X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Weruś9110 Przyjaciółka
    Postów: 85 40

    Wysłany: 26 lipca 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dzieki Meg, to teraz juz sama nie wiem czy nie lepiej poszukac wozka 3w1 niz osobno nosidelek do wozka ;) a powiedz jeszcze co tam u ciebie, kiedy bedziesz miec ciecie?

    Meg85 lubi tę wiadomość

    Weruś9110
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 26 lipca 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpowiedzi potrzebuję od mam używających laktatora. Miałam problem z laktacją, brałam femaltiker (biorę nadal) plus dużo jem i piję. Coś w końcu ruszyło. Problem w tym, że moje panny były dokarmiane i jedna z nich nie ma siły wyssać pokarmu. Pomemla sobie cyca dla przyjemności tylko. Mąż kupił jedyny dostępny laktator - avent ręczny. Wczoraj meczyłam te moje cycki biedne - efekt : 10 ml i ból jak stąd do księżyca :/ Dziewczyny mają malutkie buzie, ledwo mieszczą do nich pierś i porobiły mi się juz takie strupki, które pewnie dodatkowo utrudniają wszystko :/ na pewno jest pokarm bo czuję pod palcami gruczoły, pieką mnie i są obrzmiałe, jak "wycisnę" to pojawia się kropla więc nie jest ze mną tak źle..
    Czy długo musicie ściągać pokarm? Tez tak boli? Macie jakieś sprawdzone pomysły na np maści na te sutki? Jak tylko zassa którąś aż mam łzy w oczach z bólu :/

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weruś9110 wrote:
    O dzieki Meg, to teraz juz sama nie wiem czy nie lepiej poszukac wozka 3w1 niz osobno nosidelek do wozka ;) a powiedz jeszcze co tam u ciebie, kiedy bedziesz miec ciecie?
    Weruś ja już wszystkiemu ;) miałam sn pierwszej Glizdy i cc drugiej 20 lipca. Od poniedziałku jesteśmy w domu :)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg mnie bolały bardzo przez ok tydzień, później tylko przy tym pierwszym pociagnieciu. Córkę na początku przez kapturek karmilam tak było jej łatwiej, na fb jest grupa bliźniaki na piersi czy jakoś tak, tam ci mogą coś doradzić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 08:06

    Meg85 lubi tę wiadomość

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny grtuluję udanych wizyt :) i cieszę się że z dzieciaczkami i tymi w brzuszkach i tymi już z nami wszystko ok :)

    Meg mi koleżanki na brodawki poleciły maść PureLan z medeli, podobno bardzo pomaga i nie trzeba zmywać przed karmieniem i tak się ratują :) ale z własnego doświadczenia jeszcze nie powiem, w każdym bądź razie ja zakupiłam ;)

    Monako jak się miewasz? Jak po sterydach?

    Bizona co z Twoimi przepływami?

    Meg85 lubi tę wiadomość

    j.34bwdqk3op08o95j.png
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie puralen mi położna laktacyjna polecala

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg mnie też początkowo bolały strasznie brodawki i też miałam ranki ale Pani w aptece dała mi maść na brodawki a dodatkowo wyczytałam,ze można je smarować własnym mlekiem,próbuj może pomoże.A maści jest bardzo wiele na rynku,ja też miałam taką której nie trzeba zmywac do karmienia.na pewno wszystko Co się rozkreci lada dzień ☺trzymam kciuki.

    Kochana tylko pilnuj,żeby nie zrobiło Ci się zapalenie,bo wtedy okropny ból no i problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 08:37

    Meg85 lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • Midwife1991 Koleżanka
    Postów: 50 35

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg85 wrote:
    Podpowiedzi potrzebuję od mam używających laktatora. Miałam problem z laktacją, brałam femaltiker (biorę nadal) plus dużo jem i piję. Coś w końcu ruszyło. Problem w tym, że moje panny były dokarmiane i jedna z nich nie ma siły wyssać pokarmu. Pomemla sobie cyca dla przyjemności tylko. Mąż kupił jedyny dostępny laktator - avent ręczny. Wczoraj meczyłam te moje cycki biedne - efekt : 10 ml i ból jak stąd do księżyca :/ Dziewczyny mają malutkie buzie, ledwo mieszczą do nich pierś i porobiły mi się juz takie strupki, które pewnie dodatkowo utrudniają wszystko :/ na pewno jest pokarm bo czuję pod palcami gruczoły, pieką mnie i są obrzmiałe, jak "wycisnę" to pojawia się kropla więc nie jest ze mną tak źle..
    Czy długo musicie ściągać pokarm? Tez tak boli? Macie jakieś sprawdzone pomysły na np maści na te sutki? Jak tylko zassa którąś aż mam łzy w oczach z bólu :/
    Meg jesli moge (na codzien zajmuje sie w pracy laktacja, no, przed ciaza bo teraz nie pracuje), powinnas poszukac doradcy laktacyjnego, on pomoze Ci najlepiej. Przede wszystkim nauczy prawidlowego przystawiania do piersi a to jest klucz do udanej laktacji. To co opisujesz moze byc poczatkiem zastoju w piersi, ale przez internet to pomoc sie nie da :( na bolace brodawki tez najlepszy sposob to prawidlowe przystawienie dziecka, wietrzenie piersi, smarowanie swoim pokarmem, ew masci: Maltan, purelan. Najlepiej zglos sie do profesjonalisty jesli masz taka mozliwosc :) pozdrawiam i zycze powodzenia i nie poddawaj sie!!!

    Meg85, Sun2017 lubią tę wiadomość

    f2w3kw7ikr19qy1o.png
  • Weruś9110 Przyjaciółka
    Postów: 85 40

    Wysłany: 26 lipca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg85 wrote:
    Weruś ja już wszystkiemu ;) miałam sn pierwszej Glizdy i cc drugiej 20 lipca. Od poniedziałku jesteśmy w domu :)
    Meg, faktycznie cos mi sie musialo pomylic haha :)

    Meg85 lubi tę wiadomość

    Weruś9110
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 26 lipca 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dziś cichutko.

    Kimmy pisała na wątku pazdziernikowym że jest jeszcze w czteropaku, ale to już ostatnie chwile bo Sączą jej się wody. Dzieciaczki ładnie już ważą .

    Mam nadzieję że się nie pogniewa że tu donosze ;-) a może znajdzie chwilkę żeby do nas też zajrzeć :-)

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 26 lipca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w piątek dalej mam wizytę w klinice i będą sprawdzać wszystko. Dam znać po wiecie jak waza moje maluszki i czy wszystko oki.
    Dziewczyny w którym tyg lekarz wyznaczał wam termin cc?wpisywał w kartę czy tylko ustnie było ustalone? Czy w ciąży jednokosmowkowej tak samo rozwiązują w 37 jak w ciąży dwukosmowkowej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 16:20

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 26 lipca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka to nie do końca jest wszedzie tak samo.moja znajoma urodziła bliźniaki w czerwcu w skończonym 38 tc a córka faceta,który ze mną pracuje w 40 tc.Ja ze swoją gin jeszcze nic nie ustalalam,nie spieszy mi się jakoś ☺myślę,ze jak przejdzie pora to ona sama zacznie temat☺

    Triss a wiesz,ze ostatnio zastanawialam się,co u Kimmy.fajnie że tyle wytrzymała ☺szkoda tylko,ze uciekła z naszego watku:-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 16:39

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka mi moj lekarz powiedzial ze chcialby abym dotrwala do 37 tygodnia. Ja tez bym bardzo tego chciala.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi 7 wrote:
    Czarnulka to nie do końca jest wszedzie tak samo.moja znajoma urodziła bliźniaki w czerwcu w skończonym 38 tc a córka faceta,który ze mną pracuje w 40 tc.Ja ze swoją gin jeszcze nic nie ustalalam,nie spieszy mi się jakoś ☺myślę,ze jak przejdzie pora to ona sama zacznie temat☺

    Triss a wiesz,ze ostatnio zastanawialam się,co u Kimmy.fajnie że tyle wytrzymała ☺szkoda tylko,ze uciekła z naszego watku:-(

    Aha bo będąc na połówkowych w jednej z klinik mówili mi ze ciążę tego typu oni rozwiązują w 36 tyg .
    Ale ja raczej będę rodzic bliżej miejsca zamieszkania gdzie mam lekarza prowadzącego ciążę. Bo do kliniki mam 60km

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    A ja w piątek dalej mam wizytę w klinice i będą sprawdzać wszystko. Dam znać po wiecie jak waza moje maluszki i czy wszystko oki.
    Dziewczyny w którym tyg lekarz wyznaczał wam termin cc?wpisywał w kartę czy tylko ustnie było ustalone? Czy w ciąży jednokosmowkowej tak samo rozwiązują w 37 jak w ciąży dwukosmowkowej?


    Ja mam 2k2o i wczoraj na wizycie moj gin mowil że bedzie chciał rozwiązać w 37tyg ciąży przez cc ;) narazie o tym nie mysle, mam jeszczw duzo czasu ;)

    Emcia123 lubi tę wiadomość

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam przekazane od lekarza dotrwac do 37 tygodnia ;-)
    Mówił że w 35-36 tygodniu mam się już kłaść do szpitala . U mnie też 2k2o.

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane :)
    Rzuciłam tylko okiem na kilka wpisów i przepraszam że nie czytam wszystkich.
    Odniosę sie jednak co do rozwiazywania ciąży- ja będę miec cc w przyszłym tygodniu- to będzie skończony 36 tc i standardy okołoporodowe mówią że ciążę jednokosmówkowe rozwiązuje sie właśnie w tym terminie.
    http://www.elementarzmamy.pl/bliznieta-standardy-opieki-w-niestandardowej-ciazy/
    W dodatku byłam dzis na przepływach i są ok ale Pani dr stwierdziłą że bardzo dobrze że cc bedzie w przyszłym tygodniu bo dziewczynki duże 2500 i 2600 i mają juz mało wód owodniowych więc czas aby pojawiły sie na swiecie.
    Ogólnie brzuch mam wielki ale jestem spokojna że leze juz na oddziale.
    Buziaki dla was, bedę sie odzywać w miare możliwości :)

    czarnulka24, gabi 7, Alias lubią tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 26 lipca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dla mnie ten 37 tydz to marzenie, chociaż caly czas mam nadzieję,ze i mi uda się do tego czasu dotrwać ☺mysle,ze moja gin dluzej tez nie pozwoliłaby mi czekać.

    Monako dziewczynki mają rewelacyjną wagę,więc możesz już spokojnie rodzić ☺

    3i498u69fq9q84na.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 27 lipca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny☺,witam Was w słoneczny czwartek☺co prawda ja nadal leżę,ale taka pogoda dobrze na mnie działa.mąż odebrał mi wczoraj wyniki wymazu i wydaje się być wszystko ok.kontaktowalam się ze swoją gin. i czekamy tylko na pessar,jeśli przyjdzie dzisiaj to założy mi to jutro,bo jutro cały dzień jest w gabinecie.

    Napiszcie,co u Was,bo się jakoś cicho na tym naszym forum zrobiło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 07:57

    3i498u69fq9q84na.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lipca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi 7 wrote:
    Hej dziewczyny☺,witam Was w słoneczny czwartek☺co prawda ja nadal leżę,ale taka pogoda dobrze na mnie działa.mąż odebrał mi wczoraj wyniki wymazu i wydaje się być wszystko ok.kontaktowalam się ze swoją gin. i czekamy tylko na pessar,jeśli przyjdzie dzisiaj to założy mi to jutro,bo jutro cały dzień jest w gabinecie.

    Napiszcie,co u Was,bo się jakoś cicho na tym naszym forum zrobiło.

    Hej gabi super ze wymaz wykazał brak bakterii i w najbliższym czasie założą krążek :)

    Ja jutro mam wizytę w klinice mam nadzieje że będzie dobrze i zespół podkradania miedzy płodami mnie ominie. I tak mam zmartwienie tą krótka szyjka a dopiero 23+1. Jestem ciekawa ile ważą moje maluszki -okruszki :) dzis od rana ładnie rozrabiaja w brzuszku :)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
‹‹ 178 179 180 181 182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ