X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2023
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2023

Oceń ten wątek:
  • Mju Autorytet
    Postów: 554 239

    Wysłany: 28 marca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko. Organizowanie Waszego zlotu rodzinnego to wesele 😂
    W ogóle zapomniałam napisać. My na rehabilitację chodzimy do Medikaru na Sieleckiej. Ta prywatna mówiła, żeby tylko na Balkonową nie iść.

    Ja sama gotuję, bo to są takie ilości, że żal słoik kupować i psu oddawać. Kupiłam nakładkę na garnek i wrzucam na parę, co jakiś czas któremuś z nas się przypomni, żeby sprawdzić czy ugotowane. I dzięki temu proponujemy dwie formy.

    IMG-6121.jpg

    IMG-6200.jpg

    U mnie z babcią taka relacja, bo rodzice wykminili bliską darmową pomoc i kupili mieszkanie w tym samym bloku, więc moja mama do tej pory mieszka z byłą teściową na tym samym piętrze. 😅

    Od wczoraj spacerujemy w spacerówce już. Dzidzia mi dorasta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 10:22

    Eskalopka, Praskovia lubią tę wiadomość

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3019 3993

    Wysłany: 28 marca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gauss, podpisuję się pod tym co mówi Syrenka- większości dzieci spadły lub spadną 🙈

    Praskovia no dla mnie porażka z tą herbatą. Nie wiem po co ona dzieciom w jakiejkolwiek formie. A z tym słodzeniem to jakoś miałam nadzieję, że te czasy już minęły…
    U nas wiem że mój ojciec i pewnie rodzice męża będą ładować słodycze w Małą. Choć mój ojciec z pewnością bardziej bezczelnie w stylu „mój dom to wnuczka je co chce”.
    Obym do tego czasu nauczyła ją jedzenia też bardziej wartościowych produktów.

    Eskalopka może być skok 😬 Iga przechodziła nie tak dawno…

    Juska, nie brzmi to źle :) Ale ja np chodzę do fizjo profilaktycznie zobaczyć czy wzorce są ok. Wiadomo że to nie jest must have, ale jak się niepokoisz to idź:)

    Kropka, ale masz wielką rodzinę :D

    Mju, nie wyszły jedynki, ale pediatra mówiła jakiś czas temu, że rozpulchnione dziąsła więc idą. Trudno mi jej zajrzeć w paszcze, a na górę to już w ogóle 😕 Natomiast na dole moim zdaniem majaczą dwójki…
    Smakowicie jedzenie na Twoich zdjęciach wygląda, bardzo ładnie przygotowane :)
    Iga dziś jadła pulpety z mięskiem, kasza i marchewka i tak jej smakowało, że dokładałam porcje 🙈
    Z RD jestem zaskoczona, że tak dobrze idzie, miałam zerowe oczekiwania 😛
    Może trochę przybierze na masie, bo jest naprawdę szczupła, ale długas z niej. Zaczynam myśleć czy się w moją mamę nie wdała. Choć pewnie to się może pozmieniać.

    Te nasze bobasy już takie duże 🙈 Spacerówka mi się wydawała na początku taka odległa a tu już proszę pierwsze bobaski tak paradują :D
    Ja chce gondolę na maxa wykorzystać, bo Iga w niej ładnie śpi. No ale pewnie przyjdzie moment, gdzie mi się zacznie w niej denerwować. Choć okienko z możliwością obserwacji pewnie ten czas trochę wydłuży :)


    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • elforia Autorytet
    Postów: 562 357

    Wysłany: 28 marca, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ile napisałyście 😍

    Dziewczyny każde dziecko prędzej czy później spadnie z łóżka. U nas młoda tylko na ziemi lub ewentualnie ze mną na kanapie z zasuniętą ławą i obłożona poduchami 😂

    Mju co to za mata? Właśnie siedzę i szukam czegoś fajnego i zamawiam tego sławnego bboxa do picia.
    Podajecie już wodę przy RD?

    Dla mnie podawanie słodzonego picia to przesada. Powinna być woda i herbatka bez cukru… chociaż podawanie czarnej herbaty to pomyłka 🤷🏼‍♀️
    Osobiście nie słodzę niczego - chyba, że miód do herbaty czasami. Ciasta piekę głównie na erytrytolu lub zmniejszam ilość cukru… i mam nadzieję nie wprowadzać go za szybko małej do diety.

    U nas wystrzał i wskoczyliśmy na 74 😅🫣 właśnie robię przegląd ciuchów, bo część 68 zrobiła się mała… te co wypadają większe są na styk 😅 no i wypełniła całą gondolę, do tego przewraca się na brzuch, łapie za boki i podciąga lub wyrzuca za burtę tylną nogę… myślę, że max 2 tyg i też skończymy w spacerówce. Dostawki już nie mamy od 10 dni, bo za mała i budziła się w niej w nocy. W dużym łóżeczku ładnie śpi.

    U nas dziadkowie będą pomagać. Ale raczej stosują się do naszego wychowania, więc spoko. Jednak fajnie jak dzieci mogą z dziadkami zbudować więź. Przykro mi, że niektóre z Was nie mają takiej możliwości pomocy.

    Praskovia lubi tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • elforia Autorytet
    Postów: 562 357

    Wysłany: 28 marca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wykluczenia - spokojnie dzieci są teraz bardzo tolerancyjne. U nas były w przedszkolu dzieci z różnymi potrzebami żywieniowymi i dla dzieci to było normalne. W szkole mają kolegów np. Jehowych i to, że oni nie otrzymują prezentów na święta czy Mikołajki nie powoduje, że są wykluczeni. Chociaż wiadomo hejt się zdarza. Ale wszystko zależy od rodziców i nauczycieli - jak reagują i czy wyciągają konsekwencje - rozmawiają z dziećmi.

    Mała syrenka u mnie syn nie był u komunii i nie chodzi na religię od 3 klasy podstawówki - nikt go nie wykluczył
    U córki prawie połowa klasy nie chodzi na religię i też dla dzieci to jest ok. Ona poszła do komunii i wypisała się z religii 🤷🏼‍♀️ Ogólnie nigdy nie przewidzisz na kogo trafisz. Uważam, że powinno się żyć i robić w zgodzie ze swoimi wartościami, a takie toksyczne osoby krótko ucinać. Bo z doświadczenia wiem, że jak ktoś się uweźmie na kogoś w szkole i chce z danej osoby szydzić to będzie to robić i znajdzie pretekst.
    Wśród nastolatków nie widzę teraz nawet materialnych podziałów - myślę, że to się zmieni na poziomie szkoły średniej.

    Praskovia lubi tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 246

    Wysłany: 28 marca, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak ja Wam zazdroszę że jesteście tutaj takie aktywne.
    Często biorę telefon żeby zobaczyć co u Was słychać ale żeby napisać to już ciężko z czasem.
    Bo tu nawet nie chodzi o to żeby pisać tylko z Wami porozmawiać 😗

    Mój synek też już wskoczył w rozmiar 74 cm. Zaczęliśmy RD ja podaje słoiczki tak mi wygodnej. Mam w planie sama gotować ale dopiero za dwa -trzy miesiące.

    Czy macie może jakaś stronę www gdzie jest fajnie napisane co i kiedy powinno się wprowadzać?

    Ściskam Was bardzo gorąco i zawsze o Was myślę 😗



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 22:33

    Mju, Kropka6, Praskovia, elforia, Umka lubią tę wiadomość

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2911 1216

    Wysłany: 29 marca, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O miło że się odzywasz 3 ciąża 😍
    W ogóle szkoda, że reszta sie nie odzywa. Ale tez rozumiem ten brak czasu. Ale fajnie wiedzieć co tam, jak maluszki, jak mamusie się trzymają :)

    A ja wczoraj napisałam post i patrzę tak popędziłam do córki, że go nie wysłałam 🫣

    U nas wczoraj jabłuszko próbowała ze sloika i weszło! 💪 Jarzynkw z krolikiem też weszła 💪 także do przodu po woli swoim tempem.

    Tak mam ogromną rodzinę i wiecie że bardzo to jest mało spotykane ale jesteśmy bardzo scaleni i jedno za drugim wspierajace. Oczywiście nie mam z częścią kontatku, bo sie nie da. Ale Ci co ske trzymają, to jedno za drugim by wskoczyło w ogień. Zero dram jakis niesnasek.
    Praskovia u mnie Marcelina w żłobku była na bezmlecznej i nie czuła sie odrzucona. Dzieci na tyle małe są że nie zrobią dramy. To rodzice są winni uprzedzeń w dzieciach. Myślę że one moga być ciekawe a dlaczego kolega dostaje takie jedzonko a nie inne. A nie jakies wykluczenia.

    Elforia super że dzieci same podjęly decyzjem to znaczy. Że nie są te istoty takie 'nieswiadoome ' i glupie jak to ludzie myślą gdy ida do komuni. My chrzcimy, ale do komuni to jakos mi sie nie chce je posyłać..

    elforia, Praskovia lubią tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Juśka88 Ekspertka
    Postów: 157 104

    Wysłany: 29 marca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Sara wczoraj jakby chciała mi pokazać " Matka nie świruj" obróciła się z brzucha na plecy, żeby po chwili stwierdzić, że to jednak nie to i wróciła na brzuch. Więc jak chce to umie, tylko że nie zawsze chce 😅

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 683 703

    Wysłany: 29 marca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juśka, właśnie z tego co pisałaś, to Sara zdaje się być raczej ruchliwa. 😊 Tak jak dziewczyny pisały, obroty z brzucha na plecy przychodzą później, te aktywności, które opisywałaś to jak najbardziej mieszczą się w oknach. A jeśli te przewrotki z brzucha na plecy już się pojawiły, to w ogóle super! Mój mały też już niby robi raz na jakiś czas, ale raczej na razie tak pół-świadomie, a czasem zupełnie przypadkiem. 🙃

    I pamiętajcie proszę dziewczyny, że oprócz wielu innych czynników (a jak wiemy jest ich mnóstwo!), dzieciaki mają też swój charakter i niektóre są po prostu leniuszkami. 😉 Niektóre prą do przodu jak szoguny, a inne wolą obserwować świat. I one też wiecznie na tej macie leżeć nie będą! 😂

    Tak jak Eskalopka się martwiła, że się Ptyś nie obraca i pisałam, zobaczysz zaraz się zacznie. I co? Ptyś się teraz tak namiętnie obraca, że aż mleko gubi! 😂

    Przypomnijcie, ile jeszcze czasu, żeby te nasze dzieci przesypiały całą noc? 😅

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • elforia Autorytet
    Postów: 562 357

    Wysłany: 29 marca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia nie pociesze Cię, bo mam skrajne doświadczenia - mój 13 latek śpi całe noce od skończonych 3 tyg i nie zarwał mi żadnej nocy. Wszystkie choroby przespał… Córka lat 10 - do dziś mnie budzi w nocy, bo przychodzi i się czegoś boi… i budzi się od zawsze XD jak miała 1,5 roku to przez 3-4 miesiące wstawała o 2-3 i szalała do 5-6, a o 5-6 wstawał mój syn XD
    Teraz mamy różnie raz z pobudkami w nocy, a raz dopiero o 5-6 i zdecydowanie wolę 5-6 😅

    Juska no widzisz! Sara Cię uspokoiła. Wczoraj tak czytałam o tych przewrotach i zaczęłam się zastanawiać czy u nas są, ale młoda zaraz mi pokazała, że są i wturlała się z maty pod stół 😅

    3ciaza nawet jak masz chwilkę to skrobnij co u Ciebie! U Was ☺️

    Kropka super! Fajnie mieć dużą i scaloną rodzinę ☺️ u nas chrzest też będzie ostatecznie, ale komunia to już zależy od niej. Ja jej kościoła nie pokaże, bo sama nie chodzę 🤷🏼‍♀️

    Ale dziś cudowna pogoda 😍

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4416 1872

    Wysłany: 29 marca, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia, ja też czekam. odnoszę wrażenie,że od permanentnego niewyspania jestem strasznie głupia. Zero skupienia uwagi, nie umiem dwóch rzeczy na raz nie mogę, a nigdy nie miałam z tym problemu.
    juz mnie nawet zegarek nie oszukuje,że spalam lepiej niż 90% użytkowników. Średnio po 5-6 godzin, budzę się w tym czasie 4-6 razy, wstaje między 4 a 5. nie ma lekko 😂😂

    Praskovia lubi tę wiadomość

  • Mju Autorytet
    Postów: 554 239

    Wysłany: 29 marca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam pytanie o spacerówki. Jak szukałam wózka w lato to trafiałam na informacje, że kubełkowe są be. Teraz jak szukam czegoś to się okazuje, że te najbardziej polecane to kubełki 😅 o co chodzi?
    No i w sumie zastanawiam się, czy w ogóle zmieniać. Tak chciałam to dziecko odsłaniać i pokazywać świat, a w sumie większość czasu chowam przed słońcem.
    W naszym obecnym nie mogę narzekać na amortyzację, podbijam jedną ręką z 8,5kg dziecka w środku z dodatkowymi 2kg w koszu. Chyba bardziej potrzebowałabym jednak drugiego miejskiego, który mogłabym szybko złożyć niż drugiej spacerówki na dużych kołach, skoro obecna jest do 22kg.

    Agentka, u nas był na początku problem z zaśnięciem w spacerówce, a jak już zaśnie potrafi przespać 2h, co w gondoli nam się mega dawno nie zdarzyło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca, 11:23

    age.png
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3019 3993

    Wysłany: 29 marca, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chrzcimy za 2 tygodnie i już żałuję, że nie zrobiliśmy z roczkiem 🤦🏻‍♀️ dwa razy mniej roboty by było.
    My to tacy też kościelni, że niemal wcale. Tzn ja uważam się za osobę wierzącą, ale do tego co słyszę w kościele to mi bardzo daleko. A mój mąż ma wyrąbane, ale nie chce żeby rodzina się czepiała 😛
    I tym sposobem np zostaliśmy w niedzielę wmanewrowani w udział we Mszy przez jego rodzinę. I tekst „no musicie już Mała przyzwyczajać” 😂 Tak, bo ona mega często będzie tam gościć na pewno 😂

    Ze snem w nocy mamy tak jak Ty elforia z synem. Iga przesypia noce od 10 grudnia. Czy jej się to zmieni, nie wiem, być może, ale jak dotąd nawet regres 4 miesiąca itd nie wystąpił. W dzień to inna bajka, bo ona nie ma czasu na spanie. A od kiedy nawet części mojej twarzy są ciekawe to usypianie to katorga chyba że w wózku.

    Mju a z tymi kubełkowymi to nie chodzi o to, że one dla dzieci, które nie siadają są lepsze? Średnio jestem zorientowana w sumie.
    My będziemy dokupować spacerówkę terenową, aby u moich rodziców można było spacerować jak człowiek. Bo nasza fajna miejska, mała, ale po drodze wiejskiej chyba nie uciągnie (Venicci upline mamy). Ale nie wiem do jakiej jest wagi 😬

    Kropka spoko, że tak bez dram. My mamy małą rodzinę, a i tak co chwilę coś 😅
    Psychicznie się przygotowuje na święta 🤣

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 683 703

    Wysłany: 29 marca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie! Miałam Wam pisać o wózku! Wspominalam kiedyś, że nasz wózek jest do zadań specjalnych, że jeżdżę nim na przełaj po lesie, po zamarzniętym zaoranym polu i po wszelakich wertepach. A tu się okazało, że w mieście jest równie fantastyczny! Właściwie cały czas prowadzam go jedną ręką, na niższe krawężniki wjeżdża sam, bez przyciskania rączki aby podnieść przednie koła, na te wyższe bezproblemowo wjeżdża z moją pomocą, nawet nie czuję go w dłoni. Nawet miałam kilka sytuacji, że prowadziłam go dosłownie dwoma palcami i to nie ułamek sekundy, a np. większość spaceru. Jest fantastycznie zwrotny i wytrzymały. Mietek jest piątym dzieckiem w tym wózku, a wymienialiśmy tylko opony przy starszym, bo wjechałam na jakieś szkło chyba. Non-stop jeżdżę nim po schodach, w górę i w dół i nic mu nie jest. Kocham ten wózek! Dla mnie super lekki (ale nie mam wielkiego porównania z innymi wózkami) i do rozłożenia w trzy sekundy.

    Minusy? Jest tani, a więc nie jestem pewna jak z ergonomią. Tzn. być może to gówno-firma, a być może po prostu nie pompują kasy w reklamę. Mój starszy siedział w spacerówce ok, było mu wygodnie, chociaż przypuszczam, że są już takie wózki, gdzie można ułożyć dziecko lepiej. No to jest po prostu zwykła spacerówka bez bajerów. Podkreślę jeszcze raz- ja nie mam porównania z innymi wózkami i być może z tej miłości przeogromnej polecam Wam jakiś szit, ale moim zdaniem warto wypróbować, żeby zobaczyć o co chodzi. My mamy Tako Jumper X, ale z tego co wiem, już ich nie produkują, ale są nowsze wersje tego Jumpera chyba, więc może w sklepie z wózkami można się przejechać. Z kolei dokładnie ten model, który my mamy jest mega tanio dostępny na olx i ludzie sprzedają je w super stanie, przypuszczam, że można się też umówić na oglądanie. ☺️

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 246

    Wysłany: 29 marca, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecuje będę się odzywać 🙂

    O właśnie temat wózków mnie bardzo interesuje chce kupić jakaś fajną spacerówkę ale nie mam pojęcia jaką.

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 579 322

    Wysłany: 29 marca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam kiedy to obywatel zacznie całe noce przesypiać bo już zmęczona jestem. Szczególnie że się popsuł ostatnio i jest turbo marudą. Już mnie to ora i odbija na psychice. Niestety net nie pociesza bo generalnie ponoć od dziecka zależy. O ile nasz spoko usypia wieczorem to od 4 już by chętnie dzień zaczął... ehhh...

    Poza tym wiosna idzie a ja ni cholery nic zrobić nie mogę w ogrodzie bo nie mam kiedy 🤦‍♀️ Siadło mi na głowę ostatnio.

    Kropka, ile masz rodzeństwa? Bo rodzina faktycznie ogromna. Musicie mieć ciekawie.

    Mju, z kubełkami to chyba kwestia jak z masłem i margaryną - raz to jest dobre a raz to. Myślę, że dużo to marketing i moda ale na logikę kubełki byłyby właśnie lepsze dla mniejszych dzieci... Ale porównania nie mam więc tak tylko dumam.

  • Mju Autorytet
    Postów: 554 239

    Wysłany: 29 marca, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy przespane noce od Bożego Narodzenia do 19.02. Wtedy się zaczęły zęby, tydzień później wyszły, a przespane noce nie wróciły. Dzisiaj na rehabilitacji dziewczyna robiąca masaż stwierdziła, że 2-3 dni i górne jedynki wyjdą. Jakoś średnio w to wierzę.

    Ja chyba nie jestem stabilna, bo dziś niedawno z powrotem gondolę zakładałam, że moja bobaska nie jest taka dorosła jeszcze, żeby w spacerówce jeździć 🫠

    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2911 1216

    Wysłany: 30 marca, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z przespanymi nocami nie łudzę się ,że to bedzie za chwile. Bo nie śpię od 3 lat 🤣 ogolnie są noce że od północy do 4 mam 5 pobudek 😛 a jak do tej 3/4 dobrze dziewczyny śpią,to od 4 masakra i wstaja o 6 😛 takze tak.. ogólne to one sie synchronizują, jak jedna dobrze śpi to i druga, a jak jedna źle to u druga tex i wtedy wstaje po 5/6 razy.. także jeszcze xe 3 lata i może bedzie nieprzerwany sen chociaz do godziny 4 od 22 🤣🤣

    Co do spacerowek łomatko to jakies kubelkowe są? 🤯😱 Ale jeśli dobrze sobie tłumacze, to te kubełkowe, to takie krzesełka jakby wiec, to na plasko sie nie rozkłada i nóżki sa zgiete jak sie do spania je połóży? No to czyli one nie rosna razem z dzieckiem teoretycznie 🤔 reasumując, do siedzenia spoko bo stabilniejsza postawa dla malucha, ale nie praktyczne w lezeniu i dla starszaka.
    Ja mam swojego Roana i jestem zakochana w nim jak Praskovja w Jumperze. Ale tez rozkminiam jakaś spacerówkę wyjazdowa, bo to cały bagażnik zajmuje.. znajomi maja Valco i sobie chwalą.

    Eskalopka no właśnie ja mam rodzoną siostre tylko jedną. Ale mam okolo 35 rodzeństwa ciotecznego (juz zgubiłam rachubę ile dokładnie ich jest ) bo moj tata ma 7 braci (juz 6) a mama 7 rodzeństwa i stąd taka wielka rodzina. Bo my wszyscy sie spotykamy. Dzwonimy. Mamy kontakt. Ale jaki to ciekawy wachlarz ludzi od rolników, kucharzy, informatykow, muzyków, grafików po prawników. Aa lekarza nie mamy 😛

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 01:04

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Mju Autorytet
    Postów: 554 239

    Wysłany: 30 marca, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, tu jest to fajnie wyjaśnione: https://kinderprams.pl/pl/blog/czy-spacerowka-kubelkowa-jest-zdrowa-1592896579.html
    Zazdroszczę dużej rodziny, mi zawsze jakoś tego brakowało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 07:30

    age.png
  • elforia Autorytet
    Postów: 562 357

    Wysłany: 30 marca, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowych, spokojnych świąt 🐣🐇💦☀️ Pogoda cudowna, więc tylko korzystać 💚

    Gauss, Praskovia lubią tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Gauss Przyjaciółka
    Postów: 102 108

    Wysłany: 30 marca, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3ciążą, mi przy RD bardzo pomogło przeczytanie standardów:

    https://ptghizd.pl/cm/uploads/2021/04/smp_01_2021_zasady_zywienia_zdrowych_niemowlat.pdf

    Bo na mamowych stronach i profilach na ig to jeden to drugi, tamto - bez odniesienia dlaczego tak uważa i przede wszystkim jakie badania za tym stoją :)

    Na ig lubię też profil rozgryzamy.

    Umka lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 408 409 410 411 412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ