X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy? ;)
Odpowiedz

Są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy? ;)

Oceń ten wątek:
  • olcia_2209 Ekspertka
    Postów: 244 368

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Visenna wrote:
    Cześć Warszawo!
    Patrzę na suwaczki i widzę, że jesteście duuuuuużo dalej niż ja, dlatego przyszłam po poradę :)

    Na razie chodzę do lekarza z LuxMedu, jest super, ma dobre opinie, ale przez to, że jest rozchwytywany, o normalny termin do niego ciężko. Wizyty są dodatkowe (wpychają mnie pomiędzy inne pacjentki), przez co bardzo szybkie. Nie czuję się z tym dobrze i zastanawiam się nad dodatkowym lekarzem prowadzącym. Możecie kogoś polecić (najlepiej na NFZ, bo za luxmed już płacę ;) ) Raz poroniłam, w stopce mam wypisanych kilka chorób, super, jeśli lekarz potrafiłby to ogarnąć ;)

    I jeszcze jedno pytanie, gdzie robiłyście USG genetyczne? Wiem, że będę też robić test PAPPA, więc dobrze, by mozna było zrobić to od razu, w jednym miejscu :) Mój lekarz przyjmuje także na Hlonda, więc na razie tylko to miejsce brałam pod uwagę. O jakości sprzętu przekonałam się na własne oczy.

    Będę wdzięczna za wszystkie porady od bardziej doświadczonych :) Dziekuje!
    Visenna, ja mam dobrego lekarza do polecenia w Lux medu jeśli chcesz. Dla ciężarnych są dodatkowe terminy.

    Visenna lubi tę wiadomość

    3jgxrjjg2vw3f7x7.png
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 24 lutego 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że trochę się tu rozkręca temat. i dobrze :)
    ja też z Wawy. Mieszkam na woli. a lekarza mam w medicoverze.

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam USG w przychodni na Żelaznej. Sprzęt mają kosmiczny i zawsze podają wszystkie niezbędne pomiary.
    Pani dr. Kajdy jest specjalistką od tzw. przypadków trudnych i do niej są kolejki na prenatalne bo potrafi wychwycić najmniejsze anomalie i od razu reagować.
    Ja robiłam PAPPA wcześniej (koszt 70 zł) i jak już szłam na USG to miałam wynik więc ona wprowadziła dane i dzięki temu poznaliśmy wyniki zarówno na podstawie PAPPA jak i USG.

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 26 lutego 2016, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia_2209 wrote:
    Visenna, ja mam dobrego lekarza do polecenia w Lux medu jeśli chcesz. Dla ciężarnych są dodatkowe terminy.

    Z ciekawości zapytam o nazwisko tego lekarza i gdzie przyjmuje.
    Ja też prowadziłem ciążę w Luxmed na Chmielnej u babki do której miałam średnie zaufanie ;/ ale nie chciało mi się przenosić w trakcie do kogoś innego.

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • olcia_2209 Ekspertka
    Postów: 244 368

    Wysłany: 26 lutego 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina - ja chodzę do dr Więczkowskiego na Szernera. Poleciła mi go inna dziewczyna z forum.
    Jestem zadowolona. Wszystkie badania na czas, na każdej wizycie USG.
    Chętnie odpowiada na wszystkie pytania.
    Są do niego długie terminy, ale po pierwszej wizycie się w okienku mówi, że kolejna ma być za 4 tyg i znajdują zawsze pasujący termin dla ciężarnej ;)
    Do tego jak się ma sprawę "na już" do Doktor zawsze przyjmie dodatkowo.

    Kokaina lubi tę wiadomość

    3jgxrjjg2vw3f7x7.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 27 lutego 2016, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia_2209 wrote:
    Kokaina - ja chodzę do dr Więczkowskiego na Szernera. Poleciła mi go inna dziewczyna z forum.
    Jestem zadowolona. Wszystkie badania na czas, na każdej wizycie USG.
    Chętnie odpowiada na wszystkie pytania.
    Są do niego długie terminy, ale po pierwszej wizycie się w okienku mówi, że kolejna ma być za 4 tyg i znajdują zawsze pasujący termin dla ciężarnej ;)
    Do tego jak się ma sprawę "na już" do Doktor zawsze przyjmie dodatkowo.

    To rzeczywiście dobrze to wygląda.
    Na Chmielnej lekarz nie miał Usg, musiałam umawiać się na osobne wizyty do kogoś innego.
    No i lekarz był z takim podejściem że Usg za często też nie można robić. Gdyby nie prywatne, dodatkowe wizyty to miałabym je zrobione ze 3 razy :/

    Cóż,kolejna ciaze pewnie będę prowadzić u kogoś innego :)

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 3 marca 2016, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Ja chodzę do dr. Boruckiego niestety prywatnie.

    Test pappa to koszt 350 zl w komplecie z usg. Lekarz mily, kompetentny. Wizyta niby 20 min ale jak trzeba to przetrzyma Cie dłużej. Samo usg to 150 zl usg i wizyta 270 zl jak dla mnie najlepszy lekarz na jakiego trafilam.

    Moja starsza siostra prowadziła u niego ciążę i mama, siostra miala powazne problemy z tarczycą. Na scianie w gabinecie ma pełno podziękowań za uratowane ciąże. Na nfz chodzę ale nie polecam tego lekarza

    Dziękuję :) A jakiej jakości ma sprzęt (USG) ? Sprawdzę za chwilę opinię o lekarzu :)

    olcia_2209 wrote:
    Visenna, ja mam dobrego lekarza do polecenia w Lux medu jeśli chcesz. Dla ciężarnych są dodatkowe terminy.

    Oczywiście :) Podaj proszę nazwisko... ja chodzę do dr Steca. A kogo Ty polecasz :) ?
    Wilka wrote:
    Ja polecam USG w przychodni na Żelaznej. Sprzęt mają kosmiczny i zawsze podają wszystkie niezbędne pomiary.
    Pani dr. Kajdy jest specjalistką od tzw. przypadków trudnych i do niej są kolejki na prenatalne bo potrafi wychwycić najmniejsze anomalie i od razu reagować.
    Ja robiłam PAPPA wcześniej (koszt 70 zł) i jak już szłam na USG to miałam wynik więc ona wprowadziła dane i dzięki temu poznaliśmy wyniki zarówno na podstawie PAPPA jak i USG.

    Brzmi świetnie... tylko z tym dostaniem się pewnie będzie problem... ale także sprawdzę :) Jeśli mogę jeszcze zapytać... test PAPPA robiłaś tego samego dnia co USG i... gdzie tak tanio to robią ;) ?

    Dziękuję za wszystkie polecenia! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 07:09

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 3 marca 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Visenna, jasne. Jak małe pokazywało tyłeczek to doktor ma odbicie lustrzane, więc i tak buziala zobaczysz. Do tego ma zawsze dobry humor.
    Zawsze przełącza na 3D/4D

    Mało tego w 13tc powiedział mi, że będę miała córeczkę bo 'siusiak' nie jest siusiakiem.

    No i mniej przyjemna sprawa, wykrył złe przepływy dziecka, gdzie mogło zginąć, a lekarz nr 2 to zwyczajnie olał i powiedział 'tak czasem jest' jeśli będzie cos nie tak, doktor kładzie do siebie na oddział (szpital mswia)

    No i w gabinecie ma zdjęcia dzieci z podziękowaniami, gdzie nikt nie dawał szans na donoszenie z tego co czytałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 09:33

    Visenna lubi tę wiadomość

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • olcia_2209 Ekspertka
    Postów: 244 368

    Wysłany: 3 marca 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Visenna, ja w ramach Lux Medu chodzę do dr Więczkowskiego na Szernera. I polecam.

    Visenna lubi tę wiadomość

    3jgxrjjg2vw3f7x7.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Visenna - oczywiście na Żelazną prywatnie ;) Pani doktor o której pisałam przyjmuje we wtorki więc możesz sobie już obliczyć kiedy powinnaś zrobić to badanie i się zapisać. Ja osobiście PAAP-a robiłam w Diagnostyce (tylko trzeba zrobić nie prisca tylko ten drugi) i obalam mit - PAAP-a nie musi być robione tego samego dnia co USG bo nigdzie nie dostaniesz wyniku tego samego dnia. PAPPa ma być zrobione w tym samym przedziale tygodni co USG, jak ja wiedziałam, że na wynik czekam tydzień to zrobiłam tak, żeby mieć go akurat na wizytę.

    Visenna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilka wrote:
    Visenna - oczywiście na Żelazną prywatnie ;) Pani doktor o której pisałam przyjmuje we wtorki więc możesz sobie już obliczyć kiedy powinnaś zrobić to badanie i się zapisać. Ja osobiście PAAP-a robiłam w Diagnostyce (tylko trzeba zrobić nie prisca tylko ten drugi) i obalam mit - PAAP-a nie musi być robione tego samego dnia co USG bo nigdzie nie dostaniesz wyniku tego samego dnia. PAPPa ma być zrobione w tym samym przedziale tygodni co USG, jak ja wiedziałam, że na wynik czekam tydzień to zrobiłam tak, żeby mieć go akurat na wizytę.

    Wilka a Tobie ten test PAPPA w Diagnostyce polecił lekarz? Bo rzeczywiście tanio bardzo i w ALABie też jest za 72 zł. Tylko pytanie, czy to ten sam test, co robią przy badaniu usg i kosztuje 400 zł?

  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 4 marca 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilka wrote:
    Visenna - oczywiście na Żelazną prywatnie ;) Pani doktor o której pisałam przyjmuje we wtorki więc możesz sobie już obliczyć kiedy powinnaś zrobić to badanie i się zapisać. Ja osobiście PAAP-a robiłam w Diagnostyce (tylko trzeba zrobić nie prisca tylko ten drugi) i obalam mit - PAAP-a nie musi być robione tego samego dnia co USG bo nigdzie nie dostaniesz wyniku tego samego dnia. PAPPa ma być zrobione w tym samym przedziale tygodni co USG, jak ja wiedziałam, że na wynik czekam tydzień to zrobiłam tak, żeby mieć go akurat na wizytę.
    Żelazna, chyba nikomu więcej nie polecę tego szpitala. ;-)
    Leżę tu od tygodnia i nikomu nie życzę się tu znaleźć ;-)

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żartujesz Patutka, a co się dzieje ? To pierwsza negatywna opinia jaką słyszę :o

    Visenna - ja robię wszystkie badania w Diagnostyce z racji na ich dobrą aparaturę (sama pracuję w klinice medycznej) i lekarze zawsze polecają te laboratoria.
    Chodzi o to, że cena samego badania PAAP-a to "tylko" badanie krwi + raport a jak robisz z USG to nie wiesz ile tak naprawdę kosztuje samo badanie krwi a ile USG. Bo jeśli robisz w prywatnym gabinecie to oni nie mają własnych laboratoriów, ktoś musi zawieść twoją próbkę potem odebrać wynik itd i chyba dlatego cena jest wyższa.

    Moko, Visenna lubią tę wiadomość

  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez słyszałam same dobre 'opinie' o tym szpitalu. Ale jak widać nie są takie swietne. ;-) i do końca prawdziwe.

    Wylądowałam w niedzielę na ip ze skurczami. Do wtorku bylo dobrze :-) od srody są dobre 'jaja' dowiedziałam się, ze mimo iz mam więcej skurczy niż normalnie bo teraz okolo 20 ale nie są juz regularne, to zamierzają mnie wypuścić do donu jak tylko posiew z szyjki przyjdzie, więc chyba dziś.
    Mimo, że ani razu od niedzieli nie sprawdzili mi szyjki(czy twarda i zamknięta) we wtorek miałam usg małej co sie okazalo zrobione na odwal się i pomiar szyjki. Nie wiem czy o nią Ci chodzi ale mi usg robila blondynka w krotkich włosach i okularach. (Nie nie polecam, badanie polowkowe 10 minut i ogolnie kobieta niemiła i w ogóle zla ze zapytałam czy z małą okej)
    Dzisiaj przez to mamy powtórkę badania polowkowego.
    Generalnie co do sprzetu w tej przychodni przyszpitalnej to moim zdaniem jakość nie powala, moze dlatego że chodzę prywatnie i tam nie ma porównania...

    Jestem zla i zawiedziona. Wiem jedno, nie chcę tu rodzić....

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • adolfina Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja również jestem z warszawy:) Może polecicie mi dobrego lekarza na NFZ? mieszkam tu od niedawna wiec nie mam rozeznania:( a potrzebuje pomocy

  • Angela85 Koleżanka
    Postów: 58 44

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby, któraś mama miała ochotę na warsztaty Bezpieczny maluch są wolne terminy w Pruszkowie w ten weekend. https://m.facebook.com/bezpiecznymaluch/

    Angela85 42803b1db54a726d494ef2f5f0986917.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Jak fajnie ile tu was z Warszawy :-)
    Ja mam termin na 14 września 2016 i co do Szpitala to odwiedziłam Miedzlesie i zaczynam się skłaniać do porodu tam.
    Pół roku temu w 12 tygodniu miałam stwierdzona ciąże martwą i zabieg na Żelaznej czekanie na przyjecie do szpitala 8 godzin skutecznie mnie zniechęciło do rodzenia tam.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej AJrin:)
    Przykro mi z powodu Twojej straty.
    Co do szpitala w Międzylesiu, to nie znam zupełnie. Ja myślałam o Inflanckiej, bo o Żelaznej też słyszałam, że tzw. dobra sława tego szpitala już minęła.



  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja planuje rodzic na karowej, lekarze którzy mnie prowadza tam pracuja, jakies opinie? jakie podejscie do cc? czekam na blizniaki i boje sie porodu sn ;/
    Osobiscie slyszalam same pozytywy o Madalinskiego

    Jesli któras z was potrzebuje dobrego diagnosty USG polecam doktor Hamelę-Olkowską

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2016, 16:48

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    dziewczyny ja planuje rodzic na karowej, lekarze którzy mnie prowadza tam pracuja, jakies opinie? jakie podejscie do cc? czekam na blizniaki i boje sie porodu sn ;/
    Osobiscie slyszalam same pozytywy o Madalinskiego

    Jesli któras z was potrzebuje dobrego diagnosty USG polecam doktor Hamelę-Olkowską
    popieram, też robiłam prenatalne u pani dr na Agatowej i jestem zachwycona, zresztą 50 najlepszych opinii na znanym lekarzu o czymś świadczy :)

    ewa84 lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ