X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2023
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2023

Oceń ten wątek:
  • elforia Autorytet
    Postów: 567 357

    Wysłany: 16 maja 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Melduje się po komunii już lżejsza na sercu… ale to był szalony tydzień przygotowań, ale wszystko się udało ☺️

    Bol brzucha nadal czuję - ale to normalne :)

    Ja mam wizytę 24.05 polówkową nr 2 😍

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 16 maja 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś pytała o łóżeczko, to ja będę mieć w pokoiku córki zwykłe drewniane łóżeczko, po starszej. W naszej sypialni dostawka (pożyczona) chyba chicco ona jest albo lionelo. A na dole w salonie/kuchnia będzie Chicco baby hug 4w1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2023, 13:10

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Fiolka85 Przyjaciółka
    Postów: 116 128

    Wysłany: 16 maja 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już po wizycie :)
    Od czwartku Malutki waży już 350 g więc ślicznie przybiera ☺️ szyjka zamknięta wszystko ok :) kol jna wizyta 6 czerwca :)

    Agnuka lubi tę wiadomość

    [url=https://www.tickerfactory.comage.png[/url]
    2010 🩷 Alicja
    2012 🩷 Julia
    2023 🩵 Aleksander
  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 246

    Wysłany: 17 maja 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Któraś pytała o łóżeczko, to ja będę mieć w pokoiku córki zwykłe drewniane łóżeczko, po starszej. W naszej sypialni dostawka (pożyczona) chyba chicco ona jest albo lionelo. A na dole w salonie/kuchnia będzie Chicco baby hug 4w1.


    Też mnie kusi żeby kupić chicco baby hug 4w1 tylko się zastanawiam czy się rzeczywiście sprawdzi na tak długo.
    Masz jakies doświadczenie z chicco np. po starszym dziecku czy będziesz kupować nowe?

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 17 maja 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że ten chicco baby hug 4w1 to taki jak gondola. Ale nie jestem pewna bo nie widziałam. Za długo jako łozeczko nie posłuży 😊 ale też chcę mieć.
    Będę korzystać na dole gdzie mam salon kuchnie pokój ... Myślę że będzie wygodnie..przez to że jest mobilny i można używać zamiast wózka... Czy też zamiast łozeczka...można do pokoju obok dziecko przewieźć jak usnie.
    Potem będzie służyć jako fotelik. 😊

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 17 maja 2023, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabryśka wrote:
    Agnuka,
    Współczuję szwagierce.. Kurcze.. Czemu czasem te osoby które tak bardzo chcą...Mieć nie mogą..
    Niesprawiedliwie to wszystko.
    A maja jakieś dzieci?

    Niestety nie mają, ciągle walczą o pierwsze dziecko

    Jeżeli chodzi o łóżeczko, to w domu na piętrze będzie o taki zestaw po starszej córce https://klups.pl/marsell/ standardowe łóżeczko 120x60, komoda z przewijakiem i szafa, tylko Misi musimy zrobić nowe meble do pokoju. Zbieraliśmy się do tego od roku czasu... 🙈 ale teraz sytuacja w końcu nas zmotywowała do działania i na lipiec mamy umówionego stolarza, żeby coś zaplanować ;)
    a na parter chyba kupię jakąś drewnianą kołyskę na kółeczkach, żeby można było wygodnie się przemieszczać, a i jak dziecko uśnie, to odstawić do zamykanego pokoju na parterze, żeby była względna cisza do spania (parter mamy głównie jako otwartą przestrzeń), a żeby nie trzeba było kursować góra-dół

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 17 maja 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się przymierzam do Espiro Cloud.
    Chciałam Chicco ale na pół roku się nie opłaca.
    Espiro na razie jako jedyne oferuje obniżany bok, możliwość przesuwania, bo ma kółka i co lepsze można go opuścić na podłogę, robi się wtedy łóżeczko lub kojec z otwieranym wyjściem.
    Boję się tylko na ile rzeczywiście wystarczy ten materac 50x90 🤔

    Obrazek1.jpg

    [age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 17 maja 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    Też mnie kusi żeby kupić chicco baby hug 4w1 tylko się zastanawiam czy się rzeczywiście sprawdzi na tak długo.
    Masz jakies doświadczenie z chicco np. po starszym dziecku czy będziesz kupować nowe?

    Tak to jest trochę jak gondola i dopóki dziecko się nie przekreca samo a raczej nie wspina, to nam służyło gdzies do 5 miesiąca wlaśnie żeby móc odłożyć (teraz w szczególności jak jest dwulatka w domu). Jest mobilne i ma kółeczka to można jeździć po całym domu. Podnosi się góra dół więc ta opcja też była fajna, jak siedzieliśmy na kanapie sobie, można bylo obniżyć i widzieć malucha. Funkci krzesełka nie używaliśmy, ale kuzynka od której pożyczaliśmy używali gdzieś do roku. My będziemy mieć go ze względu, żeby móc gdzie odłożyć dziecko jak będziemy siedzieć na dole, a na macie na podłogę nie zawsze można, bo dwulatka np bedzie biegać i żeby nie stratowała 😛
    Dla mnie też było przydatne jak gotowałam coś w kuchni czy myłam się, to wjeżdżałam sobie do łazienki i miałam na oku szkraba, bo np miała 10 minutowe drzemki i ścigałam sie z czasem 😛

    Oczywiście można użyć gondoli, ale u nas na wsi to koła zaraz upiaszczone więc bym nie zniosła tego piachu i błota w domu 😛 i jednak trochę mniej miejsca zajmuje przez to że nie ma rączki. Ale właśnie można to Chicco też zamienić jakaś kołyska jeżdżąca itp. jest wiele opcji myślę i zależy jaki jest dom/mieszkanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2023, 12:57

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5423 5648

    Wysłany: 17 maja 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że wyprawki w toku pełną parą 😍

    Ja się witam w 6 miesiącu według kalendarza belly 😱

    U nas będzie standardowe łóżeczko 120x60 + kołyska podwieszana leander :) łóżka dostawnego nie planuje ale podejrzewam, że często Lidka będzie spala ze mną 😅 będziemy miały całe łóżko dla siebie 😅

    Na tę chwilę moge już zamknąć temat ciuszkow bo mam 100% wyprawki 🙈 mam już też wózek, przewijak i kołyskę. Mimo wszystko, jeszcze mnóstwo rzeczy do kupienia :)

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 591 333

    Wysłany: 17 maja 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Widzę, że wyprawki w toku pełną parą 😍

    Ja się witam w 6 miesiącu według kalendarza belly 😱

    U nas będzie standardowe łóżeczko 120x60 + kołyska podwieszana leander :) łóżka dostawnego nie planuje ale podejrzewam, że często Lidka będzie spala ze mną 😅 będziemy miały całe łóżko dla siebie 😅

    Na tę chwilę moge już zamknąć temat ciuszkow bo mam 100% wyprawki 🙈 mam już też wózek, przewijak i kołyskę. Mimo wszystko, jeszcze mnóstwo rzeczy do kupienia :)

    Wyprawka to jakieś never ending story! Mam wrażenie, że przychodzą rekordowe ilości paczek, a końca nie widać! Z ciuszkami też już prawie koniec - chyba cały pierwszy rok będziemy mieli zabezpieczony 😛
    Łóżeczko jest (zwykłe drewniane z możliwością przerobienia na dostawkę lub sofkę) + kosz Mojżesza do przenoszenia i stawiania bejbisia gdziekolwiek.

    To czego nie ruszyłam jeszcze wcale bo nie wiem jak ugryźć to fotelik i wózek - najbardziej skomplikowane elementy. Samochód chcemy zmienić więc z tym wstrzymać się musimy i tak. A wózek zwyczajnie nie mam pojęcia jaki. Chyba czeka nas rekonesans w sklepie. Niech nam ktoś coś opowie o wózkach, bo nie wiemy czego potrzebujemy 🙈 Na 100% nie miejskiego wózka tylko czegoś na wertepy...

    W najbliższym czasie chcemy też odpicować pokoik dziecięcy tak żeby młody człowiek miał chęć i powód w nim przebywać a za jakiś także czas spać. Jakaś fajna tapeta, komoda, miejsce na książeczki i zabawki. Plan jest taki aby zareklamować synusiowi pokoik, a dzięki temu relatywnie szybko sam zechce opuścić naszą sypialnię bo jego kwatera będzie najfajniesza. Ciekawa jestem czy się uda 😅

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5423 5648

    Wysłany: 17 maja 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, u mnie projekt "pokój" dopiero przed nami. Narazie Lidka będzie dzieliła pokój z najstarszą bo dom jest w trakcie rozbudowy i dopiero za ok rok będą wszystkie 4 pokoiki 😅
    Ale mimo wszystko, musimy odmalować, wymienić część mebli. Ale to dopiero w lipcu gdy mąż przyjedzie 🤷🏻‍♀️ jednak do tego czasu chce wszystko pokupic aby jak przyjedzie i pomaluje, można już będzie ustawiać itd :)

    Co do wózka to jest ich na rynku tyle, że faktycznie można zwariować 🙈 ja teraz postawiłam na Joolz Day 2. Ale z takich terenowych a jednak zgrabnych, przychodzi mi do głowy x lander x move. Miałam dla Toli x landera x pulse (to taka wersja pośrednia między terenowym x move a miejskim x cite) i byłam baaardzo zadowolona :)

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 17 maja 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Xlandera potwierdzam, my akurat z niego zrezygnowaliśmy, bo gabarytowo trochę nam nie pasował, ale znajomi mieli, dwójke 'wyjeździli' i dalej działał bez zarzutów. Kojarze że chyba Praskovia ma jakiś terenowy 🤔 ale nie wiem czy nie pokreciłam czegoś..

    Eskalopka lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 17 maja 2023, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskalopka wrote:

    To czego nie ruszyłam jeszcze wcale bo nie wiem jak ugryźć to fotelik i wózek - najbardziej skomplikowane elementy. Samochód chcemy zmienić więc z tym wstrzymać się musimy i tak. A wózek zwyczajnie nie mam pojęcia jaki. Chyba czeka nas rekonesans w sklepie. Niech nam ktoś coś opowie o wózkach, bo nie wiemy czego potrzebujemy 🙈 Na 100% nie miejskiego wózka tylko czegoś na wertepy...

    To na pewno trzeba zwrócić na amortyzacje, na wielkość kół, na wielkość spacerówki czy gondoli (bo jeśli chcecie dziecko jak najdłużej wozić w spacerówce, to żeby nie okazało się że 1.5 roczniak czy roczniak nie mieści się w niej) z gondolą różnie bywa tzn różnie dzieci lubią jazdę. Choć moja do 6 miesiąca czy nawet 7 w gondoli była. No i wtedy tez obciążenie do ilu kilogramów. Takie pierdoły jak budka z filtrami UV. A no i gabarytowo po złożeniu do samochodu. Czy ma możliwości adapterów do fotelika. Jaak na razie tylko tyle rzeczy mi przychodzi do glowy jeśli chodzi o wózki. A co do fotelika, to tak najlepiej poczekać na nowy samochód i wtedy skonsultować. Ja osobiście polecam na beza ISOFIX. Bo wiem że niektórzy biorą foteliki bez bazy tylko na pasy, ale dla mnie jak miałam tylko 3 razy przyjemność montować fotalik na pasy, to było o 3 razy za dużo.. naciągnąć, naprężyć, tu przełożyć, tam zahaczyć.. i jakbym to miała robić za każdym razem. Czyli przynajmniej 2 razy dziennie robić, to bym padła..

    Eskalopka lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 18 maja 2023, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam Avionaut pixel z fotelików( jeśli będzie pasował do waszego auta) jest leciutki.
    Wozek mam muuwo quick i radzi sobie świetnie na dziurawych chodnikach czy ścieżkach w parku. Z terenowych słyszałam polecenia od koleżanki właśnie x landed x move.
    U mnie tylkojakies ciuszkiwe zakupki pojedyncze , ale już się stopuje , bo ostatwrcznie nie mam pojęcia co już mam czego nie 😅
    Poza tym kupiliśmy hamak ohobohoo, starsza już korzysta😃
    No a z resztą wyprawki to mam wrazenie ,że już wszystko mam po córce i jj3szcze takduzoczasu naogarniecie tego ,ze jak tak dalej pójdzie to w październiku się okaże, że wszystkiego mi brakuje 🤣

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 18 maja 2023, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy córce mieliśmy wózek Emmaljunga Mondial De Luxe w wersji Paris i kochałam go miłością ogromną :) spora gondola, świetna amortyzacja, duże koła - M. jest ze stycznia, także przetestowany na zaspach śnieżnych, na nieszczęsnym błocie pośniegowym, na drodze szutrowej, bo dziadkowie mieszają na wsi przy lesie, więc różne trasy bywały - wózek szedł jak czołg po wszystkim a Młoda spała niewzruszona ;D uwielbiałam go jeszcze za to, że materiał był taki mięsisty (nie wiem jak to wytłumaczyć, taki mega w dotyku, a nie wiotka szmatka), wyścielenie gondoli od środka też, przyjemny materacyk w środku :D mogłabym opowiadać i opowiadać, bo byłam zakochana. Oczywiście nie przeczę, ten wózek jest ciężki, ale mieszkamy w domu, więc w niczym nam to nie przeszkadzało ;) ale niestety sprzedany, na wakacjach zacznę się zastanawiać jaki tym razem kupimy :) Spacerówkę mamy, Baby Jogger City Elite, całe szczęście nie sprzedaliśmy :D bo pożyczyliśmy przyjaciołom, więc akurat później do nas wróci, bo ich córa wyrasta :)

    Jeżeli chodzi o foteliki samochodowe, to ja też jestem team Avionaut Pixel. Bardzo dobry fotelik, a lekki. Dziecko ma w nim bardzo fajną pozycję, fotelik ma mnóstwo wkładek, kostek, kosteczek, które możemy po części wyjmować dopasowując sobie do dziecka. Kupiliśmy go razem z bazą, żeby nie bawić się w pasy, sprawdzanie za każdym razem kąta, naciąganie się z pasami itp. Baza klik klik i raz dwa prawidłowo wpięte/wypięte 😃 Mimo, że to tzw. łupinka, to M. sporo z niego widziała świata dookoła i dzięki temu nie wkurzała się jazdą samochodem, tylko sobie oglądała. Byliśmy bardzo zadowoleni, a w rodzinie przerobiliśmy już kilka fotelików. Oczywiście dokupiłam adaptery do stelaża, więc też wygoda wpięcia, fotelik leciutki, więc "płynie" :D i może np do przychodni jechać, bo jednak początkowo tych wizyt szczepiennych czy bilansów jest sporo ;) nie wyobrażałam sobie naciągania się z fotelikiem z dzieckiem pod jedną pachą, pod drugą torbą z rzeczami, do tego ubrana kurtka zimowa, bo taki czas i człowiek zasapany, zgrzany :D obraz upoconej matki polki 🙈 :D :D :D
    Przede wszystkim polecam wybrać się do dobrego sklepu z fotelikami typu: Osiem Gwiazdek, Bociek (Zabrze), Tylem.pl na przymiarki do samochodu. Do poczytania jeżeli ktoś chciałby zagłębić się w temat fotelików, to polecam np blog http://fotelove.com.pl/ tak ogólnie do przeglądnięcia, a obowiązkowo artykuł "O co chodzi z tym kątem", obejrzenie kilku crush testów fotelików też nam trochę pouświadamia i poukłada w głowie ;)
    Przepraszam za mój przydługi wywód, ale mam bzika na punkcie przewożenia dzieci w samochodzie 🫣 😛

    MinnieMe, Umka lubią tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 18 maja 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy te które jesteście w okolicy 18 tyy czujecie już ruchy ? Ja rzadko jakieś stuknięcie. Martwi mnie to czy wszystko ok.

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5423 5648

    Wysłany: 18 maja 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie biorę pod uwagę avionaut ale też kuszą mnie foteliki rozkładane na płasko. Z innej strony jest maxi Cosi na obrotowej bazie 🫣
    Sama jeszcze nie wiem, co określić jako najważniejsze

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 18 maja 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Ja właśnie biorę pod uwagę avionaut ale też kuszą mnie foteliki rozkładane na płasko. Z innej strony jest maxi Cosi na obrotowej bazie 🫣
    Sama jeszcze nie wiem, co określić jako najważniejsze

    Najlepiej zobaczyć sobie fotelik na żywo, podnieść, pomacać :D to wbrew pozorom dużo daje
    Siostra miała właśnie fotelik rozkładany na płasko, Kiddy Evoluna, fajna opcja jeżeli robi się z dzieckiem długie trasy, ale dziad ciężki :D 5 kg sam fotelik plus dziecko (do około roku życia, więc też kilka ładnych kg dochodzi), bicki można ćwiczyć :D Oni robili dłuższe trasy raz w miesiącu, max co 2 miesiące, po 400 km w jedną stronę, bo mieszkają daleko od domu rodzinnego i dlatego postawili na możliwość rozłożenia na płasko i w trasie to plus, ale przeklinała go w myślach jak musiała wyjść na II piętro do mieszkania w jednej ręce taszczyć fotelik z córą, a w drugiej np zakupy :D no ale coś za coś :)
    my robiliśmy trasy tak 100-200 km w jedną stronę, więc leżenie na płasko nie było priorytetem, 2 razy zdarzyło nam się jechać w dłuższą trasę pod 500 km, to po prostu zrobiliśmy dwie troszkę dłuższe przerwy przy zmianie pampka/karmieniu, tak żeby dziecko rozruszać i dalej w drogę ;)
    obrotówka to genialna sprawa, potwierdzam! Przy łupinie nie czułam takiej potrzeby,ponieważ i tak dziecko zawsze wyjmowałam z fotelikiem z samochodu, zapinałam i rozpinałam w domu, w samochodzie tylko klik w bazę i tyle. Natomiast następny fotelik kupiliśmy oczywiście obrotowy, GB Vaya, bo one są już cały czas w samochodzie i dziecko pakuje się i zapina już na miejscu, gdzie nie ma za dużo miejsca do manewrowania - jest to niesamowity komfort przy obrotowym foteliku, polecam ;)

    Eskalopka, Umka lubią tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 591 333

    Wysłany: 18 maja 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Ja właśnie biorę pod uwagę avionaut ale też kuszą mnie foteliki rozkładane na płasko. Z innej strony jest maxi Cosi na obrotowej bazie 🫣
    Sama jeszcze nie wiem, co określić jako najważniejsze

    Jeżu! Właśnie sprawdziłam ile to kosztuje 😱 Szok! Wózek xlander xmove 3,2k (podoba mi się!), a foteli + baza drugie tyle. Nieźle xD Musimy to chyba ze starym omówić bo widzę, że można wydać dosłownie dowolne kwoty na wszystko. Tylko nie wiem gdzie jest granica w której to ma sens, a kiedy to tylko wywalanie kasy bo może sprzęt będzie fajny. Żeby nie było, że się czepiam - absolutnie się nie czepiam nikogo i niczego, ale w szoku jestem ile te zabawki kosztują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2023, 13:36

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 18 maja 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rozkładany na płasko i obrotowa baza Cybexa. I mam mieszane odczucia, bo jeśli chodzi o obracanie super sprawa, bo przekrecasz łapiesz za raczke i wyjmujesz, nie musisz nurkować (a przy następnym foteliku zajebiste jak wrzeszczacego dwulatka wkladasz 😛). Z rozkładanej funkcji też korzystaliśmy, bo akurat robiliśmy remont wiec ciągle jazdy z córką do sklepu nie zawsze gondole można bo zabrać, to w sklepie cyk rozkladamy (bo oczywiście nie zaleca sje dłużej niż 2 godizny w tej pozycji) czasem też jak nam usnęła w foteliku a też nie zaleca się spania w fotelikach. A wiedzieliśmy że potrzeba nam albo jej te pół godzinki na spanie, to pozwalaliśmy jej pospać tylko sie rozkładało.to są plusy cybexa. A co do minusów, to słaba jednak jakoś wykonania, funkcja rozkladania często sie zacinała nam. Jak sie wyjmowało fotelik nie zawsze ten zaczep odpuszczał.. i najważniejsze mialam wrażenie, że w dziwnej pozycji leży i jakoś tak sie zapada, że ciężko było dostosować pasy i jej główka tak zapadała sie do klatki piersiowej. I to nie chodzi o kąt w samochodzie, tylko w ogóle. Chyba że wszystkie tak mają te łupinki.. no dlatego wydaje mi sie, że bardziej jednak to celebrycki model i za podobne pieniądze też z atestami można juz w tym roku lepsze foteliki kupić. A mamy też cybexa ten drugi fotelik na tej samej bazie i z niego jestem akurat bardzo zadowolona.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ