę 😞 w takich sytuacjach wierzę, że matka natura zdecydowała, bo tak było lepiej i bardzo mocno trzymam kciuki za to, żeby Twoja siostra już niebawem cieszyła się z kolejnej ciąży. -
Dziękuję dziewczyny 🥺 martwię się jak moja siostra sobie poradzi… mam nadzieję, że skorzysta z jakiejś pomocy.
Ja wciąż mam doła.. czuję wewnętrzną żałobę. A jeszcze dzisiejsza pogoda nie pomaga.
@Kasiastaraczka dużo tego, ale chętnie sobie poczytam ♥️ Lubie czytać takie „dobre myśli”
Kasiastaraczka, alta marea lubią tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Daga bardzo mi przykro z powodu siostry. Straszne to...
Sluchajcie; wczoraj wieczorem sie poryczałam bo nie daje młodej juz mojego mleka. Zaczęłam mieć wątpliwości i nawet kusiła mnie dieta eliminacyjna, na szczęście mam męża
on w takich sprawach jest zaalwsze bardzo szczegółowy i dociekliwy, zaczął mi czytać z czego musze zrezygnować czyli z większości rzeczy ale to nawet nie jest najgorsze, bo jak miałam cukrzycę przeszliśmy wszyscy na moją diete i gotowałam jeden obiad dla całej rodziny. Tutaj to sie nie uda, chłopcy rosną muszą mieć duzo wapnia wiec musiałbym przygotowywać oddzielne posiłki dla siebie, do tego odciaganie siedem razy na dobe jak do tej pory, zajechałabym się fizycznie i psychicznie pewnie też ho bym sie trzęsła nad każdą zjedzoną rzeczą.
Kolejna sprawa jest taka, niby mloda jest na tamtym mleku dopiero drugi dzien, ale co obserwuje? Od kad zaczęłam je pić nie ulało sie jej ani razu gdzie do tej pory ulewało jej się nawet kilka razy po każdym posiłku. Teraz juz spi spokojnie drugą godzinę, a przedtem mieliśmy turbo drzemki w dzien po 10 15 minut, wiec chyba jednak jest cos na rzeczy. Wzielam dostinex i kończę z tematemWiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 11:30
Kłębuszek, Kasiastaraczka, Pfry, Katt, Arga, Kokosq lubią tę wiadomość
11.2021- puste jajo płodowe 💔
17.07.2018 - Franio 💙💙
17.04.2021 - Jaś 💙💙
20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷 -
@Daga przykro mi bardzo, nie wyobrażam sobie nawet takiej straty 😔😔😔⏸️ 10.07.2025 🤩 po raz pierwszy w życiu 🤩
29.07 - 4,5 mm Kropka 🐤🥳 ciąża młodsza o tydzień (późna owulka)
26.08 - 3,69 cm Wiercipiętka 👶❤️
8.09 - 6,1 cm Bobasa ❤️❤️❤️ usg prawidłowe
23.09 - Dzidziutek ukrywa swą płeć..
21.10 - Dziewczynka na pokładzie ❤️ girl power ❤️
14.10 - 473 g zdrowej dziewczynki ❤️
17.12 - Ula ma już 1 kg 🤰🏽💪🏼🌞🌞🌞
7.01.2026 - III prenatalne ok ❤️, Bobaska ma już 1480 g 💪🏼🌞
17.02.2026 - Bobaska ma już 2,7 kg💪🏼🌞
3.03.2026 - 3,3 kg
+/- 400 g
9.03.2026 - ok. 3,2 kg
17.03.2026 - ok. 3,9 kg ?? 😎😎😎 dużo wód płodowych
23.03.2026 - Witaj Urszulko ❤️ 4,2 kg, cc.











